Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium marzec 2019  (Przeczytany 9978 razy)

Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Listopad, 2018, 11:13 »
Rzeczywiście zasłony czy kotary zasłonięte, choć widać, że jasność zza nich przebija.
Dziwny nastrój wprowadzają. :-\
Toż to do depresji może doprowadzić. :-\
Nie dziwię się, że maja po domach przygotowane plecaki z ekwipunkiem. Oczywiście niektórzy zapewne. Nie wierzę, by większość to robiła.


Offline Kate Walker

Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Listopad, 2018, 11:34 »
 W moim zborze do którego jeszcze należę większość świadków ma przygotowane takie plecaki, niektóre osoby pokazywały mi ich zawartość , dzielą się między sobą gdzie i jakie artykuły kupować żeby się szybko nie psuły. Bardzo poważnie traktują sprawę plecaczków  ;)


Offline Martin

Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Listopad, 2018, 11:41 »
Retoryka piwnicy/oblężonej twierdzy - ciąg dalszy.


Na zewnątrz kataklizm, ale Internet i telefony działają. ;D
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Listopad, 2018, 11:43 »
Ciekawe czy zapisały sobie te osoby datę kupna plecaka.
Za 20 czy 30 lat przyjdzie refleksja: po co ja właściwie ten plecak kupowałem. :-\

Ja miałem to szczęście znać osoby, co czekały na 1975 i inne czekające na koniec pokolenia roku 1914 w połowie lat 90. XX w.
Gdyby wtedy kupowano plecaki, to one teraz miałyby już od roku 1966 aż 52 lata. ;)

Taki plecak a właściwie worek wojskowy w moim dzieciństwie miał ojciec w pawlaczu. To było w czasie kryzysu kubańskiego.
Ja się tym bawiłem w domu:
menaszka, manierka, sztućce, maska, i jakieś inne ciuchy wojskowe. Tylko po broń miał się zgłosić w razie mobilizacji. Miałem wtedy kilka lat.

Po roku pewnie kazano to odnieść do garnizonu, bo ocieplenie nastąpiło. :)

Tak  może być u ŚJ z czasem.


Offline ihtis

Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Listopad, 2018, 16:09 »
A Biblia mówi:

„Ale gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy, bo zbliża się wasze wyzwolenie”.” (Łk 21:28).

A oni studium uskuteczniają, jakby nigdy nic. :)

o to nie czas ucisku, tylko dzisiejsza rzeczywistość. Oni chowają się przed prześladowcami, jak np. w Rosji. Stąd ich ubiory, zwykłe, aby się nie wyróżniać. Ucisk, dopiero nadejdzie.


puma

  • Gość
Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Listopad, 2018, 21:26 »
Empatia poważnie?... może taka jak na komitetach sądowniczych?...ehhh. brak mi słów


Offline WhySoLate

Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Listopad, 2018, 21:42 »
Ej ale plecaków aż tak bardzo się nie czepiajcie, bo to dobry wynalazek i wcale przez WTS nie wymyślony :D

https://youtu.be/qOxXRAbatdM


Offline ihtis

Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Listopad, 2018, 22:01 »
Empatia poważnie?... może taka jak na komitetach sądowniczych?...ehhh. brak mi słów
Empatia, .... ta.. Jezus był empatyczny


Offline Martin

Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Listopad, 2018, 22:09 »
Ej ale plecaków aż tak bardzo się nie czepiajcie, bo to dobry wynalazek i wcale przez WTS nie wymyślony :D

https://youtu.be/qOxXRAbatdM
Sama idea przygotowania na wypadek klęsk żywiołowych jest jak najbardziej ok. Problem polega na tym, że WTS używa jej do podsycania paranoi i syndromu oblężonej twierdzy.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Listopad, 2018, 22:24 »
No i na ścianie jakiś obraz? dwie szklanki na tyle osób. Cyba banany i jakieś oliwki czy papryka. Co za przekąski oni tam mają?
i w ostatnim tekście o słowie amen znajdujemy

Stanie czy schylenie głowy nie jest aktem wielbienia. Każdy chrześcijanin musi sam zdecydować, jakie zachowanie będzie najlepsze w danych okolicznościach, i nie należy go za to krytykować.

Co za hipokryzja, jak się nie pomodlić i się pomodlić. Jeśli legalnie wstanę i pochylę głowę w czasie modlitwy, to się nie modlę, ale Amen już zabronione.

Czyli przed sztandarem, jak pochylę głowę, albo wstanę, z innymi, gdy wniosą go do klasy szkolnej, to oddaje cześć czy nie sztandarowi?

Albo albo, jak się mamy nie modlić, to nie wstaje i nie opuszczam głowy, co jest znakiem dołączenia do modlitwy. Często nie słychać, owego Amen, albo ludzie nie mówią go wcale, tylko zwyczajnie pochylają głowę.
Hipokryzja. Zgodzicie się ze mną?

Dokładnie na to samo zwróciłem uwagę! Skoro schylanie głowy lub wstawanie nie jest aktem wielbienia to czuje się właśnie oszukany. Nie potrafię nawet zliczyć ile razy w szkole wstawałem do hymnu, choć go nie śpiewałem. Albo wstawałem gdy robili minutę ciszy albo urodziny, choć uczono mnie ze nie powinienem bo to branie udziału. A ja to robiłem bo zwyczajnie nie chciałem robić szopki  i potem miałem wyrzuty sumienia.

Natomiast rada by się modlić w duchu podczas gdy znajdziemy się w sytuacji ze dookoła się modlą ludzie z innych religii uważam za żenujące. Brzmi to trochę jakby zagłuszać te babilońskie modlitwy swoją własne. To już znamiona choroby psychicznej.
Panie Boże daj mi nowy software..


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Grudzień, 2018, 10:41 »



Teraz dopiero doczytałem przypis  :)

To akurat nie jest wizja wielkiego ucisku, tylko obrazek np. z Rosji. Oczywiście nikt tam nie jest tak ładnie ubrany i uczesany jak na tym zdjęciu, no ale przesłanie jest jasne.

Panie Boże daj mi nowy software..


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Grudzień, 2018, 10:51 »
No właśnie też zapomniałem, że od stycznia 2019 dają opisy ilustracji, tak pisali gdzieś o tym.


puma

  • Gość
Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Grudzień, 2018, 19:38 »
Roszada znowu przybyło Ci ignorowanych :)


Offline zenobia

Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Grudzień, 2018, 21:34 »
Z tej długiej listy na pierwszy rzut oka ,drazni mnie jedna osoba, więc rzadko ją czytam
Nie znoszę zarozumialcow , wyrazam raz swoje zdanie i odpuszczam /dla zdrowotnosci  :) /
Tez polecam , tego mozna się nauczyć


Offline Salome

Odp: Strażnica do studium marzec 2019
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Grudzień, 2018, 21:50 »
Jest ich więcej niż na liście. Wg alfabetu:

agent terenowy
BetMen
Brat Furtian
coma
Diotrefes
Ekskluzywna Inkluzywność
gangas    
Ignorant2004
Krystian
mobydick
Safari
sawaszi
Stanisław Klocek
Startek

Niektórych postów nie czytam, bo mnie nie interesują, inni nie mogą mnie zdzierżyć, więc ich nie czytam tym bardziej. :)

Wszyscy się na liście stopki nie mieszczą, więc zaspokajam Twoją ciekawość.
Kobieta jedna. ;)
Dwie osoby czekają na przelanie się miarki (w tym jedna kobieta).
uffff, nie ma mnie  ;)
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann