Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Adwentyści Dnia Siódmego  (Przeczytany 30037 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Wrzesień, 2017, 11:25 »
Jeśli jesteś serio ciekaw dowodów to chętnie je przedstawię

Płaska też jest?  ;D


Offline Martin

Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #61 dnia: 28 Wrzesień, 2017, 11:26 »
Mogę się założyć ze w ciągu 5 godzinnej rozmowy przekonam Cię ze ziemia nie istnieje miliardów lat a Bóg uczynił ją bardzo szybko :) ciekawe jak sobie wyobrażasz ze jednego dnia Bóg stwarza rośliny a jakiś czas później zwierzęta jeśli wszystko w przyrodzie współdziała.

Zapis geologiczny, węgiel, skamieliny, wszystko to dowody na to ze ziemia 4500 lat temu była zalana przez potop sprowadzony przez Boga a nie na to ze ziemia ma miliardy lat.

Jeśli jesteś serio ciekaw dowodów to chętnie je przedstawię a jeśli chcesz się po prostu powygłupiać lub śmiać z moich poglądów na które mam dowody to masz do tego pełne prawo
Pewnie, że jestem ciekaw. Załóż nowy wątek, to podyskutujemy. A z tym wykluczaniem to nie przesadzaj. Znam kilka osób w zborze, które głośno wyrażały tego rodzaju opinie i nikt im komitetu nie robił. Raczej machano na nich ręką i uważano za nieszkodliwych wariatów.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Michał chlu

  • Gość
Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Wrzesień, 2017, 11:40 »
Płaska też jest?  ;D

Nie

Co do wykluczeń za poglądy. ŚJ są bardzo dobrze szkoleni żeby zwracać uwagę na to żeby wszyscy szczekali tak samo. Nawet ostatnio jest KSK prowadzę w całej Polsce dla starszych i tez maja prany mozg ze np zmiany wyjaśnień były korzystne na dana chwile 🤣 Także starsi są coraz bardziej wyczulani na "odstępców"
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień, 2017, 11:43 wysłana przez Michał chlu »


Offline M

Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #63 dnia: 28 Wrzesień, 2017, 11:52 »
Hehe jest strona zboryboze :) gdyby ktoś znalazł o nich nie tak to będę wdzięczny gdyż zamierzam się tam wybrać na spotkanie ;)

Poczytałem chwilę ich stronę, to praktycznie antytrynitarny odłam adwentystów ze wszystkimi ich "dziwactwami" w postaci uznawania Prawa Mojżeszowego za nadal obowiązujące (więc musisz święcić sabat, nie możesz jeść wieprzowiny ani innych zwierząt "nieczystych" itp.). Z jakiegoś powodu cisną też na bycie wegetarianinem, choć jak sami piszą nie jest to wymagane.

Uznawanie Prawa Mojżeszowego za nadal obowiązujące to bardzo śliski temat. No bo czy w takim razie również należy przestrzegać nieczystości ceremonialnej kobiet podczas okresu? Albo czy należy kamienować dzieci które są nieposłuszne? Gdzie leży granica pomiędzy prawami, które są przestarzałe, a tymi, które są nadal wymagane?

Mogę się założyć ze w ciągu 5 godzinnej rozmowy przekonam Cię ze ziemia nie istnieje miliardów lat a Bóg uczynił ją bardzo szybko :) ciekawe jak sobie wyobrażasz ze jednego dnia Bóg stwarza rośliny a jakiś czas później zwierzęta jeśli wszystko w przyrodzie współdziała.

Jaki jest w takim razie wg Ciebie wiek Ziemi? 6 tysięcy lat? W takim razie o co się zakładamy? :)
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień, 2017, 11:56 wysłana przez M »


Offline Martin

Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #64 dnia: 28 Wrzesień, 2017, 11:53 »
Prawda, ale wskazówki wskazówkami, a życie życiem. W większości sytuacji, wytyczne co do takich spraw, jak powyższa, są przepuszczane przez filtr normalności i patrzy się na nie przez palce. Znam nawet kilka osób, które głośno wypowiadały się na temat prawdziwości teorii ewolucji (oczywiście za). I też nikt im komitetów nie robił. Pośmiano się z nich i pogrożono palcem, ale na zasadzie olania sprawy. Piszę tu o moich osobistych, kilkudziesięcioletnich obserwacjach.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Michał chlu

  • Gość
Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #65 dnia: 28 Wrzesień, 2017, 11:56 »
Poczytałem chwilę ich stronę, to praktycznie antytrynitarny odłam adwentystów ze wszystkimi ich "dziwactwami" w postaci uznawania Prawa Mojżeszowego za nadal obowiązujące (więc musisz święcić sabat, nie możesz jeść wieprzowiny ani innych zwierząt "nieczystych" itp.). Z jakiegoś powodu cisną też na bycie wegetarianinem, choć jak sami piszą nie jest to wymagane.

Uznawanie Prawa Mojżeszowego za nadal obowiązujące to bardzo śliski temat. No bo czy w takim razie również należy przestrzegać nieczystości ceremonialnej kobiet podczas okresu? Albo czy należy kamienować dzieci które są nieposłuszne? Gdzie leży granica pomiędzy prawami, które są przestarzałe, a tymi, które są nadal wymagane?

O co się zakładamy? :)

Może być standardowo o czteropaka jakiegoś :D dzięki za spostrzeżenia co do Zborów.


Offline Roszada

Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Wrzesień, 2017, 13:05 »
W innym wątku pisałeś:
Cytuj
Niestety jeszcze jakiś czas nie mogę się przedstawić :) powiem o sobie tylko tyle ze korporacja od około 2 lat dla mnie już nie istnieje choć dalej chodzę na zebrania itp. Byłem ŚJ ponad 30 lat.

Jak na ponad 30 lat bycia w organizacji to widzę, że szybko znalazłeś sobie ekwiwalent i to z tego samego pnia adwentystycznego.

Rozumiem, że uznajesz że Rdz 1-2 to ścisła historia świata. Nie ma tam żadnej teologii czy przenośni, metafor i innych rodzajów literackich.
Trzeba po prostu dodać daty i wszystko gra. ;)

Tą naukę Towarzystwo też miało do 1987 r., ale nie 6000 lat, a 49 000 lat. A człowiek 6000 lat istnienia.
To jest inna odmiana i tyle.

Powiedz czym się ta nauka różni od Adwentystów Dnia Siódmego. :)


Offline Roszada

Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #67 dnia: 31 Październik, 2017, 17:50 »
Dziś wstawiono mój artykuł:

Oszustwa adwentystów o Dekalogu i księdzu Jakubie Wujku


http://bednarski.apologetyka.info/inne-tematy/oszustwa-adwentystow-o-dekalogu-i-ksiedzu-jakubie-wujku,1055.htm


Offline Roszada

Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Listopad, 2017, 10:38 »
Dziś dodano mój artykuł:

Jak Żyd Apostoł Paweł mógł odrzucić szabat?
Polemika z poglądem adwentystów

http://bednarski.apologetyka.info/inne-tematy/jak-zyd-aposto-pawe-mog-odrzucic-szabat-polemika-z-pogladem-adwentystow,1067.htm


Offline Roszada

Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #69 dnia: 31 Marzec, 2018, 10:59 »
Piorun uderzył w kościół adwentystów:

http://niezalezna.pl/219369-piorun-trafil-w-kosciol-jest-wielu-zabitych-i-rannych

Ta ilustracja kolorami przypomina mi okładkę książki ŚJ Królestwo Boże panuje!


Offline nadszedłczas

Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #70 dnia: 28 Maj, 2018, 10:39 »
Adwentyści często(zwłaszcza w większych miastach)mieszkajá w tzw.swoich"komunach"(tj.w jednym obiekcie/obiektach), zarezerwowanym tylko dla swoich członków.Z podobná praktyká spotkałem u baptystów i polskokatolików.Być może ten zwyczaj jest powielony ze Stanów,gdzie te społeczności powstawały.
Miałem kontakt z członkami tych "komun"i ich ocena komfortu mieszkaniowego była z reguły o dziwo.....negatywna.Bardzo mnie to zdziwiło,bo sádziłem,że pożycie wśród swoich współwyznawcami powinno upływać sielankowo.A jednak tak nie jest,co obala mit wyjátkowości tych społeczności.Zresztá najlepszym dowodem na życie w takich "komunach"jest fakt,że wiele osób z nich po prostu ucieka,aby żyć ....w świecie-dotyczy to przede wszystkim rodzin z dziećmi.
Co o tym sádzicie?


Offline Roszada

Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #71 dnia: 28 Maj, 2018, 10:49 »
Adwentystów jest tak mało w Polsce, że może z kilka komun jest zaledwie.
Słyszałem o jednej na wsi i o jednym domu kilku rodzin w Poznaniu.


Offline nadszedłczas

Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #72 dnia: 28 Maj, 2018, 11:00 »
Białystok,Gdynia,itd,itd


Offline Roszada

Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #73 dnia: 28 Maj, 2018, 11:18 »
Białystok,Gdynia,itd,itd
O Gdyni nie słyszałem, ale w Gdańsku są rozrzuceni.
Może w Gdyni w budynku zboru mieszka kilka rodzin.


Offline nadszedłczas

Odp: Adwentyści Dnia Siódmego
« Odpowiedź #74 dnia: 28 Maj, 2018, 12:50 »
Co do Gdańska,to słyszałem skargi na "komunę" u baptystów,z której sami baptyści uciekali aby odetchnáć w "świecie".Woleli "światusów"od swoich.