INNE RELIGIE, WYZNANIA, ATEIZM... > KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE

Dzieci księży

(1/11) > >>

PoProstuJa:
Natknęłam się na ciekawy artykuł.
To przypadek, nie szukałam go celowo.

Wklejam link oraz fragment artykułu:

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,24108956,dzieci-ksiezy-zyja-w-bance-samotnosci.html#s=BoxWeSl_1_1

"Dziecko jest dowodem grzechu i może wywołać publiczne zgorszenie. Publiczne, czyli nasze, społeczeństwa. A Kościół nie chce, żeby wierni się burzyli. Profesor Polak mówi też, że Kościół za wszelką cenę chce utrzymać księdza w swoich zasobach, kobieta z dzieckiem są wypadkiem przy pracy, pomyłką, którą szybko trzeba wymazać. I rzeczywiście księża-ojcowie w mojej książce byli zachęcani przez swoich przełożonych, żeby zostali w Kościele i nie zawracali sobie głowy swoimi dziećmi.

Chyba mówimy o hipokryzji, prawda?

Ona jest tak głęboko zakorzeniona w Kościele, że już nikt jej tam nie widzi. Profesor Polak zwraca jednak uwagę na to, że gdyby postawić przed tymi samymi ludźmi kobietę z dzieckiem w potrzebie, to na pewno by jej pomogli. Ale już nie tej, która urodziła dziecko księdza.

Ile w Polsce jest dzieci księży?

Profesor Baniak, który jakiś czas temu badał to zjawisko, mówi, że 15 procent księży jest ojcami. Mamy około 30 tysięcy księży w Polsce, więc wychodzi, że blisko pięć tysięcy z nich ma dzieci.


Jedno lub więcej?

Niektórzy po pięcioro."

Nadaszyniak:
moje trzy grosze:
Ten mem jest na którymś wątku, przesyłam ponownie bo pasuje do tematu  :)

puma:
Fakt każdy kogoś takiego zna:).Mój przyjaciel z dzieciństwa ma tatę księdza.Jego mamę bardzo lubię nigdy nie patrzyłam na to wszystko tak jak w tym artykule dla mnie najważniejsze że oni obydwoje są dobrymi ludźmi :).Nigdy nie gorszyło mnie to że księża mają dzieci.Wiadomo krew nie woda.Powinni znieść wreszcie ten celibat, a nie o majątki się boją.Natomiast pedofilia wśród księży i nie tylko to obrzydliwość i tego klechom nie idzie wybaczyć

PoProstuJa:
Mi osobiście dzietność księży nie przeszkadza. Nie moja religia, nie moja sprawa :)

Tylko tych dzieci mi szkoda. Na starcie są już półsierotami, bo ojciec nie może (lub nie chce) się do nich przyznać.

Celibat w KK to fikcja - pokazują to namacalne fakty.

julia7:
Sodomia i Gomoria :/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej