Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak Rozumieć Biblię ?  (Przeczytany 20066 razy)

Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 08:10 »
Jak rozumieć Biblię....
Dziś .myślący , dawniej starszy Zboru, koordynator grona starszych i ogólnie szczery a nawet nawiedzony działacz w organizacji.
Dziś mam wiele pytań do Biblii i nie mam odpowiedzi na bardzo wiele pytań z nią związanych.
Ale to nie jest w ogóle ważne.
Najważniejsze jest to jak wytłumaczyć osobom wierzącym jak traktować tą księgę a jednocześnie nie stracić sensu w życiu bo w sumie to jest główny problem.
Podam podstawowy przykład na początku Biblii znamy to wszyscy.
Skoro po rzekomym zdarzeniu opisywanym jako fakt a nie metafora .
Grzech Ewy, i reakcja stwórcy.....jako karę czy konsekwencje powiedział że teraz w bólach będziesz rodziła do Ewy.
Moje pytanie do ludzi bezgranicznie ufających Biblii brzmi.
Jaki grzech popełniły zwierzęta bo przecież Również rodzą w bólach i często umierają w trakcie porodu?????

To jakieś pytanie na szybko ale jest tego bardzo bardzo bardzo dużo.
I żeby nie było w jakiś sposób Księga ta jest szczególna ale błagam Miejmy oczy i uszy otwarte i używajmy mózgu do myślenia.
A wtedy pytanie Jak rozumieć Biblię samo spokojnie przyjdzie z odpowiedzią zgodnie z logiką a nie ślepą wiarą tłoczoną nam do serc i umysłów w systemach psycho manipulacyjnych jakimi są religie.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2019, 08:13 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #61 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 08:28 »
 :) No jaki grzech popełniły zwierzęta? To przecież przedstawiciel świata zwierząt, wąż na mówił Ewę do grzechu. Ponieważ zwierzę było inicjatorem zatem kara objęła wszystkie zwierzęta. Ludzie też wprawdzie wszyscy ponoszą skutki grzechu, ale nikt im nóg i rąk nie powyrywał tak jak to się stało z wężem.  ;)


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 08:34 »
:) No jaki grzech popełniły zwierzęta? To przecież przedstawiciel świata zwierząt, wąż na mówił Ewę do grzechu. Ponieważ zwierzę było inicjatorem zatem kara objęła wszystkie zwierzęta. Ludzie też wprawdzie wszyscy ponoszą skutki grzechu, ale nikt im nóg i rąk nie powyrywał tak jak to się stało z wężem.  ;)

Bracie w wierze.😎
Wykradłeś mi moje dalsze pytania w tym fragmencie stworzeniu i grzechu.
To ważne bo na tym wydarzeniu oparta jest cała reszta Biblii więc ten początek Jeśli jest nieprawdziwe to o reszcie można powiedzieć podobnie.

Bóg "karze" węża....
Będziesz pełzał.....sprawdźcie to, tak stoi s Biblii.
A czy to dla myślącego logicznie człowieka jest prawdziwe.
Wąż porusza się bez nóg bo Bóg Go ukarał???
Myślimy, to boli na początku, ale warto.

Powyrywano mu nogi ?
Wyłmano mu kończyny ?
o co chodzi i kto w to uwierzy używając myślenia na poziomie podstawowym dziecka kilkuletniego.

14 Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: 
«Ponieważ to uczyniłeś, 
bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; 
na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. 
..........
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2019, 08:40 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #63 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 08:38 »
Bracie w wierze.😎
Wykradłeś mi moje dalsze pytania...
Bóg "karze" węża....
Będziesz pełzał.....sprawdźcie to, tak stoi s Biblii.
A czy to dla myślącego logicznie człowieka jest prawdziwe.
Wąż porusza się bez nóg bo Bóg Go ukarał???
Myślimy, to boli na początku, ale warto.

Historie, o których wspominasz zapisane w księdze Rodzaju są chyba najlepszym kluczem do zrozumienia Biblii i wskazówką jak ją traktować.  ;)


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #64 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 08:43 »
Historie, o których wspominasz zapisane w księdze Rodzaju są chyba najlepszym kluczem do zrozumienia Biblii i wskazówką jak ją traktować.  ;)

Wiadomo że gdy takie pytanie zadaje się betonowemu świadkowi nabierze wody w usta poszuka w strażnicy ucieknie i zamknie się aby się pomodlić do Boga żeby wiara mu nie zgasła do reszty.

Ale mamy innych ludzi na przykład wierzących katolików biblistów i oni mają cały wachlarz odpowiedzi od filozoficznego rozważania że to tylko metafory przenośnie.
Ale jak dojdziesz do pytania konkretnego to Biblia opisuje że zostaliśmy stworzeni czy opisuje bajkę również pojdzie się pomodlić aby nabrać wiary.
Bo przecież na kulcie biblijnym stoi cały sens ich życia.
Dlatego uważam że problemem nie jest jak ludziom otworzyć oczy ale aby się nie pogubili do reszty i zaczęli myśleć samodzielnie Poczuli świat dwoma płucami w pełni wypełnionym i świeżym powietrzem myślenia i analizy osobistej.
Element wiary zawsze się tam znajdzie bo w życiu tego potrzebujemy.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2019, 08:45 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #65 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 08:50 »
Dlatego ja traktuję Biblię jako zbiór pytań ludzi wierzących o sens życia, o praprzyczynę, o wartości moralne. Co prawda pytania nie są zawarte w treści wprost a są ukryte w odpowiedziach. Odpowiedzi natomiast są wyobrażeniem ludzi, którzy starali sobie na miarę swoich możliwości, swojej wiedzy o świecie zracjonalizować to co widzą i co stworzyło wszystko wokół nich.


Offline Xevres

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 09:24 »
Jak rozumieć Biblię....
Dziś .myślący , dawniej starszy Zboru, koordynator grona starszych i ogólnie szczery a nawet nawiedzony działacz w organizacji.
Dziś mam wiele pytań do Biblii i nie mam odpowiedzi na bardzo wiele pytań z nią związanych.
Ale to nie jest w ogóle ważne.
Najważniejsze jest to jak wytłumaczyć osobom wierzącym jak traktować tą księgę a jednocześnie nie stracić sensu w życiu bo w sumie to jest główny problem.
Podam podstawowy przykład na początku Biblii znamy to wszyscy.
Skoro po rzekomym zdarzeniu opisywanym jako fakt a nie metafora .
Grzech Ewy, i reakcja stwórcy.....jako karę czy konsekwencje powiedział że teraz w bólach będziesz rodziła do Ewy.
Moje pytanie do ludzi bezgranicznie ufających Biblii brzmi.
Jaki grzech popełniły zwierzęta bo przecież Również rodzą w bólach i często umierają w trakcie porodu?????

To jakieś pytanie na szybko ale jest tego bardzo bardzo bardzo dużo.
I żeby nie było w jakiś sposób Księga ta jest szczególna ale błagam Miejmy oczy i uszy otwarte i używajmy mózgu do myślenia.
A wtedy pytanie Jak rozumieć Biblię samo spokojnie przyjdzie z odpowiedzią zgodnie z logiką a nie ślepą wiarą tłoczoną nam do serc i umysłów w systemach psycho manipulacyjnych jakimi są religie.

Przez jednego człowieka grzech wszedł na ŚWIAT. Ludzie sprowadzili smierć na ziemie. Zwierzęta nie są winne a ponoszą konsekwencje ludzkiego grzechu. Ba, Bóg tez poniósł konsekwencje bo musiał wymyślić jak to naprawić. Jego syn poniósł konsekwencje bo oddał za nasz życie. Także konsekwencje jednego błędu czlowieka rozlały się bardzo daleko.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #67 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 09:28 »
Przez jednego człowieka grzech wszedł na ŚWIAT. Ludzie sprowadzili smierć na ziemie. Zwierzęta nie są winne a ponoszą konsekwencje ludzkiego grzechu. Ba, Bóg tez poniósł konsekwencje bo musiał wymyślić jak to naprawić. Jego syn poniósł konsekwencje bo oddał za nasz życie. Także konsekwencje jednego błędu czlowieka rozlały się bardzo daleko.

Przecież Biblia mówi, że już naprawił... a nie jest lepiej.  ;)


Offline Sebastian

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #68 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 09:32 »
jak rozumieć mit grecki mówiący o tym że Atena wyskoczyła z głowy Zeusa?
macie jakąś koncepcję jak obliczyć średnicę otworu z którego ona wyskoczyła?

że co? że to tylko legenda i nie należy brać jej zbyt poważnie?

tym samym odpowiedzieliście sobie jak należy rozumieć i jak należy traktować wszelkie starożytne legendy, zarówno greckie jak i słowiańskie a także hebrajskie jak i każde inne
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #69 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 09:41 »
jak rozumieć mit grecki mówiący o tym że Atena wyskoczyła z głowy Zeusa?
macie jakąś koncepcję jak obliczyć średnicę otworu z którego ona wyskoczyła?

że co? że to tylko legenda i nie należy brać jej zbyt poważnie?

tym samym odpowiedzieliście sobie jak należy rozumieć i jak należy traktować wszelkie starożytne legendy, zarówno greckie jak i słowiańskie a także hebrajskie jak i każde inne

Dlatego poród to naturalna czynność .. A bóle porodowe religie wykorzystują do posłuchania bajek.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Poród

Podobnie wąż to jedno że zwierząt a nie okaleczony przez Jahwe bel Jehowę dziwny stwór bez nóg żyjący się grochem .
On jednak się normalnie jak gad odżywia.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Węże
A i czy tylko ten okaz przez Boga kończyn został pozbawiony?
Może też jego gatunek np. Zaskroniec ?
Czy jednym cudem wszystkie jaszczurki nóg pozbawione zostały.

A że brak nóg i kończyn górnych to w skojarzenia ludzi prostych bardzo źle, to dobry symbol co dzieje się z kimś kto się narazi Jahwe vel Jehowie.
Ale to symbole nie fakty.
Jak to Wyznawcy kultu z krwawymi ofiarami w tle, i tek krwawej księgi przyjmą, reszta  już z górki.


« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2019, 09:47 wysłana przez accurate »
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Xevres

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #70 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 12:05 »
Macie pełne prawo uważać tak jak uważacie 😊 skoro jesteście przekonani o swoich racjach to po co pytacie? Ja np nie muszę pytać o wasze zdanie w kwestii Biblii bo analizując te księgę całe życie, zdaje sobie sprawę i mam pewność, ze jest to natchniona przez Boga księga. Wiec albo pytacie bo macie wątpliwości czy wasze zdanie jest oki albo udając wątpliwości, chcecie przekonać kogoś wierzącego do zmiany poglądów. Dziwne.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #71 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 13:01 »
Macie pełne prawo uważać tak jak uważacie 😊 skoro jesteście przekonani o swoich racjach to po co pytacie? Ja np nie muszę pytać o wasze zdanie w kwestii Biblii bo analizując te księgę całe życie, zdaje sobie sprawę i mam pewność, ze jest to natchniona przez Boga księga. Wiec albo pytacie bo macie wątpliwości czy wasze zdanie jest oki albo udając wątpliwości, chcecie przekonać kogoś wierzącego do zmiany poglądów. Dziwne.

Uważam, że jeśli ktoś dostąpił łaski wiary to nawet Biblia nie jest w stanie mu jej odebrać... dlaczego posądzasz innych o udawanie wątpliwości? Czy jeśli ktoś myśli i mówi inaczej to znaczy, że udaje?


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #72 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 13:05 »
Macie pełne prawo uważać tak jak uważacie 😊 skoro jesteście przekonani o swoich racjach to po co pytacie? Ja np nie muszę pytać o wasze zdanie w kwestii Biblii bo analizując te księgę całe życie, zdaje sobie sprawę i mam pewność, ze jest to natchniona przez Boga księga. Wiec albo pytacie bo macie wątpliwości czy wasze zdanie jest oki albo udając wątpliwości, chcecie przekonać kogoś wierzącego do zmiany poglądów. Dziwne.

w związku z tym czy uważasz że WTS jedzie dobrymi torami? czy jest jedyna religią czy w ogóle uważasz religię?
bo przyznam że po półwiecznym tam pobycie całkiem wierzenia mi się wykręciły w jakie kol-wiek religie
lub inaczej każda jest warta swojej. 8-)

kogo w takim razie dotyczyło ustanowienie niewolnika?


bądź co bądź widzę ze dużo ludzi zaczyna samemu czytać biblie i ja analizować ,czy to dobre czas zweryfikuje
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2019, 13:08 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Gremczak

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #73 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 13:11 »
Ja np nie muszę pytać o wasze zdanie w kwestii Biblii bo analizując te księgę całe życie, zdaje sobie sprawę i mam pewność, ze jest to natchniona przez Boga księga. Dziwne.
Ja się Tobie nie dziwię.Kiedyś też taką pewność miałeś o org. SJ. I co bańka mydlana pękła.
 Pewność oparta na wierze. ;D
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2019, 13:23 wysłana przez Gremczak »


Offline Terebint

Odp: Jak Rozumieć Biblię ?
« Odpowiedź #74 dnia: 28 Kwiecień, 2019, 14:32 »
Ja np nie muszę pytać o wasze zdanie w kwestii Biblii bo analizując te księgę całe życie, zdaje sobie sprawę i mam pewność, ze jest to natchniona przez Boga księga.
No patrz, jakbym słyszał samego siebie jeszcze kilka-kilkanaście lat temu. ;)
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan