Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)  (Przeczytany 53925 razy)

Offline Brat Kardyga

Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Luty, 2019, 17:26 »
Rozdz.8  Ak.30
Sytuacje  w których może zachodzić potrzeba przeanalizowania kwalifikacji brata....
On sam albo któryś z jego domowników dąży do zdobycia wyższego wykształcenia.

Jak dla mnie masakra, do tej pory myślałem, że to tylko plotka a tu takie zalecenia odgórne i do tego na papierze.
W moim zborze jakieś kilka lat temu brat starszy przestał być starszym chodziły słuchy, że powodem  była córka która poszła na studia.
No cóż prostym ludem łatwiej manipulować  :(


Offline John

Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Luty, 2019, 21:03 »
Jakbyś był prawdziwym "Stanisław Kardyga" to byś to znał ...

On u mnie spał i jadł ...

Te rzeczy o których piszesz to żadna nowość ... braty, żeby się ich nie czepiano wysyłali córkę albo synka na drugi kraniec kraju i tam studiował i mieszkał u rodzinki i potem przyjeżdżał albo nie i święty spokój z przepisami ...

Oczywiście sam starszy pilnował innych i zgodnie z procedurą "niewolnika" ścigał tych którzy nie postępowali tak jak jest w przepisach ...

I do dzisiaj nic się nie zmieniło i na pewno nie zmieni ...

John


Offline Terebint

Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Luty, 2019, 03:34 »
Przejechałem suwakiem ot tak na ślepo na dół i zatrzymało mi się na napisie" "PRZESŁUCHANIE OSÓB W ZWIĄZKACH MAŁŻEŃSKICH". Aż mi się niedobrze zrobiło. Co prawda nie byłem w związku małżeńskim ale byłem przesłuchiwany przez gestapo Jehowy i uraz mam do tej pory.

A tak poza tym czy tę książkę można jakoś ściągnąć? Próbowałem i wyskakuje mi error 404.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Brat Kardyga

Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Luty, 2019, 09:37 »
Jakbyś był prawdziwym "Stanisław Kardyga" to byś to znał ...

On u mnie spał i jadł ...

Te rzeczy o których piszesz to żadna nowość ... braty, żeby się ich nie czepiano wysyłali córkę albo synka na drugi kraniec kraju i tam studiował i mieszkał u rodzinki i potem przyjeżdżał albo nie i święty spokój z przepisami ...

Oczywiście sam starszy pilnował innych i zgodnie z procedurą "niewolnika" ścigał tych którzy nie postępowali tak jak jest w przepisach ...

I do dzisiaj nic się nie zmieniło i na pewno nie zmieni ...

John

A co to jednemu psu Burek na imię?
A tak na marginesie ten prawdziwy już nie żyje.

Jeszcze jedno odnośnie zaleceń o wyższym wykształceniu.
Napisali m.inn: Czy respektuje to, co wierny niewolnik publikuje na temat zagrożeń związanych z wyższym wykształceniem.
No kurna ich rasa nie wiedziałem, że studiowanie jest takie niebezpieczne  :)


Offline Fantom

Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Luty, 2019, 09:41 »
  ''Starsi na ogół nie podejmują działań, gdy ktoś wyłącznie dla rozrywki zajmuje się drobnym hazardem.'':P Co należy rozumieć jako ''drobny hazard''?
« Ostatnia zmiana: 22 Luty, 2019, 09:52 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Martin

Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Luty, 2019, 10:53 »
  ''Starsi na ogół nie podejmują działań, gdy ktoś wyłącznie dla rozrywki zajmuje się drobnym hazardem.'':P Co należy rozumieć jako ''drobny hazard''?
Powinni ustalić jakąś maksymalną kwotę zakładu.  :)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Luty, 2019, 11:19 »
A tak poza tym czy tę książkę można jakoś ściągnąć? Próbowałem i wyskakuje mi error 404.

Można ją pobrać z Archiwum WTS: https://wtsarchive.com/pub/sfl-p_pascie-trzode-boza-2019


Offline Terebint

Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Luty, 2019, 15:06 »
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline John

Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Luty, 2019, 15:30 »
Brat Kardyga

A tak na marginesie ten prawdziwy już nie żyje.

nie wiedziałem ale nie rozpaczam

John



Offline Brat Kardyga

Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Luty, 2019, 16:14 »
Brat Kardyga

A tak na marginesie ten prawdziwy już nie żyje.

nie wiedziałem ale nie rozpaczam

John

Jakiś miesiąc temu był pogrzeb Stanisława i tego samego dnia okolicznościowy wykład na sali w Ursusie.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #55 dnia: 23 Luty, 2019, 07:10 »
  ''Starsi na ogół nie podejmują działań, gdy ktoś wyłącznie dla rozrywki zajmuje się drobnym hazardem.'':P Co należy rozumieć jako ''drobny hazard''?


Nawet znam Tą  Panią krupier :)


Offline John

Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Luty, 2019, 13:31 »
Jakiś miesiąc temu był pogrzeb Stanisława i tego samego dnia okolicznościowy wykład na sali w Ursusie.

to może i w Strażnicy coś napiszą bo przecież zasłużony dla sprawy ...

John


Offline Sebastian

Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #57 dnia: 23 Luty, 2019, 22:06 »
   Oto wytyczne na temat neutralności z najnowszego podręcznika dla starszych zboru z rozdziału osiemnastego Odłączenie się:

   „3. Postępowanie, które może świadczyć o odłączeniu się:
(...) 4) Ktoś postępuje w sposób łamiący chrześcijańską neutralność (Izaj. 2:4; Jana 15:17-19; lv 50-53). Jeżeli ktoś wiąże się z organizacją, która nie jest neutralna, oznacza to, że się odłączył. Gdyby wykonywał pracę, która jest wyraźnie sprzeczna z zasadą neutralności, na ogół powinien otrzymać sześć miesięcy na uregulowanie spraw. Jeśli tego nie zrobi, oznacza to, że się odłączył (zob. lv 176-179).
4. Jak najszybciej po rozważeniu sprawy komitet powinien przygotować krótki jej opis i go podpisać oraz wypełnić formularz »Powiadomienie o wykluczeniu lub odłączeniu się« (S-77) i wysłać go do Działu Służby (zob. 22:21-27). O odłączeniu się danej osoby należy poinformować grono starszych.
5. Koordynator grona starszych zatwierdzi treść ogłoszenia, które jeden ze starszych odczyta zborowi. Komunikat powinien brzmieć: »[Imię i nazwisko] nie jest już Świadkiem Jehowy«.
6. Odłączenie się jest rezultatem decyzji głosiciela, a nie komitetu, więc nie można się od tego odwołać. Dlatego odpowiednie ogłoszenie można podać na najbliższym zebraniu w tygodniu bez czekania siedmiu dni” (‘Paście trzodę Bożą’ (1 Piotra 5:2) 2019 rozdz. 18, pkt. 3, 4, 5, 6).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline paralipomena

Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Luty, 2019, 08:16 »
Rozdz.8  Ak.30
Sytuacje  w których może zachodzić potrzeba przeanalizowania kwalifikacji brata....
On sam albo któryś z jego domowników dąży do zdobycia wyższego wykształcenia.

Jak dla mnie masakra, do tej pory myślałem, że to tylko plotka a tu takie zalecenia odgórne i do tego na papierze.
W moim zborze jakieś kilka lat temu brat starszy przestał być starszym chodziły słuchy, że powodem  była córka która poszła na studia.
No cóż prostym ludem łatwiej manipulować  :(

Dążenie do wyższego wykształcenia  nie podoba się Bogu Jehowie   :o

 Strażnica do studium w18 grudzień s. 19


1, 2. Dlaczego wybierając cele życiowe, mądrze jest posłuchać Stwórcy? (Zobacz ilustracje tytułowe).

JEŚLI jesteś młody, prawdopodobnie słyszysz wiele rad związanych z twoją przyszłością. Nauczyciele, pedagodzy szkolni i inne osoby mogą cię zachęcać do zdobycia wyższego wykształcenia i robienia kariery zawodowej. Jednak Jehowa radzi, żebyś obrał inny kierunek. Oczywiście chce, żebyś przykładał się do nauki i dzięki temu mógł się utrzymać, kiedy skończysz szkołę (Kol. 3:23). Ale jeśli chodzi o twoje priorytety, Jehowa zachęca, żebyś kierował się podanymi przez Niego zasadami, które w tych czasach końca pomagają nam żyć zgodnie z Jego wolą i zamierzeniem (Mat. 24:14).

2 Pamiętaj też, że Jehowa widzi wszystko z szerszej perspektywy, ponieważ wie, co czeka obecny świat oraz jak szybko nastąpi koniec (Izaj. 46:10; Mat. 24:3, 36). Zna również nas. Wie, co daje prawdziwe szczęście oraz co może nas go pozbawić i prowadzić do rozczarowania. Dlatego bez względu na to, jak rozsądne mogą się wydawać niektóre rady pochodzące od ludzi, jeśli nie uwzględniają Słowa Bożego, wcale nie są mądre (Prz. 19:21).

Takie wspaniałe rady daje roztropny niewolnik ,  trzeba go  słuchać. :D :D :D
Podważasz rady niewolnika !!!   :o ;D ;D ;D

 https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2018687



Jeszcze jedno odnośnie zaleceń o wyższym wykształceniu.
Napisali m.inn: Czy respektuje to, co wierny niewolnik publikuje na temat zagrożeń związanych z wyższym wykształceniem.
No kurna ich rasa nie wiedziałem, że studiowanie jest takie niebezpieczne :)
Pogrubienie  moje.,

To teraz już  jesteś świadomy niebezpieczeństw  wyższego wykształcenia .
Ostrzegaj innych . ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2019, 09:02 wysłana przez paralipomena »


Offline John

Odp: Podręcznik dla starszych 2019r. (Paście trzodę Bożą)
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Luty, 2019, 16:28 »
coś w tym musi być. Brat idzie na studia i zaczyna opuszczać zebrania a potem wszelki ślad po nim ginie. Toć to ogromne zagrożenie. A gdyby tak wszyscy młodzi zaczęli studiować to by dopiero było ...

John