Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tylko nie mów nikomu  (Przeczytany 11166 razy)

Offline Gremczak

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #75 dnia: 05 Sierpień, 2019, 23:57 »



- Jan napisał ; "ale mamy drugą ziemie i niebiosa , w których już zawsze będzie panować " prawo i sprawiedliwość
A gdzie Jan ma tą ziemie schowaną?To nie na darmo mówił kiedyś Kaczyński . Już tej władzy nie oddamy nikomu.Ja pierdziele ,to Jan współpracuje z PIS em??
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2019, 00:04 wysłana przez Gremczak »


Offline sawaszi

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #76 dnia: 06 Sierpień, 2019, 00:17 »
A gdzie Jan ma tą ziemie schowaną?To nie na darmo mówił kiedyś Kaczyński . Już tej władzy nie oddamy nikomu.Ja pierdziele ,to Jan współpracuje z PIS em??


Możesz głosować na lewice - w końcu jest demokracja
- jak ktoś powiedział ; "demokracja powinna stać na dwóch nogach , prawej i lewej , bo na jednej nodze to może się szybko przewrócić "
Ale możesz być także bezstronny i czekać na Królestwo Boże obiecane przez Jezusa Chrystusa (On do polityki tego świata się nie miesza) .


Offline Gremczak

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #77 dnia: 06 Sierpień, 2019, 00:29 »


Jezusa Chrystusa (On do polityki tego świata się nie miesza) .
Nie może się dzisiaj mieszać bo nie żyje w naszych czasach.


Offline sawaszi

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #78 dnia: 06 Sierpień, 2019, 00:53 »
Nie może się dzisiaj mieszać bo nie żyje w naszych czasach.
 
Jezus zmartwychwstał i żyje (na tym polega wiara chrześcijańska i tych ludzi jest teraz na świecie ponad 2 miliardy (wierzących) .


Offline Gremczak

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #79 dnia: 06 Sierpień, 2019, 07:14 »
 
Jezus zmartwychwstał i żyje (na tym polega wiara chrześcijańska i tych ludzi jest teraz na świecie ponad 2 miliardy (wierzących) .
Ty mi tu nie mów o jakimś urojeniu.Tylko mów jak jest faktycznie.Nie bądź taki fantasty.Co ta biblia z ludzi robi.


Offline Redemptor

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #80 dnia: 06 Sierpień, 2019, 12:17 »
Dajcie już spokój z tymi religijnymi bzdurami o Armagedonie, tych 144 000 usakralnionych pensjonariuszy nieba i innymi banialukami z Pisma czyli Baśni z Tysiąca i Jednej Nocy. Nie potrafię zrozumieć, czemu marnujemy czas dyskutując o religii. O ile jesteśmy uczciwi, a ludzie inteligentni powinni być tacy, musimy przyznać, że religia jest zbieraniną fałszywych stwierdzeń, bez żadnych podstaw w rzeczywistości. Sama idea Boga, to wytwór ludzkiej wyobraźni. To zupełnie zrozumiałe, dlaczego pierwotni ludzie, którzy o wiele bardziej byli narażeni na łaskę i niełaskę sił przyrody, niż my dzisiaj, personifikowali te siły w strachu i z drżeniem. Ale dziś, gdy już zrozumieliśmy tak wiele naturalnych procesów w przyrodzie, nie mamy takiej potrzeby. Nie mogę dostrzec, za żadne skarby świata, jak Wszechmogący Bóg pomaga nam w jakikolwiek sposób. To, co widzę – że to założenie prowadzi do tak bezproduktywnych pytań – dlaczego Bóg pozwala na tak wiele nieszczęść i niesprawiedliwości, wyzysku biednych przez bogatych i wszystkich innych okropności. Mógł temu zapobiec.
   Jeśli religia jest ciągle nauczana, to bynajmniej nie z powodu, że jej idee wciąż nas przekonują, ale po prostu dlatego, że niektórzy z nas chcą zapewnić spokój niższych klas. Spokojnymi ludźmi jest o wiele łatwiej rządzić niż krzykliwymi i niezadowolonymi. Jest też znacznie łatwiej ich eksploatować. Religia jest rodzajem opium narodu, który pozwala uśpić ludzi w pobożnych marzeniach i skłonić aby zapomnieli o krzywdach, które są im wyrządzane. Stąd wynika sojusz tych dwóch wielkich sił politycznych, państwa i Kościoła. Państwo i Kościół potrzebują iluzji, że dobry Bóg nagrodzi ludzi w niebie, a nie na ziemi - tych wszystkich którzy godzą się na niesprawiedliwości, którzy wypełniają swoje obowiązki cicho i bez narzekania. Dlatego właśnie uczciwe stwierdzenie, że Bóg jest tylko wytworem ludzkiej wyobraźni jest nazywane przez Kościół najgorszym ze wszystkich grzechów śmiertelnych
Religia jest obrazą godności człowieka! Rzymski katolicyzm jest najbardziej niemoralną religią w całej historii ludzkości, to szkoła fałszu, obłudy, hipokryzji, szalbierstwa i cynizmu.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #81 dnia: 06 Sierpień, 2019, 21:15 »
Redemptor, napisałeś: " To zupełnie zrozumiałe, dlaczego pierwotni ludzie, którzy o wiele bardziej byli narażeni na łaskę i niełaskę sił przyrody, niż my dzisiaj, personifikowali te siły w strachu i z drżeniem. "
Dlaczego to zupełnie zrozumiałe? Bo dla mnie to co najmniej dziwne, aby z powodu strachu i drżenia sprowadzać do niższego poziomu siły rzekomo wyższe. Strach raczej by wyolbrzymiał by niż umniejszał. Może jednak istniały jakieś istoty przewyższające czymś pierwotnych ludzi?


Offline sawaszi

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #82 dnia: 06 Sierpień, 2019, 21:41 »
Redemptor, napisałeś: " To zupełnie zrozumiałe, dlaczego pierwotni ludzie, którzy o wiele bardziej byli narażeni na łaskę i niełaskę sił przyrody, niż my dzisiaj, personifikowali te siły w strachu i z drżeniem. "
Dlaczego to zupełnie zrozumiałe? Bo dla mnie to co najmniej dziwne, aby z powodu strachu i drżenia sprowadzać do niższego poziomu siły rzekomo wyższe. Strach raczej by wyolbrzymiał by niż umniejszał. Może jednak istniały jakieś istoty przewyższające czymś pierwotnych ludzi?

Wg zwolenników teorii o starożytnych astronautach istoty pozaziemskie dysponują taką technologią techniczną aby uśmiercać i wskrzeszać homo sapiens  ???
Ponoć planeta Ziemia jest od dawna nawiedzana przez UFO i robią tu tylko jakieś eksperymenty  :o
Kto wie ? - kto wie (* 8-)) ..


Offline sawaszi

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #83 dnia: 06 Sierpień, 2019, 22:39 »
Ponoć (wg zwolenników teorii o starożytnych astronautach) "ludzkość już jest na poziomie przedprogowym w skali Kardaszowa drugim" -
- "aby mogła przetrwać ta cywilizacja musi skolonizować najpierw Marsa i zbudować wpierw bazy na księżycu Ziemi i pozyskać jego zasoby"
Ponoć kosmici pomagają od lat w rozwoju technologi na Ziemi i postęp jest jawny dla wszystkich  ;)
Być może jesteśmy tylko mutacją genetyczną obcych na tej planecie  :P ( :D) ..
Mnie zastanawia fakt - czy kosmici nas wszystkich lubią , bo jakby nie ? to może być kiepsko (ech ta przyroda okrutna  :-\) ..
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2019, 22:45 wysłana przez sawaszi »


Offline Gremczak

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #84 dnia: 06 Sierpień, 2019, 22:52 »
 
Jezus zmartwychwstał i żyje
Nie jest to jakaś plotka? Można to jakoś zweryfikować?


Offline sawaszi

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #85 dnia: 06 Sierpień, 2019, 23:00 »
Nie jest to jakaś plotka? Można to jakoś zweryfikować?


O tym świadczy cały NT (historia apostołów i świadectwo Marii Magdaleny) .
- ponad 2 miliardy chrześcijan w to wierzy .


Offline Gremczak

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #86 dnia: 06 Sierpień, 2019, 23:06 »


O tym świadczy cały NT (historia apostołów i świadectwo Marii Magdaleny) .
- ponad 2 miliardy chrześcijan w to wierzy .
Sawaszi wiara to nie weryfikacja. Ale mnie nie rozchodzi się o wiarę tylko o weryfikację.
 Słaba argumentacja. SJ  też wierzą w swego niewolnika i o nim piszą.Jaka jest prawda.
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2019, 23:16 wysłana przez Gremczak »


Offline sawaszi

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #87 dnia: 06 Sierpień, 2019, 23:35 »
Sawaszi wiara to nie weryfikacja. Ale mnie nie rozchodzi się o wiarę tylko o weryfikację.
 Słaba argumentacja. SJ  też wierzą w swego niewolnika i o nim piszą.Jaka jest prawda.
 
Prawda zaprawde jest zjawiskiem subiektywnym a nie obiektywnym
- jak powiedział śp. ksiądz Tiszner "je moja , twoja i tysz g... prawda"
Ale wierzyć to se możesz w co tylko chcesz (konstytucja zapewnia takie prawo - do swobody wyznania) .


Offline Gremczak

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #88 dnia: 06 Sierpień, 2019, 23:42 »
 Ja nie mówię o wierze tylko o weryfikacji.
To co?
Nie można zweryfikować?
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień, 2019, 23:44 wysłana przez Gremczak »


Offline sawaszi

Odp: Tylko nie mów nikomu
« Odpowiedź #89 dnia: 06 Sierpień, 2019, 23:52 »
Ja nie mówię o wierze tylko o weryfikacji.
To co?
Nie można zweryfikować?
 

Ponoć zweryfikuje wszystkich "Sąd Najwyższy w Niebie" i tego sie trzymaj (sprawiedliwość musi być) .