Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: a co dalej...?  (Przeczytany 96746 razy)

Offline miranda

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #285 dnia: 20 Lipiec, 2018, 10:05 »
I się wydało. A podobno śJ mówią że bycie w WTS-ie nie jest warunkiem zbawienia (przynajmniej tak mówią zainteresowanym). Inni ludzie też mogą być zbawieni, bo o tym decyduje bóg. A może jednak WTS?
To w czym dla boga jest lepszy Kowalski od Nowaka? Obaj są tak samo moralni, obaj wierzą w boga, obaj są uczciwi. Tylko że Kowalski przesiaduje na ławeczce przy stojaku 2 godz dziennie, a Nowak w tym czasie spędza czas z rodziną, będąc wzorowym mężem i ojcem. Kto będzie zbawiony?
Oczywiście, ze bycie w organizacji Świadków Jehowy nie powoduje, ze człowiek będzie automatycznie zbawiony. Biblia mówi jasno, że zbawienia dostąpi każdy kto wytrwa do końca w służeniu Bogu :
Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. (Mt 10:22)

Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. (Mt 24:13)

I będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. (Mk 13:13)
Ten Kowalski nie przesiaduje przy stojaku ale głosi o królestwie Bożym. Poza tym gwarantuję ci, ze ten Kowalski ma czas i na rodzinę. Może jest z rodziną kiedy inni np siedzą godzinami przy kompie albo przesiadują w kinie na kolejnym filmie. 


Tusia

  • Gość
Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #286 dnia: 20 Lipiec, 2018, 10:25 »
Biblia mówi jasno, że zbawienia dostąpi każdy kto wytrwa do końca w służeniu Bogu :

Słuszna uwaga:



Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. (Mt 10:22)

Jezus powiedział:

"z powodu mego imienia" - chrześcijanie są znienawidzeni z powodu imienia Jezusa, a nie "Jehowa". Nikt nie głosił "Jehowy", tylko Jezusa.
Imię Jezus ma być głoszone:

"A poczytywałem sobie za punkt honoru głosić Ewangelię jedynie tam, gdzie imię Chrystusa było jeszcze nie znane, by nie budować na fundamencie położonym przez kogo innego, lecz zgodnie z tym, co napisane:
Ci, którym o Nim nie mówiono, zobaczą Go,
i ci, którzy o Nim nie słyszeli, poznają Go" Rz 15, 20-21)


Offline Kerostat

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #287 dnia: 20 Lipiec, 2018, 10:29 »
...Owszem, mamy miłować Boga i to "duchem i PRAWDĄ" więc dla mnie każda nauka ma znaczenie w którą wierzę...

Poznanie, a właściwie dopiero zrozumienie znaczenia pewnych faktów, doprowadziło mnie do stanowiska jakie obecnie mam.
I nie zamykam się na nowe informacje, zawszę analizuje nowe argumenty, fakty, aby być ze sobą w zgodzie, wierzyć w to co mówią mi fakty.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline miranda

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #288 dnia: 20 Lipiec, 2018, 10:36 »
Słuszna uwaga:



Jezus powiedział:

"z powodu mego imienia" - chrześcijanie są znienawidzeni z powodu imienia Jezusa, a nie "Jehowa". Nikt nie głosił "Jehowy", tylko Jezusa.
Imię Jezus ma być głoszone:

"A poczytywałem sobie za punkt honoru głosić Ewangelię jedynie tam, gdzie imię Chrystusa było jeszcze nie znane, by nie budować na fundamencie położonym przez kogo innego, lecz zgodnie z tym, co napisane:
Ci, którym o Nim nie mówiono, zobaczą Go,
i ci, którzy o Nim nie słyszeli, poznają Go" Rz 15, 20-21)

Świadkowie Jehowy też są sługami Jezusa, Jezus nie głosił siebie ale cały czas mówi o sowim Ojcu. Kim jest ten Ojciec Jezusa ? Przecież Jezus jest zapowiadany przez Boga o imieniu Jahwe w Starym Testamencie a nie np w Koranie czy przez Nostradamusa.

Czy Świadkowie Jehowy nie głoszą ewangelii ? Czy świadkowie nie głoszą o tym, ze Jezus był synem Boga ?  Czy to nie Jezus sam kazał nam się modlić do jego Ojca a nie do niego ? Więc kto to jest ten Ojciec Jezusa ? Ktoś inny niż Bóg o imieniu Jahwe ? Odrzucasz cały Stary Testament ?


Offline Roszada

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #289 dnia: 20 Lipiec, 2018, 10:39 »
ŚJ sługami Jezusa?

1914, 1918, 1919, zazębianie się pomazańców. :-\
Jezus budował Warwick?
Jezus miał Ciało Kierownicze?


Offline miranda

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #290 dnia: 20 Lipiec, 2018, 10:43 »
ŚJ sługami Jezusa?

1914, 1918, 1919, zazębianie się pomazańców. :-\
Jezus budował Warwick?
Jezus miał Ciało Kierownicze?

Oj przestań. mam zacząć Ci pisać co jest teraz w innych wyznaniach a czego nie było za czasów Jezusa ?


Offline Roszada

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #291 dnia: 20 Lipiec, 2018, 10:47 »
A co ciebie raptem inne wyznania interesują?
Tu na forum wiara jest sprawą prywatną.
Tylko ty się z jehowizmem obnosisz. Rozumiesz to?

Nikt tu nie pisze o swoich kościołach, wyznaniach, wierze.
Tylko ty paplasz: Jehowa to, Jehowa tamto, Jehowa siamto.


Offline miranda

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #292 dnia: 20 Lipiec, 2018, 10:52 »
A co ciebie raptem inne wyznania interesują?
Tu na forum wiara jest sprawa prywatną.
Tylko ty się z jehowizmem obnosisz. Rozumiesz to?

Ja nie wstydzę się tego w co wierzę. Pogardliwe odnoszenie się do Świadków Jehowy nie świadczy dobrze o tej osobie.


Offline Roszada

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #293 dnia: 20 Lipiec, 2018, 10:54 »
Ty nie jesteś ŚJ.
Oszukujesz nas.
Za papierosy nie chcą cię przyjąć.
Jakbyś był ŚJ to by cię nie było na tym forum.
Zapytaj Nadarzyn o swoją obecność TU.

Cały czas nas okłamujesz.

No i kałasznikow wystrzelał serię i poszedł do roboty. :)
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2018, 11:24 wysłana przez Roszada »


Offline miranda

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #294 dnia: 21 Lipiec, 2018, 15:57 »

Cały czas nas okłamujesz.

Czy wy naprawdę macie jakąś obsesję na czyimś punkcie ? Odnosisz się z pogardą do Świadków Jehowy, sugerujesz, ze ktoś kłamie, propagujesz katolicką religię i uważasz się za jakąś wyrocznię ? Niesamowite !


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #295 dnia: 21 Lipiec, 2018, 16:36 »
Ja nie wstydzę się tego w co wierzę.

  A w co wierzysz?
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #296 dnia: 21 Lipiec, 2018, 16:37 »
Świadkowie Jehowy też są sługami Jezusa, Jezus nie głosił siebie ale cały czas mówi o sowim Ojcu. Kim jest ten Ojciec Jezusa ? Przecież Jezus jest zapowiadany przez Boga o imieniu Jahwe w Starym Testamencie a nie np w Koranie czy przez Nostradamusa.

Czy Świadkowie Jehowy nie głoszą ewangelii ? Czy świadkowie nie głoszą o tym, ze Jezus był synem Boga ?  Czy to nie Jezus sam kazał nam się modlić do jego Ojca a nie do niego ? Więc kto to jest ten Ojciec Jezusa ? Ktoś inny niż Bóg o imieniu Jahwe ? Odrzucasz cały Stary Testament ?
Miranda ile ty masz lat, 3, 5, więcej?
Co za bzdury wypisujesz? może nie wiesz, ale Pan Jezus działał w I w.n.e., Koran powstał w VII a Nostradamus żył w XVI.
A skoro nie wiesz, że Pan Jezus kazał modlić się do siebie to zachęcam do czytania Biblii, może przejrzysz na oczy, które zamydliła ci Strażnica.
Za kontakty ze mną jako odstępcą ŚJ ich Bóg zamieni w Armagedoie w polny gnój. Chodzi tu też o dyskusje o charakterze religijno dogmatycznym.


Offline miranda

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #297 dnia: 21 Lipiec, 2018, 16:44 »
  A w co wierzysz?

Np w to :

"Wyjścia 20 2 "Ja jestem Jahwe, twój Bóg, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
Wyjścia 20 3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
Wyjścia 20 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co
jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
Wyjścia 20 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem
Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych,
którzy Mnie nienawidzą.
Wyjścia 20 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.
Wyjścia 20 7 Nie będziesz wzywał imienia Boga twego, Jahwe, do czczych rzeczy, gdyż Jahwe nie pozostawi
bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #298 dnia: 21 Lipiec, 2018, 16:52 »
Nie będziesz wzywał imienia Boga twego, Jahwe, do czczych rzeczy, gdyż Jahwe nie pozostawi
bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy

   A jak to ma się do praktyki? Przecież tym imieniem szastacie na prawo i lewo. Mało, trzęsiecie nim jak pies flakiem.  Gdzie się nie ruszyć to Jehowa, czy on czasem od tego" uwielbienia" nie rzyga tęczą?
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline dziewiatka

Odp: a co dalej...?
« Odpowiedź #299 dnia: 21 Lipiec, 2018, 17:05 »
Dziesięć przykazań to nic nie warte brednie ,które każda religia tłumaczy według swoich doktryn i celów.