Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia  (Przeczytany 13266 razy)

Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Grudzień, 2018, 18:38 »
Ja natomiast po szkole średniej, chociaż byłem względnie gorliwy ;) postanowiłem pójść na studia i tak też zrobiłem. Znalazłem szybko pracę, a w weekendy na uczelnię. Zebrania i służba zeszły na dalszy plan. Więc 3h na miesiąc to był max. Po zaliczeniu I roku odbył się pamiętny dla mnie kongres po którym postanowiłem rzucić studia i duchowo wziąć się w garść.

Pamiętam sytuacje, jak NO powiedział 'pewnemu bratu' że jak zostawi studia to go tak załatwi, że nigdzie na teren się nie dostanie. Starsi u nas w zborze mieli podobny pogląd, większość dzieci starszych była po studiach.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Grudzień, 2018, 21:27 »
moje trzy grosze:



Offline Roszada

Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Grudzień, 2018, 21:29 »
Byliście Ambasadorami Królestwa Jehowy, a teraz? :)
Trampek by się tak zapytał i swoje dodał...


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Grudzień, 2018, 22:54 »
Pamiętam sytuacje, jak NO powiedział 'pewnemu bratu' że jak zostawi studia to go tak załatwi, że nigdzie na teren się nie dostanie. Starsi u nas w zborze mieli podobny pogląd, większość dzieci starszych była po studiach.
[/b][/size]
To miałeś szczęście. Ostatnio odwiedziłem starych znajomych.  Opowiedzieli mi jakim szantażem potraktowano jednego ze starszych z sąsiedniego zboru. Zarówno on jak również jego żona są po studiach wyższych. Ona dobrze ustawiona zawodowo. Otóż NO zakomunikował mu, że jak jego dzieci na studia pójdą to on wyleci z przywileju. Jak to usłyszałem to mnie zamurowało. Znam tę rodzinę, przez całe życie popierają organizację. A tu taki klops. I dzieci, pomimo wykształconych rodziców zostaną po zawodówce, technikum lub liceum.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Salome

Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Grudzień, 2018, 23:18 »

To miałeś szczęście. Ostatnio odwiedziłem starych znajomych.  Opowiedzieli mi jakim szantażem potraktowano jednego ze starszych z sąsiedniego zboru. Zarówno on jak również jego żona są po studiach wyższych. Ona dobrze ustawiona zawodowo. Otóż NO zakomunikował mu, że jak jego dzieci na studia pójdą to on wyleci z przywileju. Jak to usłyszałem to mnie zamurowało. Znam tę rodzinę, przez całe życie popierają organizację. A tu taki klops. I dzieci, pomimo wykształconych rodziców zostaną po zawodówce, technikum lub liceum.

Potwierdzam. Taka polityka. Znam również osobiście dwa takie przypadki. W jednej sytuacji starszy poleciał z przywileju, a w drugim celem obrony użyto argumentu, że syn będzie jednocześnie pionierem.
W ten sposób ojciec ma immunitet. NA RAZIE......
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Grudzień, 2018, 23:21 »
Potwierdzam. Taka polityka. Znam również osobiście dwa takie przypadki. W jednej sytuacji starszy poleciał z przywileju, a w drugim celem obrony użyto argumentu, że syn będzie jednocześnie pionierem.
W ten sposób ojciec ma immunitet. NA RAZIE......
[/b][/size]
Ta wiadomość jest jak świeże bułeczki!! Myślałem, że nie ma teraz nacisków w tym temacie, a tu taki song!!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Salome

Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Grudzień, 2018, 23:33 »

Ta wiadomość jest jak świeże bułeczki!! Myślałem, że nie ma teraz nacisków w tym temacie, a tu taki song!!

Inny mój znajomy (kiedyś fajny kolega, dziś już nie kolega....)- ma super zdolnego synka. Sam jest wysoko wykształcony, a żona jeszcze wyżej. Czując, że zbliża się matura syna, profilaktycznie sam złożył rezygnację z przywileju koordynatora, bo młody na 100% pójdzie na  studia.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Grudzień, 2018, 23:38 »
Inny mój znajomy (kiedyś fajny kolega, dziś już nie kolega....)- ma super zdolnego synka. Sam jest wysoko wykształcony, a żona jeszcze wyżej. Czując, że zbliża się matura syna, profilaktycznie sam złożył rezygnację z przywileju koordynatora, bo młody na 100% pójdzie na  studia.
[/b][/size]
Słuszna decyzja. Mam kolegę zdolniachę, poszedł na zaoczne. Ze swą wiedzą i możliwościami mógł iść na studia dzienne zaraz po średniej. Ale starszym został, zaangażowany w działalność i tak, że zdecydował się pójść na zaoczne. Oczywiście było to już po nie czasie, jak już miał swój wiek.
Jestem ciekaw co zrobi ten starszy co opisałem we wcześniejszym poście. Kurde uważam, że powinien olać wszystko i zapewnić dzieciom lepszy start niż jaki miał on i jego małżonka.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline RenlyB

Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Grudzień, 2018, 12:12 »
To co piszecie w głowie się nie mieści...

Swoją drogą zastanawiam się kto im w tym nowym porządku będzie projektował domy, budował drogi itp. jak każdy będzie po szkole średniej.
"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą." J.Goebbels


Offline Roszada

Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Grudzień, 2018, 12:16 »
Jehowa jest Wielkim Projektantem i będzie przez swe CK spuszczał projekty do głów starszych. ;)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Grudzień, 2018, 17:25 »
To co piszecie w głowie się nie mieści...

Swoją drogą zastanawiam się kto im w tym nowym porządku będzie projektował domy, budował drogi itp. jak każdy będzie po szkole średniej.
[/b][/size]
Na zebraniach oraz przy studiowaniu czerwonej książeczki było mówione, że na samorozwój będzie czas po armagedonie. Wówczas to będziemy mogli w pełni wykorzystać swoje talenty, możliwości, zdolności umysłowe. W czasie tysiąca lat człowiek dojdzie do doskonałości. 
Jak widzisz architektów, budowlańców, elektryków, hydraulików, drogowców itp. zawodów nie zabraknie. Bieda przyjdzie na lekarzy i pielęgniarki:)
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień, 2018, 17:28 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 229
  • Polubień: 549
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Grudzień, 2018, 17:37 »


Osobiście znam kilku takich, którzy choć byli w jw to poszli na studia. I o ironio - są teraz starszymi zboru i łatwo im mówić z podium, że studia są złe. W rozmowach z niektórymi starszymi stwierdziłem, że wzorem takich trzeba najpierw zadbać o swoje studia a później i tak możesz robić karierę w zborze i być starszym. Znam też takie osoby, które specjalnie nie decydowały się na chrzest do czasu ukończenia studiów, a później ukończyły tytuł doktora

Tak więc czasami ważna jest jak widać kolejność a nie samo zdobycie wykształcenia. Trzeba wiedzieć jak się ustawić ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień, 2018, 17:38 wysłana przez kormoran »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Grudzień, 2018, 17:47 »
Byłem kiedyś na ośrodku pionierskim. Ku mojemu zdziwieniu jedna z uczestniczek miała tytuł doktora medycyny. Niestety nie wiem jakim wykształceniem mógł pochwalić się jej mąż. Nie wiem także, kiedy ta osoba kończyła medycynę, przed poznaniem prawdy czy też już w trakcie swojej bytności w organizacji. W każdym razie byłem ogromie zaskoczony i jednocześnie zbudowany tym, że są osoby wykształcone wśród ŚJ. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline matowa

Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Grudzień, 2018, 23:22 »
Byłem kiedyś na ośrodku pionierskim. Ku mojemu zdziwieniu jedna z uczestniczek miała tytuł doktora medycyny. Niestety nie wiem jakim wykształceniem mógł pochwalić się jej mąż. Nie wiem także, kiedy ta osoba kończyła medycynę, przed poznaniem prawdy czy też już w trakcie swojej bytności w organizacji. W każdym razie byłem ogromie zaskoczony i jednocześnie zbudowany tym, że są osoby wykształcone wśród ŚJ.

W jednym ze zborów znalazłam tez doktora fizyki :)
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline dawalkowiak

Odp: Zaburzenia psychiczne, słabość, brak wykształcenia
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Grudzień, 2018, 23:44 »
Ja też osobiście poznałem i bardzo cenie wujka, który był nauczycielem fizyki i dyrektorem szkoły, teraz jest na emeryturze. Studia ukończył na długo przed poznaniem "prawdy". Nigdy nie dawał odczuć, że jest lepiej wykształcony itp. Usługuje jako starszy. Znam też starszego, który ma magistra z chemii. Studiował chemię będąc już Świadkiem, ale zamianowany na Sługę został parę miesięcy po zakończeniu studiów.
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...