Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych  (Przeczytany 17719 razy)

Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #180 dnia: 30 Kwiecień, 2019, 21:42 »
Nie mam takiej potrzeby kto z kim, co i jak. Po prostu wg mojej wiedzy historycznej 40 lat temu w Polsce nikt ze ŚJ rzeczonych zaświadczeń nie dostawał.

DPT masz rację.

Chciałbym podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami w tej sprawie.

Z tego co mi wiadomo na Śląsku w latach 80’tych były dwa wyjścia: więzienie lub praca na kopalni(nie wiem czy nie było jeszcze innych zakładów w których można by niejako uciec przed wojskiem) ale w tych okolicach górnictwo było najbardziej popularne. Żadne zaświadczenia w tej kwestii nie istniały.
Co ciekawe, co poniektórzy nadgorliwi próbowali „ryć beret” młodym mężczyznom czy przypadkiem nie idą na kompromis wybierając pracę na kopalni. Przecież powinni stawić czoła próbom dla chwały Pana ;D

Natomiast w czasach bliższych teraźniejszości, już po zniesieniu obowiązkowej służby wojskowej dowiedziałem się, że towarzystwo wprowadziło pewną interpretację w sprawie sług pomocniczych i starszych, tzn. że według prawa mają oni status osoby sprawującej posługę duchową i mają prawo do odmowy służby wojskowej w razie mobilizacji. (Tego dowiedziałem się z rozmowy z jednym ze starszych). Więc w razie czego to może tylko usługujący są chronieni a reszta po prostu za mało się starała i tego prawa nie ma?


Offline abece

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #181 dnia: 30 Kwiecień, 2019, 21:46 »
Johnny.
Fajnie, że podzielies się z nami tym info.

Niesprawiedliwe to wszystko.
Szarpanina nerwów, wywoływanie wyrzutów sumienia.

Uhm trzeba iść.
Dobrej nocy Wam Drodzy 😊👍.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień, 2019, 21:59 wysłana przez abece »


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #182 dnia: 30 Kwiecień, 2019, 22:04 »
Z tego co mi wiadomo na Śląsku w latach 80’tych były dwa wyjścia: więzienie lub praca na kopalni(nie wiem czy nie było jeszcze innych zakładów w których można by niejako uciec przed wojskiem) ale w tych okolicach górnictwo było najbardziej popularne. Żadne zaświadczenia w tej kwestii nie istniały.
Co ciekawe, co poniektórzy nadgorliwi próbowali „ryć beret” młodym mężczyznom czy przypadkiem nie idą na kompromis wybierając pracę na kopalni. Przecież powinni stawić czoła próbom dla chwały Pana ;D

Dać Ci nr tel do niejakiego Edka od Babiarzy, żebyś zapytał, gdzie wojo odrabiał? I co z tego tytułu dostał? Tzn., w jakiej kopalni? Wg.niektórych to bardzo fajny obwodowy był.
Z grubsza nic więcej nie napiszę, bo będzie kogoś bolało.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #183 dnia: 30 Kwiecień, 2019, 22:07 »
  Dla tego ja spożywam wieczerzę  w gronie ludzi którzy tak samo jak ja  pragną w ten sposób upamiętnić to co dla nas zrobił Pan Jezus na krzyżu Golgoty . Będziemy tak czynić aż Pan przyjdzie .
Albo paru panów w czarnych smokingach z jesionką na wymiar.  ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline dziewiatka

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #184 dnia: 01 Maj, 2019, 13:16 »
PKP to zakład pracy w którym również można było reklamować się od wojska.Wracając do tematu co byście powiedzieli gdyby ktoś w podobny sposób zaprotestował podczas mszy w kościele przeciwko pedofilii w KrK.Nie znam motywów tego ktosia,ale czy osiągnął coś po za skandalem?


Offline Dietrich

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #185 dnia: 01 Maj, 2019, 13:27 »
Dać Ci nr tel do niejakiego Edka od Babiarzy, żebyś zapytał, gdzie wojo odrabiał? I co z tego tytułu dostał? Tzn., w jakiej kopalni? Wg.niektórych to bardzo fajny obwodowy był.
Z grubsza nic więcej nie napiszę, bo będzie kogoś bolało.

A przybliżył byś temat?  Jako obwodowy był wg mnie naprawdę fajny. Ale to było ponad cwanciś lat temu.


Offline Storczyk

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #186 dnia: 01 Maj, 2019, 13:51 »
Dziewiatka,KrK uderzyl sie w pierś i na ambonie nie krzyczy ,ze pedofilia to wymysl odstepcow, nie zabrania pod grozba wykluczen o tym rozmawiać .Mimo wszystko Dużo młodych katolików nie puszcza dzieciaków na religię..Mojego syna nauczycielka,powiedziala mi ,ze jej syn corki tez
nie posłał a sam Odszedł od Kościoła nad czym ona ubolewa.Ale sie go nie wyrzekla.

W KrK ludzie nie maja takiej desperacji bo tego sie nie ukrywa. A u sw.j czysta i oczyszczana organizacja boksu ogladac nie wolno ,filmu brutalnego tez,chłop nawet wyrzuty sumienia ma jak na erotyczny film zerknie przez palce.A tu taki syf ukrywany.Mysle, ze katolik nerwowy z widłami na wsi by na ambone wskoczył i mogłoby dla księdza zle z tym kielichem w reku skończyć.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #187 dnia: 01 Maj, 2019, 16:35 »
A przybliżył byś temat?  Jako obwodowy był wg mnie naprawdę fajny. Ale to było ponad cwanciś lat temu.

Aż się boję. Bardziej to do rankingu by pasowało. Zwyczajnie. Kiedyś ludzie szli za wojo do pudła, milicji, ochrony cywilnej. A jeszcze inni do kopalni. W pudle kiedyś się pracowało. Nawet nie myślę o kamieniołomach, czy torach. Teraz to nawet alimenciarze pracy nie maja. Zresztą, ich chyba nawet już nie wsadzają.
A nasz umiłowany ED zaliczył kopalnię. Miał mieszkanko na ślunsku. Być może pokopalniane. Wynajmował. Czyli, będąc obwodowym, spełniał śluby ubóstwa. Na kongres za Atlantyk jak jechał, to wmawiał wszystkim, że auto musi sprzedać, aby podróż opłacić. Koperty się sypały. Auto sprzedał, by kupić nowe. Posesyjka wypucowana ręcami braci, co brata brata króla chcieli wspierać.
Chyba tojodą teraz jeździ. Jasne, że specjalnie się nie napracował w życiu. Posiadając kompleks byłego NO został KGSem. Zdaje się, że chrzest w 1979. Wrześniowa panna. Numeru buta nie powiem. Ani co wisi na ścianach 8-).
Żona to rzecz gustu. Ale jakby ktoś nie chciał mieć pogłębionej depresji, to niech ją omija z daleka.
Acha, w trudnych sprawach, zamiecie pod organizacyjny dywan wszystko. Tak żetę, Jehowa błogosławi! ;)
Może nawet tu wejdzie, to coś dopowie.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #188 dnia: 04 Maj, 2019, 13:48 »
Cześć , parę dni temu dowiedziałam się ,że dwóch panów pod krawatami odwiedziło moich znajomych .
Celem ich wizyty było : ostrzeżenie przed moim mężem i mną jako totalnie niebezpiecznych  :)

Oczywiście , rozwój tej wizyty z pewnością nastąpi a jej skutkiem wobec moich znajomych co według Was będzie?

Czy to jest naruszenie wobec nas?  Jak można nazwać takie zachowanie?
A może człowiek z tego filmu doznał większych przykrości , które popchnęły go, wg niektórych , do   zakłócenia święta pamiątki?

Ciekawa jestem Waszych wypowiedzi :)
 
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #189 dnia: 04 Maj, 2019, 14:37 »
Cześć , parę dni temu dowiedziałam się ,że dwóch panów pod krawatami odwiedziło moich znajomych .
Celem ich wizyty było : ostrzeżenie przed moim mężem i mną jako totalnie niebezpiecznych  :)

Oczywiście , rozwój tej wizyty z pewnością nastąpi a jej skutkiem wobec moich znajomych co według Was będzie?

Czy to jest naruszenie wobec nas?  Jak można nazwać takie zachowanie?
A może człowiek z tego filmu doznał większych przykrości , które popchnęły go, wg niektórych , do   zakłócenia święta pamiątki?

Ciekawa jestem Waszych wypowiedzi :)

A ci znajomi to Świadkowie? Czy nie związani z wts?


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #190 dnia: 04 Maj, 2019, 14:45 »
A ci znajomi to Świadkowie? Czy nie związani z wts?

  :D :D :D :D :D :D
A sądzisz , że kto ?

Tylko tacy już świadomi ,
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2019, 14:52 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #191 dnia: 04 Maj, 2019, 15:13 »
  :D :D :D :D :D :D
A sądzisz , że kto ?

Tylko tacy już świadomi ,

Przez chwilę przeszło mi przez myśl, ze tych dwóch chodzi i Twoich sąsiadów przestrzega przed kontaktem z Wami :P

Ale wracając do tematu skoro są świadomi, to pewnie nie dadzą się zastraszyć.

Podobno prawdziwi chrześcijanie cieszą się prawdziwą wolnością - a zachowanie tych dwóch panów z krawatami sugeruje, że są przedstawicielami jakiegoś reżimu ;)
Uważam, ze jest to nie w porządku zachowanie


Offline Drengr

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #192 dnia: 04 Maj, 2019, 15:21 »
Policja religijna monitoruje społeczeństwo. Coś mi to przypomina...


Offline Drengr

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #193 dnia: 04 Maj, 2019, 19:18 »
Przepraszam że piszę post pod postem - ale wątki zaczęły się mnożyć, a ja chciałbym nawiązać do głównego.

Film z "zakłuceniem" uroczystości wywołał podzielone zdania - i dobrze. Padło dużo niewybrednych słów pod kątem "prowokatora". Dzisiaj natrafiłem na film nagrany przez Kanadyjską CTV W5 zatytułowany "Bez świadków".


Od 9.00 minuty poznajemy tego mężczyznę - te happeningi nabierają większego sensu gdy poznamy kontekst 😉

Wydaje mi się że to ten sam gość - jeśli się mylę to proszę mnie skorygować.

PS.

Polecam do obejrzenia cały film - poruszył już nie jednego Świadka Jehowy. Komentarze do całego filmu to chyba temat na oddzielny wątek.

« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2019, 19:22 wysłana przez Drengr »


Offline Storczyk

Odp: Pamiątka 2019 w USA - Film z reakcją porządkowych
« Odpowiedź #194 dnia: 04 Maj, 2019, 19:31 »
To jest sekta desyrukcyjna, z której sie nie wychodzi pokojowo w dobrych stosunkach z innym wyznawcami.R.Franz za obiad ze swoim szefem wykluczonym sam został wykluczony.A to nie byle kto tylko byly czlonek CK to co dopiero my szaraki, maja nas za nic traktuja jak śmieci.Jakies wytyczne może z Biura Głównego,boja sie Ciebie Poprostu.