Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zaproszenie wideo na kongres międzynarodowy 2019 w Warszawie  (Przeczytany 14112 razy)

Offline Trzecia Owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 48
  • Polubień: 164
  • wielka tajemnica wiary: złote, euro i dolary
Odp: Zaproszenie wideo na kongres międzynarodowy 2019 w Warszawie
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Wrzesień, 2018, 14:36 »
Hej niech mnie ktos poprawi, ale byly sluga pomocniczy I skarbnik mowil mi skad biora sie "niedobory" po wszystkich kongresach - zawsze prawie na minusie choc bracia wrzucaja do skrzynek. Moge czegos nie pamietac dokladnie, to mnie prosze poprawic 😄
Otoz Betel sobie zyczy z gory I przed kongresem. Np z tego zgromadzenia ma byc 4tysiace DLA Biura odzzialu. I te braciaki wplacaja a organizatorzy kongresu Najpierw do Betel a potem co zostaje to na pokrycie kosztow. I dlatego zawsze I'm brakuje. Drodzy bracia jeszcze potrzebujemy 3.500 zl na pokrycie kosztow zgromadzenia. No tak! Bo 4 tyski 500 zl zesmy zebrali ale 4000 powedrowaly do Betel (czysty zysk) a musimy jeszcze zebrac kolejne 4 na pokrycie kosztow ogrzewania I wywozu nieczystosci I oswietlenia itd. Itd.

Ciekawe czy to prawda - może ktoś z betel sie wypowie? Swoją drogą to brzmi sensownie i tak to sobie własnie wyobrażałem zawsze.
Jestem bratem strasznym na usługach Strasznicy


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Zaproszenie wideo na kongres międzynarodowy 2019 w Warszawie
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Wrzesień, 2018, 15:59 »
1."Niedobory" po zgromadzeniach rozkładane są na zbory w 99.9% po równo i uzupełniane z kont zborowych.
2. Pierwsze słyszę o narzuconym haraczu przez B.O. i w szumie wydaje mi się to głupie.
3.Kwestia rozliczenia kosztów zgromadzenia została opisana w liście z 19 listopada 2015r.
4. W tym liście i innych "źródłach" wyraźnie piszę o przekazaniu do B.O. nadmiaru datków w formie "dobrowolnego datku" właśnie.


Offline Safari

Odp: Zaproszenie wideo na kongres międzynarodowy 2019 w Warszawie
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Wrzesień, 2018, 16:22 »
1."Niedobory" po zgromadzeniach rozkładane są na zbory w 99.9% po równo i uzupełniane z kont zborowych.
2. Pierwsze słyszę o narzuconym haraczu przez B.O. i w szumie wydaje mi się to głupie.
3.Kwestia rozliczenia kosztów zgromadzenia została opisana w liście z 19 listopada 2015r.
4. W tym liście i innych "źródłach" wyraźnie piszę o przekazaniu do B.O. nadmiaru datków w formie "dobrowolnego datku" właśnie.

No ale wlasnie skad sie biora niedobory? Czy nie stad, ze trzeba do Betel wyslac jakies pieniadze? Ja sie jeszcze rwz dopytam. Moglam cos pomylic. Ale ten brat pracowal jako sluga kont na kongresach...
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Zaproszenie wideo na kongres międzynarodowy 2019 w Warszawie
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Wrzesień, 2018, 16:34 »
No ale wlasnie skad sie biora niedobory? Czy nie stad, ze trzeba do Betel wyslac jakies pieniadze? Ja sie jeszcze rwz dopytam. Moglam cos pomylic. Ale ten brat pracowal jako sluga kont na kongresach...

Byłem sługą kont tylko 2 lata i jeśli były jakieś niedobory to wynikały one z braku kasy w skrzynkach..żadnej magii.


Offline dziewiatka

Odp: Zaproszenie wideo na kongres międzynarodowy 2019 w Warszawie
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Wrzesień, 2018, 20:49 »
Niedobory biorą się z braku środków na koncie ,obwodu okręgu czy komitetu zgromadzenia ,z braki te wynikają z braku chętnych darczyńców.Te niedobory nawarstwiają się na kolejnych zgromadzeniach ,najpierw jest tysiąc potem dwa tyś.,a potem list do zborów by pokryć niedobór.List zawiera wyliczoną kwotę.Tak więc czy jakiś głosiciel był na zgromadzeniu czy nie,bilet został opłacony.Czasami braki  w skrzynkach są wynikiem czyjejś działalności artystycznej ,bo trzeba być artystą by zwinąć kasę z skrzynki na oczach setek gapiów i nie zostać złapanym.


Offline Safari

Odp: Zaproszenie wideo na kongres międzynarodowy 2019 w Warszawie
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Wrzesień, 2018, 00:01 »

A wiec - w tym filmiku powiedziano (byly sluga kont, I chyba Betelczyk) - przed zgromadzeniem spotykaja sie bracia odpowiedzialni za finanse I mysla Ile moga wyciagnac ze zgromadzenia - np z tego obwodu/okregu - to z 10$ na osobe - Ile jest osob w tym obwodzie/okregu? No to tyle musimy zebrac. I o 7.30 przed rozpoczeciem programu obwod/okreg jest te np 15.000$ na minusie. A jak wiecej zbierze sie? To zgodnie z chcrzescijanskim usposobieniem wysylamy do Betel, na dzialanosc. To tak w skrocie. Aha, ta wielkosc - przecietna "Cena za bilet" na glosiciela rozni sie w zaleznosci od okregu/obwodu - moze byc wyzsza  lub nizsza. (Ciekawe czy jak mnoza, to wliczaja nieczynnych? 😆 Pewnie tak 😆😆😆)
I dlatego takie wielkie koszty ciagle i ciagle na minusie nawet jak bracia placa do tych skrzynek.

A czy o tym wiedzieliscie jako sludzy kont?

Jak ktos obejrzy to wrzuccie swoje opisy, poprawcie mnie jakby co.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2018, 07:37 wysłana przez Nemo »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Zaproszenie wideo na kongres międzynarodowy 2019 w Warszawie
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Wrzesień, 2018, 00:22 »
Chyba wstawiłaś nie ten link :).


Offline Safari

Odp: Zaproszenie wideo na kongres międzynarodowy 2019 w Warszawie
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Wrzesień, 2018, 07:08 »
Tak, to prawda. Tak to jest jak sie pisze w nocy 😆

https://youtu.be/APb1RpfjCrA

Prosze Admina o podmienienie.
Nemo: Zrobione.

A wiec to co bracia robia to: podliczaja sobie wszystko - czynsz za wynajem miejsca, media (wywoz nieczystosci, prad itd) koszty konserwacji sali, PLUS DATKI (Czyli Ile z tego chcemy miec) I sobie szacuja cene na glosiciela I juz z Rana mamy deficyt. Mamy koszty takie ze hoho. No a jak nadwyzka to tez do Biura. Czysty zysk. Tysiace zlotych. Grube tysiace. A z takiego zgromadzenia miedzynarodowego to beda tez mieli duuuzo zlotych Monet. Bo to bracia z zagranicy w Euro beda placic albo i w dolarach! O Panie. Kongresy to jest okazja do robienia pieniedzy I NIC wiecej.

A co wkurza to to, ze nikt nie wie Ile kosztuje wynajem Sali. Ja bylam przekonana, ze ten deficyt to dlatego ze sala taka duza, ogrzewania drogie itd. A Tu WTS sobie zyczy wynagrodzenie. Zarobiaja sobie I mowia ze to koszty. Szkoda ze nie placa starszym I glosicielom za godziny przygotowan!!! Tylko ciagle mowia bracia mamy deficyt. Jestesmy na minusie wspomozcie nasza Sale. Zawsze mi cos nie pasowalo z tymi deficytami (choc Sama nigdy nie wrzucalam do skrzynki) 😁 no raz na kilka lat 10zl. 😆😆
Bo nudne to jak flaki z olejem a jedyna rozrywka sa przelezale kanapki z ogorkiem kiszonym w przerwie.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2018, 07:41 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Zaproszenie wideo na kongres międzynarodowy 2019 w Warszawie
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Wrzesień, 2018, 10:18 »
A co wkurza to to, ze nikt nie wie Ile kosztuje wynajem Sali.

Wiedzą ci, co podpisują umowę. I jak ją podpisują w styczniu i maja 30 dni na zapłacenie całości albo pierwszej raty, to kto płaci???
Dlatego w sierpniu zgromadzenie zaczyna się od niedoboru, ponieważ do tego czasu ktoś już poniósł ogromne koszty.
To tyle w kwestii kongresów regionalnych na wynajmowanych obiektach.


Offline ewa11

Odp: Zaproszenie wideo na kongres międzynarodowy 2019 w Warszawie
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Wrzesień, 2018, 12:08 »
Czasami braki  w skrzynkach są wynikiem czyjejś działalności artystycznej ,bo trzeba być artystą by zwinąć kasę z skrzynki na oczach setek gapiów i nie zostać złapanym.
A to ciekawe. Skąd wiadomo, że ktoś zwinął kasę ze skrzynki, skoro nikt go nie złapał? Czyżby ktoś miał tupet i się tym chwalił?