Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?  (Przeczytany 15371 razy)

Offline miranda

Odp: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?
« Odpowiedź #90 dnia: 02 Sierpień, 2018, 14:52 »
Wygląda na to, że Bóg im wymierzył dodatkową karę, o której nie wspominał wcześniej, i to karę okrutną:
-

Bóg powiedział prawdę, Szatan czyli Diabeł czyli inaczej przeciwnik Boga okłamał . Bóg nie ukarał ludzi dodatkową karą. Przez nieposłuszeństwo wobec Boga Adam i Ewa zmarli. Starzenie się czy bóle to tylko efekt tego, ze ciało starzeje się przed śmiercią. Gdyby Adam i Ewa mieli żyć wiecznie pewnie procesu starzenia też nie byłoby. 


Offline Litwin

Odp: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?
« Odpowiedź #91 dnia: 02 Sierpień, 2018, 17:09 »
Wszelkie dyskusję oparte na biblii, prowadzą do antagonizmów, ponieważ pisma te nic nie mają wspólnego z Bogiem czy bogami, jedynie o nich mówią.
Specjaliści od biblistyki, którzy badają tę księgę w sposób naukowy, znajdują w niej całą  masę sprzeczności. Sam fakt ustanowienia tego kanonu ksiąg, daje wiele do myślenia. Ponieważ mało czytamy inne starożytne księgi, o wiele wcześniejsze od bibli, autoryzujemy większość tego co jest w bibli jako fakt. Celowo nie podaję tych opracowań ani tytułów ksiąg starożytnych, by nie być posądzonym o stronniczość.
Pisałem już tu w innych wątkach, że Księga Wyjścia jest echem wydarzeń o wiele wcześniejszych. Akurat jej autorzy sparafrazowali te wczesniejsze wiadomości w taki alegoryczny tekst.
A my się maglujemy jakby to co zostało tam napisane było szczerą i tylko jedyną prawdą.
Człowiek został stworzony do roboty i gdy się tylko trochę zbuntował  na swój ciężki los, to "Bóg" się na niego pogniewał, a "wąż", który chciał pomóc człowiekowi w jego niedoli, został jego nieprzyjacielem.
W tym sensie zgadzam się z Kaiserem.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?
« Odpowiedź #92 dnia: 02 Sierpień, 2018, 17:23 »
moje trzy grosze:
może to szatan mówił prawdę i poprzestawiał bierki w całej układance, przybyszów z dalekich stron .....???
Byłbym zgodny, zaakceptowania takiego scenariusza.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?
« Odpowiedź #93 dnia: 02 Sierpień, 2018, 19:20 »
Bóg powiedział Adamowi o jedzeniu z drzewa poznania dobra i zła: "w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz"
A Szatan powiedział Ewie "Z całą pewnością nie umrzecie".
Przyjmując, że Adam i Ewa są postaciami historycznymi wraz z opisem zerwania owocu z jego konsekwencjami, to ta relacja jest tak mętna i niejasna, że interpretacje są bardzo różne. Przyjrzyjmy się bliżej.
1. Bóg powiedział umrzecie. No i tu pojawia się dylemat. Przecież Bóg nie sprecyzował, że umrzeć ma samo ciało? Według dogmatów kościelnych uczących o nieśmiertelności duszy, wynikałoby, iż w tym przypadku szatan mówił prawdę.
2. Jeśli według zwolenników śmiertelnej duszy nastąpiła całkowita śmierć z powodu grzechu, to w tym przypadku Bóg mówił prawdę, ale ... (zob. p. 3.)
3. Ale w punkcie 2., nie koniecznie Bóg mówił prawdę, lecz szatan mówiący "napewno nie umrzecie",  mógł mówić o nieśmiertelności indywidualnej zamienionej na nieśmiertelność gatunkową (społeczną), która wymaga rozmnażania się, a więc rodzenia dzieci przez kobiety. Ponadto istoty duchowe, czyli aniołowie, którzy wcześniej zgrzeszyli z ich naczelnikiem szatanem, żyją dalej bez cierpień. Więc jak to wyjaśnić?
4. 'Kaiser' słusznie przytacza dwie odrębne relacje a) Rdz 2:17 tylko o karze śmierci b)  Rdz 3:16-19 dodatkowe kary w postaci cierpień. Jedno przeczy drugiemu. W stanie śmierci nie można odczuwać cierpień. A jeśliby cierpienia dotyczyły czasu Adama i Ewy do chwili ich śmierci to, czemu Bóg obciąża ich potomstwo, skoro Bóg zapewnia?
 Ez 18:20 bt5 Umrze tylko ta osoba, która grzeszy. Syn nie ponosi odpowiedzialności za winę swego ojca.... *
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień, 2018, 19:25 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline Litwin

Odp: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?
« Odpowiedź #94 dnia: 02 Sierpień, 2018, 19:38 »
Wszelkie dyskusję oparte na biblii, prowadzą do antagonizmów, ponieważ pisma te nic nie mają wspólnego z Bogiem czy bogami, jedynie o nich mówią.
Specjaliści od biblistyki, którzy badają tę księgę w sposób naukowy, znajdują w niej całą  masę sprzeczności. Sam fakt ustanowienia tego kanonu ksiąg, daje wiele do myślenia. Ponieważ mało czytamy inne starożytne księgi, o wiele wcześniejsze od bibli, autoryzujemy większość tego co jest w bibli jako fakt. Celowo nie podaję tych opracowań ani tytułów ksiąg starożytnych, by nie być posądzonym o stronniczość.
Pisałem już tu w innych wątkach, że Księga Wyjścia jest echem wydarzeń o wiele wcześniejszych. Akurat jej autorzy sparafrazowali te wczesniejsze wiadomości w taki alegoryczny tekst.
A my się maglujemy jakby to co zostało tam napisane było szczerą i tylko jedyną prawdą.
Człowiek został stworzony do roboty i gdy się tylko trochę zbuntował  na swój ciężki los, to "Bóg" się na niego pogniewał, a "wąż", który chciał pomóc człowiekowi w jego niedoli, został jego nieprzyjacielem.
W tym sensie zgadzam się z Kaiserem.
Oczywiście, chodziło mi o ksiegę Rodzaju a nie Wyjscia


Offline Kefa71

Odp: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?
« Odpowiedź #95 dnia: 09 Sierpień, 2018, 08:44 »
Szalom
Niechaj pokój napełni wasze serca a Duch Boży obdarzy was zrozumieniem i poznaniem
Pozdrawiam i życzę wszystkim wielu błogosławieństw od Boga Ojca


Offline sawaszi

Odp: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?
« Odpowiedź #96 dnia: 09 Sierpień, 2018, 18:44 »
- "Szalom Malehe" Kefa71 - Pozdrawiam  :)
Bóg z Tobą i z nami .


Offline dziewiatka

Odp: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?
« Odpowiedź #97 dnia: 09 Sierpień, 2018, 21:51 »
Jeżeli to alegoria, to należy rozumieć że postacie w niej występujące są nierzeczywiste,zmyślone. Nigy nie było Boga ,Szatana ,Adama ani Ewy.Wobec tego odpowiedź na pytanie kto kłamie powinna brzmieć autor tej opowiastki.Nie oznacza to że wierzę w te opowiastki.


Offline Kefa71

Odp: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?
« Odpowiedź #98 dnia: 10 Sierpień, 2018, 07:03 »
Szalom
Rozważacie to czego nie rozumiecie może zrozumienia  przyda wam ten cytat
"Panie pozwól abym poszedł pogrzebać swego ojca na co Jehoszua mu odrzekł
Niechaj umarli grzebią swych umarłych ty chodź za mną"
Czy więc Adam i Ewa nie umarli? 
Kto więc kłamał?
Co do kolejnej kary
Jest napisane w Danielu cytuję
Władca prawożądny musi przestrzegać swego prawa ,bo jeśli by go nie przestrzegał, jego przeciwnicy mu to zarzucą
Dlaczego zakładacie błędnie zresztą iż Tora przed Hotelem nie była znana
Znał ją przecież Abracham
Znał ją Noe
Znał ją również Kain i Abel
Czemu więc zakładacie że Adam jej nie znał
Ja wam mówię że była wcześniej niż powstał świat
Szalom i wielu błogosławieństw od Boga Ojca


Offline julia7

Odp: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?
« Odpowiedź #99 dnia: 10 Sierpień, 2018, 09:40 »
Kefa, co Ty pierdzielisz?


Offline lukier

Odp: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?
« Odpowiedź #100 dnia: 10 Sierpień, 2018, 09:59 »
Szalom

Dlaczego zakładacie błędnie zresztą iż Tora przed Hotelem nie była znana


Salam alejkum Kefa71! ;)

może trochę jaśniej pisz, bo ja też nie rozumiem o co Ci chodzi...


Offline Kefa71

Odp: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?
« Odpowiedź #101 dnia: 12 Sierpień, 2018, 08:59 »
Szalom
W miejscu hotel powinno być horeb
W czasie szabatu zastanawiałem się co się wydarzyło tak naprawdę i co było celem tego zdarzenia
Uświadomiłem sobie iż dałem temu bezmyślnemu urządzeniu wolność wyboru i wybrało!!!
Choć zapisałem pod Horebem  ono zastąpiły to co mu zapisałem czmś innym tylko dlatego że nie miało tego słowa w swoim wnętrzu i przez to nie rozumiało co od niego oczekiwałem aby uczyniło
I tak zastąpiło to tym co uznało za dobre  a co nie było moją wolą
Życzę wszystkim błogosławieństw od Boga Ojca
Pozdrawiam i szalom Kefa


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Bóg a Szatan - kto kłamie? Kto sprowadza cierpienia?
« Odpowiedź #102 dnia: 12 Sierpień, 2018, 09:54 »
Kefa 71 , przypuszczam, ze myslisz , ze wyrazasz sie zrozumiale ...   ALE  TAK  NIE  JEST  !!!
Nie wiemy  o co Ci  chodzi .  Albo pisz jasno i zrozumiale , albo daj sobie spokoj ... Pzdr.