Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy nowe Paście trzodę Bożą 2019 nie narusza prawa obowiązującego w Polsce?  (Przeczytany 7277 razy)

Offline UWAGA AWARIA

Prawdziwe wyzwolenie z pęt ŚJ następuje wtedy gdy stają się nam obojętni. Natomiast gdy czujemy ;nienawiść,wstręt,lub jakieś inne negatywne emocje,to przestajemy działać racjonalnie i uciekamy w wymyślanie zarzutów  jakby miało to usprawiedliwić naszą  działalność jako ŚJ.

Jedno drugiemu przeczy  ;D ;D to z jakich pęt się wyzwalać? skoro to jest dobre i zgodne z prawem? i po co się wyzwalać jak nie ma zarzutów  ;D


ja bym to nazwał tak :kiedy godzimy się na działania bezprawne to wszytko jest obojętne

najlepiej nie puszczać dzieci do szkoły ;D ;D bo poco przecież to obojętne zaraz będzie raj
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec, 2019, 16:00 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Estera

najlepiej nie puszczać dzieci do szkoły ;D ;D bo po co przecież to obojętne zaraz będzie raj
   No tak, nie puszczać dzieci do szkoły, nie rodzić dzieci, bo zaraz armagedon.
   Trochę tj., przed rokiem 1975.
   Nie obsiewać pól!
   Wszystko wysprzedać!
   Zaciągnąć kredyty!
   Iść pod Babią Górę z walizką :) ... i czekać.
   
Prawdziwe wyzwolenie z pęt ŚJ następuje wtedy gdy stają się nam obojętni. Natomiast gdy czujemy ;nienawiść,wstręt,lub jakieś inne negatywne emocje,
to przestajemy działać racjonalnie i uciekamy w wymyślanie zarzutów  jakby miało to usprawiedliwić naszą  działalność jako ŚJ.
   Dziewiątka.
   Myślę, że nie do końca masz rację.
   Ktoś, kto był tam wiele np., dekad, tak do końca nie uwolni się od negatywnych myśli o tej religii.
   Zawsze to będzie tylko w jakiejś części wyzwolenie z jej pęt.
   Może upłynąć wiele czasu, zanim nastąpi obojętność.
   A i również trzeba się liczyć z tym, że takiego stanu być może, nigdy nie osiągniemy.

   I nie mów o wymyślaniu zarzutów.
   Bo jeśli w myśl doktryny np., o nie przyjmowaniu krwi, ktoś traci życie z naszych bliskich.
   To nie jest to wymysł, lecz realne życie i obiektywne stwierdzenie faktu.
   A jest tego tam więcej.
   To prawda, że nienawiść zaślepia na rozsądne argumenty.
   I emocje w ogóle nie są dobrym doradcą w myśleniu i działaniu.
   Ale nie zaprzeczajmy faktom, które są i które jest bardzo łatwo udowodnić.
 
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec, 2019, 16:19 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline dziewiatka

jeśli doktryna świadków szkodzi im samym i ich dzieciom-a tak jest,krew ,ostracyzm-to można tu mówić o moralnych brakach tej religii.Za nieprzestrzeganie ich zasad i praw co najwyżej mogą wylecieć z organizacji.Po za tym nie wiele różnią się od największego konkurenta KrK,zarówno w praktykach jak i traktowaniu zwykłych wiernych .L kto by pomyślał żeby donieść na kościół że wymusza posłuszeństwo na swoich wiernych grożąc piekielnym potępieniem a ostracyzm też jest  stosowany tylko w kościelnej masie nie zauważalny tak jak wyrzucanie dzieci z domów.Emocje  są też ważne ale warto je kontrolować bo to pozwoli na konstruktywne działanie.Jeżeli ktoś uważa ,że jakaś publikacja narusza prawo to p[roszę bardzo  można poszukać prawnika i skonsultować to z nim a potem zgłosić organom ścigania.Sam ponad 30 lat byłem aktywnym świadkiem w tym 25 starszym i z perspektywy czasu mogę powiedzieć,że to bardzo mnie ograniczyło,jednak mogę mieć pretensje do siebie i tylko do siebie ,bo pozwoliłem na to ale życie toczy się dalej i mimo że zbliżam się do 60 lat  to mam jeszcze jakieś marzenia i cele i wolę się na tym skupić. trzydzieści lat misji wystarczy!


Offline AZOR

jeśli doktryna świadków szkodzi im samym i ich dzieciom-a tak jest,krew ,ostracyzm-to można tu mówić o moralnych brakach tej religii.Za nieprzestrzeganie ich zasad i praw co najwyżej mogą wylecieć z organizacji.Po za tym nie wiele różnią się od największego konkurenta KrK,zarówno w praktykach jak i traktowaniu zwykłych wiernych .L kto by pomyślał żeby donieść na kościół że wymusza posłuszeństwo na swoich wiernych grożąc piekielnym potępieniem a ostracyzm też jest  stosowany tylko w kościelnej masie nie zauważalny tak jak wyrzucanie dzieci z domów.Emocje  są też ważne ale warto je kontrolować bo to pozwoli na konstruktywne działanie.Jeżeli ktoś uważa ,że jakaś publikacja narusza prawo to p[roszę bardzo  można poszukać prawnika i skonsultować to z nim a potem zgłosić organom ścigania.Sam ponad 30 lat byłem aktywnym świadkiem w tym 25 starszym i z perspektywy czasu mogę powiedzieć,że to bardzo mnie ograniczyło,jednak mogę mieć pretensje do siebie i tylko do siebie ,bo pozwoliłem na to ale życie toczy się dalej i mimo że zbliżam się do 60 lat  to mam jeszcze jakieś marzenia i cele i wolę się na tym skupić. trzydzieści lat misji wystarczy!

Z tego co piszesz należałoby usunąć wszystkie Biblie bo w niej czytamy np takie słowa Jezusa : 31 Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. 32 Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie». 33 Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i [którzy] są braćmi?» 34 I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. 35 Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką»..
Jak widać i sam Jezus też był jak świadki. Ważniejsi dla niego są ci, którzy głoszą o Jehowie niż rodzona matka czy rodzeństwo.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
ogólnie już zalecenia dla starszych wyewoluowały od czasu kiedy to
nasze państwo podpisywało pierwszy Statut z WTS ,niemal całkiem,
aż do tego "paście 2019" w bardzo niedobrym kierunku

Pragnę zwrócić waszą uwagę że każdy regulamin wewnętrzny czy to firmy czy to jakiejś
organizacji musi być zgodny z prawem i nie nawoływać do jego łamania,wprost czy sugestywnie

a za taką można uznać książkę paście w chwili obecnej
więc czy nie warto nawet internetowo przesłać jej do zbadania przez ministra sprawiedliwości
i prezesa cyfryzacji który to taki statut podpisywał żeby sprawdzić czy mieści się w granicach prawa bo myślę że nie

a wy co o tym sądzicie? piszecie co tam wyłapiecie znam taką osobę co to prześlę
dalej do odpowiednich władz aby to zweryfikowały

Całkiem dobry pomysł, z tą książką.

Przesłuchujący przed Komisją Australijską Geoffreya Jacksona, w oparciu o tą ich książkę, Paście, w kilku aspektach zachwiał Geofreyem.

Przypuszczalnie miał ją i zapoznał się z treścią, tak że myśl przednia, po prostu zrób to, odpowiednio uzasadniając.

Dla przykładu w zestawieniu ze Statutem, poruszyć mechanizmy stosowanego w obec tych którzy przejżeli na oczy, ostracyzmu, siejącego nienawiść i pogardę w obec tych, którzy odeszli i wytrwali się z pęt pełnej kontroli umysłu.

Zapoznaj się z Blogiem:"komitet sadowniczy.net", jest tam wiele cennych uwag prawnych.

Ppzdrawiam

Powtórzę jeszcze raz, blog:" komitetsadowniczy.net", wnosi wiele cennych uwag prawnych.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec, 2019, 14:35 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline UWAGA AWARIA

 brawo !!! dlatego w niektórych krajach zakazane są niektóre religie w tym WTS w ponad wiekowości świata
 ponieważ nie spełnia norm prawnych a nawet im zagraża

bo tak działa regulamin wewnętrzny czyli ostatnimi czasy "paście " i wewnętrzne rozporządzenia do paście "strażnica"
nic innego ::)

tylko nikt na razie tego bałaganu nie pozmiatał w naszym rodzimym kraju
rozmowa o legalizmie religii w kuluarach powoływania się na wersety i doktrynę niema sensu
skoro sama doktryna jest dla siebie prawem :) sama o tym mówi wprost

w muzułmaństwie nazywa się to ładnie "Dżihad" to niby nie wojna nawet ludzie tego określenia do
11 września nie znali,..
"dobra nowina" "nowy świat" podporządkowani w pewnym sensie"

Geoffreya Jacksona powinni zapytać ---kiedy spodziewa się pan końca świata?i kiedy zamierza pan
opuścić nasza planetę ;D ;)


Offline pies berneński

ale życie toczy się dalej i mimo że zbliżam się do 60 lat  to mam jeszcze jakieś marzenia i cele i wolę się na tym skupić. trzydzieści lat misji wystarczy!
Zamknąć rozdział po tylu latach.Fiu fiu.Czapka z głowy.A urodziny obchodzisz?
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline UWAGA AWARIA

w załączniku:
A jak to waszym zdaniem ten "ewenement" należy traktować  :o :o :o

jest to zapis ze statutu ostatniego ::) ::)

P: Screen usunięty na prośbę autora posta


« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2019, 21:12 wysłana przez P »


DeepPinkTool

  • Gość
w załączniku:
A jak to waszym zdaniem ten "ewenement" należy traktować  :o :o :o

jest to zapis ze statutu ostatniego ::) ::)

 :) Wytłumaczenie masz w Art.73 na stronie, którą wkleiłeś.  ;)


Offline UWAGA AWARIA

brak tu uzasadnienia ten przypis nie stosuje się to tego punktu ::) ::)

punktów zapisów prawa nie można stosować dowolnie tylko
jak wynika z zapisu bardziej 73 do 76 ale i tak nie rozumiem prawnie ani doktrynalnie

czyli co wykluczam się? nie mogę działać jak wrócę w odwiedziny? czy co....pod dywan?


« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2019, 09:45 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Storczyk

Myślę,ze o wiele łatwiej przejsc do porzadku dziennego po wyjsciu . Osobom ktore byly tam krótko i tym co mimo  wszystko żyli swoim zyciem nie pod dyktando Orga.To jakby oddciecie od  tlenu i co jakis czas muszą choć na chwilę zaczerpnąć  stamtąd powietrza by dalej żyć.


DeepPinkTool

  • Gość
brak tu uzasadnienia ten przypis nie stosuje się to tego punktu ::) ::)

punktów zapisów prawa ne można stosować dowolnie tylko
jak wynika z zapisu bardziej 73 do 76 ale i tak nie rozumiem prawnie ani doktrynalnie

czyli co wykluczam się? nie mogę działać jak wrócę w odwiedziny? czy co....pod dywan?

Dlaczego nie stosuje się?
Art. 73. Członkiem Związku jest każdy prawidłowo ochrzczony Świadek Jehowy, który należy do jednego ze Zborów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
Art. 76. Członkostwo w Związku ustaje, gdy członek:
1) staje się członkiem Zboru poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

Przecież stając się członkiem zboru za granicą przestajesz być członkiem zboru w RP, no chyba, że ktoś jest w dwóch lub więcej osobach.  ;)


Offline UWAGA AWARIA

Dlaczego nie stosuje się?
Art. 73. Członkiem Związku jest każdy prawidłowo ochrzczony Świadek Jehowy, który należy do jednego ze Zborów na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
Art. 76. Członkostwo w Związku ustaje, gdy członek:
1) staje się członkiem Zboru poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

Przecież stając się członkiem zboru za granicą przestajesz być członkiem zboru w RP, no chyba, że ktoś jest w dwóch lub więcej osobach.  ;)

no to jest jasne i zrozumiałe wynika wprost z zapisu

ale kiedy wyjeżdżasz na stałe do Angli i stajesz się członkiem zboru dajmy na to w Londynie
to kiedy przyjedziesz na kongres do warszawy na jakiś czas i przyjdzie ci do głowy głosić tam
to na jakiej podstawie prawnej będziesz to wykonywał w PL?


a wózeczki międzynarodowe już się ustawiają, CK zatwierdziło taki projekt
nie biorąc pod uwagę to że nie ważne jest w jakim zborze przynależy brat z jakiego państwa :o
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2019, 09:50 wysłana przez UWAGA AWARIA »


DeepPinkTool

  • Gość
 :) Mi osobiście to już nie przychodzi do głowy żeby głosić  ;)
ale faktycznie masz ciekawe spostrzeżenie.


Offline UWAGA AWARIA

:) Mi osobiście to już nie przychodzi do głowy żeby głosić  ;)
ale faktycznie masz ciekawe spostrzeżenie.

mnie przeraża fakt zrozumienia przez CK możliwości pieniądza względem prawa.
jeden z nich to potwierdził kiedyś podczas francuskiej 13 letniej batalii  "podatek dla biura oddziału"
jeden z nich powiedział "jaką to wielką moc ma pieniądz"

teraz takie pomniejsze wewnętrzne przepisy choć by ten nawet ich nie interesują czy nawet wydanie tych akt o pedofilach
4000usd/dzień woleli płacić jak to wydać.
biorąc pod uwagę ile obecnie spraw wytoczyli rożnym korporacją
zastrzegli znaki ,to dopiero początek,

a tej mocy to oni akurat pełne konta mają<czyja to moc ?

mając tą moc oni wiedzą i jadą po całości
przecież świat należy do nich,tylko o tym nie wie
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2019, 10:44 wysłana przez UWAGA AWARIA »