Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych  (Przeczytany 17752 razy)

Offline abece

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Kwiecień, 2019, 17:50 »
Adminie skasuj mnie bo nie chcę odpisywać w tym wątku :-X

Błagam Cie...

Proszę o pominięcie 7 dniowego terminu na skasowanie konta
Co Cię tak drażni?
Fakty o WTS?
Swobodne wypowiedzi zgodne z Regulaminem?
Grzeczne odpowiedzi?
Argumenty, niezgodne z Twoimi?
Moze konkretnie ja źle działam na Twoje zle samopoczucie, może to, że piszę, to czego nie potrafisz zaakceptować? Zrozumieć innego sposobu myślenia?

Masz priw, pisz, pytaj.
Moze też tu, pisz, pytaj.
Nie atakuj.

Odpocznij.

Tez czuje zmęczenie.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2019, 18:02 wysłana przez abece »


Offline Storczyk

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Kwiecień, 2019, 17:59 »
Moge powiedzieć o sobie jak podczas zgody na cesarke podpisalam na siebie wyrok -brak zgody na transfuzje.Pamietam to jak dziś ...Nawet reka mi nie zadrzala.Cale szczescie żyje,ale problemy zdrowotne spowodowane ta decyzja mialam.Co prawda nie poszlabym na pamiatke manifestowac i wyglaszac .. ale kto wie co zrobilby moj mąż w desperacji....


Offline abece

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Kwiecień, 2019, 18:09 »
Moge powiedzieć o sobie jak podczas zgody na cesarke podpisalam na siebie wyrok -brak zgody na transfuzje.Pamietam to jak dziś ...Nawet reka mi nie zadrzala.Cale szczescie żyje,ale problemy zdrowotne spowodowane ta decyzja mialam.Co prawda nie poszlabym na pamiatke manifestowac i wyglaszac .. ale kto wie co zrobilby moj mąż w desperacji....
Storczyku, szanuję i dziękuję za podzielenie się osobistym przeżyciem.

Gdy, pisząc o molestowanym dziecku nikt z exow tak tu nazywanych oponentów, nie zareagował.
Zero czucia.

Jeszcze dalej się mi dostawalo.
I też nie będę chodzić zakłócać Pamiątek, zebrań.

Ja Ciebie rozumiem, też była mi podana karta w szpitalu do podpisania odmowy transfuzji.
Podpisane i leżenie w łóżku szpitalnym z Biblia w ręku i łzami w oczach i strachem.

Nie rozumiem, czego tu nie można czytać?
Chyba, że drastycznych przeżyć byłych ŚJ.

Ooo przepraszam i drastycznych przeżyć jeszcze będących z nazwy ŚJ, a już nieczynnych, lub tylko "wiszących" zmierzających do odejścia.
Każde osobiste wyznanie przeżywam, współczuję, staram się zrozumieć.
I gratuluję siły, odwagi.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2019, 18:20 wysłana przez abece »


Offline klenczon

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Kwiecień, 2019, 18:14 »
Słowem i czynem
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Sebastian

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Kwiecień, 2019, 18:49 »
widzę tutaj dużo emocji, może nawet za dużo...
ale właśnie takie są skutki wolności: nie musimy wypowiadać się "zgodnie z linią partii"...
każdy z nas może mieć swoje zdanie...

a tak zupełnie na marginesie to chcę zauważyć że to co tutaj napiszemy i tak nie ma mocy sprawczej wobec sprawcy incydentu, o którym nie wiemy nawet z jakiego stanu USA pochodzi i pod które z kilkudziesięciu miejscowych praw może podlegać

możemy "tylko i aż" wyrazić swoje opinie, które do sprawcy incydentu i tak nigdy nie dotrą...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #80 dnia: 27 Kwiecień, 2019, 19:39 »
Ja pokusiłem się o sprawdzenie innych filmów z kanału, który ten mężczyzna prowadzi.
Jest tam kilkadziesiąt filmików i powiem tak, postulaty i problemy, które on porusza powinny być poruszane.
Jednakże osobiście nie podoba mi się sposób, w jaki to robi. Wątpię w to, że swoimi działaniami skłoni kogoś do przejrzenia na oczy.

W temacie rozmów z fanatykami(mam na myśli również Świadków) polecam obejrzeć ten filmik
https://youtu.be/yrbyiZhGBvQ


Offline Abraham

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #81 dnia: 27 Kwiecień, 2019, 19:46 »
Abraham żył 175 lat. Umarł w późnej starości, sędziwy i zadowolony ze swego życia. Dołączył do swojego ludu.


Offline abece

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #82 dnia: 27 Kwiecień, 2019, 19:49 »
Ja pokusiłem się o sprawdzenie innych filmów z kanału, który ten mężczyzna prowadzi.
Jest tam kilkadziesiąt filmików i powiem tak, postulaty i problemy, które on porusza powinny być poruszane.
Jednakże osobiście nie podoba mi się sposób, w jaki to robi. Wątpię w to, że swoimi działaniami skłoni kogoś do przejrzenia na oczy.

W temacie rozmów z fanatykami(mam na myśli również Świadków) polecam obejrzeć ten filmik
https://youtu.be/yrbyiZhGBvQ
W zupełnie inny sposób nazwany problem wątku, tworzy pokojowy jego odbiór.
Oglądam film, dzięki.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #83 dnia: 27 Kwiecień, 2019, 22:05 »
Cytat: Johnny link=topic=8412.msg186341#msg186341 date=1556386777
W temacie rozmów z fanatykami(mam na myśli również Świadków) polecam obejrzeć ten filmik
[url
https://youtu.be/yrbyiZhGBvQ[/url]

REWELACJA!!!
Jako świadkowie i byli świadkowie dobrze jest sprawdzać swoje własne reakcje , odczucia na to co słyszymy. Zadawać sobie samemu pytania dlaczego czuję tak a nie inaczej , tylko w taki sposób zrozumiemy sami siebie.To oczywiście moje zdanie , moje dzielenie włosa na czworo ,
Byliśmy nauczeni nie mówić źle o organizacji ,pamiętam jak sama siebie słuchałam gdy głośno zaczęłam mówić o zmiennych naukach , manipulacji wts ,sprawdzałam co czuję wypowiadając słowo sekta w odniesieniu do organizacji .Czasami prowokowałam takimi wypowiedziami , np. kiedyś rozmawiając z mężem (dość emocjonalnie) powiedziałam – obrzydliwi jehowici i wtedy mój mąż prawie dostał furi , zobaczyłam , że byłby gotów mnie uderzyć ! Zobaczyłam innego człowieka! Myślę , że sam nie rozumiał swojej reakcji , ochłonął ale dla mnie był to dowód jak głęboko organizacja wpływa na umysły .

Eksperyment Milgrama , Eksperyment badał posłuszeństwo wobec autorytetów.
Stanley Milgram zadał sobie pytanie o przyczyny ślepego posłuszeństwa wobec zbrodniczych rozkazów, które doprowadziły zwyczajnych wydawałoby się ludzi do ludobójstwa np. w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej.

pozwolę sobie powołać się na fragment z Biblii w przekładzie  NŚ

Jana 6:52-
Wtedy Żydzi zaczęli się między sobą spierać: „Jak ten człowiek może nam dać do jedzenia swoje ciało?”. 
Na to Jezus rzekł do nich: „Zapewniam was, że jeśli nie jecie ciała i nie pijecie krwi Syna Człowieczego, nie uzyskacie życia*
Kto je moje ciało i pije moją krew, ten zyska życie wieczne, a ja go wskrzeszę
 w dniu ostatnim. Bo moje ciało jest prawdziwym pokarmem, a moja krew — prawdziwym napojem.
Kto je moje ciało i pije moją krew, ten pozostaje w jedności ze mną, a ja w jedności z nim.

Jaka była reakcja słuchaczy?

„To, co mówi, jest szokujące. Nie da się tego słuchać!”

A więc Jezus też szokował ...
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline uncja

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #84 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 07:17 »


Każdy może uważać inaczej. Ale nie może publicznie pochwalać przestępstwa. Jest to sprzeczne z obowiązującym u nas w kraju prawem.

A zgodnie z polskim prawem coś co jest na tym filmiku zdaje się spełniać znamiona czynu opisanego tutaj, czyli być może jest przestępstwem:
Art. 195. Złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktów religijnych
Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto złośliwie przeszkadza pogrzebowi, uroczystościom lub obrzędom żałobnym.

Pragnę przypomnieć, że po zabójstwie prezydenta Gdańska, osoby pochwalające w internecie to wydarzenie, również dostały zarzuty.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-prezydent-gdanska-nie-zyje/sledztwo/news-61-latka-z-zabrza-podejrzana-o-pochwalanie-napasci-na-prezyd,nId,2798483

Tak więc wzywam do opamiętania się. Można walczyć z patologią w organizacjach religijnych, ale zgodnie z prawem i z zasadami współżycia społecznego.


EDIT, przepraszam za użycie koloru czerwonego, zmieniłem na niebieski w zaznaczeniach
Sebastian juz zwrocił uwage na pewien istotny fakt mianowicie znamię złośliwości zakłócenia uroczystości.
Kielichów z winem urywa sie do wznoszenia toastów, powszechna praktyka choć akurat nie u SJ człowiek ten mówił spokojnie rzeczowo przywoływał fakty zatem nie uznaje tego czynu za przestępstwo Zarzucanie mi ze pochwalam przestępstwo nie ma racji bytu. Co więcej niektórzy w tym wątku zwracają uwagę na fakt ze Biblia nawołuje do spożywania to co zdaniem jednych jest bezczeszczeniem - spożycie- zdaniem drugich jest nakazem.
Poza tym argument gościa z filmu - rozlewacie krew Jezusa -a tak właśnie robią.
nie maja dobrego pomysłu jak sie zachować. Wymagają szacunku dla kielicha z winem a sami go jakby nie szanują? Hipokryzja.
Poza tym filmik wrzucony przez Dorkas zwraca tez uwagę na ciekawa rzecz - betonu nie przekonasz ale możesz przekonać wahających się, wątpiących albo dać znać tym którzy myślą ze w krytyce tego co się dzieje u SJ są odosobnieni, ze nie są sami.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #85 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 08:14 »

pozwolę sobie powołać się na fragment z Biblii w przekładzie  NŚ

Jana 6:52-
Wtedy Żydzi zaczęli się między sobą spierać: „Jak ten człowiek może nam dać do jedzenia swoje ciało?”. 
Na to Jezus rzekł do nich: „Zapewniam was, że jeśli nie jecie ciała i nie pijecie krwi Syna Człowieczego, nie uzyskacie życia*
Kto je moje ciało i pije moją krew, ten zyska życie wieczne, a ja go wskrzeszę
 w dniu ostatnim. Bo moje ciało jest prawdziwym pokarmem, a moja krew — prawdziwym napojem.
Kto je moje ciało i pije moją krew, ten pozostaje w jedności ze mną, a ja w jedności z nim.

Jaka była reakcja słuchaczy?

„To, co mówi, jest szokujące. Nie da się tego słuchać!”

A więc Jezus też szokował ...

To nie Jezus szokował, to reakcją słuchaczy był szok. Słuchacze słyszeli co innego niż mówił Jezus. Oni tworzyli wyobrażenie materialne do myśli duchowej Pana Jezusa.


Offline Drengr

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #86 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 08:40 »
To nie Jezus szokował, to reakcją słuchaczy był szok. Słuchacze słyszeli co innego niż mówił Jezus. Oni tworzyli wyobrażenie materialne do myśli duchowej Pana Jezusa.

Sorry...

To nie terrorysta wywołuje strach - to zagrożeni ludzie go czują, terrorysta nie ma z tym nic wspólnego?

To właśnie myślenie CK - zero odpowiedzialności za swoje słowa czy czyny.

To nie my odpowiadamy za śmierć braci z powodu naszych wytycznych - to Oni sami sobie sobie są winni bo się do nich zastosowali.

Może moja wypowiedź nieco przejaskrawia - ale jeśli czujesz dyskomfort to jest on z Ciebie a nie z mojej wypowiedzi?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 08:55 »
Sorry...

To nie terrorysta wywołuje strach - to zagrożeni ludzie go czują, terrorysta nie ma z tym nic wspólnego?

To właśnie myślenie CK - zero odpowiedzialności za swoje słowa czy czyny.

To nie my odpowiadamy za śmierć braci z powodu naszych wytycznych - to Oni sami sobie sobie są winni bo się do nich zastosowali.

Może moja wypowiedź nieco przejaskrawia - ale jeśli czujesz dyskomfort to jest on z Ciebie a nie z mojej wypowiedzi?

 Jedyny dyskomfort jaki mógłbym czuć to taki, że piszesz nie na temat mojej wypowiedzi. Ale nie czuję dyskomfortu. Natomiast podejrzewam, że ty poczułeś dyskomfort gdy pisałem o Jezusie, Jego zszokowanych słuchaczach nierozumiejących Jego słów. Dorkas zacytowała pewne wersety pomijając cały kontekst wypowiedzi a ja zwróciłem uwagę na kontekst.


Offline Storczyk

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 09:08 »
Mozna wywnoskowac z reakcji ucznow Jezusa.Szokuja nas informacje i sytuacje których ,nierozumiemy i My osobiscie nie akceptujemy.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 09:19 »
Mozna wywnoskowac z reakcji ucznow Jezusa.Szokuja nas informacje i sytuacje których ,nierozumiemy i My osobiscie nie akceptujemy.

Dokładnie. Zgorszeni słuchacze Jezusa, spadkobiercy Prawa, rozumowali materialnie. Jezus natomiast mówił w sensie przenośnym, duchowym:

"...To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali..."
"...Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem..."
[Jana 6:58,61-63]

Myśl, którą zaczęła Dorkas, warto postarać się przyswoić. Coś co nas mogło szokować dziś już nas szokować nie musi. Jeśli poszerzymy swoją świadomość.