Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali  (Przeczytany 19012 razy)

Online Nikt

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Styczeń, 2019, 09:11 »
Wielkie gratulacje za odwagę i siły do takiego kroku. Osobiście uważam, że jest to bardzo dobra decyzja ze względu na ilość zainteresowania tym czemu to miało służyć. I choć wiele osób będzie dalej zabetonowanych przyłączam się do prośby o opublikowanie tu na forum tego co chcieli Ci bracia przekazać na miejscu w sali.
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline pies berneński

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Styczeń, 2019, 11:11 »
Po krótkiej chwili wykręcono im ręce i wyprowadzono z sali,
Do Nadarzyna zostało wysłane pismo z opisem zachowania starszych i naruszenia nietykalności fizycznej.

Nadarzyn będzie to miał w głębokim poważaniu.Takie rzeczy zgłasza się na policję.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Estera

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Styczeń, 2019, 11:13 »
   Pisałam o tym właśnie na swoim wątku.
   https://sjwp.pl/powitanie/hejka-tu-estera/msg171189/#msg171189
   1 stycznia 2019 roku.
   :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline abece

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Styczeń, 2019, 11:49 »
Nie wiem jakie zalecenia mają bracia sraszni w takim wypadku jak ten.Wyobrażam sobie że nie pozwalają wygłosić oświadczenia z mównicy każdemu kto chce.Nie wiem też jakie są procedury prawne w takim wypadku.Czy takich strasznych braci można podać do sądu za ograniczenie wolności albo zniszczenie mienia.
Nie wiemy czy małżeństwo stanęło za mownica, by przekazać oświadczenie.
Jest audio, więc nie widać.
Poza tym oni w ogóle nie pozwalają się wypowiedzieć i nie pozwalają "owcom" słuchać i to jest sedno.
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2019, 11:51 wysłana przez abece »


Offline Estera

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Styczeń, 2019, 11:54 »
Nie wiemy czy małżeństwo stanęło za mownica, by przekazać oświadczenie.
Jest audio, więc nie widać.
Poza tym oni w ogóle nie pozwalają się wypowiedzieć i nie pozwalają "owcom" słuchać i to jest sedno.
   Nie stali za mównicą.
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline abece

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Styczeń, 2019, 11:55 »
   Nie stali za mównicą.
 
Takie było moje odczucie.
Nawet nie udałoby się za tą mownica "zainstalować", zbyt podejrzane by to było.
Rzucają się na ludzi jak lwy.
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2019, 11:58 wysłana przez abece »


puma

  • Gość
Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Styczeń, 2019, 12:55 »
Dobrze że nigdy w to nie weszłam:)


Offline dziewiatka

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Styczeń, 2019, 14:14 »
Kompletny brak klasy ,przecież mogli to załatwić elegancko.Zaprosić do biblioteki i ich wysłuchać .Efekt byłby taki sama ale byłoby o wiele milej zwłaszcza że ten brat mówił coś że odchodzi od organizacji Bożej.Te pastuchy najprawdopodobniej przekroczyły prawo oraz wskazówki bo zainicjowały kontakt fizyczny.Jestem ciekaw czy można by było ,zmusić prawnie zbór do wygłoszenia tego komunikatu.


Offline Vog

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Styczeń, 2019, 15:07 »
przyłączam się do prośby o opublikowanie tu na forum tego co chcieli Ci bracia przekazać na miejscu w sali.
Niestety nie jestem upoważniony do zamieszczenia dokumentów. Kontakt z braćmi na priv.

Znajomy podesłał mi akapit z dzisiejszej Strażnicy:

"Żydowski biznesmen o imieniu Aaron od młodości był uczony, że imienia Bożego nie należy wymawiać. Jednak Aaron był spragniony prawdy. Był zafascynowany, kiedy dowiedział się od pewnego Świadka Jehowy, że jeśli przy odczytywaniu czterech spółgłosek, którymi po hebrajsku zapisuje się imię Boga, uwzględni się znaki samogłoskowe, imię to można wymówić jako „Jehowa”. Podekscytowany poszedł do synagogi podzielić się tym wspaniałym odkryciem z rabinami. Zareagowali inaczej, niż się spodziewał. Zamiast się ucieszyć, że poznali prawdę o imieniu Bożym, opluli Aarona i go przepędzili. Jego relacje z rodziną stały się napięte. Jednak nie dał się zniechęcić — dalej poznawał prawdę i do końca życia wiernie służył Jehowie jako Jego Świadek. Żeby trwać w prawdzie, tak jak Aaron jesteśmy gotowi pogodzić się ze wszystkimi zmianami, jakie może to spowodować, jeśli chodzi o naszą pozycję społeczną i więzy rodzinne."
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-listopad-2018/kupuj-prawde-nie-sprzedawaj-jej/


Offline NNN

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Styczeń, 2019, 15:13 »
 - Metody z czasów Rutherforda:

   "Czyn ten rozzłościł prezesa do tego stopnia, że oznajmił on w lipcu 1917, iż rada Dyrektorów Towarzystwa nigdy nie została wybrana legalnie, i ogłosił wakaty na stanowiska owych czterech protestujących dyrektorów oraz mianował nowych dyrektorów na ich miejsca.

 Tym samym było to jednoznaczne wyrzucenie tych braci. I rzeczywiście, w zasadzie miało miejsce fizyczne ich wyrzucenie przez jego przedstawicieli, gdy prezes był w podróży. Gdy owi czterej dyrektorzy udali się do kaplicy, reprezentanci zjawili się z policjantem, który nakazał im wyjść, a gdy ci sprzeciwili się rękoczynom i nieuprawnionemu nadużyciu autorytetu, policjant przyznał, że nie ma prawa wypędzać tych braci.

Prezes był jednak zdecydowany na całkowite usunięcie tych czterech dyrektorów tą metodą lub inną."

( "O sprawach tych i o wielu innych zamieszczono raport w publikacji zatytułowanej 'Światło po ciemności, wydanej 1 września 1917 przez pewnych braci, którzy przeciwstawiali się prezesowi w jego bezwzględnym i nieprawnym postępowaniu z ludem Pańskim ... Pozwólmy się im wypowiedzieć własnymi  ich słowami [z powyższej publikacji] odnośnie dalszego przebiegu spraw:" 


- Cytaty za kwartalnikiem "Straż" nr4/2018 strona 89 wydawnictwo Białogard (Zrzeszenie Badaczy Pisma Świętego).


- Nawiasem mówiąc to są świadectwa pierwszych "odstępców". Jak się okazuje, nie gardzono przeciwko nim rękoczynami i wzywaniem policji. Dzisiaj na salę królestwa tacy bracia, którzy by chcieli coś odczytać, czy powiedzieć wyrażając swą wolę, musieli by iść w towarzystwie kilku osób, którzy w razie czego mogliby być świadkami wszystkich zdarzeń.  Nie można liczyć na to, iż głosiciele będą świadczyli z godnie z prawdą, jeżeli w ogóle by chcieli świadczyć. Mówię to z autopsji.
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2019, 15:31 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Bożydar

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Styczeń, 2019, 15:39 »

"Żydowski biznesmen o imieniu Aaron od młodości był uczony, że imienia Bożego nie należy wymawiać. Jednak Aaron był spragniony prawdy. Był zafascynowany, kiedy dowiedział się od pewnego Świadka Jehowy, że jeśli przy odczytywaniu czterech spółgłosek, którymi po hebrajsku zapisuje się imię Boga, uwzględni się znaki samogłoskowe, imię to można wymówić jako „Jehowa”. Podekscytowany poszedł do synagogi podzielić się tym wspaniałym odkryciem z rabinami. Zareagowali inaczej, niż się spodziewał. Zamiast się ucieszyć, że poznali prawdę o imieniu Bożym, opluli Aarona i go przepędzili. Jego relacje z rodziną stały się napięte. Jednak nie dał się zniechęcić — dalej poznawał prawdę i do końca życia wiernie służył Jehowie jako Jego Świadek. Żeby trwać w prawdzie, tak jak Aaron jesteśmy gotowi pogodzić się ze wszystkimi zmianami, jakie może to spowodować, jeśli chodzi o naszą pozycję społeczną i więzy rodzinne."
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-listopad-2018/kupuj-prawde-nie-sprzedawaj-jej/

To samo zauważyłem jak omawiałem ten niecny artykuł. To powinno działać w obie strony...
https://www.youtube.com/watch?v=in-8iq8wA1k&feature=youtu.be


Offline Vog

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Styczeń, 2019, 16:35 »
Wszelkie wrażliwe dane usunięte  :)


Offline uncja

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Styczeń, 2019, 17:03 »
Vog zrób z bohaterami wątku wywiad na potrzeby forum, spisz go i wklej.Taka moja propozycja. Pytania możesz zebrać z wątku
jak to było
jak się po tym czuli
jak czuja się dzisiaj kilka dni od zdarzeń
jak długo trwało dochodzenie do zmiany poglądu itp
Na pewno coś wymyślisz a dla obecnych tu i dla tych braci tez będzie to pozytywne, oni tez muszą odreagować komuś o tym opowiedzieć zobaczyć jaka jest reakcja ..
Zachęcam zrób to



Offline salvat

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Styczeń, 2019, 17:04 »
I oczywiście cały zbór siedział na tyłkach jak te barany. Nikt nie zareagował ze strachu. "Owoce ducha" w całej okazałości  >:(
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń, 2019, 17:08 wysłana przez salvat »
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Vog

Odp: Próba wydania oświadczenia o odłączeniu i wyprowadzenie siłą z sali
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Styczeń, 2019, 17:11 »
Uncja ciekawy pomysł. Na razie to dla braci świeża sytuacja i zapewne potrzebują czasu dla siebie. Przy najbliższej okazji zapytam.