Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Samobójstwo w Czechach  (Przeczytany 4039 razy)

Offline facilis

Samobójstwo w Czechach
« dnia: 26 Lipiec, 2018, 16:55 »
 Sprawdź naszą stronę internetową, aby uzyskać informacje o samobójstwie byłego Świadka Jehowy w Czechach. Poniżej cały tekst można przetłumaczyć na język polski. Dole możesz przełączyć na polski-Translate. Są to dwa artykuły: Polowanie na Kristian ma niestety tragiczny koniec (pierwszy artykuł w sekcji ostatnie posty), Kristian zniknął (czwarty artykul v sekcji ostatnie posty)
Są tam też artykuły o poszukiwaniu, a następnie o odnajdywaniu Kristiána.

www.badatelebible.cz




 



Offline John

Odp: Samobójstwo w Czechach
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lipiec, 2018, 17:25 »
po co szukać gdzieś w Czechach ...

na własnym podwórku w zborach też mamy samobójców tylko że o tym w prasie nie piszą ...

np: świadek Jehowy wyskoczył z dziesiątego piętra, świadek Jehowy powiesił się, świadek Jehowy zapił się na śmierć a to też samobójstwo ...

i tacy też mają pogrzeb z mówcą ze zboru ... teokratyczny  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

mówi się że jest to osobista decyzja brata / mówcy / ...  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(


Offline facilis

Odp: Samobójstwo w Czechach
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lipiec, 2018, 17:38 »
po co szukać gdzieś w Czechach ...

na własnym podwórku w zborach też mamy samobójców tylko że o tym w prasie nie piszą ...

np: świadek Jehowy wyskoczył z dziesiątego piętra, świadek Jehowy powiesił się, świadek Jehowy zapił się na śmierć a to też samobójstwo ...

i tacy też mają pogrzeb z mówcą ze zboru ... teokratyczny  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

mówi się że jest to osobista decyzja brata / mówcy / ...  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Samobojstvo nie jest tak powszechne w Czechach, ale jest to młody, 25-letni gorliwy świadek, każda taka wiadomość zasługuje naszą uwagę.


Offline John

Odp: Samobójstwo w Czechach
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipiec, 2018, 18:09 »
dla mnie nie ma znaczenia wiek ... życie to życie bez względu na wiek ... 60, 80 czy 20 lat

ważniejsze od tego są motywy ... kto doprowadził samobójcę do samobójstwa ...

może był molestowany, może był nie kochany w domu, może nie dostał przywileju w zborze, może rzuciła go dziewczyna i wiele innych sytuacji o których nie wiemy ...

starsi ze zboru na pewno  podejmą słuszną decyzję i wydadzą sprawiedliwy wyrok ...  :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Offline Reskator

Odp: Samobójstwo w Czechach
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lipiec, 2018, 18:17 »
Samobojstvo nie jest tak powszechne w Czechach, ale jest to młody, 25-letni gorliwy świadek, każda taka wiadomość zasługuje naszą uwagę.
Jak gorliwy,to zapewne nie mógł dać z siebie więcej do czego stale zachęca organizacja.


Offline facilis

Reskator
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lipiec, 2018, 18:19 »
Jak gorliwy,to zapewne nie mógł dać z siebie więcej do czego stale zachęca organizacja.

mial zostać nowo mianowany starszy sboru
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2018, 18:26 wysłana przez facilis »


Offline John

Odp: Samobójstwo w Czechach
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lipiec, 2018, 00:47 »
z tego widać że /nad/ gorliwość niesie bolesne konsekwencje  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\


Offline miranda

Odp: Samobójstwo w Czechach
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lipiec, 2018, 09:24 »
z tego widać że /nad/ gorliwość niesie bolesne konsekwencje  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Może masz i rację tylko czy w innym wyznaniach młodzi ludzie nie popełniają samobójstw ?


Offline HARNAŚ

Odp: Samobójstwo w Czechach
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lipiec, 2018, 09:52 »
Może masz i rację tylko czy w innym wyznaniach młodzi ludzie nie popełniają samobójstw ?
W takim szczęśliwym ludzie ? W raju duchowym samobój? A może dostrzegł zmieniające  się nauki , a może przeczytał juz nowa biblię , dar od CK i przeraził się , że najwierniejszy przekład na świecie uległ kolejnej korekcie.? czym szczególnym wobec tego róznicie sie od ogółu populacji skoro u innych też sie to dzieje?
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2018, 09:53 wysłana przez HARNAŚ »


Offline miranda

Odp: Samobójstwo w Czechach
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Lipiec, 2018, 09:59 »
W takim szczęśliwym ludzie ? W raju duchowym samobój? A może dostrzegł zmieniające  się nauki , a może przeczytał juz nowa biblię , dar od CK i przeraził się , że najwierniejszy przekład na świecie uległ kolejnej korekcie.? czym szczególnym wobec tego róznicie sie od ogółu populacji skoro u innych też sie to dzieje?

Ludzie  popełniają samobójstwo najczęściej z powodów osobistych albo  z powodu choroby . Świadkowie Jehowy nie są wyjątkami nawet w tym zakresie.


Offline HARNAŚ

Odp: Samobójstwo w Czechach
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Lipiec, 2018, 10:08 »
Ludzie  popełniają samobójstwo najczęściej z powodów osobistych albo  z powodu choroby . Świadkowie Jehowy nie są wyjątkami nawet w tym zakresie.
Jak Ty wszystko próbujesz sobie zracjonalizować. O chorobę nie podejrzewam , choć nie wykluczam , ale rozczarowanie nurtem religijnym , do którego należał mogło wpłynąc w znacznym stopniu na tak drastyczna decyzję. Ja gdy odrzuciłem całe sacrum tej sekty dostrzegłem jej destrukcyjny wpływ na moje życie . I nie to zbiło mnie kompletnie ale fakt , że to w co wierzyłem całym sercem , za co byłem gotowy oddać życie , dosłownie życie , okazało się ułudą.


Offline miranda

Odp: Samobójstwo w Czechach
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Lipiec, 2018, 10:13 »
Jak Ty wszystko próbujesz sobie zracjonalizować. O chorobę nie podejrzewam , choć nie wykluczam , ale rozczarowanie nurtem religijnym , do którego należał mogło wpłynąc w znacznym stopniu na tak drastyczna decyzję.

Skoro Ty wiesz lepiej co było przyczyną samobójstwa, ok, gratuluję !
Mogę wiedzieć które to teraz wyznanie pozwala ci wieść wspaniałe życie ?


Offline vincent

Odp: Samobójstwo w Czechach
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Lipiec, 2018, 11:04 »
Brak wyznania.
Leje na wszelkie religie ktore tylko omotują ludzi. Zawsze w pewnym momencie musisz robiv to co "góra"  nakazuje bez spojrzenia na wlasne sumienie. Mnie sumienie nie pozwala na angażowanie sie w jakiejkolwiek dziwne ruchy religijne i rycie bani. Po SJ mam nienawisc do jakichkolwiek zorganizowanych form uwielbienia. Zawsze znajdzir sie jede albo drugi ktory chce dyktować warunki bo "on wie lepiej". Smiac mi sie z tego chce. Nareszcie jestem wolny.


Offline Dietrich

Odp: Samobójstwo w Czechach
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Lipiec, 2018, 12:27 »
Ludzie  popełniają samobójstwo najczęściej z powodów osobistych albo  z powodu choroby . Świadkowie Jehowy nie są wyjątkami nawet w tym zakresie.

Jak Ty wszystko próbujesz sobie zracjonalizować. O chorobę nie podejrzewam , choć nie wykluczam , ale rozczarowanie nurtem religijnym , do którego należał mogło wpłynąc w znacznym stopniu na tak drastyczna decyzję.

ŚJ są mistrzami "racjonalizacji", byle tylko nie przyznać, że organizacyjny kierat niszczy psychicznie, szczególnie tych najszczerszych i najwrażliwszych.
Przykład z mojej okolicy sprzed kilku lat, o którym już gdzie indziej pisałem: Młody gość, ustabilizowany rodzinnie i finansowo, jednocześnie starszy zboru,  wrócił z pracy jak zwykle. Zjadł obiad, po czym poszedł do łazienki i ... powiesił się na pasku od spodni.  :'(

Podczas wykładu pogrzebowego mówca paplał coś o życiowych troskach i problemach, przemęczeniu i takie tam. Napomknął także o zaburzeniach emocjonalnych. Żadna z wymienionych przyczyn nikomu jakoś nie pasowała do obrazu wzorowego męża, ojca i starszego zboru.

Niektórzy bracia w zborze mieli swoje własne wyjaśnienie, którym ochoczo się dzielili:
- Pewnie dopuszczał się w skrytości jakichś grzechów i... demon w niego wszedł.

No comments.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2018, 12:28 wysłana przez Dietrich »


Offline HARNAŚ

Odp: Samobójstwo w Czechach
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Lipiec, 2018, 21:29 »
Skoro Ty wiesz lepiej co było przyczyną samobójstwa, ok, gratuluję !
Mogę wiedzieć które to teraz wyznanie pozwala ci wieść wspaniałe życie ?
Nigdzie nie napisałem . że wiem co było powodem , jedynie snułem domysły czytając , że to nie byle kto tylko gorliwy chwalca Jehowy . Nie potrzebnie reagujesz nerwowością gdy ktoś obnaża drugie dno cudownej organizacji.
Nie twierdzę ,że moje życie jest wspaniałe .
Dwa miesiące temu po ciężkiej chorobie zmarł mój tata.  Moja mama ma zdiagnozowany nowotwór, siostra 40 letnia kobieta ma upośledzenie umysłowe ale rodzice nie zadbali o jej przyszłość , bo przecież Armagedon tuż , tuż i rozwiąże wszelkie problemy ludzkości  , pionierowali , budowali sale , udzielali się w zborze w przypadku taty  jako szanowany starszy .
Nie jestem ateistą , nie przynależę do żadnej skatalogowanej grupy religijnej . Jedno jest pewne , nie żyję na dyktando CK. Gdy Ty biegasz po klatkach , stoisz na stojaku , siedzisz na zebraniu , często błądząc myślami o tym co poza salą , ja w tym czasie czytam książki , podlewam trawę , idę z żoną na deser , prowadzę rozmowy z synem o życiu , albo oglądam telewizję , kocham się z żoną lub piję drinka. :)
Jestem spełniony zawodowo , co prawda to jeszcze nie ten moment aby nie pracować i żyć z poczynionych inwestycji ale zbliżam się do tego momentu , co bardzo mnie cieszy.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec, 2018, 21:43 wysłana przez HARNAŚ »