Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich  (Przeczytany 9656 razy)

Offline Matylda

Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Lipiec, 2018, 23:10 »
Słyszałam już kilka miesięcy temu od mojej sympatycznej koleżanki której mąż jest nadal świadkiem że teraz to już oni przestają głosić o królestwie,teraz to oni już będą tylko wyroki głosić 8-)
Tak że chyba nic nowego.
Już musiały jakieś wytyczne być.


Offline Roszada

Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Lipiec, 2018, 10:04 »
teraz to już oni przestają głosić o królestwie,teraz to oni już będą tylko wyroki głosić 8-)
Chyba wyroki na siebie. :)
Przede wszystkim wyroki za pedofilię. :-\


Offline Sebastian

Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Lipiec, 2018, 14:10 »
z tego co ja pamiętam to "ogłaszanie wyroków" miało dotyczyć zagłady Babilonu Wielkiego.

chodzi o to że władza świecka ma pozamykać kościoły i kapłanów i żeby sobie broń Boże lud ciemny nie pomyślał że to są "prześladowania" to ŚJ mieliby wtedy chodzić i wyjaśniać że poczynania władz są spełnieniem proroctwa biblijnego.

zapowiadano w starej literaturze że właśnie wtedy (już podczas ucisku) przyłączą się do organizacji wielkie rzesze ludzi (szacowane na kilkaset milionów baranów) i dopiero w następnym kroku (atak Goga z Magoga) głoszenie miało zaniknąć.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Ruda woda

Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Lipiec, 2018, 18:27 »
Pewnie wrócą do rezolucji typu:

1922: „Obwieszczenie: Wezwanie do przywódców świata” (Cedar Point, Ohio, USA): jv 261, 426-427; re 134, 140, 173; w89 15.2 21

1923: „Obwieszczenie: Ostrzeżenie dla wszystkich chrześcijan” (Los Angeles, Kalifornia, USA): jv 261; re 134-135, 140, 173

1924: „Oskarżenie duchowieństwa” (Columbus, Ohio, USA): jv 261, 427; re 138, 141, 173

1926: „Świadectwo dla władców świata” (Londyn, Anglia): jv 261, 437; re 147, 173

1928: „Deklaracja przeciw Szatanowi, a za Jehową” (Detroit, Michigan, USA): jv 261; re 172-173; w88/12 19-20

1988: przeciw Babilonowi Wielkiemu i chrześcijaństwu (zgromadzenia okręgowe „Sprawiedliwość Boża”):

Wszystko płynie. :)

Roszada... czytanie ze zrozumieniem boli? utknąłeś znowu na roku 1988. prosiłam o aktualizację obecną... mamy 30 lat później
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Reskator

Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Lipiec, 2018, 18:56 »
To będzie wyglądało mniej więcej tak:

- Puk, puk!
- Kto tam?
- Zostań Świadkiem, albo zginiesz marnie w Armagedonie i będziesz jak gnój na polu, a ptaki będą rozdziobywały twoje zwłoki!
- A zasadził ci ktoś kiedyś kopa w d....ę? Jazda mi stąd, bo was psem poszczuję!

(Za bramą - rozmowa dwóch głosicieli:
Widzisz Heniek - mówiłem ci, że ci niewierzący ludzie nie będą słuchać naszego orędzia i dlatego zginą w Armagedonie! Przepowiednia "Strażnicy" spełnia się co do joty!)

 ;D
Z psami miałem do czynienia na jednej z wiosek.Weszliśmy do zagrody a z tyłu pojawiły się dwa wilczury niczym lwy z Daniela.Gospodarz dziwił się że nas nie zaatakowały,nawet nie zaszczekały,ale nie mówiliśmy o gnoju na polu wtedy napewno gospodarz zasadził by nam kopa w d...ę.


Offline Ruda woda

Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Lipiec, 2018, 19:08 »
Ruda woda zdaje się zbeształaś mnie i nie chciałaś mnie znać, więc dałam Ci ignora.
Wyjątkowo daję link do rozszerzonego cytatu:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/historia-swiadkow-jehowy/formy-gloszenia-wprowdzone-przez-rutherforda-i-zlikwidowane/msg146455/#msg146455
nie wydaje ci się. lubię konkrety. mnie akurat Twój ignor lata 60-tką. pytam o aktualną sytuację a nie lata wstecz. jeśli nie potrafisz być na czasie to się nie udzielaj. ps. wszystko poszło do przodu, więc czas najwyższy odnosić się do aktualnej sytuacji
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Roszada

Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Lipiec, 2018, 19:11 »
No to Ruda nie pytaj o nic więcej bo dla Ciebie nie mam nic. Sama lepiej wiesz, wiec nie zawracaj jak to się mówi gitary.
Cytuj
jeśli nie potrafisz być na czasie to się nie udzielaj. ps. wszystko poszło do przodu, więc czas najwyższy odnosić się do aktualnej sytuacji
Kto nie zna przeszłości, nie pozna też teraźniejszości. A cóż dopiero mówić o przyszłości. :-\

Ruda nawet nie wie, że w Towarzystwie jest coś takiego jak HALSOWANIE.

Napiszcie jej co to jest. :-\


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Lipiec, 2018, 19:33 »
z tego co ja pamiętam to "ogłaszanie wyroków" miało dotyczyć zagłady Babilonu Wielkiego.

chodzi o to że władza świecka ma pozamykać kościoły i kapłanów i żeby sobie broń Boże lud ciemny nie pomyślał że to są "prześladowania" to ŚJ mieliby wtedy chodzić i wyjaśniać że poczynania władz są spełnieniem proroctwa biblijnego.

zapowiadano w starej literaturze że właśnie wtedy (już podczas ucisku) przyłączą się do organizacji wielkie rzesze ludzi (szacowane na kilkaset milionów baranów) i dopiero w następnym kroku (atak Goga z Magoga) głoszenie miało zaniknąć.
[/b][/size]
No i ogłoszenie pokoju i bezpieczeństwa...wtedy nastanie koniec. 1Tes 5:3
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Lipiec, 2018, 21:10 »
Zgodnie z treścią zgromadzeń 2018 wielu znajomych sygnalizuje mi jak powyżej. nie byłam, nie będę, nie planuje być na tym zgromadzeniu. ktoś coś wie więcej?
Właściwie wątek do zamknięcia.
Słowa typu "jedna baba drugiej babie powiedziała, a ta druga nic nie zrozumiała". :)

Oczekiwania wychwytywane ze słów mówców, a nie poparte ani jednym cytatem, filmikiem, czy czymś w tym rodzaju.

Jak będą konkrety to można dyskutować. :-\


Offline julia7

Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Lipiec, 2018, 23:21 »
Właściwie wątek do zamknięcia.
Słowa typu "jedna baba drugiej babie powiedziała, a ta druga nic nie zrozumiała". :)

Oczekiwania wychwytywane ze słów mówców, a nie poparte ani jednym cytatem, filmikiem, czy czymś w tym rodzaju.

Jak będą konkrety to można dyskutować. :-\

Szok. Jak można takie rzeczy pisać :o


Offline Roszada

Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Lipiec, 2018, 10:25 »
Szok. Jak można takie rzeczy pisać :o
Ano można.
Masz coś do dodania w temacie?
Wiarygodnego!
Jeśli nie, to znaczy że sama siebie szokujesz. :)


Offline dziewiatka

Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Lipiec, 2018, 05:58 »
Ile razy można,ja już raz brałem udział w ogłaszaniu takiego orędzia na Babilon  przy okazji na bestię a potem te s,,,,,syny sami wstąpili do ONZ-tu.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Lipiec, 2018, 22:14 »
Za chwilę stwierdzą, że miłosierny J dał temu światu więcej czasu bo zobaczył, że zareagowali właściwie na ogłaszane wyroki i zaczęli trzęść portkami. Analogię znajdą - nagle wszystkich biorących udział w dystrybucji ulotek obwołają zbiorowym 'większym Jonaszem' i każą wzorem Jonasza nie zżymać się na J, że pożałował miast/państw większych niż 120 000 ludzi, a do tego wielu zwierząt domowych.
I karuzela kręci się nadal.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline sawaszi

Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Wrzesień, 2018, 00:48 »
Pewien ksiądz mnie powiedział na ucho - "niezbadane są wyroki Boskie i tego się trzymaj" - przytaknąłem mu skłaniając swą głowę ..


Offline dziewiatka

Odp: Koniec głoszenia o Królestwie Bożym. Ogłaszanie wyroków boskich
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Wrzesień, 2018, 20:57 »
Jeszcze za moich gorliwych czasów snuło się przypuszczenia jak będzie wyglądała służba,posiłkując się różnymi artykułami można było dojść do wniosku,że nadal będziemy głosić,tylko nie w celu pozyskania nowych uczniów .Jaką formę przyjmie to głoszenie było to bez znaczenia ,przecież już mieliśmy stać w progu do nowego świata.Zanim CK przemodeluje głoszenie by stało się bardziej efektywne to od czasu do czasu będą puszczać takie bąki ku uciesze zborowej gawiedzi.