Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy ateizm jest grzechem  (Przeczytany 5065 razy)

Offline free

Odp: Czy ateizm jest grzechem
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 10:49 »
Ateista nie będzie skazany od razu przez Jehowę na zagładę. Jehowa wskrzesi jak wiesz sprawiedliwych i niesprawiedliwych....każdy, nawet ateista, będzie miał szansę poznać Jehowę i albo będzie mu służył albo pójdzie na tzw "wieczne potępienie" czyli będzie spał sobie smacznie w grobie na zawsze ;)

Safari, piszę to co mówi Biblia o tym co czeka np ateistów ;)

No to mam pecha. Jestem SJ i ateista wiec ta ustawa mnie nie dotyczy  :)
Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Offline tutek

Odp: Czy ateizm jest grzechem
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 10:54 »
Nie pisałam tylko o sj, nie jesteście pępkiem świata, nawet na tym forum. Ateiści najczęściej mają dość sporą wiedzę na której opierają swoje przekonania i zapewniam Cię że są w stanie odeprzeć argumenty na istnienie Boga cięższego kalibru niż te serwowane przez świadków. Choć sama do ateistów nie należę, to jestem w stanie sobie wyobrazić, że dla osoby religijnej sam fakt podważania istnienia Boga i tego, że podobno stworzył tak wiele może być uznawana za grzech. Nie trzeba tu nikogo obrażać, wystarczy nie zgadzać się z argumentami wierzących w Stwórcę. Czy ateista, znający nauki sj i ich argumentacje zginie w Armagedonie? tak, dlaczego? można się pokusić o stwierdzenie, że odrzucając Boga i nie wierząc w niego grzeszył. Takie jest moje zdanie.

Znam wielu ateistów i nie znam ani jednego który ma jakiekolwiek argumenty na to, ze Bóg nie istnieje. Są to np teorie naukowe które naprzwde niczego nie dowodzą a wręcz przeciwnie - naukowcy tylko potwierdzają, ze jest jakiś byt , który wszystko to zaprojektował i uczynił ;)
Napisałem ci, ze odrzucanie Boga przez ateistów nie jest grzechem. Ale czymś innym jest już to, ze ktoś poznał Jehowę a potem niby jako ateista opluwa go. Tu mamy do czynienia z grzechem przeciwko duchowi świętemu.  Czy ateista znający Jehowę zginie w Armagedonie ? Wszystko zależy od tego co naprawdę taki człowiek ma w głowie....;)

Free - a ja nie jestem ŚJ ale nie jestem też ateistą  ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2018, 11:01 wysłana przez tutek »


Offline Safari

Odp: Czy ateizm jest grzechem
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 10:55 »
Ateista nie będzie skazany od razu przez Jehowę na zagładę. Jehowa wskrzesi jak wiesz sprawiedliwych i niesprawiedliwych....każdy, nawet ateista, będzie miał szansę poznać Jehowę i albo będzie mu służył albo pójdzie na tzw "wieczne potępienie" czyli będzie spał sobie smacznie w grobie na zawsze ;)

Safari, piszę to co mówi Biblia o tym co czeka np ateistów ;)
. Hmm... Watek dotyczyl wyjasnien doktrynalnych. I mysle, ze wyjasnienie co Biblia mowi na ten temat jest problematyczne, gdyz kazda religia ma wlasna interpretacje.

Ja jestem ciekawa wyjasnien doktrynalnych. Czy rzeczywiscie jest to trudne DLA osob z roznych denominacji? Roszado, przepraszam, ze wywoluje Cie kolejne raz, ale ty mialbys cytat ze Straznicy oraz mylse, ze moglbys Takze podac stanowisko Kosciola Katolickiego. Jestem po prostu ciekawa.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline tutek

Odp: Czy ateizm jest grzechem
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 10:57 »
. Hmm... Watek dotyczyl wyjasnien doktrynalnych. I mysle, ze wyjasnienie co Biblia mowi na ten temat jest problematyczne, gdyz kazda religia ma wlasna interpretacje.

Ja jestem ciekawa wyjasnien doktrynalnych. Czy rzeczywiscie jest to trudne DLA osob z roznych denominacji? Roszado, przepraszam, ze wywoluje Cie kolejne raz, ale ty mialbys cytat ze Straznicy oraz mylse, ze moglbys Takze podac stanowisko Kosciola Katolickiego. Jestem po prostu ciekawa.

Dobre !!! A jak sadzisz, skąd SJ biorą swoje nauki czy jak wolisz doktryny ? Chyba tylko z Biblii bo tylko ta księga jest natchniona przez Boga....;)


Offline Safari

Odp: Czy ateizm jest grzechem
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 11:04 »
Dobre !!! A jak sadzisz, skąd SJ biorą swoje nauki czy jak wolisz doktryny ? Chyba tylko z Biblii bo tylko ta księga jest natchniona przez Boga....;)

Widze, ze jestes Tu nowy. To, czego ja chcialabym dowiem sie z tego watku to oficjalna doktryna roznych kosciolow.
Swiadkowie Jehowy interpretuja Biblie na rozne sposoby - te same wersety SA wyjasniane inaczej w rocznym czasie (np kwesti zmartwychwstania osob ktore zginely w Sodomie i Gomorze), stad uwazam, ze lepiej podac cytat ze straznicy (gdyz to jest wlasnie obowiazujace swiatlo).
Ja nie uzywam juz biblioteczki I jestem wlasnie w podrozy takze nie zamieszcze cytatu chyba ze pozniej jak bedzie taka potrzeba.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2018, 11:10 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline lukier

Odp: Czy ateizm jest grzechem
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 11:06 »
  Czy ateista znający Jehowę zginie w Armagedonie ? Wszystko zależy od tego co naprawdę taki człowiek ma w głowie....;)



Nie jestem pewna czy jest to zgodne z Biblią, zdaje się że ta książka różnicuje tych co przyjęli tzw prawdę i  co ją odrzucili, skazując tych drugich na potępienie. To co napisałeś to Twoja własna interpretacja czy opierasz ja na czymś?

Podbijam prośbę safari, też chciałabym się dowiedzieć jak zostaną potraktowani ateiści w różnych religiach, jako grzesznicy, czy się jednak mylę ?
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2018, 11:08 wysłana przez lurker »


Offline free

Odp: Czy ateizm jest grzechem
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 11:26 »


Free - a ja nie jestem ŚJ ale nie jestem też ateistą  ;)

Kamien z serca. Wg doktryny SJ jedziemy na tym samym wozku  ;)
Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Offline Bożydar

Odp: Czy ateizm jest grzechem
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 12:31 »
To co można znaleźć  w Biblii:
Ew. Jana 16:7-9
2 Tes. 1:8,9




Offline Sebastian

Odp: Czy ateizm jest grzechem
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 14:20 »
pół żartem pół serio można powiedzieć, że nasze rozważania na temat grzeszności ateizmu będą niepełne dopóki "po chrześcijańsku" nie rzucimy w stronę ateisty solidnej "wiąchy" przekleństw zawierającej "przepiękne" rosyjskie przekleństwo o treści "ch.. ci w d..."  ;)

pół żartem pół serio można powiedzieć, że wg Pisma Świętego szczególnie ciężkim grzechem jest ateizm wyznawany przez aktywną lesbijkę lub aktywnego geja, gdyż niepodważalny autorytet jakim jest Saul z Tarsu postuluje zależność przyczynowo-skutkową między ateizmem a homoseksualizmem (kto nie ufa Sebastianowej pamięci niech osobiście przeczyta Rzymian 1:18-28);

zagadką pozostaje, czy wg Saula z Tarsu mniejszą winę ponosiłby biseksualista (który "nie porzucając" naturalnego obcowania z kobietą obcowałby także z mężczyzną).

pół żartem pół serio możnaby odnośnie ateisty w 100% heteroseksualnego postawić roboczo dwie tezy:
1) albo można uznać że ponosi mniejszą winę niż ateista homoseksualny (gdyż popełnia tylko jeden grzech a nie dwa jednocześnie)
2) albo można uznać że ponosi jeszcze większa winę (gdyż nie tylko nie oddaje Stwórcy należnej czci ale jeszcze swoim postępowaniem podrywa autorytet Saulowi z Tarsu).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)