Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?  (Przeczytany 35390 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #225 dnia: 24 Sierpień, 2018, 11:25 »
Nie kłam. Nikt nie miał nauk SJ w I wieku.
Kto głosił o roku 1914?
Kto głosił o podwójnym pokoleniu.
Przecież kłamiesz, bo ŚJ sami się chwalą, że wiele nauk wprowadzili dopiero w ostatnich latach. A  niektóre dopiero po 1914 czy 1919

Co mają wspólnego z Apostołami?
NIC.
Jawne oszustwo. :-\


Offline miranda

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #226 dnia: 24 Sierpień, 2018, 11:27 »
Nie kłam. Nikt nie miał nauk SJ w I wieku.


Twoim zdaniem w I wieku ne uważano, ze jaki Bóg posłał Jezusa na ziemię ?

Podasz kto i kiedy założył wyznanie katolickie ?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #227 dnia: 24 Sierpień, 2018, 11:36 »
Świadkowie rozdają Biblię i nie tylko Biblię za darmo.
Ale podoba nam się Twoja nazwa Świętej Lipki.

Dużo piszesz ale nijak ma się to do świadków. Świadkowie głoszą to co jest w Biblii.
W odróżnieniu od Ciebie ja od bez mała 30 lat jestem Świadkiem (jeszcze formalnie).
Prowadziłem grupę książki (jeśli wiesz co to?), prowadziłem drugą klasę TSSK (jeśli wiesz co to?), przeprowadziłem ponad setkę zbiórek do służby (jeśli wiesz co to).
Już nie głoszę tego co głoszą świadkowie, bo na przestrzeni tych 30 lat musiałbym kilkakrotnie zmieniać treść głoszenia a ponadto to głoszenie nie jest zgodne z treścią całej biblii i nauką Pana.
To Ty mirando dużo piszesz o obrazie Świadków, jaki chcą oni roztoczyć wśród nieznających biblii. Nie jesteś i nie byłeś/aś Świadkiem, więc nie ucz obecnych i byłych Świadków kim oni są. To żałośnie śmieszne.


Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #228 dnia: 24 Sierpień, 2018, 11:36 »
A co mnie obchodzi katolickie?
ŚJ sami piszą, że katolickie powstało w I wieku, gdy zaczęło się odstępstwo.
Wiesz o tym? Jak nie wiesz to poczytaj:

   „(...) w okresie, gdy zesłany [Jan] przebywał na wyspie Patmos i otrzymał Apokalipsę, czyli Objawienie, w Rzymie rolę papieża odgrywał biskup imieniem Klemens, który tam urzędował w latach od 88 do 97 n.e. Po nim nastąpił Ewaryst (97-105 n.e.)” (Strażnica Nr 17, 1968 s. 9 – przypis).

„Klemens Rzymski Kolejnym autorem wczesnych prac dotyczących chrystianizmu był Klemens, uważany za »biskupa« Rzymu. Zakłada się, iż zmarł około roku 100 n.e.” (Strażnica Nr 3, 1992 s. 20).
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2018, 11:47 wysłana przez Roszada »


Offline Światus

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #229 dnia: 24 Sierpień, 2018, 16:52 »
Mirando, tu na forum, jeszcze jako katoliczka, spierasz się z nami, dyskutujesz, zadajesz pytania. I bardzo dobrze.
Czy myślisz, że tak samo będzie w zborze ŚJ?
Teraz mówisz; Ta nauka KK jest błędna. Czy myślisz, że tak samo będziesz mogła powiedzieć o naukach Ciała Kierowniczego?

Pomińmy 'wykluczonych", którzy nie wrócili do ŚJ. Jak myślisz Mirando, dlaczego tylu "odstępców" opuszcza organizację?
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2018, 17:09 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline miranda

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #230 dnia: 25 Sierpień, 2018, 09:24 »

Pomińmy 'wykluczonych", którzy nie wrócili do ŚJ. Jak myślisz Mirando, dlaczego tylu "odstępców" opuszcza organizację?

Ludzi opuszczają kościoły czy wyznania z różnych powodów. Głównie dlatego, ze wolą tzw "wolność" jaką daje im życie bez Boga  a nie życie w ryzach jakie narzuca im religia.


Offline Światus

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #231 dnia: 25 Sierpień, 2018, 16:03 »
Ludzi opuszczają kościoły czy wyznania z różnych powodów. Głównie dlatego, ze wolą tzw "wolność" jaką daje im życie bez Boga  a nie życie w ryzach jakie narzuca im religia.

Pisałaś Mirando, że jesteś katoliczką jeszcze tylko na papierze.
Czy dlatego, że wybrałaś "wolność bez Boga"?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #232 dnia: 25 Sierpień, 2018, 19:42 »
A jak Jezus głosił "od domu do domu"?
Od domu Piotra do domu Marii i Marty? :)

Jezus nauczał w różny sposób i w różnych okolicznościach, nie stosując jednak metody ŚJ, tzn. "od domu do domu":

z łodzi (Łk 5:3),
w miejscu pustynnym (Mk 6:32nn.),
w drodze (Mt 20:17),
w domach przyjaciół, gdzie się zatrzymał (Łk 10:39),
w świątyni (J 8:2),
w domach, gdzie został zaproszony (Łk 7:36)
w synagodze (Mk 6:2, 1:39).


Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #233 dnia: 26 Sierpień, 2018, 19:42 »
Paweł głosił od domu do domu?

„(...)Pozostawał tam całe dwa lata w wynajętym przez siebie domu i życzliwie przyjmował wszystkich, którzy do niego przychodzili. Głosił im o Królestwie Bożym i z całą śmiałością, bez żadnych przeszkód, nauczał o Panu Jezusie Chrystusie.” (Dz 28:30, 31).

Paweł odwiedzał gminy chrześcijańskie po obszarze pół Europy i Bliskiego Wschodu. Bywał tygodniami w podróży, w więzieniu.


Offline Roszada

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #234 dnia: 27 Sierpień, 2018, 10:13 »
Jezus nie chodził „od domu do domu”, jak uczą ŚJ. Dowodem na to są Jego własne słowa wypowiedziane na przesłuchaniu przed arcykapłanem:

„Ja przemawiałem jawnie przed światem. Uczyłem zawsze w synagodze i w świątyni (...). Potajemnie zaś nie uczyłem niczego” J 18:20.

Gdyby nauczał od domu do domu to by właśnie był agitatorem.

W przeszłości Izraelici, świadkowie Boga nigdy nie chodzili głosić Jahwe od domu do domu.

Nigdzie też NT nie stawia bezpośredniego nakazu chodzenia „od domu do domu”.


Offline miranda

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #235 dnia: 27 Sierpień, 2018, 13:40 »
A jak Jezus głosił "od domu do domu"?
Od domu Piotra do domu Marii i Marty? :)

Jezus nauczał w różny sposób i w różnych okolicznościach, nie stosując jednak metody ŚJ, tzn. "od domu do domu":


Ja sama też rozmawiam o Bogu z ludźmi przy różnych okazjach. Świadkowie głownie głoszą od domu do domu, głoszą przy stojakach, głoszą pisząc w internecie, głoszą jadąc np w autobusie czy będąc na wycieczce.
O głoszeniu od domu do domu mówi Biblia.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #236 dnia: 27 Sierpień, 2018, 16:09 »
Ja sama też rozmawiam o Bogu z ludźmi przy różnych okazjach. Świadkowie głownie głoszą od domu do domu, głoszą przy stojakach, głoszą pisząc w internecie, głoszą jadąc np w autobusie czy będąc na wycieczce.
O głoszeniu od domu do domu mówi Biblia.
Przy stojakach nie głoszą a stoją i gadają między sobą o dupie Maryny. W internecie też nie głoszą tylko udzielają się na "odstępczych" forach. "Odstępcom" nie trzeba głosić, "odstępcy" znają doktrynę ŚJ lepiej niż 97% Świadków.
W pozostałych sytuacjach, czyli w autobusie, na wycieczce i od domu do domu to też nie głoszenie tylko sekciarskie ględzenie. Sekciarskie bo zachęcające ludzi wierzących do odejścia od Chrystusa. Znane mi przypadki ludzi którzy dali się zbałamucić ŚJ to poświadczają... ludzie Ci przestali spożywać ciało Chrystusa... o skutkach poczytaj w Biblii.


Offline franki

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #237 dnia: 27 Sierpień, 2018, 16:11 »
Ja sama też rozmawiam o Bogu z ludźmi przy różnych okazjach. Świadkowie głownie głoszą od domu do domu, głoszą przy stojakach, głoszą pisząc w internecie, głoszą jadąc np w autobusie czy będąc na wycieczce.
O głoszeniu od domu do domu mówi Biblia.
Czy Ty nam głosisz ? Czy można liczyć czas spędzony w "jaskini Szatana gdzie sami źli odstępcy" jako głoeszenie ?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #238 dnia: 27 Sierpień, 2018, 16:17 »
Czy Ty nam głosisz ? Czy można liczyć czas spędzony w "jaskini Szatana gdzie sami źli odstępcy" jako głoeszenie ?
:) franki, możemy się tylko cieszyć  ;) Oni tam w tej swojej ORG raportują czas spędzony na jałowym wypisywaniu głupiej świadkowskiej propagandy na "odstępczych" forach, czas trwających latami studiów ala-biblijnych z nałogowcami, którzy się z nimi chcą jeszcze spotykać, czas studiowania z ddawno już ochrzczonymi głosicielami oraz własnymi dziećmi. Przytaczam przykłady z obserwacji.


Offline sawaszi

Odp: Czy w I wieku głoszono "od domu do domu"?
« Odpowiedź #239 dnia: 27 Sierpień, 2018, 16:24 »
Paweł głosił od domu do domu?

„(...)Pozostawał tam całe dwa lata w wynajętym przez siebie domu i życzliwie przyjmował wszystkich, którzy do niego przychodzili. Głosił im o Królestwie Bożym i z całą śmiałością, bez żadnych przeszkód, nauczał o Panu Jezusie Chrystusie.” (Dz 28:30, 31).

Paweł odwiedzał gminy chrześcijańskie po obszarze pół Europy i Bliskiego Wschodu. Bywał tygodniami w podróży, w więzieniu.
 

Na końcu ścięto mu głowę mieczem w Rzymie (bo był obywatelem Cesarstwa Rzymskiego) - to taki przywilej dla buntownika w owych czasach (szybka śmierć) ..
Piotra powieszono głową na duł w Rzymie (jak mu zapowiedział Jezus) .
Jan zmarł na wygnaniu (na wyspie Patmos) ?
Wielu nawróconych "pogan" na chrześcijaństwo - skończyło swój żywot na arenach dla uciechy tłumu (żądnego podniety i krwi) ..
Jednym słowem - nic ciekawego dla uczniów Jezusa w I w. ne.
Co ich wyróżniało wtedy ? - ich silna wiara , niezrozumiała dla im współczesnym .