Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?  (Przeczytany 13598 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Listopad, 2018, 00:43 »
Lubiem :D
[/quote Nie umie zrobic lubika a dala bym Ci .
Jatiw-Jadźka
Pod odpowiedzią w poście usera masz ''lubię to'' kursorem najeżdżasz  lewym przyciskiem myszy robisz ''klik'' (naciskasz) i gotowe  :)
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2018, 00:58 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Jadźka

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Listopad, 2018, 16:24 »
Nadaszyniak myszkę to ja mam w stodole  ;D ;D ;D
Ale już umiem na tablecie. Dziękuję bardzo  ;)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Listopad, 2018, 16:58 »
Nadaszyniak myszkę to ja mam w stodole  ;D ;D ;D
Jatiw-Jadźka
Od kiedy mam kompa-tą współczesną maszynę-boje się żebym nie podzielił losu ''Króla Popiela"  ;)


puma

  • Gość
Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Listopad, 2018, 21:09 »
Nadaszyniak myszkę to ja mam w stodole  ;D ;D ;D


Jadzia przygarnij kotka :( :D


Offline sawaszi

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #49 dnia: 17 Listopad, 2018, 23:24 »
Ja mam ostatnio kunę domową na strychu i nie wiem jak się jej pozbyć ?
Pomożecie ? -bo strasznie w nocy dokucza i hałasuje to zwierze  :(


puma

  • Gość
Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #50 dnia: 17 Listopad, 2018, 23:51 »
Uuuuu kuna franca kury dusi :-\ :-\ :-\


Offline sawaszi

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Listopad, 2018, 00:31 »
Uuuuu kuna franca kury dusi :-\ :-\ :-\


No to cholera tłucze się po strychu i spać nie daje w nocy >:(
Jak ją wyprowadzić do lasu ? - a może ktoś przyjmie kunę domową ? - chętnie oddam i dopłacę


Offline Jadźka

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Listopad, 2018, 06:50 »
Jadzia przygarnij kotka :( :D
Puma koty to ja przygarnęłam cztery jednego to mam nawet teokratycznego ,wzięłam od świętych pionierów ktorzy pojechali w teren budować sanktuarium Jehowie.Po powrocie ZUZI nie oddałam wykluczona razem ze mna.   :D :D :D :D.


puma

  • Gość
Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Listopad, 2018, 07:09 »
Jadzia weź mi nawet nie mów.Jak oni te zwierzaki traktują wrrrr .Jedna wywaliła kota bo jej się po miesiącu znudził a druga najpierw dokarmiała a potem w teren wyjechała bo to nie jej kot .On się przypałętał.To po co karmisz? Ja tam normalnie do tego podchodzę nie z jakąś przesadą ale jak coś już się bierze to się to kurna karmi.Niech to mieszka w budzie czy stodole bo jest i tak ale weź siana na zimę napchaj do tej budy no i weź to karm...Ja mam pięć kotów póki co


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Listopad, 2018, 13:09 »
Ale po co chcesz kogoś wyciągać , skoro ktoś nie ma na to ochoty? Skup się na sobie z pewnością straciłeś przez organizację mnóstwo szans na swój rozwój.

Czyli ulubiona maksyma Korwina Mikke - Chcącemu nie dzieje się krzywda.
Maksyma ta na pewno nie jest prawdziwa w przypadku dzieci.
Uważam, że podobnie jest w przypadku ludzi głęboko zmanipulowanych.
Jak by wyglądał świat gdyby nie było na nim tych, którzy poświęcają się aby ujawnić szeroko rozumianą prawdę?

Wiara jest jak mur, jeden solidniejszy drugi słabszy.
Wyjęcie jednej czy dwóch cegieł zwykle nie spowoduje zawalania się muru.
Cierpliwe dostarczanie faktów to takie wyjmowanie cegieł.
Niestety na zebrankach ciągle uzupełniają te wyciągnięte.
Widzę to po mojej siostrze.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad, 2018, 13:49 wysłana przez NieZnaPrawdy »


puma

  • Gość
Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #55 dnia: 18 Listopad, 2018, 15:22 »
To jest małżeństwo na siłę też nic się nie zrobi bo się rozleci.A szkoda by było nie tylko ze względu na dzieci


Offline Sługa Pozaoczny

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #56 dnia: 29 Listopad, 2018, 01:05 »
Coz..."broadcasting z Australii" sie odbyl... niestety, tak jak juz ktos tu na forum wspominal ze swojego doswiadczenia, moja zona stwierdzila, ze Dzefrej odpowiadal poprawnie i ona nic tam szokujacego nie widzi (oprocz pedofilii oczywiscie).
   Ale chyba znalazlem sposob, bo pokazalem jej Strasznice z 1970r (dzieki Roszada) o tym, ze koniec systemu rzeczy juz za kilka lat i... lekko ja zamurowalo. To jest chyba sposob - pokazywac klamstwa, we wlasnych publikacjach.

Ps. Oczywiscie moje podziekowania, za udostepnienie czasopism z lat 70tych, wysle rowniez na jworgie  ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad, 2018, 01:13 wysłana przez Sługa Pozaoczny »


Offline Bożydar

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Listopad, 2018, 00:24 »
Witaj Pozaoczny przyjacielu.
I ja wtrącę swoje 5 groszy.
Na początek mogę powiedzieć, że masz powód do radości, bo twoja żona w ogóle obejrzała Gofera z Australii i nie zakrywa sobie oczu.
To, że zaprzecza nie powinno Cię martwić, bo wszystko co jej pokazujesz ląduje do czarnej skrzynki i w pewnych momentach na zebraniach i podczas ewidentnych momentach manipulacyjnych orga te informacje będą przychodziły jej na myśl same. Zacznie dokonywać sama w sobie cichej analizy, aż w końcu to przybierze efekt kuli śnieżnej.

Najważniejsze to rozmawiać i pokazywać jej wszystko z jak najmniejszym ładunkiem emocji - choć to często nie jest łatwe. Wszystko zależy od tego jakimi jesteście ludźmi na co dzień - nic więcej. Tu będą załączały się mechanizmy reakcji dnia codziennego - kropka. 

Powtarzałem i będę powtarzał do usr..nej śmierci, że najlepiej działają pytania, na które dana osoba odpowiada na głos tobie, albo sobie sama w głowie - nie ważne, że nie odpowiada na głos, bo w sobie zna odpowiedź. Ta odpowiedź będzie jak kapiący ciągle kran. Niby nic, a jednak drażni. Im więcej takich pytań o nieścisłości i brudy orga tym więcej kranów. Im więcej kapiących kranów tym większy dysonans i potrzeba sprawdzania. oczywiście ona może to robić w ukryciu przed tobą i potem któregoś dnia wrócisz z pracy, a żona przeprosi, że była betonem - przynajmniej tak życzę. Jezus zadawał pytania i osiągał lepsze efekty jakby sam się nagadał 10x tyle.

Ja dodatkowo wyłapywałem buble ze Strasznicy i na zgromadzeniach i na bieżąco pokazywałem, że to jest mega naciągnięte.

Najważniejsze żebyś pamiętał, że i Ty i Ona jesteście tak samo wolnymi ludźmi, którzy mają prawo osobno wybrać drogę jaka się wam podoba. Dlatego im bardziej zaakceptujesz ten fakt, tym mniej będzie drażnić jej betonowość. Ona widząc twój stoicki spokój nie będzie się bała nagabywania "odstępczego" i nie będzie miała w zanadrzu przyszykowanych pazurów. Budzenie powinno wynikać ze zwykłych rozmów i nie powinno być podobne jak głoszenie SJ np. "Dzień dobry żono, przyszedłem do ciebie żeby porozmawiać o Bogu i prawdzie..." ;) Tego lepiej unikać.

Oczywiście iskry są nieuniknione, bo takie rozmowy dotykają najbardziej głębokich przekonań i poczucia bezpieczeństwa - nie ważne jak bardzo urojonego.  Żeby nie było dawania wypłaty w postaci ochłodzenia atmosfery, bo ty jej pokazałeś prawdę, a ona nie widzi. Udawać, że wszystko w porządeczku i z czasem takie rozmowy o prawdzie o prawdzie staną się dla niej elementem codzienności. A im bardziej nasiąknie racjonalną analizą i pozna inne barwy organizacji tym lepiej.  Twoje przekonywanie jej będzie dla niej męczące wtedy kiedy emocje zaczną brać górę. Jeśli zrobicie to "po ludzku" to może się jej nawet spodobać i będzie miała za cel obalić te "niedorzeczności".

Mam nadzieję, że sam ją tu przywitam niedługo. Ja moją betonkę nasączałem przebudzaniem 1-2lata i to jest przeciętny czas na przebudzenie. I szczerze przyznam, że to wręcz wskazane, bo inaczej człowiek zaczyna szaleć na różne sposoby jeśli spokojnie nie odwyka od orga.

Jak już nie masz agrumentów to pytaj co by na to czy tamto powiedział sam Jezus, jak to było w czasach chrześcijańskich vs obecnie. Staraj się nie wrzucać jej do analizy trudnych zagadnień o jakich szeregowi ŚJ nie myślą żeby się nie zmęczyła i nie odcięła całkowicie. Lepiej dozować umyślnie.

Ostre postanowienia i warunki - tego kompletnie nie polecam, bo jak wiadomo nie od dziś, ŚJ są w stanie poświęcić nawet dzieci, aby nie zdradzić ORG. Na jednego podziała, a na innego nie.

Sumując - dopiero po roku zobaczysz czy coś z tego będzie czy nie. Chyba, że coś się szybciej wyklaruje. Teraz rozsądnie zarządzaj emocjami pokazuj swoim zachowaniem żonie, że nowe poglądy poprawiły jakość twojego życia. Nie będzie lekko, bo też miałem ze swoją nie jedną akcję na noże, ale zdecydowanie większość wybudzania to była konstruktywna polemika pełna dynamiki oczywiście.

Mam tylko pytanie odnoście Gofrea Jacksona. Jak obejrzeliście ten wywiad z Jacksonem to ona nie przejęła się faktem iż CK nie jest jedynym rzecznikiem Boga na Ziemi? Rozwiń na spokojnie z nią tę kwestię i niech jej to wchodzi do głowy. 

W razie potrzeby możesz jej też pokazać jak przebiega komitet sądowniczy i jak starszaki dostają bęcki od szeregowych głosicieli. Link do mojego kanału i komitetu mojego i małżonki jest w stopce komentarza. Wiem, że kobiety lubią sobie posłuchać takich nagrań. W razie czego, lepiej pominąć wizyty pasterskie i zacząć id komitetu, potem odwoławczy. Założę się, że to też zrobi jej małą dziurkę w głowie. Po trochę i się uda, działaj i znoś wiele, bo lekko nie będzie. Jednak jeśli zacna to kobieta - staraj się jak możesz.
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad, 2018, 00:42 wysłana przez Bożydar »


Offline Sługa Pozaoczny

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Listopad, 2018, 03:21 »
    Dzieki Bozydar za wszystkie podpowiedzi.
Narazie musze jednak przystopowac, bo malzonka "naklada kokon obronny"...
     Dzefrej po stwierdzeniu, ze byloby to zbyt smiale, mowiac ze sa jedynymi rzecznikami Boga, dodal , ze wielu takowych jest  braci i siostr w zborze. No i to zadowolilo moja malzonke.
Jak widac, kiedy im pasuje to dziela sie wladza....(chyba chca rozmyc odpowiedzialnosc / odszkodowania na miliony glosicieli)
To tak, jak jakis rok temu "brat Krola" z niemieckim akcentem, oznajmil na brudkastingu, ze wszyscy SJ prorokuja (moge sie zalozyc, ze w przyszlosci przyda im sie to, kiedy zmienia np.1914, mowiac ze niektorzy szeregowi glosiciele zle prorokowali bo "najwyzsze kierownictwo" zawsze powtarzalo za Slowem Bozym, zeby nie wyliczac dat
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad, 2018, 03:44 wysłana przez Sługa Pozaoczny »


Offline bernard

Odp: Co może wybudzić głęboko uśpioną osobę ?
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Kwiecień, 2019, 14:29 »
Slugo pozaoczny , zacznij mocniej okazywać żonie miłość, zamiast kruszyc kopie.  :)