Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?  (Przeczytany 47987 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Maj, 2018, 07:14 »

Harnaś a powiedz mi taka rzecz, te meteoryty są badane przed tym jak spadną na ziemie czy po tym? Rozumiem ze gdy spadają na ziemie to robią to w sterylnych warunkach? Żaden ziemski aminokwas nie ma szans przedostać się na meteoryty?
W środku meteorytów , w środku kochanieńki , aby je poddać badaniu należy przeciąć piłą diamentową.
 Dlaczego dzieje się tak , że jak ktoś ma małą wiedzę na jakiś temat to najwięcej zabiera głosu? Dzisiaj u mojego kolegi z czata znalazłem odpowiedź : Nie znam się więc się wypowiem.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2018, 07:16 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Safari

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Maj, 2018, 10:42 »
Szkoda, ze cisza, Bo ciekawa jestem jak zalozyciel watku odpowiedzialby na te ostatnio wysuniete argumenty...
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline skyline

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Maj, 2018, 13:52 »
Widzisz dla mnie odpowiedz jest jedna:

https://m.youtube.com/watch?v=Rwio3oJNhDw

Hovind w tym filmie pokazuje  dokładnie taką samą retorykę i argumentację jaką poznałem u Jehowych:

Pytanie: Dlaczego Biblia jest słowem Bożym?
Odpowiedź: Bo tak mówi Biblia


Poza tym Hovind nie jest autorytetem nawet wśród innych kreacjonistów ze swoim przekonaniem o istnieniu Ziemi  od 6000 lat argumentowanym: "bo tak"


Prowadź poważną dyskusję - doczekasz się poważnych odpowiedzi


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Maj, 2018, 16:10 »
Zastanawiam się gdzie tu  HIPOTEZA a gdzie TEORIA  :o :o


Online Reskator

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Maj, 2018, 17:05 »
Jaką trzeba mieć wiarę żeby wierzyć że Noe na statku zmieścił miliony gatunków po jednej parze i żarcie dla nich i w osiem osób sprzątał kupy przez wiele dni 😄
No dinozaury już wtedy wymarły.
A kup nikt nie sprzątał by było cieplej. ;)

Zastanawia mnie mądrość ewolucji w łóżku- by w czasie prokreacji dać - d o z n a n i a-  o których filozofom się nie śniło.
Tłumaczę to Bogiem a nie ślepemu przypadkowi czyli ewolucji.

Mutacje tak!-,ale ewolucja odpada.
PS:Małpy współczesne powinny już chociaż mówić słowo -mama.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2018, 17:56 wysłana przez Reskator »


Offline matus

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Maj, 2018, 17:16 »
Ja tu widzę straszliwe pomieszanie i ciągłe mylenie terminologii.
Teoria (w znaczeniu powszechnym), teoria naukowa, hipoteza - to są odrębne rzeczy.
Nie dorabiajmy do tego jakichś swoich definicji, bo te definicje już istnieją i są powszechnie przyjęte.
Dyskusja z kimś, kto zachowuje się, jakby zjadł w temacie wszystkie rozumy, a brakuje mu właśnie takiej podstawy podstaw do dalszego zgłębiania zagadnień jest według mnie daremna.
A jak widzę jak ktoś z głupawym uśmieszkiem twierdzi, że "przecież teoria naukowa to tylko teoria", to mi się odechciewa czegokolwiek (raz nawet dostałem bezdechu).
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Online Reskator

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Maj, 2018, 19:29 »
Ja tu widzę straszliwe pomieszanie i ciągłe mylenie terminologii.
Teoria (w znaczeniu powszechnym), teoria naukowa, hipoteza - to są odrębne rzeczy.
Nie dorabiajmy do tego jakichś swoich definicji, bo te definicje już istnieją i są powszechnie przyjęte.
Dyskusja z kimś, kto zachowuje się, jakby zjadł w temacie wszystkie rozumy, a brakuje mu właśnie takiej podstawy podstaw do dalszego zgłębiania zagadnień jest według mnie daremna.
A jak widzę jak ktoś z głupawym uśmieszkiem twierdzi, że "przecież teoria naukowa to tylko teoria", to mi się odechciewa czegokolwiek (raz nawet dostałem bezdechu).
Teoria naukowa to tylko teoria-też tak to odbieram.
W USA nakazano nauczycielom mówić w szkołach o ewolucji jako o teori,a nie jako czymś pewnym,udowodnionym.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2018, 19:31 wysłana przez Reskator »


Offline julia7

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Maj, 2018, 19:44 »
Teoria naukowa to tylko teoria-też tak to odbieram.
W USA nakazano nauczycielom mówić w szkołach o ewolucji jako o teori,a nie jako czymś pewnym,udowodnionym.

A weź, proszę, podaj przykład jednej choć rzeczy, która jest W NAUCE pewna, udowodniona?


Online Reskator

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Maj, 2018, 19:51 »
A weź, proszę, podaj przykład jednej choć rzeczy, która jest W NAUCE pewna, udowodniona?
Rad dodam Polon -Nobel za odkrycie Słodowska
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2018, 20:16 wysłana przez Reskator »


Offline matus

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Maj, 2018, 20:26 »
Teoria naukowa to tylko teoria-też tak to odbieram.
W USA nakazano nauczycielom mówić w szkołach o ewolucji jako o teori,a nie jako czymś pewnym,udowodnionym.
I o tym właśnie pisałem - nierozumienie postaw, czyli nierozróżnianie definicji i wymądrzanie się.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline julia7

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Maj, 2018, 22:35 »
Rad dodam Polon -Nobel za odkrycie Słodowska

No ale bierzesz pod uwagę fakt, że całe hasło pt. "promieniotwórczość" i całe hasło pt. "tablica pierwiastków chemicznych" i całe hasło pt. "atom i jego budowa" są teoriami naukowymi?


Offline Safari

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Maj, 2018, 23:17 »
Omg. 😀 A gdzie Yagr? 😁

Ja tez tak kiedys mowilam "teoria, teoria" dyskutujac z doktorem fizyki. Taka bylam madra, w koncu on zamilkl. I myslalam, ze mam racje a potem doczytalam 😃 to taka moja historyjka 😀

P.S. poza tym naprawde jestem wdzieczna wielu pokoleniom naukowcow za to, ze oddali sie nauce a nie religii, ze jako ludzkosc przeszczepiamy organy, serca, nerki, ze mamy szczepionki I nie musimy umierac na tezec, ze mamy internet, samochody, samoloty, in vitro... Ja sie z tego bardzo ciesze I to doceniam. DLA mnie religia przegrywa sromotnie z nauka. (Oczywiscie plusy I minusy SA I jestem ich swiadoma, ale... Chcialabym zeby wierzacy czasem pomysleli Ile zawdzieczaja nauce... korzystamy z tego dorobku na co dzien.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2018, 23:19 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline free

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Maj, 2018, 23:32 »
😀

P.S. poza tym naprawde jestem wdzieczna wielu pokoleniom naukowcow za to, ze oddali sie nauce a nie religii, ze jako ludzkosc przeszczepiamy organy, serca, nerki, ze mamy szczepionki I nie musimy umierac na tezec, ze mamy internet, samochody, samoloty, in vitro... Ja sie z tego bardzo ciesze I to doceniam. DLA mnie religia przegrywa sromotnie z nauka. (Oczywiscie plusy I minusy SA I jestem ich swiadoma, ale... Chcialabym zeby wierzacy czasem pomysleli Ile zawdzieczaja nauce... korzystamy z tego dorobku na co dzien.

Brawo Safari

W calych tych dewagacjach czesto sie zapomina gdzie bysmy byli gdyby nie nauka
Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #58 dnia: 31 Maj, 2018, 07:17 »
Omg. 😀 A gdzie Yagr? 😁

Yaqr myśląc że może bezkarnie poniżać na PW, przeliczył się. Na chwilę obecną jest zablokowany.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Sebastian

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #59 dnia: 31 Maj, 2018, 07:44 »
a mnie interesuje, na czym opierają swoje akrasnoludkowe poglądy ludzie, którzy nie wierzą w istnienie krasnoludków ;)

podkreślam, że nikt do tej pory nie udowodnił ani istnienia ani nieistnienia krasnoludków, a zatem mamy remis i już na starcie uprawnione są poglądy o istnieniu i o nieistnieniu

mocną przesłanką przemawiającą za istnieniem krasnoludków jest słowiańska wielowiekowa mądrość ludowa mówiąca że mleko kwaśnieje, gdyż krasnoludki sikają do mleka

owszem, istnieją teorie mówiące o tym ze mleko kwaśnieje wskutek dzialania bakterii, ale to są tylko teorie, ich weryfikacja wymaga użycia mikroskopu, a co ważniejsze gołym okiem nikt nigdy bakterii nie zobaczył.

mikroskop jest dzielem niedoskonałego grzesznego człowieka więc może działać wadliwie, a poza tym można przypuszczać że ludzie którzy konstruują mikroskopy są opętani przez diabła...

można zapytać retorycznie: czy lepiej zaufać wielowiekowej mądrości starszej niż początki państwa polskiego czy wątpliwej pseudomądrości opętanych przez diabła konstruktorów mikroskopu

ludzi nieprzekonanych powyższą logiczną argumentacją odsyłam do "prawie naukowego" opracowania pod tytułem "ślepy mikroskopotwórca"

kończąc: wywołuję do tablicy akrasnoludkowców i oczekuję że wytłumaczą się ze swojej niewiary w siedmiu krasnoludków i ze swojej niewiary w królewnę śnieżkę...


Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)