Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?  (Przeczytany 47982 razy)

Offline nadszedłczas

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Maj, 2018, 16:38 »
Ewolucja nie jest faktem,ale TEORIÁ.Wielu wybitnych naukowców nie podziela tej teorii.Owa teoria posiada swoje słabe strony,obalajác nawet samá siebie.Poza tym istnieje równolegle kilka a może i więcej teorii  ewolucji.Napopularniejsze to ewolucja darwinowska i ewolucja tematyczna(podobnie istnieje wiele odmian kreacjonizmów). Dlatego powinno się raczej mówić o teoriach a nie o teorii ewolucji.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Maj, 2018, 16:41 »
Ewolucja nie jest faktem,ale TEORIÁ

Tak samo jak grawitacja.


Offline franki

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Maj, 2018, 16:54 »
Ewolucja nie jest faktem,ale TEORIÁ.Wielu wybitnych naukowców nie podziela tej teorii.Owa teoria posiada swoje słabe strony,obalajác nawet samá siebie.Poza tym istnieje równolegle kilka a może i więcej teorii  ewolucji.Napopularniejsze to ewolucja darwinowska i ewolucja tematyczna(podobnie istnieje wiele odmian kreacjonizmów). Dlatego powinno się raczej mówić o teoriach a nie o teorii ewolucji.
Zachęcam Ciebie kolego do sprawdzenia co w sensie naukowym znaczy słowo teoria. Jaka jest różnica między teorią a hipotezą. Z tego co piszesz to mylisz pojęcia, teoria to nie hipoteza w zrozumieniu naukowym.


Offline nadszedłczas

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Maj, 2018, 17:00 »
Zgadzam się,że hipoteza może się różnić od teorii w świecie naukowym.Ale to forum nie jest światem naukowym i posługuje się mniej wyrafinowanym językiem.Jednakże nawet w świecie naukowym hipoteza nie oznacza faktu.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Maj, 2018, 17:06 »
A wiecie, że na arce byli tylko przedstawiciele różnych form zwierząt? Noe zabrał rodziny z każdego rodzaju, który z pewnością gatunkiem nie był. Inaczej wszystkie gatunki nie zmieściłyby się na tym statku.

Powyższe oznacza, że po potopie nastąpiła najszybsza znana (nieznana?) nauce forma ewolucji - w ciągu kilku tysięcy lat powstało tyle nowych gatunków co nigdy w dziejach Ziemi.

Kto wierzy biblii ten wierzy w ewolucję w najszybszej postaci.

Przypominam, że nie jestem ateistą.


Offline Yaqr

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Maj, 2018, 17:33 »
Zachęcam Ciebie kolego do sprawdzenia co w sensie naukowym znaczy słowo teoria. Jaka jest różnica między teorią a hipotezą. Z tego co piszesz to mylisz pojęcia, teoria to nie hipoteza w zrozumieniu naukowym.

Teoria w świetle naukowym jest tylko najlepszym w danej chwili wymysłem naukowca na wyjaśnienie jakiegoś zagadnienia. Nie ma nic wspólnego z faktami. Do czasu gdy dana teoria nie została w pełni udowodniona i ma wiele braków, czyli zarzutów których nie może odeprzeć to niestety jest tylko bajka w stylu dawno dawno temu.

Teoria ewolucji nie radzi sobie z tak banalnymi sprawami jak np skamieniałe drzewa które przebijają się przez wiele warstw geologicznych. Biblia to oczywiście wyjaśnia no ale było by za prosto.

Ewolucja nie radzi sobie z tym ze nigdy nikt nie widział makro ewolucji, oczywiście Biblia wyjaśnia ze wszystko powstało według swoje rodzaju no ale było by za prosto.

Ewolucja nie radzi sobie z tym skąd poczucie dobra i zła, skąd empatia i masa pozytywnych emocji, Biblia znów to wyjaśnia ale znów było by za prosto.


Offline free

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Maj, 2018, 17:48 »
Ateizm zakłada brak Boga, skoro nie ma Boga to jakoś powstaliśmy, skoro powstalismy to według większości ateistów przez ewolucje. Zastanawia mnie to, ze ktoś wierzy w ewolucje gdy na świecie istnieje coś takiego jak płciowość. W pewnym momencie powstała załóżmy pierwsza małpa, żeby mogła dać kolejna małpę, w tym samym czasie musiała pojawić się Pani małpa.
Idźmy dalej, ewolucja zakłada przystosowanie się życia do danego miejsca. Dlaczego wiec nie ma życia na księżycu, które podtrzymuje się poprzez jedzenie piasku księżycowego i nie wymaga tlenu itp.
Dlaczego ludzie nie rozumieją prostej kwestii::

Załóżmy ze tworzy ktoś super komputer i program w którym na dysku tworzy sztuczna inteligencje, sztuczny wszechświat itp.
 Po 1 taki programista nie znajduje się w komputerze, na próżno go tam szukać.
Po 2 to programista decyduje o wszystkim, prędkości czasu, tego co się dzieje w danym programie itp.
Po 3 choć inteligentne twory programowe zostały by utworzone w gotowym programie, mógłby zastanawiać się jak to możliwe ze powstały, jak to jest ze maja początek i koniec, choć ich twórca dla nich mógłby wydawać się nieskończony itp.
Po 4 ktoś taki mógłby ingerować w dany twór, programistycznie tak aby kierować sprawami w odpowiednia stronę.
Po 5 ktoś taki mogliby ustanowić normy postępowania itp i wymagać tego od stworzonych istot.
Itp itd... można mnożyć takie informacje. Natomiast nigdy nie słyszałem żeby gdy ktoś włoży granat świni w pysk to jeśli powtórzysz próbę nieskończenie wiele razy to za którymś razem świniak podzieli się na kiełbasy, schaby itp...

Dlatego moje dociekanie ponieważ ciekawi mnie to jak można nie wierzyć w inteligentnego projektanta.

Choc sam nie jestem ewolucjonista bym powiedzial raczej z braku wystarczajacej wiedzy w dziedzinie to chce Wam zwrocic uwage ze autor ww tekstu w ogole tej teorii nie rozumie.
Te argumenty to czysty brak wiedzy na temat ewolucji. Przedewszystkim ewolucja nie zaklada pochodzenia od malpy lecz pokrewienstwo tych gatunkow.
Teoria ewolucji jest bardzo logiczna i jak sama nazwa wskazuje jest teoria. Mimo to o wiele blizsza prawdy w kwestii rozwoju zycia na ziemi niz stworzenie przez kogos. Problem jest taki ze kreacjonizm opiera sie na teorii istnienia wszechmocnego boga ale ta teorie kreacjonisci kreuja jako sprawdzony fakt.
Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Maj, 2018, 17:51 »
W ewolucję nie można wierzyć. Ewolucja to fakt.

Podziwiam pewność siebie w tak niejasnym świecie..
Sam ostatnie lata poszukiwań.  oceniam jako bardzo żmudną i nie łatwą ale ciekawą drogę.

Wiem jedno i tego jestem pewny.. unikam już kategorycznych stwierdzeń


Dialog którego sens to
.........Pomyśl, co będziesz wiedział  jutro ?

Faceci w czerni (ang. Men in Black) – film science fiction produkcji amerykańskiej z 1997 roku; reż. Barry Sonnenfeld.
Tommy Lee Jones – Kevin Brown / Agent K
Agent K :Ludzie nic nie wiedzą, nie chcą i  nie potrzebują  wiedzieć. Są szczęśliwi  PRZEKONANI ŻE ROZUMIEJĄ ŚWIAT . 
Agent J :Po co te sekrety , ludzie są cwani ,zrozumieliby .
Agent K : Sprytne bywają osoby .Ludzie to durne, płochliwe i niebezpieczne zwierzęta.
15 wieków temu wiedzieli, że Ziemia jest środkiem Wszechświata.
 500 lat temu, że jest płaska. 
A 15 minut temu ty wiedziałeś, że jesteśmy tu sami.
 "Pomyśl, co będziesz wiedział  jutro”  


Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Yaqr

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Maj, 2018, 17:53 »
Choc sam nie jestem ewolucjonista bym powiedzial raczej z braku wystarczajacej wiedzy w dziedzinie to chce Wam zwrocic uwage ze autor ww tekstu w ogole tej teorii nie rozumie.
Te argumenty to czysty brak wiedzy na temat ewolucji. Przedewszystkim ewolucja nie zaklada pochodzenia od malpy lecz pokrewienstwo tych gatunkow.
Teoria ewolucji jest bardzo logiczna i jak sama nazwa wskazuje jest teoria. Mimo to o wiele blizsza prawdy w kwestii rozwoju zycia na ziemi niz stworzenie przez kogos. Problem jest taki ze kreacjonizm opiera sie na teorii istnienia wszechmocnego boga ale ta teorie kreacjonisci kreuja jako sprawdzony fakt.

Hahaha mało co nie spadłem z krzesła jak pięknie napisałeś o tym ze nie pochodzą ludzie od małp tylko są blisko spokrewnieni. Widać ze nie masz zielonego pojęcia o ewolucji. Ja tematem kreacjonizmu i ewolucji interesuje się bardzo mocno od około 5-6 lat. Uwierz mi ze teoria ewolucji zakłada ze naszym przodkiem była małpa a tak ogólnie to jakaś bakteria.

A wiecie, że na arce byli tylko przedstawiciele różnych form zwierząt? Noe zabrał rodziny z każdego rodzaju, który z pewnością gatunkiem nie był. Inaczej wszystkie gatunki nie zmieściłyby się na tym statku.

Powyższe oznacza, że po potopie nastąpiła najszybsza znana (nieznana?) nauce forma ewolucji - w ciągu kilku tysięcy lat powstało tyle nowych gatunków co nigdy w dziejach Ziemi.

Kto wierzy biblii ten wierzy w ewolucję w najszybszej postaci.

Przypominam, że nie jestem ateistą.

Jak się spotkamy na piwie to udowodnię Ci ze aby powstało tyle gatunków co dziś wystarczyło by połowa lub mniej tego czasu. Każdy kto hodował zwierzęta (moi rodzice hodowali) wie jak szybko i łatwo powstają nowe gatunki i rasy. Co ciekawe nawet ewolucjonizm zakłada ze wszystko pochodzi z bakterii. Biblia mówi ze tylko w zwierzęta w obrębie rodziny pochodzą od siebie.

Zapytaj małe dziecko czy wilk, kojot, i pies to to samo zwierze? Oczywiste ze powie ze tak. Ewolucjoniści dorzucają do tego zestawu banana, rekina i człowieka i uważają ze pochodzą od jednego przodka.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 18:04 wysłana przez Yaqr »


Offline free

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Maj, 2018, 18:00 »
Hahaha mało co nie spadłem z krzesła jak pięknie napisałeś o tym ze nie pochodzą ludzie od małp tylko są blisko spokrewnieni. Widać ze nie masz zielonego pojęcia o ewolucji. Ja tematem kreacjonizmu i ewolucji interesuje się bardzo mocno od około 5-6 lat. Uwierz mi ze teoria ewolucji zakłada ze naszym przodkiem była małpa a tak ogólnie to jakaś bakteria.

Musisz w obec tego jeszcze jakis czas sie pointeresowac by nie rzucac naciaganych twierdzen
Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Offline Yaqr

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Maj, 2018, 18:10 »
Musisz w obec tego jeszcze jakis czas sie pointeresowac by nie rzucac naciaganych twierdzen

W wielkim skrócie: naukowcy uważają ze 4,5 miliarda lat temu powstała ziemia na której były jeziora czy morza, ogólnie gorące źródła wody i w tych wodach pod wpływem uderzenia pioruny powstały pierwsze aminokwasy a potem jakimś cudem zmieniły się w pierwsze formy życia takie jak bakterie itp. Potem to wszystko się zmieniało i „ewoluowało” do człowieka. Żeby ktoś uwierzył w ten stek bezpodstawnych informacji trzeba dodać ze trwało to miliardy lat bo w innym wypadku ktoś mógłby powiedzieć ze przecież nigdy nic takiego nie widzieliśmy.

Nie chce mi się produkować stosów informacji dlatego obejrzyj po prostu:

https://m.youtube.com/watch?v=IUJ0inqoolo

Ta debata i setki innych dowodzą tego ze teoria ewolucji jest mitem. Ja nie narzucam innym tego żeby wierzyli w Boga, to wybór każdego. Zastanawiam się jak można wierzyć w ewolucje i brak Boga.


Offline Bożydar

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Maj, 2018, 20:27 »
A jak wykształciły się dziury w żółtym serze na księżycu? :)


Offline HARNAŚ

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Maj, 2018, 21:03 »
Mikro ewolucja to oczywiście fakt. Jest 6 rodzajów ewolucji. Jeśli uważasz ze pierwsi ludzie pochodzili od małp to poszukaj w internecie informacji jak zakłamanymi dowodami się posługiwano i ze wszystko to było kartowane ponieważ ludzie którzy uwierzyli w ewolucje, chcieli za wszelka cenę jej dowieść. Ewolucja to największe kłamstwo jakie wymyślono.

Nie twierdzę , że człowiek pochodzi od małpy , takie wnioski wyciągają  ludzie , którzy nie mają chęci zgłębienia pojęcia o ewolucji , bo wierzą w stwarzanie , którego sprawcą jest Bóg . Uważam ,że i ludzie i małpy miały kiedyś wspólnych przodków , jedni ewoluowali w jednym kierunku , pod wpływem warunków w jakich się znalazły , inne w drugim.
A ewolucja jest faktem i można ją nawet zaobserwować na przestrzeni naszego życia . Nie jestem ateistą.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 21:11 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Yaqr

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Maj, 2018, 21:14 »
Nie twierdzę , że człowiek pochodzi od małpy , takie wnioski wyciągają  ludzie , którzy nie mają chęci zgłębienia pojęcia o ewolucji , bo wierzą w stwarzanie , którego sprawcą jest Bóg . Uważam ,że i ludzie i małpy miały kiedyś wspólnych przodków , jedni ewoluowali w jednym kierunku , pod wpływem warunków w jakich się znalazły , inne w drugim.
A ewolucja jest faktem i można ją nawet zaobserwować na przestrzeni naszego życia . Nie jestem ateistą.

Czyli kolejna teoria ewolucji. Ja wierze w mikro ewolucje, która jest faktem i nikt z nią raczej nie dyskutuje. Pokaz mi przykład makro ewolucji, ewolucji chemicznej czy gwiezdnej... choć jeden przykład.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Maj, 2018, 21:19 »
Wczoraj wieczorem widziałem ISS. Niektóre Internety dopiero dziś o tym napisały. Ale widziałem też UFO przez 2 sekundy lecące za stacją. Nagle zapaliło światło na 1 s. Następnie gwałtownie skręciło na lewo pod kątem ok 110 - 120 stopni. I zgasiło światełko, tak jak gaśnie żarówka. Prawdopodobnie skapowali się, że ich obserwuję.
Za chwilę idę znów oglądać przeloty. Teraz schowam się w krzakach, żeby UFO nie wiedziało, że jest obserwowane. Może tym razem się nie spłoszy.

Ewolucja postępuje nadal. Jednak niektórzy zatrzymali się przy pilnowaniu bulionu pierwotnego, żeby nie wykipiał.  ;)