Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa  (Przeczytany 5796 razy)

Offline Stanisław Klocek

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Luty, 2019, 17:00 »
ojcem jest Jezus
:P  a ja znalazłem w "Najświętszym Piśmie", iż należałoby się modlić do Abrahama Rz 4:16 , gdyż ... Abraham. On to jest ojcem nas wszystkich. Kto znajdzie jeszcze innych ojców duchowych?


Offline kswiatlo

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Luty, 2019, 19:04 »
Jeżeli Psalmy uznamy jako uwielbienie i modlitwę, to Pismo nie pozostawia mi wątpliwości. Chyba każdy zna powiązanie Psalmu 102 i Hebr 1:8-10.
"Ale do Syna mówi ... I tyś, Panie! na początku ugruntował ziemię, a niebiosa są dziełem rąk twoich. Oneć pominą, ale ty zostajesz; a wszystkie jako szata zwiotszeją.A jako odzienie zwiniesz je i będą odmienione; ale ty tenżeś jest, a lata twoje nie ustaną." a wcześniej wiersz 1 i 2 tego psalmu "Panie (YHWH)! wysłuchaj modlitwę moję, a wołanie moje niechaj przyjdzie do ciebie."
Biblia Gdanska (1881)

Modlitwy i chwała były odbierane przez Jezusa. NIe znaczy to, że osoby modlące się wiedziały takie rzeczy. One modliły się do Boga i nie musiały wiedzieć wszystkiego o Bożej naturze, ani jak to wszystko działa.



Online Gremczak

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Luty, 2019, 19:11 »
ojcem jest Jezus
A do kogo modlił się Jezus?
To do kogo mieli się modlić uczniowie Jezusa jak był razem z nimi na ziemi?

« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2019, 19:18 wysłana przez Gremczak »


Offline klenczon

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Luty, 2019, 19:32 »
Do: Gremczak
Właśnie, trudno uzyskać odpowiedź na to pytanie ;)
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Online Gremczak

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Luty, 2019, 19:39 »
Do: Gremczak
Właśnie, trudno uzyskać odpowiedź na to pytanie ;)
A na  czym polega ta trudność?
« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2019, 19:50 wysłana przez Gremczak »


Offline klenczon

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Luty, 2019, 20:06 »
 "do kogo modlił się Jezus"
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Online Gremczak

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Luty, 2019, 20:14 »
To może ktoś z poprzedników co zabierał głos pomoże w odpowiedzi?


Offline kswiatlo

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Luty, 2019, 18:32 »
Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.

I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię.
I przystąpił, i wziął księgę z prawej ręki tego, który siedział na tronie,

Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków.

----
do kogo się modlił i kto siedział na tronie?


Online Gremczak

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Luty, 2019, 21:45 »
Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.

I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię.
I przystąpił, i wziął księgę z prawej ręki tego, który siedział na tronie,

Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków.

----
do kogo się modlił i kto siedział na tronie?
To pytanie do mnie?
« Ostatnia zmiana: 20 Luty, 2019, 21:51 wysłana przez Gremczak »


Offline kswiatlo

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Luty, 2019, 21:54 »
do każdego kto twierdzi, że Jezus jest Ojcem


Online Gremczak

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Luty, 2019, 21:57 »
To dalej czekam na odpowiedź .Szczególnie od tych co powyżej twierdzili ,że ojciec to ten sam co jego syn.


Offline Sebastian

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Luty, 2019, 13:34 »
Roszada ułożył specjalnie dla Was biblijną modlitwę do Jezusa:

Chryste, do Ciebie zwracam się słowami proroka: Przedziwny Doradco, Boże Mocny, Odwieczny Ojcze, Książę Pokoju [Iz 9:5].
Ty byłeś przy mnie gdy zaistniałem w łonie mej matki [Ps 139:13], a ja teraz zamiast zawsze chodzić Twoją wąską drogą, nieraz idę tą przestronną [Mt 7:13-14], która do zguby może mnie doprowadzić.
   Spraw wtedy Panie, żebym przejrzał [Łk 18:41], przymnóż mi wiary w tym czasie [Łk 17:5], „zaradź memu niedowiarstwu!” [Mk 9:24].
   Bądź zawsze moim Emmanuelem, „Bogiem z nami” [Mt 1:23].
Chcę stale wołać do Ciebie wraz z Apostołem: „Panie mój i Boże mój!” [J 20:28], a gdy będę schodził z tego świata, jak męczennik, chcę zawołać: „Panie Jezu, przyjmij ducha mego!” [Dz 7:59]
   A dziś Panie „zostań z nami” [Łk 24:29], tak jak obiecałeś, że będziesz z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata [Mt 28:20]
   Ale Chryste nie milcz w tej swojej obecności, ale usłysz nasze wołania i prośby, wszak sam powiedziałeś: „O cokolwiek Mnie prosić będziecie w imię moje, Ja to spełnię” (J 14:14).
   Jak Psalmista wołam do Ciebie w chorobie: „Panie, ratuj mnie!” [Mt 14:30].
   Gdy cierpię błagam: „Jezusie, Mistrzu, ulituj się nade mną!” [Łk 17:13].
   Chryste, o Tobie napisano: w jego imieniu narody nadzieję pokładać będą [Mt 12:21] i ja całym sercem mam nadzieję w Tobie.
   Chcę aby przed Twoim majestatem zginało się zawsze moje i każde kolano [Flp 2:10]
Z wiarą wołam do Ciebie zabitego Baranka: godzien jesteś wziąć potęgę i bogactwo, i mądrość, i moc, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo [Ap 5:12]
   Oczekując zaś na Ciebie proszę: „Przyjdź, Panie Jezu!” [Ap 22:20].

https://sjwp.pl/biblia-dyskusje/moja-modlitwa-do-chrystusa-pana/msg74937/#msg74937
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Luty, 2019, 13:45 »
To dalej czekam na odpowiedź .Szczególnie od tych co powyżej twierdzili ,że ojciec to ten sam co jego syn.

oczywiście ten sam co jego syn,..tak samo ja i ty to to samo stworzenie choć byś nie chciał co ja..duch syn i duch ojciec
zależy co będziemy rozpatrywać ...
jeżeli stworzenia- to są te same oczywiste duch+duch=jabłko?
jeżeli rangę -do pewnego stopnia Jezus miał mniejszą, i oczywiste jest że ma wszelką...wszelka ale mniejszą?takie pojecie nie istnieje
i poco kombinować jak ORG ..wszelka ale nie widoczną ;D ;D bo sie schowała ;D

tylko pojawia się problemik jak chodziło się od dziecka na zebrania JW..do kogo się zwracać i jak? ;) tak tu może byc problem



Online Gremczak

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Luty, 2019, 13:49 »
oczywiście ten sam co jego syn,..tak samo ja i ty to to samo stworzenie choć byś nie chciał co ja..duch syn i duch ojciec

To Ty i ja też jesteśmy ta samą osobą?Przecież Ty człowiek i ja człowiek.
 To i Diabeł ten sam bo duch.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty, 2019, 13:53 wysłana przez Gremczak »


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Bezpośrednia MODLITWA do Boga przed przyjściem Jezusa
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Luty, 2019, 14:21 »
To Ty i ja też jesteśmy ta samą osobą?Przecież Ty człowiek i ja człowiek.
 To i Diabeł ten sam bo duch.

mieszasz osoba to nie tylko człowiek tak samo jak kot to nie człowiek ale osoba o innej naturze, co nie znaczy żeśmy kotami

innymi słowy ty i ja to ludzie o tej samej naturze=to samo ,no ja mam 1,95cm

nie mylić z osobowością bo jesteśmy stworzeni na obraz Boga,co nie znaczy że jesteśmy duchami

ty i ja jesteśmy ludźmi ale  jesteśmy uczynieni na obraz  Boga...wiec jak możemy być inni ;D ;D

co to jest wogóle osoba???..osoba to coś co nie jest widoczne
osobowości nie widać samej w sobie
przed wszystkim jesteśmy ludźmi

Jezus i Bóg są duchami
« Ostatnia zmiana: 21 Luty, 2019, 15:14 wysłana przez UWAGA AWARIA »