Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica  (Przeczytany 34384 razy)

Offline Grześzajęty

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #60 dnia: 22 Listopad, 2017, 17:40 »
Rzucacie hasła i slogany co jest typowe dla wrogów. Skoro twierdzisz, ze ktoś co ukrywa i ty wiesz o tym to dlaczego milczałeś tyle lat ? ;)

Nie otrzymasz odpowiedzi.
ukrywać prawdę o kłamstwie i po pełnionym czynie, trzeba znać kłamstwo i czyn.
Nie czytałeś mnie uważnie
pić sekta a należeć do sekty- to 2 pary butów.

dodam jeszcze- boś widzę tracisz opanowanie. Prawdę o "prawdzie" zacząłem poznawać po tym, jak opuściłem świadków jehowy. źródło -Internet. gdy się tu zarejestrowałem, byłem pewny tylko jednego- świadkowie jehowy to nie organizacja boża, to dzieło szatana. Więc nie to forum mnie uformowało. dało mi namacalne dowody na to, iż tak jest.
A ciebie czytając, nabieram uzasadnionego gniewu i poczuwam po raz pierwszy nienawiść przeciw organizacji świadków jehowy.
Dalsze prowokacje są zbędne.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad, 2017, 17:48 wysłana przez Grześzajęty »


Offline lukasz84gl

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Listopad, 2017, 17:54 »
Rzucacie hasła i slogany co jest typowe dla wrogów. Skoro twierdzisz, ze ktoś co ukrywa i ty wiesz o tym to dlaczego milczałeś tyle lat ? ;)

Może dlatego się milczy, że wszystko w rękach starszych i wyżej postawionych w WTSie? Szeregowi liczą na to, że Ci wyżej wiedzą co robią. O ile jakiś osobnik sobie będzie podpalał czy urżnie się kilka razy a potem obieca poprawę to jest ok. Nawet jak za półroku czy rok będzie powtórka to dalej może obiecać poprawę. Co najwyżej przyczyni się do wzrostu dochodu dla państwa z tytułu akcyzy, a nikomu po za sobą większej krzywdy nie robi (no może obniża zajedwabistość WTSu). Natomiast jeśli tym "nałogiem" jest pociąg do dziecka to już tak różowo nie jest. Nie można liczyć na to, że gościu żałuje i nic więcej się nie wydarzy.
I dla twojej informacji panie arcykapłanie. Znam przypadek ( a w sumie dwa ale jeden sprawca). I milczałem, bo wierzyłem, że starszyzna wie co robi. Byłem też za młody żeby działać. Teraz, żeby to ujawnić to musiałbym mnóstwo energii w to wrzucić. Nie można od tak powiedzieć ten i ten był potworem dla tego i tego. Sprawy są delikatne i przede wszystkim należy mieć zgodę samych zainteresowanych (tj. ofiar). Widać, że musisz się jeszcze sporo nauczyć. Mylisz wrogość z wskazywaniem faktów.
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Listopad, 2017, 18:09 »

A jaką politykę powinno stosować CK ? Wskażesz mi choć jeden kościół , który sam od siebie wskazywał pedofilów ? Nie wskażesz bo żaden kościół nie biega do prokuratury, że jego wyznawca albo kogoś zabił albo kogoś zgwałcił albo coś ukradł. Zrozum, że związki wyznaniowe to nie organy ścigania.
Jeśli u ŚJ udowodnią komuś przestępstwo pedofilii to na pewno taka osoba raczej zostanie wyrzucona ze zboru. A przestępstwa na tle seksualnym znane się

Widzę WIELKI WIELGAŚNY znak równości postawiłeś pomiędzy Babilonem Wielkim matką wszystkich nierządnic (wszystkie fałszywe religie) a Przenajświętszą uświęconą w krwi baranka religią pokoju sprawiedliwości ŚWIADKAMI JEHOWY

Natomiast budowanie zdania z użyciem ,,na pewno raczej" to jest kropka nad i w twojej wypowiedzi  ;D ;D ;D


Offline Grześzajęty

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Listopad, 2017, 18:16 »

A jaką politykę powinno stosować CK ? Wskażesz mi choć jeden kościół , który sam od siebie wskazywał pedofilów ? Nie wskażesz bo żaden kościół nie biega do prokuratury, że jego wyznawca albo kogoś zabił albo kogoś zgwałcił albo coś ukradł. Zrozum, że związki wyznaniowe to nie organy ścigania.

otrzyj oczy....ty o Bogu po przez politykę? o innych kościołach piszesz? a nie świadkowie jehowy byli tym jedynym prawdziwym?
więc skąd to porównanie.
woła świnia do świni że świnia jej żarcie pożarła.


Offline Reskator

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Listopad, 2017, 18:20 »
W Polsce jakoś nie widzę pedofilii u śj.
Owszem widziałem jak starszemu na kolanach siedziało dziecko i się tuliło w jego ramionach na Sali.
Ale do głowy mi,ani temu starszemu do głowy nie przyszły takie Australie czy GB.


Offline Roszada

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Listopad, 2017, 18:23 »
Każdy gorliwy ŚJ wyzywa wszystkie wyznania i kościoły od najgorszych, babilońskich, prostytutek szatana. :-\

Ale jak trzeba bronić organizację Jehowy, która jedynie nie jest niby Babilonem, to raptem zaczyna bronić jej porównując organizację Jehowy do babilońskich pomiotów.
Coś tu nie gra z logiką ŚJ. :-\


Offline Szarańcza

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Listopad, 2017, 19:05 »
Zawezwana do odpowiedzi odpowiadam:

A jaką politykę powinno stosować CK ? Wskażesz mi choć jeden kościół , który sam od siebie wskazywał pedofilów ? Nie wskażesz bo żaden kościół nie biega do prokuratury, że jego wyznawca albo kogoś zabił albo kogoś zgwałcił albo coś ukradł. Zrozum, że związki wyznaniowe to nie organy ścigania.
I w Twojej ocenie jest to w porządku? Chyba religia prawdziwa powinna świecić przykładem moralności i praworządności. Tu nie chodzi o jakieś tam grzeszki tylko przestępstwo ścigane w urzędu (art. 200 kk)! Kodeks karny nakłada obowiązek  zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (art. 304 kk).

Jaką politykę CK powinno stosować? Nie ja zarządzam tym zlepkiem korporacji i nie będę tu występować w roli doradcy CK, CK otrzymało zalecenia od odpowiednich organów jakie zmiany należy wprowadzić, które notabene lekceważy.

Jeśli u ŚJ udowodnią komuś przestępstwo pedofilii to na pewno taka osoba raczej zostanie wyrzucona ze zboru. A przestępstwa na tle seksualnym znane się nie od wczoraj.
Wyrzucona i co dalej? Rozumiem, że o dzieci "światusów" się nie martwisz.

Sam jestem bardzo ciekawy ile takich przestępstw u ŚJ uda się udowodnić polskim organom ścigania. Myślę, że rewelacji nie będzie jakbyście zapewne chcieli ;)
Chętnie dowiedziałbym się też ile pedofilii  jest np tylko wśród księży w Polsce. O homoseksualiźmie wśród duchowieństwa nawet szkoda wspominać.  ;)
Ile takich przestępstw da się ujawnić? Wiesz ja nie znam księży pedofili ale wiem o kilkorgu dzieciach molestowanych przez starszego przez wiele lat. I mimo świadomości, że z jednego przypadku nie można zrobić reguły, to obawiam się, że raczej Ty mógłbyś się zdziwić.

Zastanawia mnie to ciągłe porównywanie ŚJ z kościołem katolickim. W jakim celu to robisz?
Czy będziesz miał odwagę szczerze odpowiedzieć?


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Listopad, 2017, 19:40 »

A jaką politykę powinno stosować CK ?  Zrozum, że związki wyznaniowe to nie organy ścigania.
  ;)

Tu pozwolę nie zgodzić się Tobą jakoby związki wyznaniowe nie były organami , ponieważ starsi jako urzędnicy albo lepiej duchowni jak najbardziej zajmują się ściganiem ludzi np tych którzy głośno mówią  o  tym co im się nie podoba .
Wczoraj w zborze w potrzebach zboru był temat  , jak nie dawać wiary wszystkim wiadomością i nie słuchać tych którzy je przekazują , a nawet nie przyjmować ich do domu!

Nie mów więc , że nie ścigają .

W Polsce jakoś nie widzę pedofilii u śj.
Owszem widziałem jak starszemu na kolanach siedziało dziecko i się tuliło w jego ramionach na Sali.
Ale do głowy mi,ani temu starszemu do głowy nie przyszły takie Australie czy GB.

A ja znam przykład kiedy starszemu zarzucono molestowanie , starszaki stwierdzili , że nie można przyjmować takich oskarżeń bo...
Dziś wiem więcej niż wczoraj


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Listopad, 2017, 21:24 »
Arcy zwodzicielu, co Ty za bzdury piszesz, że wiedząc o pedofilii akceptowaliśmy ją, a kto o niej z nas wiedział? Ja nie miałem bladego pojęcia że takie rzeczy w ogóle mogą mieć miejsce(ukrywanie świństwa), gdybym wiedział o tym gdy poznawałem tak zwaną prawdę, gonił bym to towarzystwo robotów, bezmyślnie wykonujące polecenia materialistów z Warwick na cztery wiatry, co Ty w ogóle próbujesz bronić, mnie nie interesują inne grupy religijne, do których nawiązujesz. 


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #69 dnia: 22 Listopad, 2017, 21:57 »
No na waszym forum już jest gorąco jak widzę. Typowa wrzutka dziennikarska o kilku przypadkach podejrzenia o pedofilii w GB i już wielkie podniecenie na waszym forum ;)

Tytusa 1:7a (PNŚ) mówi: Nadzorca bowiem jako szafarz Boży musi być wolny od oskarżenia.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #70 dnia: 22 Listopad, 2017, 22:40 »
No na waszym forum już jest gorąco jak widzę. Typowa wrzutka dziennikarska o kilku przypadkach podejrzenia o pedofilii w GB i już wielkie podniecenie na waszym forum ;)


Gość niestety sprawia wrażenie, że jest w tematyce kompletnym ignorantem :(

Masakra.
Kiedy byłem starszym przez kilkanaście lat, spotkałem zaledwie kilku
rozsądnych - większość była pozbawiona prawdziwych uczuć i współczucia,
zwłaszcza wówczas, kiedy radzili ofiarom różnych nadużyć,
by siedziały cicho i dały się skrzywdzić, bo IMIĘ organizacji jest najważniejsze.

Nawet nie umiem tego wysłowić, jak się cieszę, że takim nieludzkim automatom
powoli kończy się karma. Jakże się cieszę, że tyle ciepłych i wrażliwych ludzi
nareszcie, w sposób coraz bardziej widoczny, odchodzi od tej fałszywej korporacji.

Moim zdaniem,  ta negatywna selekcja, jaką obserwujemy, że wywyższa się
na stanowiskach podobnie bezmyślnych sług plastikowej miłości,
a zniesławia prawych, autentycznych
ludzi przez duże L - ostatnio szczególnie przyspiesza w strukturach org!

Wujek Google silniejszy od propagandy sektokorporacji, skutecznie pomieszał
szyki tym pionkom na górze WTS-u. I żaden szczekający ratlerek tego nie zmieni.
Przykro tylko, że musimy się mierzyć z tak bezdenną ignorancją :(



Offline wrzesien

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #71 dnia: 22 Listopad, 2017, 23:22 »
Nie karmić trolla


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #72 dnia: 23 Listopad, 2017, 07:02 »
To jest dokładnie tak samo, jak w tym powiedzeniu: "Pluj świni w oczy to powie że deszcz pada". Jesteś zaprzeczeniem samarytanina, ot i cała prawda, ja skończyłem.


Offline Fantom

Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #73 dnia: 23 Listopad, 2017, 08:22 »
@arcykapłan
 Proponuję żebyś zrobił sobie taki 3 miesięczny odwyk.Przestań czytać publikacje WTS,oglądać ich tv,przestać chodzić na zebrania.
 Po tym czasie obczaisz,że masz swój własny rozum,bo teraz zamiast Ciebie,używa go CK. Jeżeli 3 miesięczny odwyk nie pomoże,proponuje osobiście skontaktować się z osobą,która była molestowana przez ŚJ.To powinno Ci wystarczyć.Jeżeli nie,tzn.że masz oczy a nie widzisz,uszy a nie słyszysz.Czyli taki półgłówek.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pedofilia a Towarzystwo Strażnica
« Odpowiedź #74 dnia: 23 Listopad, 2017, 09:52 »
Tytusa 1:7a (PNŚ) mówi: Nadzorca bowiem jako szafarz Boży musi być wolny od oskarżenia.

Ej, zauważyłem, że w tym zdaniu skopana jest być może interpunkcja! Powinno brzmieć wg mnie: Nadzorca bowiem, jako szafarz Boży, musi być wolny od oskarżenia. Nie uważacie? Jako szafarz Boży jest wtrąceniem i się to tak oddziela wtedy. Polonistą nie jestem. Może ktoś pomoże i sprawę rozstrzygnie?