Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?  (Przeczytany 6985 razy)

Offline Mefiboszet

BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« dnia: 21 Kwiecień, 2019, 07:35 »
Coraz cześciej się słyszy o pasożytach i grzybach w organizmie człowieka i sposobach ich zwalczania.

Znam wieloletnią pionierkę stałą (przy tym żone starszego), która zachwyca się metodą bioenergoterapii. :)

Np. http://prostopozdrowie.pl/

Usłyszałem ostatnio, że metody zwalczania często niekonwencjonalne mniej lub bardziej trącają spirytyzmem.

Znalazłem nawet kilka katolickich artykułów na ten temat co mnie bardzo zdziwiło.

Np.
https://pl.aleteia.org/2018/05/07/dlaczego-katolik-nie-powinien-korzystac-z-bioenergoterapii/
https://adonai.pl/zagrozenia/?id=1

Co o tym sądzicie?
Ktoś korzystał?


Ola

  • Gość
Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 07:54 »
Niestety to prawda spora część śj oszalała na tym punkcie nie mówię, że to jest złe ale warto by było nie popadać ze skrajności w skrajność. Warto próbować różnych metod często i ziołolecznictwo potrafi zdziałać "cuda" mimo to uważam że zrezygnowanie z medycyny  nie jest mądre na rzecz np. leczenia raka piciem kilku litrów wody przez 2 tygodnie bo i o takich bzdurach słyszałam...


Offline Mefiboszet

Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 08:29 »


Offline Storczyk

Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 10:12 »
Moja siostra bardzo sceptyczna na takie metody (pojechała za namowa corki).Miala dolegliwości z  kręgosłupem.Zdziwiona mówiła ,ze przeszło jak za dotknięciem różdżki.Już ja nie boli od tego czasu.


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 12:13 »
Najlepiej wszystko leczyć lewoskretną witaną C, koniecznie kupioną u inżyniera Jerzego Ziemby ;)
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 12:18 »
Patrzac okiem sceptyka :   Jak  czytam , ze  ktos  nie mogl sie poddac   skutecznej bioenergoterapii  ,  bo  mial przy sobie  medalik  Matki Boskiej   i terapeuta  nie mogl  sie  "przebic"  przez  "pole ochronne"  , to nie wiem  czy  smiac sie czy plakac ... ;D :'( ;D :'(

Na pewno  jest wiele metod  niekonwencjonalnej  medycyny , ktore  pomagaja  na  rozne schorzenia ,  ale trzeba byc  sceptycznym  , badac ich  skutecznosc i ewentualne skutki  uboczne .

Ja sam  mam za soba  pare leczniczych  glodowek  i moge polecic  ale    pod opieka lekarska .
Bardzo dobrze  podzialaly na moja  astme .

Probowalem tez  , przez  rok , diete  Kwasnieskiego  +  biorezonans    i oprocz  paru  dodatkowych  kilogramow   efekt byl  zerowy .

A wiec , trzeba troche   eksperymentowac , probowac  ...  Jak  pomaga  , to  jest  dobre .

A opowiastki , ze od jakiejs terapii  mozna dostac  sie pod wplyw  demonow  , wlozylbym  miedzy  bajki .


Offline pies berneński

Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 14:56 »
Ja sam  mam za soba  pare leczniczych  glodowek  i moge polecic  ale    pod opieka lekarska .
Bardzo dobrze  podzialaly na moja  astme .

Jakiej specjalizacji musi to być lekarz?
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Storczyk

Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 15:07 »
Fakt o tych terapiach Zieby to w zborze chuczy.Witamina L skretna znam ze zboru ,ale nie tylko bylam z synkiem w Uzdrowisku   i super Staruszka Ordynator mówiła o  fitotetapii ,leczeniu cisza.I właśnie aby podczas choroby podawać dziecku wlasnie tę witaminę C gdy choruje.


Offline pies berneński

Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 15:19 »
Zięba tylko propaguje.Ktoś inny stosuje wleczeniu klinicznym i podzielił się wynikami.Ale to nie w Polsce.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 16:10 »
(mtg): stosuję w ważnych istotnych sprawach oprócz Tarota, wahadełko.
Co w tym tkwi nie wiem, ale zawsze wskazuje odpowiedź do której sie stosuje i wszystko w pozytywnym aspekcie, kiedy inaczej zdecyduje to mam zonk.
Może pod rożnymi postaciami jak: Tarot, wahadełko, widzenie aury itp mam szczególny kontakt z inną stroną mocy.
Kiedy czyniąc tak dla zabawy nawet wobec osób które dokładnie nie znam, po czasie sprawdza się owa moja zabawa.
Niektóre osoby na Forum są tego dowodem i mogą to poświadczyć
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2019, 16:14 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Storczyk

Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 16:47 »
Jedna z moich sióstr (duzo starsza)ostatnio wpadla na pomysł ,aby pokazywać zdjęcia znajomych i pytac wróżki o opinie na ich temat.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 18:37 »
Usłyszałem ostatnio, że metody zwalczania często niekonwencjonalne mniej lub bardziej trącają spirytyzmem.

Co o tym sądzicie?

Posądzanie bioenergoterapii o spirytyzm to oddawanie jej zbyt wielkiego honoru - bo ów wniosek bazuje na założeniu, że podczas seansu faktycznie dzieje się coś niezwykłego. Coś ponad akt szarlatanerii i sprzedaży placebo potrzebującym/zdesperowanym/naiwnym.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 20:04 »
Bioenergoterapia to kolejne z długiej serii oszustw żerujące na ludzkim cierpieniu i rozczarowaniu systemem leczenia. Zgodzę się z Eks. In. że portale rozpisujące się nad tym jak wielkim jest ona „zagrożeniem dla duchowości” tylko to oszustwo legitymizują. Ale co mają zrobić, gdyby napisali prawdę, że nie istnieje coś takiego jak aura, energia chi, czakry itp. - co za tym idzie bioenergoterapia nie działa, bo nie ma prawa działać - to zaraz ktoś zacząłby zadawać niewygodne pytania dotyczące ich podstawowych dogmatów, cudownych uzdrowień itp. Więc lepiej użyć ostatecznego argumentu i straszyć opętaniem przez szatana.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień, 2019, 20:07 wysłana przez mav »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Kwiecień, 2019, 21:17 »
Jakiej specjalizacji musi to być lekarz?

U mnie  to  byl  alergolog/ pulmonolog   ale mysle , ze  to moze byc rowniez  zwykly domowy lekarz  .   Chodzi po prostu  o   kontrole  czy  z twoim ukladem krazenia jest   wszystko  ok . 
Ogolnie  dosyc bezpieczna  terapia .  Jak chcesz  wiedziec wiecej to  zapraszam na  priv.


Offline Terebint

Odp: BIOENERGIO TERAPIA - co myślicie?
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Kwiecień, 2019, 19:47 »
Jeżeli chodzi o pseudoterapie to dla mnie J. Zięba jest największym przekrętem i szarlatanem. Miesza prawdę, z półprawdami i z ewidentnymi kłamstwami. Z chęcią zobaczył bym go w więzieniu. Choćby za takie głupoty:

"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan