Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.  (Przeczytany 35556 razy)

Offline lukier

Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #105 dnia: 04 Listopad, 2018, 08:56 »
I ode mnie gratulacje dla całej piątki :)

Najbardziej ucieszyło mnie, że poruszony został temat finansów WTS-u, bo tego zawsze mi brakowało w poprzednich programach. A to dla wielu widzów ważna kwestia.

Oby więcej takich programów!







Offline Roszada

Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #106 dnia: 04 Listopad, 2018, 09:10 »
Wszystko pięknie ! Mam wrażenie że słyszę te opowieści po raz tysięczny któryś. Nic nowego, programy z byłymi ŚJ docierają do społeczeństwa ale nie do ŚJ.
Myślisz, że nie docierają do ŚJ?
To skąd tyle odejść?
Ile tu już osób pisało, że pod wpływem tej czy innej audycji podjęło swój krok.
Czasem to przelewa czarkę. Pomaga podjąć decyzję.

Pewnie, że nic nowego dla ŚJ czy dla exŚJ.
Co miałoby być "nowego"?
Znają to od środka.
Zaś dla społeczeństwa to coś, czego ono nie wie.


Offline Jadźka

Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #107 dnia: 04 Listopad, 2018, 09:42 »
Docierają kropla drąży skalę.


puma

  • Gość
Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #108 dnia: 04 Listopad, 2018, 10:12 »
Trzeba powtarzać niektóre informacje po to żeby uchronić jak najwięcej osób przed przystąpieniem do Świadków Jehowy.Zainteresowani czy postronni widzą tylko bajkę która okazuje się kłamstwem w zderzeniu z prawdziwą zborową rzeczywistością.Jeżeli nie zburzy się tego fałszywego obrazu, który na własny użytek wykreowała sobie organizacja to nowi wciąż będą napływać.Będą oszukiwani duchowo i wyzyskiwani finansowo, a organizacja będzie mieć na kim żerować.Trzeba ostrzegać  potencjalne nowe ofiary strażnicy i wybudzać tych którzy są już w środku korporacyjnej machiny.Tu nie należy myśleć w kategoriach wąskich typu : niczego nowego w programie jak dla mnie nie było, lecz szerszych może ktoś się zastanowi zanim rozpocznie studium biblii itd


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #109 dnia: 04 Listopad, 2018, 10:28 »
Od początku wiedziałam że Nadarzyn nikogo nie przyśle.Co niby mieliby powiedzieć?Czy to jest prawda, że pieniądze ze zboru idą na pionierów? Ile taki pionier dostaje kasy?To jest nowa informacja dla mnie.Do tych którzy wystąpili: dobra robota :)

Pionierzy specjalni (którzy mają obowiązek głosić 130h w miesiącu i są bezpośrednio na usługach biura oddziału) dostają co miesiąc tzw. zwrot kosztów plus na drobne wydatki, z tego co kojarzę to były to kwoty rzędu kilkaset złotych - do tysiąca. Wystarczy, żeby przeżyć, ale z reguły mocno oni polegają na nieoficjalnym wsparciu materialnym braci ze zboru do którego aktualnie są przydzieleni.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2018, 10:30 wysłana przez mav »


puma

  • Gość
Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #110 dnia: 04 Listopad, 2018, 10:51 »
Pionierzy specjalni (którzy mają obowiązek głosić 130h w miesiącu i są bezpośrednio na usługach biura oddziału) dostają co miesiąc tzw. zwrot kosztów plus na drobne wydatki, z tego co kojarzę to były to kwoty rzędu kilkaset złotych - do tysiąca. Wystarczy, żeby przeżyć, ale z reguły mocno oni polegają na nieoficjalnym wsparciu materialnym braci ze zboru do którego aktualnie są przydzieleni.
Pierwszy raz słyszę o pionierach specjalnych. 130h to bardzo dużo.No chyba żeby to chodziło o obwodowego z żoną to bym sobie potrafiła wyobrazić jak to mniej więcej wygląda.Kiedyś na zgromadzeniu jedna babka opowiadała, że sprzedali z mężem dom i kupili przyczepę kempingową.Podobno mieszkają w tej przyczepie jeżdżą nią i głoszą.Maksymalnie uprościli życie dla Jehowy.No a zimują u jakichś braci.Wariactwo jak dla mnie.To może oni byli tymi pionierami specjalnymi?


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #111 dnia: 04 Listopad, 2018, 11:02 »
Pierwszy raz słyszę o pionierach specjalnych. 130h to bardzo dużo.No chyba żeby to chodziło o obwodowego z żoną to bym sobie potrafiła wyobrazić jak to mniej więcej wygląda.Kiedyś na zgromadzeniu jedna babka opowiadała, że sprzedali z mężem dom i kupili przyczepę kempingową.Podobno mieszkają w tej przyczepie jeżdżą nią i głoszą.Maksymalnie uprościli życie dla Jehowy.No a zimują u jakichś braci.Wariactwo jak dla mnie.To może oni byli tymi pionierami specjalnymi?

Nadzorca obwodu to inna funkcja. Żeby zostać nadzorcą obwodu trzeba zwykle najpierw być jakiś czas pionierem specjalnym. Pionierzy specjalni są przydzielani do konkretnego zboru, mieszkają na jego terenie, chodzą tam na zebrania i mają ogólnie przodować w głoszeniu. Nadzorcy obwodu natomiast co tydzień jeżdżą do innego zboru, gdzie obwodowy wygłasza przemówienia, ogranizuje specjalne zbiórki do służby i spotyka się ze starszymi żeby upewnić się, że wszystko w zborze odbywa się wg wskazówek biura.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2018, 11:05 wysłana przez mav »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #112 dnia: 04 Listopad, 2018, 11:13 »
    Fajnie było, bez nagonki i osobistych uprzedzeń.

Plus dla Sary i Tomka, że potrafili się przyznać do swojej wielkiej wiary w te chore zasady (krew i wspólny stół). Nikt nie powie, że to byli śJ z nazwy, dlatego odeszli, tylko gorliwi wyznawcy.

Była też Agata i Edwin, ale dla mnie z całej ekipy największą gwiazdą była Mała, która pokazywała mamie, że jest OK.  ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


puma

  • Gość
Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #113 dnia: 04 Listopad, 2018, 11:45 »
Nadzorca obwodu to inna funkcja. Żeby zostać nadzorcą obwodu trzeba zwykle najpierw być jakiś czas pionierem specjalnym. Pionierzy specjalni są przydzielani do konkretnego zboru, mieszkają na jego terenie, chodzą tam na zebrania i mają ogólnie przodować w głoszeniu. Nadzorcy obwodu natomiast co tydzień jeżdżą do innego zboru, gdzie obwodowy wygłasza przemówienia, ogranizuje specjalne zbiórki do służby i spotyka się ze starszymi żeby upewnić się, że wszystko w zborze odbywa się wg wskazówek biura.

Więc wychodzi na to, że albo w moim zborze nie było pionierów specjalnych albo byli ale nigdy ich nie poznałam i nie wiedziałam, którzy to są.Tym bardziej, że ja mam tak, że czasami aby ogarnąć coś co umieszczacie na tym forum a czego nie byłam wcześniej świadoma cofam się wspomnieniami do bycia zainteresowaną w zborze i szukam twarzy osoby reprezentującej daną funkcje jest mi wtedy dużo łatwiej zrozumieć dane zagadnienie np: taki komitet w którym nigdy przecież nie miałam okazji brać udziału :D


Offline Trinity

Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #114 dnia: 04 Listopad, 2018, 11:52 »
hmm do kogo trafia taki program?
czy do nowych?
w moim zborze od 10lat jak w nim jestem prawdę poznała 1 osoba
reszta to dzieci braci
a ostatnio w Sosnowcu nie było ani jednej osoby do chrztu
(wykład był, a nie mogli skrócić zjazdu, albo wydłużyć przerwy?)

ten bum na zostanie sJ minął bezpowrotnie
kto teraz zostaje świadkiem? pokolenie Y? Z?
pokolenie ajpodów i mc donalda?
przecież to trzeba czytać Biblie, znać ewangelie
czegoś chcieć, mieć jakieś potrzeby
młody człowiek do niczego nie dąży bo wszystko ma na pstryknięcie palcami.
jak głosiciel może go zainteresować? czym?
wyduka mniej lub bardziej fajny wstęp? albo wyłowi go przy wózku?
w dobie natłoku informacji?! kogoś zainteresuje raj?
gdy się popatrzy na wts marketingowo to marnie to wygląda.

powiem wam że jak żyję to nie spotkałam się z takim atakiem odstępców 😝
internet to diabelstwo (są to słowa osoby która studiowała z moim hazbentem)
i miała racje a jakże!
jedni wysłuchają programu i dalej będą tak jak nasz nowicjusz 
inni nie oglądną bo to stół szatana.
fajnie że mówi się o tym bo nikt kto jest z boku nie ma pojęcia jak tam jest a takie osoby  jak
KS i ŻA opowiadają, opowiadają i może coś tam wydrążą w skale.
ta pani Winnicka od sekt również dobrze prawiła. ( ta tv Lublin)
wiadomo gorliwy świadek na słowo sekta dostaje piany
czekam na efekt śnieżnej kuli po tym programie







« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2018, 11:55 wysłana przez Trinity »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #115 dnia: 04 Listopad, 2018, 11:54 »
Hej nie mogę filmu otworzyć, wyświetla się napis, że przekroczono liczbę dozwolonych odtworzeń. Czy to jest czasowy limit?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Villa Ella

Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #116 dnia: 04 Listopad, 2018, 12:07 »
Gratuluję Sarze, Tomkowi i Edwinowi. Dobra robota. Nawet, jeżeli nie dotrze to do Świadków, bo nie obejrzą, albo nie uwierzą, albo stwierdzą, że to żadne zarzuty, to nie szkodzi. Jak powiedział Tomek, są ludzie, którzy nie mają odwagi, aby wyjść ze swojej strefy komfortu. Którzy są nadal na etapie wiary w bajki i Świętego Mikołaja... Jak kolwiek, by to zwał. Ci ludzie chcą być okłamywani, bo inaczej zburzyłoby to domek z klocków, w którym mieszkają. Nieliczni mają jeszcze w sobie na tyle uczciwości, aby przyznać się do upodobania, do życia w ułudzie. Cała ogromna reszta, nie przyznaje się do tego nawet przed sobą.
P. S. Saro, twoja skromność i subtelność mi imponuje.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Alicja_W

Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #117 dnia: 04 Listopad, 2018, 12:25 »
Bardzo dobrze zrobiony program. Fajnie, że Sara, Tomasz i Edwin potrafili przedstawić temat obiektywnie, bez negatywnych emocji i w krótkich słowach wyjaśnić sedna problemów. A córeczka urocza! Chodząca radość dziecięcego życia! :D
Zawsze znajdzie się ktoś, do kogo taki program trafi, lub będzie początkiem przemyśleń. Mam nadzieję, że temat rozleje się też na inne stacje tv.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2018, 12:27 wysłana przez Alicja_W »


Offline Petrus

Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #118 dnia: 04 Listopad, 2018, 12:31 »
Najważniejsze aby gdzieś zasiać u głosiciela ziarno zastanowienia. Jeden być może przekaże drugiemu, inny sprawdzi z ciekawości, a inny nawet nie włączy TV bo to od Szatana powie. Mam nadzieję, że doczekam momentu kiedy kiedyś w głównym wydaniu wiadomości czy gazetach padnie temat pedofilii w zborach ŚJ...wtedy zacznie się dzielenie prawdziwych ziaren od plew, które mocno zaślepieni i tak mimo tego, że będą o tym wiedzieć to nie uwierzą i zostaną w orgu...
szukający prawdy


Offline uncja

Odp: ex-ŚJ w Skandalistach-TV Polsat.
« Odpowiedź #119 dnia: 04 Listopad, 2018, 12:33 »


ten bum na zostanie sJ minął bezpowrotnie
kto teraz zostaje świadkiem? pokolenie Y? Z?
pokolenie ajpodów i mc donalda?
przecież to trzeba czytać Biblie, znać ewangelie
czegoś chcieć, mieć jakieś potrzeby
młody człowiek do niczego nie dąży bo wszystko ma na pstryknięcie palcami.
jak głosiciel może go zainteresować? czym?

Nie zgadzam się. W Polsce na pstrykniecie palcami to owszem mamy samochody o których marzyliśmy i loty do ciepłych krajów. Dalej jednak umieramy i chorujemy.I dalej Polska jest krajem alkoholików i DDA, którzy cierpią emocjonalnie i brak im miłości.
I człowiek nie ważne młody mały czy zmarszczony pragnie uwagi drugich.

A jeśli chodzi o gratulacje to owszem nie ze wszystkimi słowami które padły z ust Tomasza i Sary się zgadzam jednak przyznaję wypowiedzi spójne logiczne, fakty prawdziwe, przekazane na zimno. Bardzo przekonujący obraz o ogromnej sile oddziaływania. W niejednym domu będzie dyskusja I wielu cierpiącym ulży , że w swych spostrzeżeniach i odczuciach nie są sami.
Bo to nie jest materiał przygotowany przez odstępców - tylko przez dziennikarzy.
publicystyka.
Gratulacje także dla Roberta Rienta, który był bohaterem drugoplanowym, ale to o czym powiedział jest wstrząsające.