Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI  (Przeczytany 21848 razy)

Offline Sebastian

Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Styczeń, 2019, 01:42 »
Jednakże świadkowie wzajemnie się nigdy nie mordowali mając pełną świadomość do kogo strzelają.
czy dobrze zrozumiałem że świadkowie Jehowy wykonując służbę wojskową zażywali narkotyki?! :) w sensie: byli nieświadomi;

a może źle zgaduję i oni szli na wojnę i myśleli że to tylko taka zabawa?! Pif paf tratatata i niby wróg "tylko na niby" pada na ziemię a po chwili wstaje i bawią się dalej?! ;)

a teraz poważnie: nie róbmy ze świadków Jehowy debili - jeśli szli na front to wiedzieli do czego służy broń palna i rozumieli że służy ona do zabijania
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Krystian

Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Styczeń, 2019, 01:50 »
   

  „Jednakże aż do roku 1939 nie pojmowali w pełni, na czym polega chrześcijańska neutralność (zobacz wydanie angielskie Strażnicy z 1 listopada 1939 roku lub wydanie polskie z 1 stycznia 1940 roku)” (Strażnica Nr 9, 1994 s. 25).


            „Rozważmy na przykład kwestię neutralności. Szczególnie jasna struga padła na to zagadnienie w artykule pod tytułem »Neutralność«, opublikowanym w angielskim wydaniu Strażnicy z 1 listopada 1939 roku. Ukazał się on naprawdę w stosownym czasie – tuż po wybuchu drugiej wojny światowej! Wyjaśnił, czym jest neutralność, oraz wskazał, że chrześcijanom nie wolno się angażować w sprawy polityczne ani konflikty między państwami...” (Strażnica Nr 10, 1995 s. 23).

- Poprosiłem Roszadę o pomoc, tym bardziej, że prywatnie to źródło też było mi potrzebne. Oczywiście, z drugiego cytatu jasno wynika, iż TS bardzo się spóźniło z nowym światłem na temat neutralności. Polacy mogli to przeczytać dopiero w styczniu 1940 roku.  W tym czasie już było po 'Filipku', czyli po wojnie- zaczynała się okupacja. Ten co trafił na front nie mógł nic takiego przeczytać.  Ciało kierownicze jak zwykle robi dobrą minę do złej gry. To jest mataczenie!  Gdyby napisano, iż ukazał się ten artykuł tuż przed wybuchem II wojny światowej, to też przecież byłoby już za późno.  Ale takie podejście CK daje im możliwość nie przyznania się do błędu i obciążenia za bytność na frontach zwykłych głosicieli.  Czyli nic nowego - jak zawsze i jak zwykle.

 - Ale jest jasne w temacie: Badacze walczyli i Świadkowie walczyli.  To jest dopiero cała prawda. Jehowa przysnął deczko z nowym światełkiem.

a co ma Bóg Jehowa wspólnego z tą organizacją, oprócz nazwy??
Nie obrażajcie Imienia Boga, nawet jak go w Niego przestaliście wierzyć.
Katolicy to Imię bardzo obrażają, a ich papież Jan Paweł II, to Imię używał w swojej literackiej twórczości, póki jeszcze nie był papieżem.
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2019, 02:07 wysłana przez Krystian »
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline UWAGA AWARIA

Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Styczeń, 2019, 02:13 »
   

  „Jednakże aż do roku 1939 nie pojmowali w pełni, na czym polega chrześcijańska neutralność (zobacz wydanie angielskie Strażnicy z 1 listopada 1939 roku lub wydanie polskie z 1 stycznia 1940 roku)” (Strażnica Nr 9, 1994 s. 25).


            „Rozważmy na przykład kwestię neutralności. Szczególnie jasna struga padła na to zagadnienie w artykule pod tytułem »Neutralność«, opublikowanym w angielskim wydaniu Strażnicy z 1 listopada 1939 roku. Ukazał się on naprawdę w stosownym czasie – tuż po wybuchu drugiej wojny światowej! Wyjaśnił, czym jest neutralność, oraz wskazał, że chrześcijanom nie wolno się angażować w sprawy polityczne ani konflikty między państwami...” (Strażnica Nr 10, 1995 s. 23).

- Poprosiłem Roszadę o pomoc, tym bardziej, że prywatnie to źródło też było mi potrzebne. Oczywiście, z drugiego cytatu jasno wynika, iż TS bardzo się spóźniło z nowym światłem na temat neutralności. Polacy mogli to przeczytać dopiero w styczniu 1940 roku.  W tym czasie już było po 'Filipku', czyli po wojnie- zaczynała się okupacja. Ten co trafił na front nie mógł nic takiego przeczytać.  Ciało kierownicze jak zwykle robi dobrą minę do złej gry. To jest mataczenie!  Gdyby napisano, iż ukazał się ten artykuł tuż przed wybuchem II wojny światowej, to też przecież byłoby już za późno.  Ale takie podejście CK daje im możliwość nie przyznania się do błędu i obciążenia za bytność na frontach zwykłych głosicieli.  Czyli nic nowego - jak zawsze i jak zwykle.

 - Ale jest jasne w temacie: Badacze walczyli i Świadkowie walczyli.  To jest dopiero cała prawda. Jehowa przysnął deczko z nowym światełkiem.

a co ma Bóg Jehowa wspólnego z tą organizacją, oprócz nazwy??
Nie obrażajcie Imienia Boga, nawet jak go w Niego przestaliście wierzyć.
Katolicy to Imię bardzo obrażają, a ich papież Jan Paweł II, to Imię używał w swojej literackiej twórczości, póki jeszcze nie był papieżem.


Ludzie...nikt tu nikogo nie che obrażać  to że cały episkopat przed wojnami zamówił i zarezerwował sobie na ołtarze i na wejścia przed kościoły to imię to nie znaczy że to jest imię prawdziwego stwórcy...chcemy aby tak było!


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Styczeń, 2019, 08:46 »
Staram się być obiektywny. Ty natomiast masz na celu na forum - wszelkimi sposobami oczernić świadków, nie znając nawet ich historii. Nie piszę o sędziu Rutherfordzie, który nawet napisał list do Hitlera, aby się jakoś tam z nim ułożyć jak ówczesny papież,
ale o zwykłych świadkach, którzy umierali w obozach hitlerowskich.
Mieli fioletowy trójkąt na swoich pasiakach.

W tym cała rzecz, podczas, gdy w II wojnę światową były fioletowe trójkąty w obozach, w Austrii ówcześni Badacze służyli w regularnym wojsku, czy strzelali do powietrza nie wiem, tak tłumaczy to ZAKŁAMANA STRAŻNICA, co nie zmienia faktu, że SYTUACJA miała miejsce, oczywiście podwójne standardy, interesy Rutherforda, norma w zakłamanej totalitarnej sekcie, jedni cierpią drudzy.........., a inwestowanie w tamtym czasie w forda, czym było, jeżeli nie pośrednim mordowaniem braci, silniki forda szły do Rzeszy i montowano je w czołgach.
Wysoki sądzie, JA GO NIE ZABIŁEM, JA TYLKO PODAŁEM PISTOLET.

  NIC się nie zmieniło, na końcu sprawy, okazuje się, że idzie o pieniądze i wpływy, teraz tylko tyle, że sposoby ich działań są bardziej wyrachowane, czytaj manipulacja psychologiczna.

 O Masonerii i usłużnej roli ś.j. nie piszę, tu wymowne w swej treści sa: "Protokoły mędrców syjonu" i opisany w tej pozycji misterny plan przejęcia władzy nad światem, a MY goje, albo damy się asymilować, albo do kasacji.

  Przejęcie władzy, dla przykładu, Polska, ma po nad 1000 lat, co my na przestrzeni czasu osiągnęliśmy jako naród, co jest naszą własnością w Polsce??? ,Oprócz długów, Polska nie ma nic, nowo narodzone dziecko, ledwo wyjdzie na świat, już ma wrzucony plecak z długami, finansjera całego świata jest w rękach żydów, żeby nie napisać masonów.

  Natomiast wracając do kwestii wielkiej armi bez walki, nie do końca tak jest, oni są uśpionymi agentami, strażnica z lat 50tych, "mówi wyraźnie o zapędach Rutherforda do eliminowania tych którzy odchodzą od orga, miękką formą tego jest obecnie ostracyzm, gdzie matka nie chce znać swego dziecka, bo tak jej nakazują mędrcy ;) z Warwick
Dobrej niedzieli
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2019, 08:47 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Styczeń, 2019, 10:54 »


 O Masonerii i usłużnej roli ś.j. nie piszę, tu wymowne w swej treści sa: "Protokoły mędrców syjonu" i opisany w tej pozycji misterny plan przejęcia władzy nad światem, a MY goje, albo damy się asymilować, albo do kasacji.

  Przejęcie władzy, dla przykładu, Polska, ma po nad 1000 lat, co my na przestrzeni czasu osiągnęliśmy jako naród, co jest naszą własnością w Polsce??? ,Oprócz długów, Polska nie ma nic, nowo narodzone dziecko, ledwo wyjdzie na świat, już ma wrzucony plecak z długami, finansjera całego świata jest w rękach żydów, żeby nie napisać masonów.

 

No i kto jest temu  wszystkiemu  winien ?!  Oczywiscie   ZYDZI  i  MASONI  !
 A skad to wiemy ?    Bo tak pisze w "Protokolach Medrcow Syjonu !  ;D ;D ;D
Czy ma znaczenie , ze to  "wspaniale dzielo literackie"  bylo  falszywka  napisana na polecenie  carskiej  Ochrany  ?
Nie , nie ma  to znaczenia  bo   ta  Biblia  wszelkiej  masci  antysemitow   jest bardzo wygodna   aby utwierdzic sie  w swoich przekonaniach .
A poza tym  kazdy wie  ze  Zydzi  maja w rekach  cala finansjere  swiata .  :o :o :o

A tu mala zagadka  dla   naszego Widzacego w mroku przyjaciela  .
 Lista  najbogatszych  ludzi swiata  wedlug  Forbesa  :

    Imię i Nazwisko    Majątek (mld dol.)    Źródło
1    Jeff Bezos    112    Amazon
2    Bill Gates    90    Microsoft
3    Warren Buffett    84    Berkshire Hathaway
4    Bernard Arnaultz z rodziną    72    LVMH
5    Mark Zuckerberg    71    Facebook
6    Amancio Ortega    70    Zara
7    Carlos Slim Helu z rodziną    67,1    telekomunikacja
8    Charles Koch    60    Koch Industries
8    David Koch    60    Koch Industries
10    Larry Ellison    58,5    software
11    Michael Bloomberg    50    Bloomberg LP
12    Larry Page    48,8    Google
13    Sergey Brin    47,5    Google
14    Jim Walton    46,4    Wal-Mart
15    S. Robson Walton    46,2    Wal-Mart
16    Alice Walton    46    Wal-Mart
17    Ma Huateng    45,3    media internetowe
18    Francoise Bettencourt Meyers z rodziną    42,2    L'Oreal
19    Mukesh Ambani    40,1    petrochemia, ropa i gas
20    Jack Ma    39    e-commerce
21    Sheldon Adelson    38,5    kasyna
22    Steve Ballmer    38,4    Microsoft
23    Li Ka-shing    34,9    zdywersyfikowane
24    Hui Ka Yan    30,3    nieruchomości
24    Lee Shau Kee    30,3    nieruchomości
26    Wang Jianlin    30    nieruchomości
27    Beate Heister i Karl Albrecht Jr.    29,8    handel
28    Phil Knight    29,6    Nike
29    Jorge Paulo Lemann    27,4    browarnictwo
30    Francois Pinault    27    dobra luksusowe
31    Georg Schaeffler    25,3    części samochodowe
32    Susanne Klatten    25    BMW, farmacja
32    David Thomson    25    media
34    Jacqueline Mars    23,6    słodycze, karma dla zwierząt
34    John Mars    23,6    słodycze, karma dla zwierząt
36    Joseph Safra    23,5    bankowość
37    Giovanni Ferrero    23    Nutella, czekoladki
37    Dietrich Mateschitz    23    Red Bull
39    Michael Dell    22,7    Dell computers
39    Masayoshi Son    22,7    internet, telekomunikacja
41    Serge Dassault    22,6    zdywersyfikowane
42    Stefan Quandt    22    BMW
43    Yang Huiyan    21,9    nieruchomości
44    Paul Allen    21,7    Microsoft, inwestycje
45    Leonardo Del Vecchio    21,2    okulary
46    Dieter Schwarz    20,9    handel
47    Thomas Peterffy    20,3    usługi tradingowe
48    Theo Albrecht Jr.    20,2    Aldi, Trader Joe's
48    Len Bławatnik    20,2    zdywersyfikowane
50    He Xiangjian    20,1    urządzenia domowe
50    Lui Che Woo    20,1    kasyna
52    James Simons    20    fundusze hedgingowe
52    Henry Sy    20    zdywersyfikowane
54    Elon Musk    19,9    Tesla Motors
55    Rodzina Hinduja    19,5    zdywersyfikowane
55    Tadashi Yanai    19,5    handel
57    Władimir Lisin    19,1    stal, transport
58    Laurene Powell Jobs    18,8    Apple, Disney
58    Azim Premji    18,8    software
60    Aleksiej Mordaszow    18,7    stal, inwestycje
61    Lee Kun-Hee    18,6    Samsung
62    Lakshmi Mittal    18,5    stal
63    Wang Wei    18,2    dostarczanie przesyłek
64    Leonid Michelson    18    gaz, branża chemiczna
65    Charoen Sirivadhanabhakdi    17,9    napo, nieruchomości
66    Pallonji Mistry    17,8    budownictwo
67    Ray Dalio    17,7    fundusze hedgingowe
68    Takemitsu Takizaki    17,5    czujniki
69    William Ding    17,4    gry online
69    R. Budi Hartono    17,4    bankowość, branża tytoniowa
69    Gina Rinehart    17,4    górnictwo
72    German Larrea Mota Velasco    17,3    górnictwo
73    Carl Icahn    16,8    inwestycje
73    Stefan Persson    16,8    H&M
75    Michael Hartono    16,7    bankowość, branża tytoniowa
75    Joseph Lau    16,7    nieruchomości
77    Thomas i Raymond Kwok    16,5    nieruchomości
78    Wagit Alekpierow    16,4    ropa naftowa
78    James Ratcliffe    16,4    branża chemiczna
80    Donald Bren    16,3    nieruchomości
80    Iris Fontbona    16,3    górnictwo
82    Gennadij Timczenko    16    ropa naftowa, gaz ziemny
83    Abigail Johnson    15,9    zarządzanie inwestycjami
83    Władimir Potanin    15,9    wydobycie metali
83    Lukas Walton    15,9    Walmart
86    Charlene de Carvalho-Heineken    15,8    Heineken
87    Zhang Zhidong    15,6    media internetowe
88    Petr Kellner    15,5    bankowość, ubezpieczenia
88    Andriej Melniczenko    15,5    węgiel, nawozy
88    David i Simon Reuben    15,5    inwestycje, nieruchomości
91    Klaus-Michael Kuehne    15,3    żegluga
91    Li Shufu    15,3    branża motoryzacyjna
93    Michaił Fridman    15,1    ropa naftowa, bankowość, telekomunikacja
94    Rupert Murdoch    15    gazety, sieci kablowe
95    Dhanin Chearavanont    14,9    zdywersyfikowane
96    Robert Kuok    14,8    olej palmowy, żegluga, nieruchomości
97    Emmanuel Besnier    14,7    serowarstwo
98    Shiv Nadar    14,6    software
99    Wiktor Wekselberg    14,4    metale, energetyka
100.    Aliko Dangote    14,1    cement, cukier, mąka

Jezeli  pochodzenie tych miliarderow  ma  dla  Ciebie tak  cholernie  wielkie znaczenie  to sprawdz biografie  tych ludzi na Wiki  , ale obawiem sie , ze sie rozczarujesz ...
Pzdr.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Styczeń, 2019, 12:25 »
CZy to dzieło, jak zostało to przez Ciebie ujęte , to kwestia dyskusyjna w co nie będę wchodził. Natomiast stwierdzenia autorytatywnych dla pewnych grup ludzi ,masonów czytaj żydów,  mnie nie interesują, że to fałszywka zrobiona dla potrzeb carskiej ohranki, niby co mają powiedzieć, TAK MY ZAMIERZAMY PRZEJĄĆ WŁADZĘ NAD ŚWIATEM, to całe NWO to nasza robota, a potajemne spotkania grupy Bilderberg jest przejawem naszych działań, tak jesteśmy wszędzie, w każdym rządzie, skrupulatnie realizujemy nasz plan zapisany dawno, a chaos to jedno z narzędzi którym dysponujemy, czy skutecznie? Wystarczy się rozejrzeć. Listą Forbesa, nie zaśmiecam sobie umysłu, przekierowania mnie nie interesują i rozwadnianie tematu, jest wiele, zbyt wiele informacji puszczanych w eter by mieszać i mącić.
Dobrego popołudnia  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń, 2019, 12:30 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Villa Ella

Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Styczeń, 2019, 13:09 »
... nie zaśmiecam sobie umysłu, przekierowania mnie nie interesują i rozwadnianie tematu, jest wiele, zbyt wiele informacji puszczanych w eter by mieszać i mącić.
Dobrego popołudnia  ;)
Podsumowując: "Jeżeli fakty, przeczą teorii- tym gorzej dla faktów."
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #67 dnia: 20 Styczeń, 2019, 13:32 »
CZy to dzieło, jak zostało to przez Ciebie ujęte , to kwestia dyskusyjna w co nie będę wchodził. Natomiast stwierdzenia autorytatywnych dla pewnych grup ludzi ,masonów czytaj żydów,  mnie nie interesują, że to fałszywka zrobiona dla potrzeb carskiej ohranki, niby co mają powiedzieć, TAK MY ZAMIERZAMY PRZEJĄĆ WŁADZĘ NAD ŚWIATEM, to całe NWO to nasza robota, a potajemne spotkania grupy Bilderberg jest przejawem naszych działań, tak jesteśmy wszędzie, w każdym rządzie, s ;Dujemy, czy skutecznie? Wystarczy się rozejrzeć. Listą Forbesa, nie zaśmiecam sobie umysłu, przekierowania mnie nie interesują i rozwadnianie tematu, jest wiele, zbyt wiele informacji puszczanych w eter by mieszać i mącić.
Dobrego popołudnia  ;)

Kto zamierza przejac wladze nad swiatem ?  Masoni czytaj  zydzi ?   To oni tej wladzy jeszcze nie maja ??    :o   Nie sadzisz , ze  bardziej  trzeba sie obawiac  Chinczykow  ? Gospodarczo i militarnie  za pare lat   moga  zdominowac  wieksza czesc  swiata .  A moze  w Pekinie  tez rzadza  Zydzi i Masoni  ?  ;D


Offline UWAGA AWARIA

Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #68 dnia: 20 Styczeń, 2019, 15:32 »
Mnie osobiście przeraża ten fakt co kiedyś mówiło się w gronie  teraz już otwarcie na zebraniach że"to organizacja przeprowadzi nas do nowego świata" nie wiem na i le w gronie CK mocno nad tym sie zastanawiano jakie plany przyszłościowe.
kiedy ja byłem małym chłopcem początek lat 70 to była potulna organizacja
obecnie wykonuje rozkazy twarde rozkazy zarządu organizacji
bez jakiegokolwiek odwołania,trochę mnie to przeraża


Offline Sebastian

Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Styczeń, 2019, 11:00 »
w tymże wątku nakreślono katastroficzne wizje rzekomego ślepego posłuszeństwa i rzekomych tragicznych skutków do których może ono doprowadzić...

a ja pozwolę sobie nie zgodzić się z ostrością wyciąganych wniosków
owszem, organizacja chciałaby posłuszeństwa i zaleca posłuszeństwo a nawet je nakazuje...
ale teoria sobie a życie sobie...

zarówno w opowiadaniach odstępców jak i w opowiadaniach lojalnych sług strażnicy przewija się wątek odmowy służby wojskowej i kary więzienia; a ja słyszałem od siostry z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem obecności w strukturach zboru że wielu młodych jak przychodził pobór to szło do wojska za co byli wykluczani a rok po wyjściu z wojska przyjmowani z powrotem i po kolejnym roku dostawali przywilej sługi a po kolejnych czterech lub pięciu przywilej starszego. Co więcej w wielu przypadkach i o wykluczeniu i o przywróceniu i o przywilejach decydowali bracia starsi którzy w młodości zaliczyli tę samą "ścieżkę kariery"!

podkreślmy że w Polsce Ludowej za odmowę służby wojskowej NIE groziło zesłanie na "biale niedźwiedzie" ale stosunkowo lekki pobyt w więzieniu gdzie często świadkowie Jehowy przebywali razem i nie byli narażeni na żadne "nadplanowe" cierpienia (w sensie że nikt ich nie cwelił nie gwałcił homoseksualnie itd.) ot po prostu 2 lata odosobnienia; to nie było "tureckie więzienie" gdzie szczury obgryzają człowiekowi paznokcie ani guantanamo gdzie służba więzienna podtapia więźniów albo stosuje "pieszczoty" elektryczne - a mimo tego wielu wolało dać się powykluczać i potem wracali;

jeśli tacy ludzie są w kierownictwie organizacji to jakiego posłuszeństwa można od nich oczekiwać? Minimalnego albo żadnego! I właśnie takie kadry będą egzekwować posłuszeństwo wobec orga! A więc: w razie "W" zwycięży zdrowy rozsądek i zwykła ludzka wygoda...

co więcej: od tego czasu wyrosło nowe pokolenie które nie zaznało nawet takich maleńkich lightowych prześladowań jakich doświadczano w Polsce Ludowej - od kilku lat nie trzeba nawet stawiać się do poboru gdyż pobór zlikwidowano; od kilku lat zamiast głoszenia od domu do domu można stać jak słup soli przy stojaku; społeczeństwo stało się tolerancyjne, mało kto wyzywa ŚJ od kociaków prawie nikt (poza jakąś patologią) nie miauczy na ich widok itd. itp.

weźmy także pod uwagę inny aspekt lojalności wobec organziacji: oświadczenia dla służby zdrowia; pierwsza połowa lat dziewięćdziesiątych XX wieku zebranie NSK temat dot. noszenia oświadczeń brat prowadzący zebranie prosi o wyjęcie z kieszeni swoich oświadczeń i pokazanie ich osobom na sali i okazuje się że moze 1/4 ma je przy sobie! Zarządza 2 minuty przerwy aby bracia poszli do szatni i przynieśli je (bo może mają w kurtkach) ale po przerwie okazuje się że dalej ponad połowa nie ma przy sobie oświadczeń! Brat prowadzący zebranie udziela zebranym nagany za "zapominalstwo"; nikt nawet nie ma odwagi sformułować ani tym bardziej zwerbalizować tezy że ponad połowa zboru okazuje NIEWIERNOŚĆ wobec organizacji!

Weźmy pod uwagę że wynik liczenia kto nosi oświadczenie i tak był "zawyżony" gdyż (1) część osób była nieobecna a w grupie osób niechodzących na zebrania odsetek osób nie noszących oświadczeń może być i zapewne jest wyższy niż wśród osób które w ogole na zebranie przyszly (2) część osób mogła nie przyjść właśnie dlatego że temat im "nie leżał" i np. chciały uniknąć wyrwania ich albo ich dziecka do odpowiedzi itp. (3) niektórzy mogli tylko jednorazowo incydentalnie wziąć oświadczenie ze sobą gdyż wiedzieli jaki temat będzie omawiany

Weźmy także pod uwagę że wtedy jeszcze internet nie był znany w Polsce, nie było ajwrb ani żadnych odstęczych forów ani stron internetowych i każdy kto odchodził mentalnie zdany był tylko na siebie - i już wtedy ponad połowa zboru w Karpaczu nie nosiła oświadczeń dla słuzby zdrowia; a to oznacza że dzisiaj w 2019 wynik liczenia mógłby być jeszcze mizerniejszy (strzelam: 10% ŚJ noszących przy sobie oświadczenie)

podkreślam że omówiłem tylko 2 aspekty posłuszeństwa wobec organizacji (takie w których można stracić życie lub wolność jeśli słucha się organizacji) dodatkowo ŚJ wierzą że zakaz transfuzji i odmowa służby wojskowej mają "mocne umocowanie" w Biblii - jak więc musi przedstawiać się posłuszeństwo w innych dziedzinach (tam gdzie głosiciel ma świadomość że jest to "tylko" nakaz organizacji a nie samego Jehowy)? Zdrowy rozsądek podpowiada że tam nieposłuszeństwo będzie jeszcze większe
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń, 2019, 12:03 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Styczeń, 2019, 12:04 »
Kto zamierza przejac wladze nad swiatem ?  Masoni czytaj  zydzi ?   To oni tej wladzy jeszcze nie maja ??    :o   Nie sadzisz , ze  bardziej  trzeba sie obawiac  Chinczykow  ? Gospodarczo i militarnie  za pare lat   moga  zdominowac  wieksza czesc  swiata .  A moze  w Pekinie  tez rzadza  Zydzi i Masoni  ?  ;D
   zaznaczenie dodałem


Rzecz w tym, że nie chodzi o sterowanie zza fotela, kwestia tyczy przejęcia władzy w dosłownym sensie tego słowa znaczeniu i właśnie Protokoły Mędrców o tym "mówią". Przeanalizuj, powiąż opisane tam poszczególne protokoły z tym co się dzieje i działo na świecie a ujrzysz niewidzialne dla wielu natomiast Chiny są tylko marionetką w globalnej rozgrywce. Na szachownicy są może na poziomie gońca. ;)

Tyle w kwestii, natomiast Sebastian, po tysiąc kroć zgadzam się z tym co napisałeś, STRONA AJWRB ogrom informacji, tym bardziej że założycielami byli ówcześni członkowie Komitetów ŁĄCZNOŚCI ZE SZPITALAMI, co w temacie jest bardzo istotne, żeby nie napisać życiowo istotne, ze względu na wiedzę i doświadczenie które posiedli.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń, 2019, 12:12 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Sebastian

Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Styczeń, 2019, 12:11 »
uprzedzając ewentualne kontrargumenty: ja nie twierdzę że poszczególne jednostki nie będą ślepo posłuszne; wprost przeciwnie: takich ślepo posłusznych są tysiące a może i dziesiątki tysięcy na świecie;

chodzi mi jednak o to że między bajki można włożyć opowiadania o tym że wystarczy opublikować w strażnicy nowe światło w strażnicy i będziemy mieć ośmiomilionową wielką rzeszę terrorystów wysadzających kościoły podczas pasterki z okrzykiem "Jehowa akbar" na ustach :)

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline UWAGA AWARIA

Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Styczeń, 2019, 22:27 »
uprzedzając ewentualne kontrargumenty: ja nie twierdzę że poszczególne jednostki nie będą ślepo posłuszne; wprost przeciwnie: takich ślepo posłusznych są tysiące a może i dziesiątki tysięcy na świecie;

chodzi mi jednak o to że między bajki można włożyć opowiadania o tym że wystarczy opublikować w strażnicy nowe światło w strażnicy i będziemy mieć ośmiomilionową wielką rzeszę terrorystów wysadzających kościoły podczas pasterki z okrzykiem "Jehowa akbar" na ustach :)
i to dosłownie  sposób zorganizowany..czy chcesz żyć w imię Jehowy? co byś odpowiedział:)?


Offline Sebastian

Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Styczeń, 2019, 23:46 »
i to dosłownie  sposób zorganizowany..czy chcesz żyć w imię Jehowy? co byś odpowiedział:)?
wolę żyć nie praktykując kultu fałszywego boga o imieniu wymyślonym przez sługę Wielkiego Babilonu :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline dziewiatka

Odp: WIELKA ARMIA..BEZ WALKI
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Styczeń, 2019, 06:07 »
Jeżeli można o coś niecnego oskarżyć organizację ,to dla czego ograniczyć naszą wyobraźnię.Uwaga Awaria,piszesz że przeraża cię rozważana myśl w gronie starszych ,to że organizacja ma przeprowadzić świadków przez wielki ucisk.Straszne ale tylko w Twojej głowie,ten temat nie jest obcy świadkom co najmniej od kilkudziesięciu lat.Świadkiem zostałem na początku lat osiemdziesiątych i temat organizacji jako arki był niemal zawsze od tego czasu obecny tak samo jaj oskarżenia o potajemne zbrojenie się  by wywołać armagedon,podobnie jak temat zwyrodniałych księży w umysłach  tych świadków których do organizacji pchnęła nienawiść do kleru.