Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Delegaci na Kongresy 2019  (Przeczytany 31032 razy)

Offline Trinity

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #75 dnia: 31 Październik, 2018, 09:18 »
jasne że inne zgrupowania też są płatne!
tylko sJ trąbili zawsze przed sobą że u nich jest wszystko za darmo!
że to KK jest chciwy i pazerny, a my tacy pobożni i skromni.
gdyby było napisane że to opłata administracyjna,
to nikt by nawet nie założył tego wątku 😏
każdy by zapłacił bo wiadomo że na wycieczce sie zawsze za wszystko płaci.
tak bo to wycieczka, a dla nas Polaków kongres to było sacrum - świąto
a tu jest pociągnięte pod wyjazd grupy do europejskiego modnego miejsca.

ale jak to mówiła moja babcia nie sJ wszystko na świecie kręci się tylko wokół
2 rzeczy: d..y i kasy.
czy bracia na tym nie zarabiają?
czy nie mają % z hoteli?
250 zł za spotkanie wieczorem?
to przecież tyle co na bal karnawałowy..
i tu się od razu rzuca nasza mentalność
bracia mają płacić za spotkanie z innymi braćmi? żeby się pokrzepić ? pośpiewać pieśni?
dla braci którzy pamiętają zakaz i represje?
no tak takich nie stać na takie coś, delegatami będą urodzeni już po 89.

czy hotele będą zarabiać? oczywiście!
hotele zawsze odpalają jakiś % za grupy.
tylko powinni jeszcze napisać żeby nie być wieśniakiem zostawiać napiwki !!!


« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2018, 09:21 wysłana przez Trinity »


Offline dobryczlowiek

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #76 dnia: 31 Październik, 2018, 09:34 »
Nie wiem dlaczego ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć i średnio tym screenom ufam.
Generalnie jestem mentalnie poza org ale to nie do końca mnie przekonuje. Czekam na bardziej twarde dowody 😉

Zrozumiałe. Lecz nie mam powodu by kogokolwiek tutaj okłamywać albo robić sztuczną nagonkę. Wierz lub nie ale mnie też to wszystko bardzo poruszyło. I jak widać nie tylko mnie ale i inne osoby.
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2018, 09:57 wysłana przez dobryczlowiek »


Offline Roszada

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #77 dnia: 31 Październik, 2018, 10:04 »
Jak będzie już oficjalne info to proszę o mail na PM, to będę dalej śledził wątek.
Póki co, to za dużo gdybania.

Mieliśmy tu w przeszłości i na starym forum osoby, które wpadały na forum i w pierwszych postach z takimi sensacjami, o których świat nie słyszał.
Gdy w nie nie uwierzyliśmy, to założyciel wątku znikał. :)

A były nawet osoby, które grały nadarzyńczyków. :)


Offline uncja

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #78 dnia: 31 Październik, 2018, 11:17 »
Zrozumiałe. Lecz nie mam powodu by kogokolwiek tutaj okłamywać albo robić sztuczną nagonkę. Wierz lub nie ale mnie też to wszystko bardzo poruszyło. I jak widać nie tylko mnie ale i inne osoby.
hmmm moim zdaniem te kwoty to wielkość proponowanych datków. na filmie w pewnym momencie wchodzisz na podstronę słuzba kaznodziejska gdzie na dole widać wytłuszczony napis  Proponowany datek Mysle ze podobnie jest np ze spotkaniem wieczornym.
Wyobraź sobie ze do miasta przyjedzie 20 000 delegatów i z tego 2000 będzie chciało do służby- nie mieści mi się w głowie  by wszyscy głosili w Berlinie- nie starczy chętnych Berlińczyków i takie głoszenie będzie planowane w okolicach a tam dojazd juz kosztuje... np 30 km spod Berlina do berlina po braci potem na głoszenie i potem odwieźć braci tam skąd ich zabrano i powrót to daje 120 km to jest jakieś 11,12 litrów benzyny
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2018, 11:23 wysłana przez uncja »


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #79 dnia: 31 Październik, 2018, 12:18 »
Moim zdaniem wszystko rozbija się o to gdzie te proponowane datki trafiają. Ja rozumiem, że są koszty itp., ale jak byliśmy w 2014 roku w Indianapolis to właśnie to zrobiło na nas największe wrażenie, że gospodarze tyle rzeczy dla nas przygotowali, wozili nas itp. i nikt nie pytał o pieniądze. To była prawdziwa gościnność z ich strony. Jeśli ktoś się poczuwał to sam mógł wrzucić datek do skrzynki na lokalnej Sali Królestwa na "potrzeby zboru". Jeśli wprowadza się cennik to już nie można mówić o tej wspaniałej "chrześcijańskiej gościnności", bo to się po prostu robi z tego zwyczajne biuro podróży. A jeśli te datki miałyby trafiać do biura oddziału zamiast do lokalnych zborów (to trzebaby potwierdzić), to byłby już w ogóle skandal.


Offline Martin

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #80 dnia: 31 Październik, 2018, 12:19 »
Są to datki dla ORGANIZACJI, a nie zwrot kosztów dla poszczególnych głosicieli (jak dobrze rozumiem). Poza tym, wszyscy wiemy, co oznacza w orgu słowo "propozycja". ;)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline dobryczlowiek

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #81 dnia: 31 Październik, 2018, 13:16 »
Jak będzie już oficjalne info to proszę o mail na PM, to będę dalej śledził wątek.
Póki co, to za dużo gdybania.

Mieliśmy tu w przeszłości i na starym forum osoby, które wpadały na forum i w pierwszych postach z takimi sensacjami, o których świat nie słyszał.
Gdy w nie nie uwierzyliśmy, to założyciel wątku znikał. :)

A były nawet osoby, które grały nadarzyńczyków. :)

No to wszystko jest jak najbardziej wiarygodne, a innej oficjalnej informacji niestety nie otrzymasz. Specjalnie nagrałem tez film i wydaje mi się ze sam temat dosyć wyczerpany.


Offline Roszada

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #82 dnia: 31 Październik, 2018, 13:19 »
No to wszystko jest jak najbardziej wiarygodne, a innej oficjalnej informacji niestety nie otrzymasz. Specjalnie nagrałem tez film i wydaje mi się ze sam temat dosyć wyczerpany.
Na razie mamy świadectwo jednego człowieka.
Ameryka jest duża i zdziwię się, jak inny świadek nie potwierdzi tego.
Czyżby tylko jedną osobę poruszyło to?


Offline dobryczlowiek

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #83 dnia: 31 Październik, 2018, 13:46 »
Na razie mamy świadectwo jednego człowieka.
Ameryka jest duża i zdziwię się, jak inny świadek nie potwierdzi tego.
Czyżby tylko jedną osobę poruszyło to?

Powodzenia w znalezieniu większej ilości wybranych delegatów! :)


Offline Roszada

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #84 dnia: 31 Październik, 2018, 13:50 »
Powodzenia w znalezieniu większej ilości wybranych delegatów! :)
Ale ja nie szukam.
Ja czekam jak zapaleńcy przedstawią niezbite fakty, a nie tajemniczej osoby, która zastrzega sobie anonimowość, a jednocześnie pokazuje się.
Nie mam zasady wierzyć w każdą rzecz z netu.


Offline lukier

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #85 dnia: 31 Październik, 2018, 13:57 »
Roszada, czepiasz się ;) jak nie wierzysz to czekaj spokojnie jak to się rozwinie, a nie marudzisz :P


Offline Roszada

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #86 dnia: 31 Październik, 2018, 14:01 »
Roszada, czepiasz się ;) jak nie wierzysz to czekaj spokojnie jak to się rozwinie, a nie marudzisz :P
A co mam klaskać od razu, jak Ty? :)
Lepiej ukazać słabość argumentacji niż udawać, jak niektórzy, że wszystko wiemy.
Moja krytyka ma wywołać działania, a nie osiadanie na laurach. :-\


Offline lukier

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #87 dnia: 31 Październik, 2018, 14:05 »
No ja tu nie klaszczę jeśli jeszcze nie zauważyłeś, bo czas pokaże jak to naprawdę będzie wyglądać, ale nie podważam od razu przekazu autora, bo materiał ciekawy, a czy będzie tak w rzeczywistości to się jeszcze okaże.


Offline Roszada

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #88 dnia: 31 Październik, 2018, 14:26 »
Ja czekam na:

opinie z amerykańskich forów exŚJ
opinie wiodących stron exŚJ

My jesteśmy ciągle w swoim grajdołku i co nam ktoś wrzuci, to się cieszymy.

Ja, jak coś badam, nie dość że szperam jak mogę, to na dodatek proszę o pomoc innych.


Offline Agnesja

Odp: Delegaci na Kongresy 2019
« Odpowiedź #89 dnia: 31 Październik, 2018, 14:35 »
Nie wiem dlaczego ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć i średnio tym screenom ufam.
Generalnie jestem mentalnie poza org ale to nie do końca mnie przekonuje. Czekam na bardziej twarde dowody 😉

Oj niewierny Tomaszu, nic Tobie Vincent nie pozostaje jak zgłosić swoją kandydaturę na kongres 2019 r. Berlin jako delegat, wówczas będziesz miał wgląd do wiedzy tajemnej tylko dla wybrańców.
 
Pytanie dlaczego każdy ŚJ nie ma wglądu do tych informacji?
Czego się boją?
Robią z tego wielkie tabu i przeciętny  ŚJ nie ma o niczym bladego pojęcia.
Dla mnie trochę to dziwne, bo każdy kto chciałby zdecydować się jako  delegat, to raczej starsi chyba "ostrzegają", że taka impreza jest dla tych których na to stać.
 Co z tego że będzie gorliwy pionier np. pełno czasowy bardzo oddany jw.org  ,ale biedny. Zgłosi swoją chęć wyjazdu a tu boom koszt 5000 zł, dla takiej osoby to zawrotna kwota.

Dla mnie to straszna hipokryzja organizacji sami wtłaczają wiernym by nie gromadzili pieniędzy dóbr materialnych, bo to się Bogu nie podoba. A skąd brać skoro mają takie wymagania?

Mat.6:19,20
19. Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie je mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje podkopują i kradną; 20. ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie podkopują i nie kradną.
A sami co robią z kasą ?  INWESTUJĄ  lub muszą mieć kasę na odszkodowania dla ofiar pedofilii. Muszą jakoś kombinować by nie było na minusie.
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży