Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pożegnanie  (Przeczytany 6209 razy)

Offline nadszedłczas

Pożegnanie
« dnia: 30 Maj, 2018, 18:53 »
Z wielkim ubolewaniem opuszczam to forum,z powodu zaszczucia mnie przez Roszadę.Dokuczał mi tak nieprzerwanie,że dla komfortu psychicznego wolę z niego zrezygnować,mam dość życiowych problemów,a nie dokładać kolejnych w formie utarczki z jakimś Roszadá.Doceniam Jego wkład w to forum, doceniam Jego wiedzę,ale nie przekłada się ono na szacunek dla innych osób.Bywa bardzo nieprzyjemny,czego doświadczyłem.Dziękuję Administratorowi forum -może zrobiłby coś z w/w problemem aby nie pojawiał się w przyszłości.Dziękuję także wszystkim uczestnikom forum.


Offline Roszada

Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj, 2018, 18:57 »
Nie będę Cię zatrzymywał, bo mnie chciałeś wyganiać, a teraz sam spadasz.
Cytuj
Roszada jesteś nieprzyjemny.Wielu ludzi wykurzyłeś z tego forum.Chyba lepiej dla wszystkich żeby Cię tu nie było.Byłoby to lepsze dla innych,a także dla Ciebie.


Offline Roszada

Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj, 2018, 19:51 »
Chciałem o nadszedłczas poczytać sobie, ale niewiele o sobie napisał:

Cytuj
POWITANIE / Witam wszystkich
« dnia: 24 Maj, 2018, 21:57 »
Witam wszystkich serdecznie.

Nawet nie wiem czy exŚJ? :-\
A 32 posty napisał.


Offline sawaszi

Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj, 2018, 21:00 »
Szanujmy się wszyscy wzajemnie ,albowiem nawet samych siebie jeszcze dokładnie nie znamy (do końca) i swojej (dalszej) przyszłości .
Pytał Mojżesz Boga na pustkowiu ; "kim jesteś ?" - odpowiedział mu głos ; "Jestem , Którym Jestem a okażę się Tym Którym się Okaże" .
Ponoć wg. "Słowa Bożego" jesteśmy wszyscy "dziećmi Bożymi" !!~ :) :)


Offline zenobia

Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj, 2018, 21:29 »
Rano nie zdązyłam doczytac pewnego postu , bo wylądował na cmentarzu .
Pytanie retoryczne , dlaczego niektorym wolno więcej .
Roszado z całym szacunkiem , opanuj się .


Offline Proctor

Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj, 2018, 22:25 »
Rano nie zdązyłam doczytac pewnego postu , bo wylądował na cmentarzu .
Pytanie retoryczne , dlaczego niektorym wolno więcej .
Roszado z całym szacunkiem , opanuj się .
E...tam. Roszada miał gorszy dzień. Nie ma co się obrażać. Wracaj chłopaku i opracuj temat dwóch świadków bo ja cały czas czekam.


Offline gangas

Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Maj, 2018, 22:52 »
Rano nie zdązyłam doczytac pewnego postu , bo wylądował na cmentarzu .
Pytanie retoryczne , dlaczego niektorym wolno więcej .
Roszado z całym szacunkiem , opanuj się .

Możesz przeczytać na cmentarzu, chyba stamtąd nikt ich nie usuwa. Sam nieraz zaczynam od postów z cmentarza. I fakt, niektórym wolno więcej, przez co ich pyszałkowatość wywala poza skalę :-[ :-[ :-[
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Roszada

Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Maj, 2018, 23:23 »
Rano nie zdązyłam doczytac pewnego postu , bo wylądował na cmentarzu .
Pytanie retoryczne , dlaczego niektorym wolno więcej .
Roszado z całym szacunkiem , opanuj się .
A co ja za jakieś posty odpowiadam?
No to napisz co takiego złego napisałem.
Czy ja chłopa wyrzucałem z forum, czy on mnie.
Z czym mam się opanować?
Niech lepiej nie wraca, bo ja jego nazwiska nie szargam po forum.
Znasz go? Wiesz coś o nim? Bo ja nic.
Cytuj
E...tam. Roszada miał gorszy dzień
Nie miałem gorszego. Wręcz przeciwnie sporo postów w kilku tematach historycznych.


Offline Proctor

Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Maj, 2018, 09:37 »
Nie miałem gorszego. Wręcz przeciwnie sporo postów w kilku tematach historycznych.
No...bardziej chodzilo mi ze może owsianka się przypaliła na śniadanie. ZUS odebrał emeryturę, albo jakiś no name zasugerował że autorytet w dziedzienie Świadków nie napisał kluczowego, dla niego artykułu. Napisał 100 000 innych artykułów ale zabrakło tego jednego. ☺😃


Offline zenobia

Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Maj, 2018, 10:05 »
Roszado krytyka boli ale czasem dobrze sie zastanowic , czy aby napewno ktos nie ma troche racji. :P
Cenię ludzi ktorzy są w stanie przyznac sie do błedu , to nic nie ujmuje naszej , wielkosci' , wprost przeciwnie
Miłego dnia


Offline Bożydar

Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Maj, 2018, 12:44 »
To forum pomogło mi w jakimś topniu szanować bardziej ludzi o innych poglądach, bo chwilami też potrzebowałem zwrócenia uwagi.
Ostatnimi czasy nawet pisałem na czacie. Już tam nawet nie zaglądam od kilku dni, bo jedno słowo jakie mi się nasuwa w związku z uszanowaniem czyjegoś innego poglądu (na cokolwiek) to 'szambo'.
Na forum daje się zauważyć coraz częstsze wyśmiewanie i określanie wyszukanymi określeniami odmienne poglądy. Wrzucanie prześmiewczych wątków interpretujących treść Biblii i walka o 'złote kalesony'.
Ja rozumiem, że każdy potrzebuje uwagi i pochwalenia za jakieś swoje sukcesy w wyjściu z ORG, ale deficyty i brak poczucia własnej wartości niektórych uczestników krzyczą jawnie w ciągłej potrzebie bycia samcem alfa na forum i czacie. Pojawiają się niewybredne epitety, a nawet życzenie źle.
Na czat już nie wejdę więcej na pewno, a forum zaczynam bardziej czytać niż komentować, bo komentowanie nie ma sensu, a jeśli już to prowadzi do większego kwasu napędzanego przez osoby pozyskujące energię do życia poprzez wywoływanie i podsycanie konfliktów. Otwarcie nazywam ich kornikami toczącymi forum
Jeśli administracja będzie dopuszczała dalej do publikowania takich kwiatków jak wyżej opisane to forum umrze śmiercią nie naturalną tylko śmiercią od zarazy nietolerancji i opryskliwości. Jeśli nie ma o czym pisać to lepiej nie pisać niczego, czego sam się nauczyłem po kilku nieprzemyślanych głębiej postach.
Nie piszę teraz pod kątem Roszady, bo nie miałem z nim żadnych niesnasek. Uważam, że na forum są inne osoby i tendencje ciągnące je w kierunku jednego wielkiego cmentarza nietolerancji i nienawiści.
Bo na przykład jaki cel ma taki watek jeśli nie wyśmianie czyichś odmiennych wierzeń?
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/na-wesolo/potop-historia-prawdziwa/msg138620/#msg138620
Zastanówmy się nad tym drodzy. Widzę, że forum opuszczają osoby, które dla mnie były kimś dla czyich komentarzy tu zaglądam.


« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2018, 13:21 wysłana przez Bożydar »


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Maj, 2018, 12:56 »
Do reszty się nie odniosę, bo zauważam, że niektórzy na siłę usiłują nam udowodnić, że forum się "stacza", "umiera" itp., chociaż ilość nowozarejestrowanych ludzi, nowych wątków i postów pokazuje zupełnie co innego. Z mojej perspektywy forum ewoluuje, a to, że jest tu nas coraz więcej - każdy o innych poglądach - nieuchronnie prowadzi do różnych konfliktów i tego nie sposób uniknąć.

Odpowiem natomiast na to:

Bo na przykład jaki cel ma taki watek jeśli nie wyśmianie czyichś odmiennych wierzeń?

Będąc Świadkiem Jehowy niejednokrotnie opowiadaliśmy sobie żarty zarówno o katolikach, o ateistach jak i o nas samych. Jeden z nich zawsze wywoływał śmiech nawet najbardziej fanatycznych ŚJ:

W niebie jest wycieczka. Piotr oprowadza zwiedzających po długim korytarzu z niezliczoną ilością drzwi i opowiada: "tutaj mamy katolików, tutaj przebywają baptyści, tu zielonoświątkowcy...". Przed podejściem do kolejnych drzwi zatrzymuje się i zwraca do grupy: "teraz poproszę wszystkich o zachowanie ciszy" i przechodzą dalej. Jeden ze zwiedzających pyta: "Piotrze, o co chodzi z tymi drzwiami?" - "A widzisz, tam siedzi 144 tysiące Świadków Jehowy, ale oni są przekonani, że są tu sami" :)

Więc generalnie polecam trochę więcej dystansu do siebie i do tego w co się wierzy. Oczywiście zgodnie z regulaminem nie pozwalamy na jawne szydzenie z wierzeń konkretnych użytkowników forum podczas rozmów z nimi i takie posty były i będą usuwane, jeśli się na nie natkniemy lub zostaną zaraportowane. Ale nie oczekuj też, że wolność słowa działa tylko w jedną stronę.


Offline Roszada

Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Maj, 2018, 13:00 »
Roszado krytyka boli ale czasem dobrze sie zastanowic , czy aby napewno ktos nie ma troche racji. :P
Tak miałem trochę racji pisząc nadszedłczas w wątku o dwóch świadkach:
Cytuj
Trzeba w komentarzach biblijnych szukać, a nie w necie.
Mi jak na czymś zależy to zakasuję rękawy i idę do bibliotek, jak nie mam w swoich książkach.

Najpierw popatrz co piszą na jw.org, w książce Paście.
Później konfrontuj z Biblią.
Metodologicznie podchodź, a nie na łapu capu, co powie ten czy inny.

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/zasada'dwoch-swiadkow'/msg138160/#msg138160


Offline Bożydar

Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Maj, 2018, 13:01 »
chociaż ilość nowozarejestrowanych ludzi, nowych wątków i postów pokazuje zupełnie co innego.

Moim życzeniem pozostanie żeby ilość nie przerosła jakości. Miłego dnia wszystkim.


Offline Roszada

Odp: Pożegnanie
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Maj, 2018, 13:02 »
Moim życzeniem pozostanie żeby ilość nie przerosła jakości. Miłego dnia wszystkim.
Tylko Ty się też nie żegnaj. :-\