Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sklepy internetowe ŚJ  (Przeczytany 1151 razy)

Offline kłapouchy

Sklepy internetowe ŚJ
« dnia: 30 Kwiecień, 2019, 12:41 »
Czy wiedzieliście, że niektóre korporacje ŚJ prowadzą własne sklepy internetowe??

http://used-tools-equipment.com/ - strona na której sprzedaje się różnego rodzaju sprzęty, materiały, narzędzia, które były wykorzystane przy budowie Biura Głównego

https://wtresource.com/ - a w tym sklepie internetowym można zakupić rzeczy z Biura Oddziału w Londynie oraz używane podczas budowy nowego biura w Chelmsford

Na pierwszy rzut oka ani na drugi nie wygląda to na organizację religijną. Na żaden rzut oka z resztą. Można tu kupić zestaw podróżny pasta i szczoteczki do zębów za 9 funtów (nieużywany, jak zapewniają), łóżko do masażu za 175 dolarów, traktor John Deere i czego dusza zapragnie. Ale alkoholi nie ma. Po te trzeba jechać osobiście do "świeckiego" sklepu. ;D
W zakładce About Us (O nas) podano kto jest właścicielem tego sklepu i jego cel.

Życzę wszystkim miłej majówki  :)


Offline Terebint

Odp: Sklepy internetowe ŚJ
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwiecień, 2019, 17:42 »
A ten od Black Red and White (czy jakoś tak, firma meblowa) dalej jest świadkiem?
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Drajwer

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe ŚJ
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień, 2019, 18:05 »
A ten od Black Red and White (czy jakoś tak, firma meblowa) dalej jest świadkiem?
Tak, dalej jest śj.


Offline Terebint

Odp: Sklepy internetowe ŚJ
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwiecień, 2019, 18:31 »
Dzięki Drajwer za wyjaśnienie.

Może ktoś by się pokusił i tak z ciekawości zrobił zestawienie najbogatszych (aktualnych) śJ w Polsce i na świecie? Czy to raczej robota nie do wykonania?
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Trinity

Odp: Sklepy internetowe ŚJ
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwiecień, 2019, 19:31 »
zaraz zrobią w niusłiku spokojnie
ale ten szefcio z BRW nie pokazał jeszcze nigdy buźki
podobno pracownicy na produkcji nie wiedzą jak wygląda
lubi się przechadzać po halach w roboczym ancugu


Offline Brzydkie Dziecko ;)

Odp: Sklepy internetowe ŚJ
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj, 2019, 00:03 »
Żona tego od BRW swego czasu mocno angażowała się w budowy sal zgromadzeń.
eks łitnes z Trójmiasta :)


Offline Terebint

Odp: Sklepy internetowe ŚJ
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj, 2019, 00:11 »
Żona tego od BRW swego czasu mocno angażowała się w budowy sal zgromadzeń.
To ona się nie ukrywa? Pokazuje swą twarz?
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Brzydkie Dziecko ;)

Odp: Sklepy internetowe ŚJ
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj, 2019, 00:17 »
Tak  ;)
A przynajmniej tak było lata temu w czasach kiedy te sale powstawały. Będzie już z dobre 20 lat.
eks łitnes z Trójmiasta :)


Offline Dietrich

Odp: Sklepy internetowe ŚJ
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Maj, 2019, 08:47 »
Zawsze mnie to wk...wiało, przepraszam frapowało: na zebraniach mówiono - dostajesz za darmo, nie rób interesu na biedniejszych, tez oddaj za darmo.
W swoim życiu tak właśnie staram się postępować. NIGDY nie wziąłem od kogoś pieniędzy za coś, co wcześniej dostałem darmo.
Ja rozumiem, że oni mogą tak postępować, bo darowizna na cele kultu religijnego, itp.
Ale moralnie mi to śmierdzi, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę gadki o ofiarności, potulności.

« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2019, 08:51 wysłana przez Dietrich »


Offline Aliki

Odp: Sklepy internetowe ŚJ
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj, 2019, 11:36 »
A jak to właściwie wygląda od strony prawnej, ktoś wie? Może Sebastian? Czy oni tak mogą wszystko sprzedawać bez płacenia podatków? U mnie w mieście SJ są właścicielami budynku, w którym prywatna firma prowadzi dom spokojnej starości. Domyślam się, że płaci grubą kasę... To organizacja non-profit tak może?