Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?  (Przeczytany 48729 razy)

Offline Sebastian

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Czerwiec, 2018, 13:57 »
Ha!
Nikt nie odpisuje a zatem moja argumentacja słuszna jest!
Wygrałem, wygrałem, wygrałem!
Naukowo udowodniłem istnienie Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #61 dnia: 02 Czerwiec, 2018, 14:03 »
Ha!
Nikt nie odpisuje a zatem moja argumentacja słuszna jest!
Wygrałem, wygrałem, wygrałem!
Naukowo udowodniłem istnienie Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków!

Na niektóre pytanie czy argumentację się nie odpowiada .... mam szacunek do Ciebie Sebastian
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwiec, 2018, 14:06 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Sebastian

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #62 dnia: 02 Czerwiec, 2018, 14:51 »
Na niektóre pytanie czy argumentację się nie odpowiada .... mam szacunek do Ciebie Sebastian
pytanie retoryczne: czyż "dyskusja" z kreacjonistów z ateistami nie wygląda tak jak opisałem na przykładzie argumentacji krasnoludkowca z akrasnoludkowcami?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #63 dnia: 02 Czerwiec, 2018, 15:11 »
pytanie retoryczne: czyż "dyskusja" z kreacjonistów z ateistami nie wygląda tak jak opisałem na przykładzie argumentacji krasnoludkowca z akrasnoludkowcami?
Sebastianie-to już zależny od Twojej interpretacji, nie mogę na tym etapie na razie komentować -  zostawiam w punkcie; 3,04 - ukłony   :) :)


Offline Sebastian

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #64 dnia: 02 Czerwiec, 2018, 21:46 »
Pokaz mi przykład makro ewolucji, ewolucji chemicznej czy gwiezdnej... choć jeden przykład.
pokaż mi proces trwający miliony lat ale w taki sposób abym mógł go prześledzić przez moje życie które trwa 70-80 lat w tym aktywność zawodowa max. 50 lat ;)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline free

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #65 dnia: 02 Czerwiec, 2018, 22:45 »
Kiedys jak bylem jeszcze SJ jedna kolezanka zapytala mnie czy my wierzymy w Sw Mikolaja. Ja jej na to pytaniem - a wy wierzycie?
Wiara czesto mylona jest z tradycja
Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Offline Alicja

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 87
  • Polubień: 202
  • "we're all mad here"
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #66 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 02:21 »
Ale wiecie o tym, że teoria ewolucji nie objaśnia skąd powstało życie, więc można spokojnie wierzyć w boga i uznawać teorię ewolucji, nie?

Tak samo nie wszyscy ateiści uznają teorię ewolucji.

Temat postu nijak się ma do stawianej w poście tezy.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2018, 02:23 wysłana przez Alicja »
'How do you know I'm mad?' said Alice.
'You must be,' said the Cat, 'or you wouldn't have come here.'


Offline Litwin

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #67 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 09:10 »
pytanie retoryczne: czyż "dyskusja" z kreacjonistów z ateistami nie wygląda tak jak opisałem na przykładzie argumentacji krasnoludkowca z akrasnoludkowcami?
Yagr rozpoczynając ten wątek nie zdawał sobie sprawy jakie argumenty na poparcie swej wiary w Boga przeczyta, bo przecież chodzilo mu o to by pokazać ze ateizm to bzdura, i Ci co popierają taki światopogląd (ateistyczny) to durnie.
"Oparcie" swego światopoglądu na czymś jest konstrukcją myślową. To wiedza o świecie, wszechswiecie i doświadczenie, powoduje, że mamy takie a nie inne przekonania.
Myślę, że i tak dyskusja na  niefortunnie postawione przez Yagra pytanie,  rozwija się  znakomicie.


Nabot

  • Gość
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #68 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 09:29 »
Kilka odpowiedzi dla tych którzy twierdzą, ze mozna pogodzić ewolucje i Boga, dla tych którzy uważają, że Biblia nie jest natchniona lub zawiera mity, dla tych którzy wierzą, że człowiek pochodzi od małpek (w zasadzie trzeba przyznać ze ewolucjoniści twierdzili nawet, że człowiek pochodzi od świni, pytanie czy o tym wiedzieliście), dla tych którzy wierzą, że embrion ludzki i innych zwierząt jest podobny do siebie (kłamstwo usprawiedliwiające aborcje) dla tych którzy wierzą, że to nie Bóg ma prawo ustalać normy i zasady (dziwie sie, ze nie podchodzicie do innych ludzi aby zabrać im np telefon bo powinno według ewolucji rządzić prawo dżungli) i w końcu dla tych, którzy uważają że są różne rasy choć Bóg stworzył jedną (hitler i wielu innych łajdaków gleboko wierzyli, że ewolucja to prawda).

Zapraszam do obejrzenia wykładów na temat największych kłamstw ewolucji oraz wykazania, że Biblia to księga faktów.

https://m.youtube.com/watch?v=8DpeIBP_luE

https://m.youtube.com/watch?v=yP1E5nBC7zw

https://m.youtube.com/watch?v=Sxy5RPrjUI0

https://m.youtube.com/watch?v=ZtXwBEN6Quk

https://m.youtube.com/watch?v=cXsd9S4XzYs

Jeżeli kogos nie interesuje tematyka to wątpię aby znalazł czas na obejrzenie ale jeśli kogos naprawde ciekawi temat to zachęcam do obejrzenia i zbadania "dowodów".

Mam na imie Magda i jestem dumna, że wierze w Boga i mam mnóstwo dowodów na Jego istnienie.


Offline free

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #69 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 09:50 »
Kilka odpowiedzi dla tych którzy twierdzą, ze mozna pogodzić ewolucje i Boga, dla tych którzy uważają, że Biblia nie jest natchniona lub zawiera mity, dla tych którzy wierzą, że człowiek pochodzi od małpek (w zasadzie trzeba przyznać ze ewolucjoniści twierdzili nawet, że człowiek pochodzi od świni, pytanie czy o tym wiedzieliście), dla tych którzy wierzą, że embrion ludzki i innych zwierząt jest podobny do siebie (kłamstwo usprawiedliwiające aborcje) dla tych którzy wierzą, że to nie Bóg ma prawo ustalać normy i zasady (dziwie sie, ze nie podchodzicie do innych ludzi aby zabrać im np telefon bo powinno według ewolucji rządzić prawo dżungli) i w końcu dla tych, którzy uważają że są różne rasy choć Bóg stworzył jedną (hitler i wielu innych łajdaków gleboko wierzyli, że ewolucja to prawda).

Zapraszam do obejrzenia wykładów na temat największych kłamstw ewolucji oraz wykazania, że Biblia to księga faktów.

https://m.youtube.com/watch?v=8DpeIBP_luE

https://m.youtube.com/watch?v=yP1E5nBC7zw

https://m.youtube.com/watch?v=Sxy5RPrjUI0

https://m.youtube.com/watch?v=ZtXwBEN6Quk

https://m.youtube.com/watch?v=cXsd9S4XzYs

Jeżeli kogos nie interesuje tematyka to wątpię aby znalazł czas na obejrzenie ale jeśli kogos naprawde ciekawi temat to zachęcam do obejrzenia i zbadania "dowodów".

Mam na imie Magda i jestem dumna, że wierze w Boga i mam mnóstwo dowodów na Jego istnienie.

Ja wszystkie te filmiki widzialem i jako ateista mam ich calkiem inny odbior niz Ty i inni wierzacy. Zarowno w filmach popierajacych ewolucje czy wielki wybuch jak i tych popierajacych kreacjonizm autorzy pomijaja niewygodne dla siebie fakty a niektore nadinterpretuja.

Nawet jesli udowodnimy ze ewolucja nie miala miejsca to i tak nie jest dowodem na istnienie Boga. Podobnie udowadniajac ze Bog jest legenda nie potwierdzamy faktu ewolucji.
Obie te teorie wymagaja obiektywnych dowodow empirycznych
Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Nabot

  • Gość
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #70 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 10:20 »
Ja wszystkie te filmiki widzialem i jako ateista mam ich calkiem inny odbior niz Ty i inni wierzacy. Zarowno w filmach popierajacych ewolucje czy wielki wybuch jak i tych popierajacych kreacjonizm autorzy pomijaja niewygodne dla siebie fakty a niektore nadinterpretuja.

Nawet jesli udowodnimy ze ewolucja nie miala miejsca to i tak nie jest dowodem na istnienie Boga. Podobnie udowadniajac ze Bog jest legenda nie potwierdzamy faktu ewolucji.
Obie te teorie wymagaja obiektywnych dowodow empirycznych

Czy widziałeś te konkretne wykłady? Czy widzisz ile kłamstw pada żeby udowodnić ewolucje? Temat jakiś został podjęty nazywa sie na czym opierajcie ateistyczne poglądy, rozumiem, że założyciel wątku chciał w ten sposób dowiedzieć się o tym skąd wzięło sie życie skoro Bóg nie istnieje? Oczywistym faktem jest to, że był inteligetny projektant i profesor to udowadnia. Był na tym forum pewien bardzo mądry i mający ogromna wiedzę człowiek, Gorszyciel, którego bardzo chetnie z mężem byśmy poznali. Zapewne wykazał by wam jak zakłamana jest teoria ewolucji i jak słabe fundamenty ma. Dodatkowo zapewne wykazał by, że nigdy w historii poziom wiary w Boga nie był tak niski przy czym przełożył sie na zupełne zepsucie moralne, w tym aborcje, wojny na tle etnicznym, morderstwa itp. Większość wypowiadających sie tutaj Państwa nie ma pojecia co popiera i w jakim kierunku zmierza. Już nie będę komentowała nawet tego, że jakiś pan napisał, że ewolucja to fakt. Jak niedouczonym trzeba być aby tak twierdzić. Jedynym faktem związanym z ewolucja i blednie nazywanym jest mikro ewolucja a raczej przystosowanie sie już istniejącego gatunku do panujących warunków. Jest to fakt i wcale nie jest teoria naukowa jak to opisywał inny pan. Udajecie Państwo niezwykle mądrych i oczytanych nie badając dowódow i fundamentów waszych poglądów. Wierzycie ludziom, którzy na podstawie JEDNEGO zęba stwierdzili, że mają dowód na pochodzenie człowieka od małpy. Ci sami ludzie po kilku latach małym druczkiem w znanych czasopismach przyznali się, że był to ząb świni. Dlaczego w podręcznikach dalej widnieją rysunki tego znaleziska jako zęba człowieka pierwotnego? Takich sytuacji są dziesiątki czy tego chcecie czy nie a teoria ewolucji to żaden fakt a tylko zwykły mit. Skąd sie wziął? Profesor odpowiada na to pytanie jak i wiele innych.


Offline free

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #71 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 10:36 »
Czy widziałeś te konkretne wykłady? Czy widzisz ile kłamstw pada żeby udowodnić ewolucje? Temat jakiś został podjęty nazywa sie na czym opierajcie ateistyczne poglądy, rozumiem, że założyciel wątku chciał w ten sposób dowiedzieć się o tym skąd wzięło sie życie skoro Bóg nie istnieje? Oczywistym faktem jest to, że był inteligetny projektant i profesor to udowadnia. Był na tym forum pewien bardzo mądry i mający ogromna wiedzę człowiek, Gorszyciel, którego bardzo chetnie z mężem byśmy poznali. Zapewne wykazał by wam jak zakłamana jest teoria ewolucji i jak słabe fundamenty ma. Dodatkowo zapewne wykazał by, że nigdy w historii poziom wiary w Boga nie był tak niski przy czym przełożył sie na zupełne zepsucie moralne, w tym aborcje, wojny na tle etnicznym, morderstwa itp. Większość wypowiadających sie tutaj Państwa nie ma pojecia co popiera i w jakim kierunku zmierza. Już nie będę komentowała nawet tego, że jakiś pan napisał, że ewolucja to fakt. Jak niedouczonym trzeba być aby tak twierdzić. Jedynym faktem związanym z ewolucja i blednie nazywanym jest mikro ewolucja a raczej przystosowanie sie już istniejącego gatunku do panujących warunków. Jest to fakt i wcale nie jest teoria naukowa jak to opisywał inny pan. Udajecie Państwo niezwykle mądrych i oczytanych nie badając dowódow i fundamentów waszych poglądów. Wierzycie ludziom, którzy na podstawie JEDNEGO zęba stwierdzili, że mają dowód na pochodzenie człowieka od małpy. Ci sami ludzie po kilku latach małym druczkiem w znanych czasopismach przyznali się, że był to ząb świni. Dlaczego w podręcznikach dalej widnieją rysunki tego znaleziska jako zęba człowieka pierwotnego? Takich sytuacji są dziesiątki czy tego chcecie czy nie a teoria ewolucji to żaden fakt a tylko zwykły mit. Skąd sie wziął? Profesor odpowiada na to pytanie jak i wiele innych.
Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #72 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 10:37 »
Czy widziałeś te konkretne wykłady? Czy widzisz ile kłamstw pada żeby udowodnić ewolucje?

Nawet gdyby cały film był bzdurą to nie dowodzi istnienia boga

Temat jakiś został podjęty nazywa sie na czym opierajcie ateistyczne poglądy, rozumiem, że założyciel wątku chciał w ten sposób dowiedzieć się o tym skąd wzięło sie życie skoro Bóg nie istnieje?
Nie, autor chciał się dowiedzieć na czym ludzie opierają poglądy ateistyczne, a nie skąd wzięło się życie.

Oczywistym faktem jest to, że był inteligetny projektant i profesor to udowadnia.

Tak samo prawdziwe jest stwierdzenie "oczywistym faktem jest że nie było inteligentnego projektanta itp"

Był na tym forum pewien bardzo mądry i mający ogromna wiedzę człowiek, Gorszyciel, którego bardzo chetnie z mężem byśmy poznali. Zapewne wykazał by wam jak zakłamana jest teoria ewolucji i jak słabe fundamenty ma.

Goszyciel zajmował się językami antycznymi. W jaki sposób może pomóc w temacie ewolucji?

Dodatkowo zapewne wykazał by, że nigdy w historii poziom wiary w Boga nie był tak niski

Co oznacza że coraz więcej ludzi zaczyna myśleć samodzielnie

przy czym przełożył sie na zupełne zepsucie moralne, w tym aborcje, wojny na tle etnicznym, morderstwa itp.

Pierwszego morderstwa dopuścił się ponoć Kain. Ale on chyba jeszcze nie wierzył w ewolucję...?
A wojny na tle etnicznym prowadzili zazwyczaj wyznawcy boga a nie ateiści, że przypomnę Żydów biblijnych

Większość wypowiadających sie tutaj Państwa nie ma pojecia co popiera i w jakim kierunku zmierza.

A ja jestem w mniejszości i dobrze mi z tym

Już nie będę komentowała nawet tego, że jakiś pan napisał, że ewolucja to fakt. Jak niedouczonym trzeba być aby tak twierdzić. Jedynym faktem związanym z ewolucja i blednie nazywanym jest mikro ewolucja a raczej przystosowanie sie już istniejącego gatunku do panujących warunków. Jest to fakt i wcale nie jest teoria naukowa jak to opisywał inny pan.

Piękne. W jednym akapicie napisać że ewolucja nie istnienie i że jest faktem.

Udajecie Państwo niezwykle mądrych i oczytanych nie badając dowódow i fundamentów waszych poglądów.

Wręcz przeciwnie. Uznaję że w temacie ewolucji wiem jeszcze bardzo niewiele, jednocześnie bardzo skrupulatnie badam to zagadnienie.

Wierzycie ludziom, którzy na podstawie JEDNEGO zęba stwierdzili, że mają dowód na pochodzenie człowieka od małpy.

Proszę nie robić z nas aż tak naiwnych. Człowiek nie pochodzi od małpy, nawet ewolucjoniści tak nie twierdzą.

Ci sami ludzie po kilku latach małym druczkiem w znanych czasopismach przyznali się, że był to ząb świni. Dlaczego w podręcznikach dalej widnieją rysunki tego znaleziska jako zęba człowieka pierwotnego?

Może dlatego, że nikt nie powyrywał kartek ze starych książek?

Takich sytuacji są dziesiątki czy tego chcecie czy nie a teoria ewolucji to żaden fakt a tylko zwykły mit. Skąd sie wziął? Profesor odpowiada na to pytanie jak i wiele innych.

Nie jestem ateistą więc na zakończenie jedynie dodam: dlaczego rozmawiamy o ewolucji, skoro wątek dotyczy ateizmu?
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec, 2018, 11:33 wysłana przez gerontas »


Offline Safari

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #73 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 10:38 »
"Dodatkowo zapewne wykazał by, że nigdy w historii poziom wiary w Boga nie był tak niski przy czym przełożył sie na zupełne zepsucie moralne, w tym aborcje, wojny na tle etnicznym, morderstwa itp. "

Prosze o dowody popierajace to twierdzenie.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline tutek

Odp: Na czym opieracie swoje ateistyczne poglądy?
« Odpowiedź #74 dnia: 03 Czerwiec, 2018, 10:40 »
Czy widziałeś te konkretne wykłady? Czy widzisz ile kłamstw pada żeby udowodnić ewolucje? Temat jakiś został podjęty nazywa sie na czym opierajcie ateistyczne poglądy, rozumiem, że założyciel wątku chciał w ten sposób dowiedzieć się o tym skąd wzięło sie życie skoro Bóg nie istnieje? Oczywistym faktem jest to, że był inteligetny projektant i profesor to udowadnia. Był na tym forum pewien bardzo mądry i mający ogromna wiedzę człowiek, Gorszyciel, którego bardzo chetnie z mężem byśmy poznali. Zapewne wykazał by wam jak zakłamana jest teoria ewolucji i jak słabe fundamenty ma. Dodatkowo zapewne wykazał by, że nigdy w historii poziom wiary w Boga nie był tak niski przy czym przełożył sie na zupełne zepsucie moralne, w tym aborcje, wojny na tle etnicznym, morderstwa itp. Większość wypowiadających sie tutaj Państwa nie ma pojecia co popiera i w jakim kierunku zmierza. Już nie będę komentowała nawet tego, że jakiś pan napisał, że ewolucja to fakt. Jak niedouczonym trzeba być aby tak twierdzić. Jedynym faktem związanym z ewolucja i blednie nazywanym jest mikro ewolucja a raczej przystosowanie sie już istniejącego gatunku do panujących warunków. Jest to fakt i wcale nie jest teoria naukowa jak to opisywał inny pan. Udajecie Państwo niezwykle mądrych i oczytanych nie badając dowódow i fundamentów waszych poglądów. Wierzycie ludziom, którzy na podstawie JEDNEGO zęba stwierdzili, że mają dowód na pochodzenie człowieka od małpy. Ci sami ludzie po kilku latach małym druczkiem w znanych czasopismach przyznali się, że był to ząb świni. Dlaczego w podręcznikach dalej widnieją rysunki tego znaleziska jako zęba człowieka pierwotnego? Takich sytuacji są dziesiątki czy tego chcecie czy nie a teoria ewolucji to żaden fakt a tylko zwykły mit. Skąd sie wziął? Profesor odpowiada na to pytanie jak i wiele innych.

Masz 100% racji, mi zawsze wystarczało to, że teoria ewolucji to cały czas tylko i wyłącznie ewolucja nie poparta tak naprawdę żadnymi dowodami naukowymi. Teoretycznie to nawet na Marsie żyją jakieś zielone ludziki gdy tymczasem już na Ukrainie były też widziane ;)