Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: RODO  (Przeczytany 9339 razy)

Offline MłotBoga

RODO
« dnia: 24 Grudzień, 2018, 23:18 »
Jako "potulny baranek" podpisałem kwit o RODO i teraz dzięki temu mogą 'manipulować' moimi danymi w zborze. Czy można się z tego jakoś wypisać nie ponosząc konsekwencji typu komitet sądowniczy etc?
Novus Ordo Seclorum


Offline Sebastian

Odp: RODO
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudzień, 2018, 23:48 »
lepiej byłoby nie podpisywać niczego - nie mieliby podstaw do czepiania się
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: RODO
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Grudzień, 2018, 00:25 »
Zawsze i wszędzie - bez obaw i potrzeby tłumaczenia się. Złóż pisemne wycofanie zgody. 12-ty punkt.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Sebastian

Odp: RODO
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Grudzień, 2018, 16:55 »
jestem pozytywnie zaskoczony tym że można "bezkarnie" wycofać zgodę na RODO
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline vincent

Odp: RODO
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudzień, 2018, 20:17 »
jestem pozytywnie zaskoczony tym że można "bezkarnie" wycofać zgodę na RODO
Co pewnie w praktyce i tak nie da bo JW na to leje :P


Offline Technolog

Odp: RODO
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Grudzień, 2018, 21:11 »
Pomimo wycofania zgody, na poziomie zboru mogą posiadać Twoje dane "w teczce" i nic się z tym nie zrobi, RODO tu nie pomoże.



Offline byłominęło

Odp: RODO
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Kwiecień, 2019, 11:59 »
Dzień dobry.

Jestem ochrzczonym (gdzieś z 20 lat temu), ale nieczynnym (z 9 lat) ŚJ.
W związku z tym, po wejściu RODO, nie podpisywałam żadnego oświadczenia, stanowiącego zgodę na wykorzystywanie moich danych osobowych :).

W najbliższym czasie planuję uporządkować ten rozdział mojego życia i napisać list z prośbą o odłączenie, a także zaniechanie przetwarzania moich danych, wydanie druku S-77 itp. (gotowe propozycje listu znalazłam tutaj na forum i z nich skorzystam).

Niemniej moje pytanie dotyczy tego, jak te moje prosby dotyczące danych osobowych mają się do braku podpisania przeze mnie oświadczenia/zgody na ich wykorzystywanie?
Procedura tak czy siak będzie standardowa i korzystać z forumowych gotowców? Jak polecacie?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: RODO
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Kwiecień, 2019, 12:10 »
Dzień dobry.

Jestem ochrzczonym (gdzieś z 20 lat temu), ale nieczynnym (z 9 lat) ŚJ.
W związku z tym, po wejściu RODO, nie podpisywałam żadnego oświadczenia, stanowiącego zgodę na wykorzystywanie moich danych osobowych :).

W najbliższym czasie planuję uporządkować ten rozdział mojego życia i napisać list z prośbą o odłączenie, a także zaniechanie przetwarzania moich danych, wydanie druku S-77 itp. (gotowe propozycje listu znalazłam tutaj na forum i z nich skorzystam).

Niemniej moje pytanie dotyczy tego, jak te moje prosby dotyczące danych osobowych mają się do braku podpisania przeze mnie oświadczenia/zgody na ich wykorzystywanie?
Procedura tak czy siak będzie standardowa i korzystać z forumowych gotowców? Jak polecacie?

Witaj byłominęło
Jeśli zależy Ci na "uporządkowaniu tego rozdział Twojego życia i napisaniu list z prośbą o odłączenie" to po prostu tak to zrób. Nie podpisanie kwitka o RODO przygotowanego przez ORGa, wcale nie skutkuje tym, że organizacja zaprzestaje przetwarzania wszelkich danych osobowych.
Co do Twojej chęci otrzymania druku S-77 i ogólnie Twoich danych jakie Nadarzyn przetwarzał to zachęcam Cię byś zapoznał się z tym wątkiem i zawartymi tam przekierowaniami:
https://sjwp.pl/kwestie-prawne/nadarzyn-udostepnil-mi-moje-dane-osobowe/


Offline byłominęło

Odp: RODO
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Kwiecień, 2019, 12:14 »
Dziękuję, tak zrobię i doczytam tamten wątek wobec tego :)


Offline ergo77

Odp: RODO
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Maj, 2019, 17:18 »
Dzień dobry :) pytanie do  usera MłotBoga : jak wyglądała procedura wycofania  zgody 
 -do kogo się zwrócić (wiem czytałem instrukcję s 291) ale ciekawi mnie jak to wygląda w praktyce,czy  tam, starsi bądź sekretarz robią "schody"  i czy nie zbywają owieczki z załatwieniem tej sprawy.
Bardzo ciekawa to sprawa.Dziękuję.


Offline MłotBoga

Odp: RODO
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Maj, 2019, 12:26 »
Ostatnio napisałem sms'a do starszego, pod którego grupe podlegam, że chcę wycofać zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez zbór, i jeżeli to konieczne dostarcze prośbę na pismie. W odpowiedzi otrzymałem informacje, że zajmie się tą sprawą jak najszybciej. Zobaczymy jak to będzie. Jeżeli o mnie chodzi to w najbliższych dniach i tak piszę list... udało mi się 'nawrócić' moją mamę... list piszemy razem i odchodzimy z organizacji z podniesionymi czołami, ku chwale Pana.
Novus Ordo Seclorum


Offline Xevres

Odp: RODO
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Maj, 2019, 12:43 »
Ostatnio napisałem sms'a do starszego, pod którego grupe podlegam, że chcę wycofać zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez zbór, i jeżeli to konieczne dostarcze prośbę na pismie. W odpowiedzi otrzymałem informacje, że zajmie się tą sprawą jak najszybciej. Zobaczymy jak to będzie. Jeżeli o mnie chodzi to w najbliższych dniach i tak piszę list... udało mi się 'nawrócić' moją mamę... list piszemy razem i odchodzimy z organizacji z podniesionymi czołami, ku chwale Pana.

Świetne informacje! Gratuluje i trzymam kciuki!
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline dziewiatka

Odp: RODO
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Maj, 2019, 07:58 »
Jeżeli napiszesz pismo do BO przez starszych( list  za potwierdzeniem odbioru) ,to niech budują piramidy schodkowe nic to im nie da ,ty wycofałeś zgodę.


Offline ergo77

Odp: RODO
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Maj, 2019, 16:19 »
Dziewiątka Możesz wyjaśnić o czym piszesz w swoim poście bo nie bardzo zrozumiałem ciekawi mnie ta kwestia


Offline dziewiatka

Odp: RODO
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Maj, 2019, 05:25 »
Taka prośba,cofnięcie zgody do starszych z reguły skutkuje tym że oni to olewają lub zasięgną opinii prawnej w BO.To wszystko będzie się działo bez wiedzy  nadawcy.Największym zarządcą danych osobowych jest miejscowy zbór i one są najmniej chronione.gdy ktoś chce by jego dane osobowe,zostały po części usunięte.To pisze list do grona starszych i do BO ,kopię daje do podpisu sekretarzowi że przyjął  pismo.W ten sposób wszystkie osoby mające nadzór są jednym pismem zobowiązane do działania.Tylko z jednego trzeba zdawać sobie sprawę że Świadkowie puki co mają prawo do przechowywania danych w celach statutowych.Tak więc podobnie jak w kościele katolickim prawo do zapomnienie na razie jest do niewyegzekwowania .