Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Głoszenie  (Przeczytany 4229 razy)

Offline Profesor Tutka

Głoszenie
« dnia: 26 Grudzień, 2018, 17:32 »
Zastanawiam się po co ŚJ głoszą.Dawniej jak było prowadzone dzieło rozdzielania na kozy i owce to działanie takie mogłobyć zrozumiałe ale teraz to nie wiem.Pomijam potrzebę powiększania liczby wyznawców bo tego chce każda religia.Jezeli ktoś chce żyć po ,,swojemu,, to co się stanie,najwyżej umrze i zmartwychwstanie jako nieznający ,prawdy, po Armagedonie.A jak pozna ,prawdę, to żebrania,głoszenie i te no komitety.Wybór nie najlepszy.



Offline Roszada

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Grudzień, 2018, 18:26 »
Zastanawiam się po co ŚJ głoszą.
Ależ ŚJ coraz mniej głoszą.
Zazwyczaj widuję ich przy wózkach i stojakach, ale jak stoją, a nie głoszą. ;)
Poza tym głosi za nich jw.org, więc nie muszą już tyle, albo wręcz wcale. :)


Offline Profesor Tutka



Offline Roszada

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Grudzień, 2018, 18:45 »
Przestali liczyć kozy i owce, tak jak przestali niedawno znakować na czole (Ez 9).
Szkoda czasu, lepiej stać przy wózku. :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Grudzień, 2018, 18:59 »
Czyli nie wiadomo dlaczego głoszą.Lepiej jak były te kozy i owce.
Jak to nie wiadomo?
Nawet Trampek by odpowiedział: Świadkowie Jehowy głoszą dlatego, że pragną wysławiać Boga i świadczyć o Jego imieniu... Chcemy też stosować się do polecenia Jezusa: „Idźcie więc i czyńcie uczniów ... jesteśmy przekonani, że nauki biblijne mają życiodajną wartość. Dlatego tak jak pierwsi chrześcijanie w dalszym ciągu ‛bezustannie nauczamy i oznajmiamy dobrą nowinę o Chrystusie
Oczywiście to wersja oficjalna. Racjonalnie do tematu podchodząc to wiadomo, że ci z czubka piramidy muszą być utrzymywani przez tych z dołu więc trzeba przekopywać cały świat by tych kamyków na dole dokładać.  ;) Ot i cała filozofia.


Offline kłapouchy

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudzień, 2018, 22:17 »
Jezeli ktoś chce żyć po ,,swojemu,, to co się stanie,najwyżej umrze i zmartwychwstanie jako nieznający ,prawdy, po Armagedonie.
No tak. Doktryna mówi, że kto umiera bez dokładnej wiedzy o Bogu, ten zmartwychwstanie. Ma to być niejako sprawiedliwe przedłużenie życia, żeby miał możliwość zdobyć wiedzę o Bogu i się opowiedzieć, bo takiej możliwości nie miał za pierwszego życia. Tzw. "Zmartwychwstanie nieprawych". Ok. Też się kiedyś nad tym zastanawiałem, to po co im głosić teraz?
A jak pozna ,prawdę, to żebrania,głoszenie i te no komitety.Wybór nie najlepszy.
Ale po armagedonie też niby będą zebrania, głoszenie, a może nawet i te no komitety, więc sytuacja taka sama. ;)

Szczerze to zainspirowałeś mnie tymi słowami o komitetach więc dalej poniesie mnie fantazja. Co niektórzy Świadkowie mawiają, że po Armagedonie to będzie od razu raj. Tymczasem to Millennium ma być okresem w którym ten raj ma być przywracany. Po kilkuset latach sprzątania ziemi po armagedonie, i po zmartwychwstaniu prawych, w końcu nastąpi zmartwychwstanie nieprawych. Różnica między tymi dwoma grupami jest taka, że tym drugim trzeba będzie głosić, tym pierwszym wystarczą zebrania w celu nadrobienia świateł. W dzieciństwie mi mówiono, że w gazetach będą ogłoszenia kto gdzie i kiedy zmartwychwstanie, więc głosiciele będą udawać się ze stojakami w miejsce spodziewanego zmartwychwstania. Zakładam, że zawsze znajdzie się jakiś niepunktualny albo niekumaty głosiciel i może się przydarzyć sytuacja, że ktoś zmartwychwstanie w innym miejscu, a stojak będzie stał w innym. Taki zmartwychwstalec będzie miał gorzej, bo pierwszą rzeczą jaką zobaczy nie będą życiodajne prawdy. Niemniej wielu z nich przyłączy się do "ludu Bożego". Warto zauważyć, że na ziemi znów pojawi sie sytuacja jak dzisiaj: "lud Boży" oraz "światusy". "Lud Boży" na pewno będzie zorganizowany i będzie się trzymał wysokich standardów. Jednakże szczególnie ci nowi zmartwychwstalcy jako bardziej niedoskonali będą bardziej podatni na grzeszne skłonności. Mimo związania Szatana i demonów na tysiąc lat, brak pełnej doskonałości i obcowanie na codzień ze "światusami" sprawi, że wielu z "ludu Bożego" zgrzeszy. Grzesznik taki może zostać wykluczony ze społeczności. Jako jeszcze nie w pełni doskonały będzie miał szansę wrócić do "ludu Bożego", niemniej póki co wszystko jak dzisiaj: komitet, wykluczenie, ogłoszenie, ostracyzm. W gazetach na ostatnich stronach będą apostatologi ze zdjęciami wykluczonych, aby nikt na obliczu ziemi nie dał im chleba, wody, schronienia i (odzieży?). Złamanie zakazu będzie grozić tym samym co dzisiaj - dołączasz do nich. Niektórzy wykluczeni będą żyć w skupiskach - tych będą nazywać odstępcami bo się jednoczą przeciwko "ludowi Bożemu".
Nie wiem czy tak to tłumaczą w publikacjach bo jestem mocno nie na bieżąco więc sorry ;)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień, 2018, 22:49 »
...
Warto zauważyć, że na ziemi znów pojawi sie sytuacja jak dzisiaj: "lud Boży" oraz "światusy".
...
Mimo związania Szatana i demonów na tysiąc lat, brak pełnej doskonałości i obcowanie na codzień ze "światusami" sprawi, że wielu z "ludu Bożego" zgrzeszy. Grzesznik taki może zostać wykluczony ze społeczności. Jako jeszcze nie w pełni doskonały będzie miał szansę wrócić do "ludu Bożego", niemniej póki co wszystko jak dzisiaj: komitet, wykluczenie, ogłoszenie, ostracyzm. W gazetach na ostatnich stronach będą apostatologi ze zdjęciami wykluczonych, aby nikt na obliczu ziemi nie dał im chleba, wody, schronienia i (odzieży?). Złamanie zakazu będzie grozić tym samym co dzisiaj - dołączasz do nich. Niektórzy wykluczeni będą żyć w skupiskach - tych będą nazywać odstępcami bo się jednoczą przeciwko "ludowi Bożemu".
...
Kłapouchy po przeczytaniu Twojej historyjki zrozumiałem jeden z terminów świadkowojehowskiej nowomowy. Dowiodłeś, że w czasie Millennium powstaną getta dla odstępców, tak jak w czasach III Rzeszy np getta dla Żydów. To dlatego "lud boży" tak śmiało nazywa siebie Wielką Rzeszą, a i po dopełnieniu się tysiąclecia tej "rzeszy" zapowiada się niezły hipotetycznie doskonały Holocaust.


Offline Roszada

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień, 2018, 22:51 »
To zatem IV Rzesza, Wielka Rzesza. :)

Ciekawe, że narodziła się w 1935. Blisko III Rzeszy? :)


Offline ihtis

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudzień, 2018, 23:48 »
Chodzi również przede wszystkim o usprawiedliwienie zwierzchniej władzy Boga Jehowy i usprawiedliwienie jego imienia ( choć to drugie już chyba nieaktualne).


Offline Fantom

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Grudzień, 2018, 07:32 »
Gdzieś w puszczy Amazonii Indianin zwraca się do misjonarza:
- czy to prawda że z wielkim poświęceniem przybyłeś ku nam, mając wiele przygód, które o mały włos kosztowały by cię życie?
- tak to prawda
- czy to prawda, że mamy porzucić wiarę naszych ojców i dziadów, którą wyznajemy od wieków i uwierzyć w jednego człowieka, który prowadził pobożne życie i na koniec dał się ukrzyżować? A jeśli nie to skończymy w wiecznym ogniu?
- tak to prawda
- A czy to prawda , że gdybyś do nas nie przybył i nie dowiedzielibyśmy się o waszym Bogu to nie mielibyśmy grzechu mimo naszych wierzeń?
- tak to prawda
- to po jaką złamaną strzałę się do nas wybrałeś
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline dziewiatka

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Grudzień, 2018, 06:49 »
W nowym porządku świadkowskim,sprawy będą wyglądały o wiele prościej.Nie będzie odstępców i grzeszników ,spojrzysz na ich miejsce a ich już nie ma.Każdy kto nie sprosta wymogomWTS-u otrzyma wyrok śmierci,należy rozstrzygnąć kto go wykona i w jaki sposób,należy wykluczyć tylko jedną alternatywę ,śmierć ze starości.,a jednak Jan się mylił gdy napisał,że śmierci już nie będzie.


Offline Roszada

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Grudzień, 2018, 09:17 »
Cytuj
Niektórzy wykluczeni będą żyć w skupiskach - tych będą nazywać odstępcami bo się jednoczą przeciwko "ludowi Bożemu".

Muszą być zorganizowani, skoro ich tak dużo:

*** re rozdz. 40 s. 291 ***
Liczba ich jak piasek morza. I wystąpili na szerokość ziemi, i okrążyli obóz świętych i miasto umiłowane” (Objawienie 20:7-9a).


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Grudzień, 2018, 16:05 »
Obecnie też zastanawiam się nad sensem głoszenia. Zwłaszcza, że nie jest to głoszenie jakie znam z końcówki XX wieku i początku XXI. Obecnie nawet głosiciele Biblii nie wyjmą z torby, a co dopiero zacytować jakieś wersety.
Sam nie głoszę od kilku miesięcy, ale na początku roku zarobiłem ochrzan od pionierki stałej  za cytowanie/czytanie wersetów Biblijnych przy drzwiach. Jak mi powiedziano teraz filmy się pokazuje.   
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień, 2018, 16:09 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Grudzień, 2018, 16:10 »
A jak Wam tłumaczono różnice między sposobem waszego głoszenia jako śj a tym jak Jezus nakazał głosić apostołom.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.