Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?  (Przeczytany 9883 razy)

Offline Forsaken

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 75
  • Polubień: 63
  • JHWH-jak to czytać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=371
Tysiąclatka:
"Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie ma ani początku dni, ani też końca życia, upodobniony zaś do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze"
PNŚ 2018:
https://wol.jw.org/pl/wol/b/r12/lp-p/nwt/P/2018/58/7#s=3&study=discover

"Nikt nie wie, kim jest jego ojciec i matka, nie ma jego rodowodu, nie wiadomo, kiedy się urodził i kiedy umarł. Upodobniony do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze."

Czy z tego wersetu wynika, że Jezus nie miał początku ,czyli nie jest pierwszym stworzeniem Jehowy czyli nie jest Aniołem?


Offline Światus

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj, 2019, 20:05 »
Krótko?
Trafiony - zatopiony.

Poza tym  Kol 1:15 On jest obrazem Boga niewidzialnego -
Pierworodnym wobec każdego stworzenia4,
16 bo w Nim zostało wszystko stworzone:
(...)
Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.

"Pierworodny wobec każdego stworzenia" mówi o tym, że Jezus został ZRODZONY zanim WSZYSTKO zostało STWORZONE.
"WSZYSTKO przez NIEGO zostało STWORZONE.

Dziwnie to wygląda, jeśli stworzenie stwarza...
Co w takim razie ze Stwórcą (Jehową)?
Jeśli Jezus stworzył WSZYSTKO tzn., że istnieje WSZYSTKO + Jezus.

Jest 1 problem. Skoro Jezus stworzył KAŻDE stworzenie, to musiałby też stworzyć sam siebie... Wszak wg Strażnicy jest stworzeniem.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Maj, 2019, 20:16 »
(1): Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
(2): Ono było na początku u Boga.
(3): Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało. [Biblia Poznańska, J 1]

(1): Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
(2): Ono było na początku u Boga.
(3): Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało. (4): W nim było życie, a życie było światłością ludzi. [Biblia Mesjańska, J 1]

Czyli Jezus jest Bogiem a nie stworzeniem. Synem Boga zrodzonym.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Storczyk

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Maj, 2019, 20:28 »
Jeszcze mozna dodać te wersety wymowne
 O wyższości Syna Bożego nad aniołami.
List do Hebrajczykow1:5 "Do ktorego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek:Tyś jest  Synem moim,Jam cię dziś zrodził? A Heb1:13" A do którego z aniołów powiedział kiedy:Siądż po prawicy mojej,Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek stóp twoich.Biblia Warszawska


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj, 2019, 20:31 »
A ktoś może wrzucić cytowane wersety ze srebrnego miecza, dla porównania? Ja nie posiadam więc bezbronny jestem!!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj, 2019, 20:32 »
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=371
Tysiąclatka:
"Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie ma ani początku dni, ani też końca życia, upodobniony zaś do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze"
PNŚ 2018:
https://wol.jw.org/pl/wol/b/r12/lp-p/nwt/P/2018/58/7#s=3&study=discover

"Nikt nie wie, kim jest jego ojciec i matka, nie ma jego rodowodu, nie wiadomo, kiedy się urodził i kiedy umarł. Upodobniony do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze."

Czy z tego wersetu wynika, że Jezus nie miał początku ,czyli nie jest pierwszym stworzeniem Jehowy czyli nie jest Aniołem?
Chyba nie do końca jest to takie jednoznaczne , do kogo odnoszą się te słowa ? Jak nic mówią one o Melchizedeku a on miał i matkę i ojca i początek i koniec więc to raczej nie trafiony werset
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2019, 20:37 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Forsaken

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 75
  • Polubień: 63
  • JHWH-jak to czytać?
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj, 2019, 20:38 »
No właśnie z tym Kapłanem Izraela, ale przecież Melchizedek zmarł, a dalej 13-15 mówi że chyba chodzi tu o Jezusa czy może źle rozumiem?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj, 2019, 20:39 »
Chyba nie do końca jest to takie jednoznaczne , do kogo odnoszą się te słowa ? Jak nic mówią one o Melchizedeku a on miał i matkę i ojca i początek i koniec więc to raczej nie trafiony werset
[/b][/size]
No tak ale Jezus miał być kapłanem na wzór Melchizedeka.
(20): dokąd, poprzedzając nas, wszedł Jezus, który stał się 'na podobieństwo Melchizedecha' arcykapłanem 'na wieki'. [Biblia Poznańska, Hbr 6]
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Maj, 2019, 20:49 »

No tak ale Jezus miał być kapłanem na wzór Melchizedeka.
(20): dokąd, poprzedzając nas, wszedł Jezus, który stał się 'na podobieństwo Melchizedecha' arcykapłanem 'na wieki'. [Biblia Poznańska, Hbr 6]
Ale jak bym chciał komuś kto słabo zna Biblię pokazać że Jezus nie ma początku sam bym ten werset zacytował hehe ale już jak ktoś zna to już tak łatwo by nie poszło
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Światus

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Maj, 2019, 20:53 »
7:3 mówi o Melchizedeku.
Ale to samo dotyczy Jezusa.
Mówią o tym słowa "upodobniony do Syna Bożego".
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Maj, 2019, 21:00 »
Ale jak bym chciał komuś kto słabo zna Biblię pokazać że Jezus nie ma początku sam bym ten werset zacytował hehe ale już jak ktoś zna to już tak łatwo by nie poszło
[/b][/size]
Nikt nie powiedział, że ma być łatwo. :D

Ale, ale co ze srebrnym mieczem? Może by tak porównać przytoczone wersety w/g nowej srebrzanki?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Maj, 2019, 21:17 »
7:3 mówi o Melchizedeku.
Ale to samo dotyczy Jezusa.
Mówią o tym słowa "upodobniony do Syna Bożego".
Werset tłumaczy jak Jezus bez rodowodu nie pochodząc od Lewiego może pełnić jednocześnie dwie funkcje tak jak Melchizedek za którego czasów nie było jeszcze ani Lewiego ani Mojżesza , ale jak mówiłem sam ten werset przeczytał bym chętnie jakiemuś świadkowi tak samo jak niektórzy z nich cytują coś innym wyrwane z kontekstu licząc na ich niewiedzę
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Maj, 2019, 21:26 »
Z Hebr 7:3 nic nie wynika, iż Jezus nie miał początku. Biblia niie jest wiarygodnym przekazem. Jeśliby nawet  założyć biblijny przekaz do interpretacji, to egzegeza jest w stanie wykazać, że Jezus miał początek. Zacznijmy od pytań. 1) Kogo poczęła Maria (Łuk 2:21) w swym  łonie? 2) Czy poczęcie jak i narodziny stanowią początek życia? 3) A czyj jest to rodowód Mat 1:1-16? Proszę odpowiedzieć, tylko bez wygłupów.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2019, 21:30 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline josh82

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Maj, 2019, 21:44 »
Z Hebr 7:3 nic nie wynika, iż Jezus nie miał początku. Biblia niie jest wiarygodnym przekazem. Jeśliby nawet  założyć biblijny przekaz do interpretacji, to egzegeza jest w stanie wykazać, że Jezus miał początek. Zacznijmy od pytań. 1) Kogo poczęła Maria (Łuk 2:21) w swym  łonie? 2) Czy poczęcie jak i narodziny stanowią początek życia? 3) A czyj jest to rodowód Mat 1:1-16? Proszę odpowiedzieć, tylko bez wygłupów.

Jeśli dobrze rozumiem, dyskusja toczy się o Logos'a - Jezusa sprzed przyjścia na ziemię.


Offline Mefiboszet

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Maj, 2019, 21:47 »
A co ze słowami Jezusa na ziemi, ze moj Ojciec jest większy niż ja.
Albo do kogo się wielokrotnie modlił, kto powiedział przy Chrzcie to jest moj syn umiłowany ????