Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Mów mi Wiedźma  (Przeczytany 1970 razy)

Offline Odłączona

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 27
  • Polubień: 74
  • Chwała Bogom!
Mów mi Wiedźma
« dnia: 06 Kwiecień, 2019, 22:33 »
Zachęcona przez Trini piszę o moim życiu "po".
Jak w tytule: czaruję. Ale zanim zaczęłam czarować, postanowiłam nie zapisywać się do żadnej organizacji ani stowarzyszenia nigdy więcej.
W odmętach problemów tożsamościowych, czyli będąc w kolejnym etapie odejścia od WTS zaczęłam zastanawiać się: "jeśli nie jestem SJ, to KIM jestem i co mnie pociąga"?
Będąc dzieckiem, na wyjazdach wakacyjnych z wypiekami na twarzy słuchałam opowieści rodzinnych o ich perypetiach zabużańskich. O wróżbach "Andrzejkowych", o okadzaniu dzieci, "wypalaniu róży" itp. Wszystkie te i inne rytuały wchodziły w tożsamość pokoleniową mojej rodziny. I w tym właśnie  miejscu zaczyna się moja kotwica. Zaczepiłam się myśli "czci i szacunku dla przodków".  Bo wszyscy moi przodkowie (żyjący i zmarli) wpłynęli na to KIM jestem. W okresie przynależności do organizacji - bez wyrzutów sumienia - interesowałam się też sferą "niezbadane" i "niewyjaśnione". Zawsze mnie interesowała magia.

 Są wartości, które budzą się w genach pod wpływem okoliczności i wówczas wiem że jest to egzamin życia dla mnie samej. KRK - bo jestem ochrzczona, szkoła (edukacja)  bo mam wiedzę, WTS bo badałam Biblię wszystko to i inne było dodatkiem, czynnikiem sprawiającym że dokonuję wyboru,rozsądzam. Natomiast to KIM jestem mówią o mnie moi przodkowie. A moi przodkowie to Słowianie.

Z pakietem słowiańskich genów, w gronie Rodzimych, we wspólnych rozmowach zaczęłam karmić moje zapotrzebowanie na poczucie przynależności. Literatura obejmuje najczęściej fachowe opracowania są to: A.Gieysztor "Mitologia Słowian", M.Janion "Niesamowita słowiańszczyzna" czy B.Ogrodowska "Polskie obrzędy i zwyczaje" i oczywiście A. Bruckner w tomach o historii przedchrześcijańskiej Polski.
Piękne są też opracowania, opowiadania zebrane, niektóre ocierają się o baśnie np. "Księga Tura" czy "Bestiariusz".

Gdy nazwiesz mnie czarownicą nie obrażę się, jak Wiedźmą to nawet ucieszę.
Mam stronę, którą prowadzę czasem:
https://wiedzmazibellina.wordpress.com


Witaj Nowe! Żegnaj Stare! Niech nam płoną ognie Jare!


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Mów mi Wiedźma
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień, 2019, 23:58 »
Jest na tym forum pewien user o nicku "Lechita". Z tego co się orientuję, czytając jego wpisy, ma chyba światopogląd podobny do Twojego.
To jest moje spostrzeżenie i nie traktuj tego jako pewnik.
Pozdrawiam.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Exodus

Odp: Mów mi Wiedźma
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwiecień, 2019, 00:30 »
 Nie mylisz się Nemo.
 To Lechita !  :)


Offline dziewiatka

Odp: Mów mi Wiedźma
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwiecień, 2019, 09:16 »
Szeptucha.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Mów mi Wiedźma
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwiecień, 2019, 12:23 »
Witaj-WIEDŹMA jak interesujący masz NICK, trochę uroków warto sprezentować (Ww)
Ciesz i zdobywaj wiedzę o tej destrukcyjnej sekcie, podziel sie swoimi spostrzerzeniami, to superowo, że przyłączyłaś się do NAS
(mtg):witaj w moim królestwie ciemności, zachwycony jestem magią  białą i czarną oraz z wszystim co zwązane jest tym tematem  :)

Słowo „wiedźma” oznacza dosłownie osobę „która wie”.
Ma ona znacznie szersze horyzonty niż większość ludzi
i potrafi wykorzystać do swoich celów niezwykłe umiejętności, jakie posiadła dzięki znajomości białej magii. Przez
lata wiedźmy budziły strach. Dziś stanowią elitę.
Ich rozległa wiedza uwzględnia między innymi znajomość:
• pracy z czakrami, aurą człowieka i jego energią,
• magii zapachów i kamieni szlachetnych,
• wykorzystania kolorów – ubrań, biżuterii, mieszkania –
do osiągania swoich celów,
• magii ochronnej, w tym odwoływania klątw i ochrony
przed wampirami energetycznymi,
• wykorzystywania sigili, rytuałów i magii lalek,
• sztuki komunikacji i współpracy z wszelkimi istotami,
również duchowymi,
• zapewniania sobie dobrobytu finansowego i powodzenia
w życiu uczuciowym,
• magii seksualnej, afrodyzjaków i pracy z energią pożądania.


Offline Sebastian

Odp: Mów mi Wiedźma
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwiecień, 2019, 20:17 »
witaj, wiedźmo :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Snowid

Odp: Mów mi Wiedźma
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Kwiecień, 2019, 19:29 »
Też się swego czasu mocno jarałem historią prasłowian, książkę Gieysztora przeczytałem, acz to kawał ciężkiej lektury i popularnonaukowa to ona na pewno nie jest.

Też nigdy więcej nie zaufam żadnej religii / sekcie / ruchowi odnowy / kulton o bliskowschodnich korzeniach/ you name it.

Najbardziej uduchowiony czuję się w lesie lub wysoko w górach.

Pozdrawiam