Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych  (Przeczytany 17580 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #195 dnia: 04 Maj, 2019, 21:23 »
Przepraszam że piszę post pod postem - ale wątki zaczęły się mnożyć, a ja chciałbym nawiązać do głównego.

Film z "zakłuceniem" uroczystości wywołał podzielone zdania - i dobrze. Padło dużo niewybrednych słów pod kątem "prowokatora". Dzisiaj natrafiłem na film nagrany przez Kanadyjską CTV W5 zatytułowany "Bez świadków".


Od 9.00 minuty poznajemy tego mężczyznę - te happeningi nabierają większego sensu gdy poznamy kontekst 😉

Wydaje mi się że to ten sam gość - jeśli się mylę to proszę mnie skorygować.

PS.

Polecam do obejrzenia cały film - poruszył już nie jednego Świadka Jehowy. Komentarze do całego filmu to chyba temat na oddzielny wątek.


Dzięki Drengr, za przypomnienie tego reportażu, szczególnie nowym, zabierałem się już do napisania kilka słów o Zebie, bo nie mogłem czytać niektórych postów w tym wątku. Zeba znam i osobiście bardzo mu współczuję. To "człowiek- bohater" dla tysięcy amerykańskich exów. Wielokrotnie zbierano dla niego pieniądze, żeby mógł budzić rodziny w zborach tych właśnie exów, którzy zostawili tam swoje bliskich i od lat nie mieli z nimi kontaktu. Był współorganizatorem znanego protestu w Warwick JW World Headquarters organizowanym przez grupę Vast Apostate Army.( http://www.vastapostatearmy.com )

 Dzięki jego aktywności wielu świadków przebudziło się i twierdzenie, że Zeb  "robi cyrk, wykazuje się 
brakiem kultury, totalnym niewychowaniem oraz, że tworzy słaby obraz innych odstępców"
, to dopiero cyrk.

 A jaki obraz ma tworzyć...?  To nie jest konkurs mokrego podkoszulka... To jest walka o normalne życie dla tych ludzi, którzy są w sekcie.  To nie jest kółko haftu krzyżykowego czy klub wędkarski, to niebezpieczna sekta.

Zeb jest człowiekiem nad wyraz kulturalnym, skromnym, bezinteresownie pomaga innym ludziom, a ludzie pomagają jemu, bo wiedzą, jaką świetną robotę robi. Najciekawsze jest to, że krytykują go exy tylko w Polsce. W USA spotkałem się zaledwie kilka razy, gdzieś w sieci, z takim trampkiem amerykańskim i kilkoma przebudzonymi, którzy z różnych powodów siedzą jeszcze w Orgu, a o obronie dzieci przed pedofilami i ostracyzmie to chyba jedynie czytali. Nie doświadczyli.
 
Zeb ma to doświadczenie i pokazuje twarz. Opowiada swoją historie w mediach, w sądzie, na policji.  Najpierw
poświęcił życie panom z Ameryki, a teraz broni przed nimi i  ich bezduszną polityką bezbronne dzieci oraz pomaga wykorzystanym w przeszłości osobom wyjść z depresji.  To jeden z ludzi, dzięki którym ORG zmuszony został do pewnych zmian w zakresie swojej polityki.

Gdyby nie tacy ludzie, Org dalej miałby w dup..e ofiary pedofili.

To oni kręcą filmy, chodzą do mediów i budzą Sj-tów przy stojakach i na salach. I właśnie dlatego nimi media są zainteresowane. Nie takimi, którzy siedzą  anonimowo,
wygodnie w swoich fotelach przed komputerami i coś tam czasami skrobną na jakimś forum czy grupie na fb.

To oni są na pierwszej lini tej wojny z ostracyzmem, ukrywaniem pedofilii i krwawą doktryną.

Jak taki przebudzony, który nadal siedzi w Orgu wyjdzie z sekty i wtedy odwróci się od niego cała rodzina, przyjaciele i znajomi, to może się okazać, że taki Zeb będzie dla niego jedyną szansą na dotarcie do jego bliskich i może wtedy zmieni zdanie.

Odczuwanie ostracyzmu będąc jeszcze nie wykluczonym to jak lizanie lodów przez szybkę. Możesz sobie wyobrazić ale nie poczujesz rzeczywistego smaku.

 To właśnie tacy ludzie jak Zeb tworzą historie i właśnie takich ludzi najbardziej boi się WTS. I ma się bać!!!!
Tylko wtedy będzie dokonywał jakichkolwiek zmian, aby najpierw chronić dzieci, a dopiero później swój orgowski tyłek.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2019, 21:31 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline klenczon

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #196 dnia: 04 Maj, 2019, 21:34 »
Dzięki Baran, dzięki Drengr,dzięki Dorkas i inni.

Już myślałem że coś ze mną nie tak. Już chciałem zrezygnować z konta.  :)
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #197 dnia: 04 Maj, 2019, 21:45 »
Dzięki Baran, dzięki Drengr,dzięki Dorkas i inni.

Już myślałem że coś ze mną nie tak. Już chciałem zrezygnować z konta.  :)

Dlaczego chciałeś zrezygnować z konta?


Offline Terebint

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #198 dnia: 04 Maj, 2019, 21:46 »


Jeszcze nie obejrzałem całego filmu, ale naprawdę żal niektórych osób, naprawdę żal. Fakt, poruszający materiał. Momentami łzy w oczach... a pisze to stary facet.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline abece

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #199 dnia: 04 Maj, 2019, 21:47 »
Przepraszam że piszę post pod postem - ale wątki zaczęły się mnożyć, a ja chciałbym nawiązać do głównego.

Film z "zakłuceniem" uroczystości wywołał podzielone zdania - i dobrze. Padło dużo niewybrednych słów pod kątem "prowokatora". Dzisiaj natrafiłem na film nagrany przez Kanadyjską CTV W5 zatytułowany "Bez świadków".


Od 9.00 minuty poznajemy tego mężczyznę - te happeningi nabierają większego sensu gdy poznamy kontekst 😉

Wydaje mi się że to ten sam gość - jeśli się mylę to proszę mnie skorygować.

PS.

Polecam do obejrzenia cały film - poruszył już nie jednego Świadka Jehowy. Komentarze do całego filmu to chyba temat na oddzielny wątek.

Uroczystość religijna, zebranie, zebranie religijne, "zaklocily" na filmie "MILCZACE OWCE".

Dlaczego milczące i dlaczego doszło do "zaklocania"?

Ponieważ są usunięte na MARGINES SPOŁECZNY, często pozbawione rodzin.

Chore, niezgodne z PRAWEM  wymuszanie stosowania OSTRACYZMU przez aktywnych ŚJ, wobec byłych ŚJ.

KONSTYTUCJA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

(...)
"Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczpospolitej Polskiej te Konstytucję będą stosowali,
wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka,
jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi,
A poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszona podstawę Rzeczpospolitej Polskiej".

Świadkowie Jehowy opierając się na doktrynach zatwierdzonych przez kilku mężczyzn z USA, którzy są przedstawicielami Korporacji Religijnej, są omylni i nienatchnieni Duchem Świętym, które to doktryny nabierają mocy podczas przeglosowania 3/4 głosów w środy w Biurze Korporacji..podpierajac się Biblią..
Otóż na tych to Swiadkach Jehowy są wywieranie naciski, wprost wymuszanie jest stosowanie OSTRACYZMU, nawet niezgodnego z zwykłymi ludzkimi uczuciami do rodziny, do dzieci.
Za ratowanie życia, też WYKLUCZENIE SPOŁECZNE.

To ja się pytam:
Czy w takiej sytuacji ŚJ stosują się do Konstytucji RP..
Czy dbają o "zachowanie przyrodzonej godności człowieka", w stosunku do byłych ŚJ!?

Czy szanują "prawo do wolności" byłych ŚJ!?

Czy wywiązuje się z "obowiązku solidarności" wobec byłych ŚJ!?

Poprzez wykluczanie społeczne byłych ŚJ NIE  stosują się do Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Tak, ja to widzę.


Dorkas.

Przykro mi niezmiernie, że po opuszczeniu orga, gdzie wykazałas fałsz i agresję Ciebie przesluchujacych typów w dalszym ciągu dochodzi do deptania Twojej GODNOŚCI osobistej, przez członków Korporacji Religijnej.

Tez jestem osobą wyrzucona na margines społeczny.


I, gdzie jest granica między poszanowaniem uroczystości religijnych zgodnie z prawem, a poszanowanie godności jednostki w społeczeństwie też zgodnie z prawem?!

Moje stwierdzenie, że nie znamy tego człowieka z pierwszego filmu wątku, jednak ma rację bytu, po poście Barana.

PS.
Baran.
Dziękuję  bardzo za zabranie głosu w tym wątku.
Pozdrawiam serdecznie.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2019, 21:59 wysłana przez abece »


Offline Terebint

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #200 dnia: 04 Maj, 2019, 21:52 »
Dlaczego chciałeś zrezygnować z konta?
Właśnie. Bardzo dziwne.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #201 dnia: 04 Maj, 2019, 22:00 »
Przepraszam że piszę post pod postem - ale wątki zaczęły się mnożyć, a ja chciałbym nawiązać do głównego.

Film z "zakłuceniem" uroczystości wywołał podzielone zdania - i dobrze. Padło dużo niewybrednych słów pod kątem "prowokatora". Dzisiaj natrafiłem na film nagrany przez Kanadyjską CTV W5 zatytułowany "Bez świadków".


Od 9.00 minuty poznajemy tego mężczyznę - te happeningi nabierają większego sensu gdy poznamy kontekst 😉

Wydaje mi się że to ten sam gość - jeśli się mylę to proszę mnie skorygować.

PS.

Polecam do obejrzenia cały film - poruszył już nie jednego Świadka Jehowy. Komentarze do całego filmu to chyba temat na oddzielny wątek.

Dziękuje Ci za podesłanie tego filmu, teraz mam pełniejszy obraz głównego bohatera tego wątku. Szczególnie zwróciłem uwagę na jego wypowiedź, że te wystąpienia na salach nie są dla niego łatwe, widać musi mieć ogromną motywację i cel w tym aby tak robić.
Zresztą sam powiedział ze jest to najszybszy sposób żeby w czasie kilku minut poruszyć sporą grupę zebraną w sali.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #202 dnia: 04 Maj, 2019, 22:07 »
Mnie najbardziej ruszyła historia kobiety, która była wykorzystywana mając 9 lat. Gdy zgłosiła sprawę starszym to jeden z nich powiedział jej, że gdyby rzeczywiście doszło do molestowania to kwiczałaby jak świnia. To ciekawa wypowiedz osoby, która kieruje się miernikami Biblijnymi
Film docierający do człowieka.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline abece

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #203 dnia: 05 Maj, 2019, 01:44 »
Dzięki Baran, dzięki Drengr,dzięki Dorkas i inni.

Już myślałem że coś ze mną nie tak. Już chciałem zrezygnować z konta.  :)
Klenczon.
Z Tobą wszystko w jak najlepszym porządku, dzięki za udział 😊😉👍.



Offline klenczon

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #204 dnia: 05 Maj, 2019, 09:58 »
Klenczon.
Z Tobą wszystko w jak najlepszym porządku, dzięki za udział 😊😉👍.
Wsparcie się bardzo przydało. Dziękuje  "abece"
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Storczyk

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #205 dnia: 05 Maj, 2019, 12:16 »
Klenczon ,Chyba Abraham juz zrezygnował z konta😞.Podczas tej nagonki i obrazania nas,nie mogłam zrozumieć jednego.Większość ma tam cale rodziny,powinno im zależeć aby usłyszeli w czym siedzą(ja też z 5 lata temu na spokaniu towarzyskim od jednej siostry zony starszego uslyszalam tekst glosno i wyraznie "Strażnica kłamie"siostry powstawaly co Ty mowisz przestań .To byla jedna z wielu cegielek do mojego otrzezwienia.Moja cala rodzina jest świecka, kiedy ich poprosze o cos pomoga mi (popilnuja syna podczas wizyty u psychologa)


Offline klenczon

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #206 dnia: 05 Maj, 2019, 12:44 »
Klenczon ,Chyba Abraham juz zrezygnował z konta😞.Podczas tej nagonki i obrazania nas,nie mogłam zrozumieć jednego.Większość ma tam cale rodziny,powinno im zależeć aby usłyszeli w czym siedzą(ja też z 5 lata temu na spokaniu towarzyskim od jednej siostry zony starszego uslyszalam tekst glosno i wyraznie "Strażnica kłamie"siostry powstawaly co Ty mowisz przestań .To byla jedna z wielu cegielek do mojego otrzezwienia.Moja cala rodzina jest świecka, kiedy ich poprosze o cos pomoga mi (popilnuja syna podczas wizyty u psychologa)

Było wiele wypowiedzi w tym wątku dla mnie nie do zaakceptowania.
Takie przebrane (wilki-sługusy JW) w (owczej skórze-"wyzwolony ex").

Dziękuje Storczyk za twoje i inne komentarze wsparcia.
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline abece

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #207 dnia: 05 Maj, 2019, 12:58 »
Dla mnie ten wątek, dyskusja się tu toczaca, napietnowanie Exow, stal się tak istotny, iż wpłynął na podjęcie jednej i kolejnej z wielu decyzji życiowych prywatnych, na temat której to decyzji "pracuje"z psychologiem.
Oczywiście, to zniszczenie rodziny i pogodzenie się z tym dramatycznym faktem.

Oczywiście i tez Wszystkim dziękuję za udział w dyskusji.

Oprócz szanowania uczuć innych, co zdarza się, że bywa trudne, po podjęciu "wysiłku", jest możliwe, ważne jest dla mnie również, by moje prawo, jako Exa do życia i godności zostało chociaż zauwazone, gdyż w tej Korporacji Religijnej i już poza nią, moja godność przynalezna mi, jako człowiekowi, jest nieszanowana.

Absolutnie, nie akceptuje ostracyzmu w wydaniu tej grupy religijnej.

Będąc aktywnym ŚJ, ja, moje wnętrze nie zgadzało się z tym, by odrzucać bliskich ludzi, rodzinę, znajomych, przyjaciół.
Żyło się mi ciężko w tej dwujazni organizacyjnej, z tym uczuciem, na które nie było zgody mojego organizmu, mojego wnętrza, dlatego z wykluczonymi, "słabymi duchowo" moje sumienie, logika, pozwalało mi rozmawiać, utrzymywać kontakt, choć wiecie, że trzeba było się liczyć z konsekwencjami.

Ze względu na osobiste sprawy,  moje wnioski przy wsparciu psychologa, konieczne w moim przypadku jest dbanie o zdrowie ogółem, czyli fizyczne, gdyż somatyzacja je nadwyręzyla, dlatego zacząć czas zminimalizować w życiu temat tej szkodliwej, destrukcyjnej "religii".

Dobrego Dnia, pozdrawiam Was Wszystkich.
Dziękuję.
Przepraszam, gdyby Ktoś z Was oczekiwał, że odpiszę, a nie będzie mnie tu z Wami.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2019, 13:24 wysłana przez abece »


Offline Drengr

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #208 dnia: 05 Maj, 2019, 13:15 »
Było wiele wypowiedzi w tym wątku dla mnie nie do zaakceptowania.
Takie przebrane (wilki-sługusy JW) w (owczej skórze-"wyzwolony ex").

Wyjście z sekty jest trudne i obfituje w zwroty akcji.
Niektórym łatwo jest brać udział w dywagacjach na temat wykluczenia, ostracyzmu, pedofilii gdy sami tego nie doświadczyli.

Gdy jednak przychodzi czas że zaczynają rozumieć że to świadczy o czymś więcej - że brakuje Boga w tej organizacji - to zaczynają się bać tego co się rodzi. Stąd ataki itp.

Tak to rozumiem na podstawie obserwacji.

Znam wiele osób które było przerażone tym co się dzieje ale po każdym filmie czy artykule starały się głośno przekonać samych siebie że to jeszcze nie zmienia niczego, że to nie doskonali ludzie, że może to za mocne, może to się Bogu nie podoba, dochodzi do absurdów - np. "w starym testamencie Bóg kazał gorsze żeczy robić ludziom. Dawid wziął Batszebę, zabił jej męża - a Bóg dalej się nim posługiwał"

Tylko co to zmienia w sytuacji ofiar pedofilii oraz przyszłych ofiar pedofili będących członkami zborów.



Offline Salome

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #209 dnia: 05 Maj, 2019, 13:54 »

Niektórym łatwo jest brać udział w dywagacjach na temat wykluczenia, ostracyzmu, pedofilii gdy sami tego nie doświadczyli.

Gdy jednak przychodzi czas że zaczynają rozumieć że to świadczy o czymś więcej - że brakuje Boga w tej organizacji - to zaczynają się bać tego co się rodzi. Stąd ataki itp.



Dokładnie tak jest. Pewnego dnia mając już zdobytą wiedzę o czarnej stronie orga dochodzi się do momentu, że nie pozostaje nic innego, jak tylko odejść. Decyzja ta zmienia w życiu prawie WSZYSTKO. Jednocześnie wiele osób to najzwyczajniej przerasta.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2019, 13:56 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann