Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Rozumieć Biblię ?  (Przeczytany 19640 razy)

WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #120 dnia: 09 Maj, 2019, 20:41 »
Szymon Matusiak,ewangeliczny chrzescjanin.Byl Swiadkiem Jehowy.Do mnie jego nauki nie docierają .Ale mądry czlowiek.
zaznaczenie dodałem

Czy to są Jego nauki?

Szczerze wątpię, w wielu z nas, pewne skrzywienie zostało po orgu, bo nam wielu nam, wykładali Pisma ludzie, obecnie z Warwick, jak czas pokazał, wszystko to fałsz zresztą wielokrotnie zmieniany.

Uważnie wysłuchałem co Szymon ma do powiedzenia, albo inaczej, co "wypływa" z Pisma Świętego w temacie Boga, Jego syna Pana Jezusa, oraz Ducha Świętego, wszystko z Konkordancją w ręku.

Nie ma żadnych dowolnych interpretacji, werset tłumaczy kolejnym wersetem, zresztą całe wykłady Szymona to Słowo Boże.

Dla kontrastu, w orgu było tak, wielu z nas to potwierdzi, że mówca mówił, mówił i dla podparcia swych tez danych przez C.K. używał wersów Biblii, zresztą w swym życiu kilka wykładów wygłosiłem i również wiem "CO TO BYŁO :o"

Pozdrawiam


Offline sawaszi

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #121 dnia: 09 Maj, 2019, 20:42 »
Lubiałem świadków - a teraz mam poczuć do nich awersję ?
- nie tak - aczkolwiek mam już dystans pewien do nauk "WTS" ale dalej szanuje wyznawców (członków zboru) .


Offline Storczyk

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #122 dnia: 09 Maj, 2019, 20:50 »
Widze Mroki.napisalam nauki,a mialo byc przekaz.Meczy mnie nie moj typ mówcy.Madry człowiek ,b .dobrze mówi .Info wartościowe bardzo.Słuchałam.Porownywalam


Offline Gremczak

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #123 dnia: 09 Maj, 2019, 21:02 »
zaznaczenie dodałem

Czy to są Jego nauki?

Szczerze wątpię, w wielu z nas, pewne skrzywienie zostało po orgu, bo nam wielu nam, wykładali Pisma ludzie, obecnie z Warwick, jak czas pokazał, wszystko to fałsz zresztą wielokrotnie zmieniany.

Uważnie wysłuchałem co Szymon ma do powiedzenia, albo inaczej, co "wypływa" z Pisma Świętego w temacie Boga, Jego syna Pana Jezusa, oraz Ducha Świętego, wszystko z Konkordancją w ręku.

Nie ma żadnych dowolnych interpretacji, werset tłumaczy kolejnym wersetem, zresztą całe wykłady Szymona to Słowo Boże.

Dla kontrastu, w orgu było tak, wielu z nas to potwierdzi, że mówca mówił, mówił i dla podparcia swych tez danych przez C.K. używał wersów Biblii, zresztą w swym życiu kilka wykładów wygłosiłem i również wiem "CO TO BYŁO :o"

Pozdrawiam
Bylem na jego pogaduszce.Żongluje wersetami i dobiera tylko te ,które pasują do tego aby stworzyć wrażenie ,że ma rację.


Offline sawaszi

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #124 dnia: 09 Maj, 2019, 21:20 »
Bylem na jego pogaduszce.Żongluje wersetami i dobiera tylko te ,które pasują do tego aby stworzyć wrażenie ,że ma rację.
 
Niesamowite - to Ty chodzisz na takie odstępcze wykłady ? - nie wystarczy Ci "pokarm na czas słuszny" - prosto "z kanału łączności" 'strasznicy'  :o !


Offline Gremczak

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #125 dnia: 09 Maj, 2019, 21:36 »
 
Niesamowite - to Ty chodzisz na takie odstępcze wykłady ? - nie wystarczy Ci "pokarm na czas słuszny" - prosto "z kanału łączności" 'strasznicy'  :o !
Nie rozumiem . Dlaczego odstępcze?


Offline sawaszi

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #126 dnia: 09 Maj, 2019, 21:53 »
Nie rozumiem . Dlaczego odstępcze?

-bo jak sie dowie "rada starszych" że chadzasz tam - to mogą Cię wykluczyć ze społeczności świadków i zostaniesz "wyrzutkiem"  :(
Nie obawiasz się tego ?


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #127 dnia: 09 Maj, 2019, 22:42 »

-bo jak sie dowie "rada starszych" że chadzasz tam - to mogą Cię wykluczyć ze społeczności świadków i zostaniesz "wyrzutkiem"  :(
Nie obawiasz się tego ?

To Gremczak aktywny wojownik? ;)


Offline Gremczak

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #128 dnia: 09 Maj, 2019, 22:52 »

-bo jak sie dowie "rada starszych" że chadzasz tam - to mogą Cię wykluczyć ze społeczności świadków i zostaniesz "wyrzutkiem"  :(
Nie obawiasz się tego ?
Nie obawiam się tego. Miałem pisemne zaproszenie na komitet.Wyznaczony dzień i godzinę.Olałem to i co?  Nic.Nie wykluczyli. Znają moje poglądy.Nie kryje się z nimi.Nawet z innych zborów monitują aby coś ze mną zrobić.Wiesz co mówią? To nie tak łatwo wykluczyć.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2019, 23:05 wysłana przez Gremczak »


Offline Terebint

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #129 dnia: 09 Maj, 2019, 23:12 »
Szymon Matusiak,ewangeliczny chrzescjanin.Byl Swiadkiem Jehowy.Do mnie jego nauki nie docierają .Ale mądry czlowiek.
Szymon jest sympatyczny, inteligenty, ale mimo wszystko zamknięty w czterech ścianach. Aczkolwiek bardzo go lubię.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Gremczak

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #130 dnia: 09 Maj, 2019, 23:21 »
Szymon jest sympatyczny, inteligenty, ale mimo wszystko zamknięty w czterech ścianach. Aczkolwiek bardzo go lubię.
Ja do niego nic nie mam.Tylko do niego nic nie trafia. Jak do ŚJ. On ma rację i koniec.Coś niewygodnego pomija i zmienia temat.


Offline Storczyk

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #131 dnia: 09 Maj, 2019, 23:39 »
Terebint,"Co znaczy zamknięty w czterech scianach"?Przecież ,konferencje ,wyklady...światowy ,bywa na salonach.


Offline sawaszi

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #132 dnia: 09 Maj, 2019, 23:40 »
Nie obawiam się tego. Miałem pisemne zaproszenie na komitet.Wyznaczony dzień i godzinę.Olałem to i co?  Nic.Nie wykluczyli. Znają moje poglądy.Nie kryje się z nimi.Nawet z innych zborów monitują aby coś ze mną zrobić.Wiesz co mówią? To nie tak łatwo wykluczyć.

Być może są bardzo zajęci w służbie i nie mają dla Ciebie czasu  :(
Napisz list do zboru o odejściu - wtedy ten wniosek muszą rozpatrzyć


Offline Gremczak

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #133 dnia: 09 Maj, 2019, 23:43 »

Być może są bardzo zajęci w służbie i nie mają dla Ciebie czasu  :(
Napisz list do zboru o odejściu - wtedy ten wniosek muszą rozpatrzyć
Nic nie pisałem o przyjęciu.To jak mogę o odejściu?


Offline Terebint

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #134 dnia: 09 Maj, 2019, 23:48 »
Terebint,"Co znaczy zamknięty w czterech scianach"?Przecież ,konferencje ,wyklady...światowy ,bywa na salonach.
Chodzi mi o to, co powyżej napisał Gremczak. Ściany myślowe. Z fundamentalisty świadkowego zrobił się z niego fundamentalista protestancki. Poza tym, raz bardzo mocno mnie rozczarował, gdy w jednym z wykładów bardzo ostro zganił osoby o innej odmienności teologicznej. Od razu przed oczami stanęła mi cała starszyzna mojego zboru, i tak jakoś już od tamtej pory mam uraz do tego, co głosi i nie słucham go w ogóle.

To było dawno, ale chodziło wtedy o osoby nie uznające Trójcy bądź podważające sola scritpura.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan