Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: pytanie do osób indywidualnie wierzących  (Przeczytany 5918 razy)

Offline Sebastian

pytanie do osób indywidualnie wierzących
« dnia: 07 Luty, 2019, 17:11 »
wśród osób, które odeszły z organizacji ŚJ, niektórzy zachowali wiarę w Boga, ale deklarują że nie chcą przyłączać się do żadnej religii

rozumiem, że taka osoba może np. samodzielnie czytać Pismo Święte, samodzielnie modlić sie do Boga i/lub do Jezusa, itd.

ale, jak wiadomo, Jezus nauczał m.in., że "kto nie będzie spożywać mego ciała, nie będzie mieć życia w sobie";

z cytowanego wersetu wynika, że nie uczestniczenie w Wieczerzy Pańskiej byłoby rażącym nieposłuszeństwem Jezusowi, a więc (z pkt widzenia chrześcijan) jest to ważne zagadnienie

mam pytanie: jak obchodzicie Wieczerzę Pańską nie należąc do żadnej grupy wyznaniowej?

oczywiście wiem, że małżeństwa lub inni bliscy krewni (np. mąż i żona, syn i matka, ojciec i córka, itd.) którzy razem odeszli z organizacji i razem indywidualnie wierzą mają łatwiej bo Jezus powiedział "gdzie dwóch lub trzech zebranych w imię moje, tam ja jestem między nimi"...

ciekawi mnie jednak, jak obchodzą Wieczerzę Pańską osoby samotne nie należące do żadnej religii
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Matylda

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty, 2019, 18:17 »
...ale że co Seba Ty naprawdę myślisz że Bóg jeśli istnieje taki regulamin stosuje że dwóch lub trzech :o musi być.
Do śmierci nie pojmę że można z tego treść życia czynić,zamiast być tylko albo aż,dobrym,życzliwym i uczynnym :)



DeepPinkTool

  • Gość
Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty, 2019, 18:19 »
Przytaczasz słowa Jezusa wypowiedziane podczas jego nauki w synagodze w Kafarnaum. Z cytowanego fragmentu nie wynika nic o uczestniczeniu w Wieczerzy Pańskiej. Jezus wyraźnie uwidacznia przyrównując siebie do chleba róznicę między sobą i chrześcijańską duchowością a Zakonem i jego cielesnością. Warto przeczytać cały rozdział  6 Ewangelii Jana. A co do Wieczerzy Pańskiej to może właśnie ta z Ewangelii Jana jest najbliższa duchowym chrześcijanom, jeśli wiecie co mam na myśli.  ;)


Offline Sebastian

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty, 2019, 18:20 »
...ale że co Seba Ty naprawdę myślisz że Bóg jeśli istnieje taki regulamin stosuje że
ja po prostu pytam jak osoby indywidualnie wierzące stosują się w praktyce do konkretnych słów Jezusa
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty, 2019, 18:22 »
ja po prostu pytam jak osoby indywidualnie wierzące stosują się w praktyce do konkretnych słów Jezusa
Ja tam zawsze jestem we dwóch: ja i mój brzuch  ;)


Offline Sebastian

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty, 2019, 18:26 »
czyli wg Ciebie słowa "bierzcie i jedzcie, bierzcie i pijcie" można zrealizować uczestnicząc jednoosobowo w spozywaniu chleba i wina?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Adam_73

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Luty, 2019, 18:27 »
Sebastian prosze Cie..
twoje pytanie dotyczy wlasnie mojej skromnej osoby

wiec, ze niby co, jak jestem sam to zle, jak jest 2-3 to ok, a jak 10 to lepiej, a jak 8 milionow to juz git?

wykladniczo rosnie milosc Boza? ;)
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline Matylda

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Luty, 2019, 18:34 »
Mój"bezużyteczny"mąż katol okropny 8-),na jakimś Diskowerze czy innym tam Trawelu usłyszał taką oto mądrość: Jeśli Pan Bóg istnieje to jest tak mocno zaangażowany w sprawy wszechświata że zawracanie mu dupy swoimi spraweczkami jest po prostu niegrzeczne.
Czyli warto chyba sobie celebrować co kto uważa,grunt aby nikogo nie krzywdzić.


Offline Vog

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Luty, 2019, 18:39 »
Witaj Sebastianie  :)
Oczywiście, najczęściej Wieczerzę Pańską obchodzi się w gronie rodziny i przyjaciół ale myślę, że Bóg i Jezus nie zganili by nikogo, kto musi upamiętnić jego śmierć samemu.


Offline Sebastian

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Luty, 2019, 18:44 »
wiec, ze niby co, jak jestem sam to zle, jak jest 2-3 to ok, a jak 10 to lepiej, a jak 8 milionow to juz git?

wykladniczo rosnie milosc Boza? ;)
ja nic takiego nie sugeruję, po prostu pytam
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Adam_73

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Luty, 2019, 18:48 »
wiem spoko
tak mi sie nie wiem czemu skojarzylo Will Smith sam jeden w I am the Legend ;-)
i co?
potepiony bo wieczerze jak ma spozyc, ma tylko psa (znaczy dokladnie suke)
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline Sebastian

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Luty, 2019, 20:04 »
pytanie kolejne: jak będąc osobami indywidualnie wierzącymi zapatrujecie się na małżeństwo? Wystarcza wam ślub cywilny i nie brakuje wam "błogosławieństwa Bożego" które byłoby Wam udzielone na ślubie kościelnym/wyznaniowym?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Adam_73

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Luty, 2019, 20:25 »
no ja raczej nie mam zamiaru zapisywac sie do alternatywnej, podobnej do orgu organizacji i znowu przez to przechodzic... wole byc sam sobie jachtem i sterem i czym tam jeszcze, uczciwym wobec siebie i otoczenia, ale jednak bez smyczy...
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline Sebastian

Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Luty, 2019, 20:32 »
wracając jeszcze do Wieczerzy Pańskiej, mam pytanie jak rozumiecie wersety:

„(...)Kiedy zbieracie się w jednym miejscu, żeby spożyć Wieczerzę Pańską, tak naprawdę tego nie robicie” 1Ko 11:20

„(...)Tak więc, moi bracia, gdy się zbieracie, żeby spożywać Wieczerzę, czekajcie, aż wszyscy przyjdą” 1Ko 11:33
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


puma

  • Gość
Odp: pytanie do osób indywidualnie wierzących
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Luty, 2019, 20:33 »
No matko Seba no :D ja se tutaj wchodzę żeby się zrelaksować a Ty takie trudne pytania zadajesz :D... no sama się modle póki co... chociaż są wspólnoty a z tym spożywaniem ... to jak się wyspowiadam to ide do komuni i już