Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Brat Bogumił - the series  (Przeczytany 81322 razy)

Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #330 dnia: 01 Listopad, 2018, 22:36 »
Zacząłem pisać nowy odcinek i dopadło mnie coś, czego się dotąd nie spodziewałem przy takiej grotesce - chronologia zdarzeń i spójność świata przedstawionego. Kolejny epizod miał się dziać na zgromadzeniu letnim (wszyscy je kochamy, prawda?), tymczasem ostatni odcinek rozgrywał się październiku, bo Zachariasz zaczął studia. Kongres miał popchnąć pewne wątki do przodu, a teraz będę musiał zrobić z niego prequel albo najlepiej - zostawić sobie ten epizod na później i w efekcie zmienić jego dynamikę i przebieg akcji. W cholerę szkoda, bo zapowiadała się masa fajnych akcji i wprowadzenie nowych postaci...

No nic, uroki tworzenia serii :P
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2018, 22:47 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline PoProstuJa

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #331 dnia: 01 Listopad, 2018, 22:47 »
Zacząłem pisać nowy odcinek i dopadło mnie coś, czego się dotąd nie spodziewałem przy takiej grotesce - chronologia zdarzeń i spójność świata przedstawionego. Kolejny epizod miał się dziać na zgromadzeniu letnim (wszyscy je kochamy, prawda?), tymczasem ostatni odcinek rozgrywał się październiku, bo Zachariasz zaczął studia. Kongres miał popchnąć pewne wątki do przodu, a teraz będę musiał zrobić z niego prequel albo najlepiej - zostawić sobie ten epizod na później i w efekcie zmienić jego dynamikę i przebieg akcji.

Uroki tworzenia serii :P

W październiku też są zgromadzenia... tylko nie letnie, a jesienne :D
Na pewno coś wymyślisz. Możesz na przykład skorzystać z retardacji  ;D


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #332 dnia: 01 Listopad, 2018, 22:51 »
W październiku też są zgromadzenia... tylko nie letnie, a jesienne :D

No i będę musiał iść w tę stronę. Ale jesienne to już pod zadaszeniem, nie na otwartym stadionie, sporo atrakcji i klimatu ucieknie: leżaki, bracia i siostry gotujący się w upałach, sektory pachnące ogórkami kiszonymi, "sprzedawcy świątynni" rozstawieni ze straganami, oferujący okładki biblijne z ekoskóry. Flirty, romanse, szlajanie się po sektorach i szukanie znajomych, wyprawy po napoje. Dramat nawet! Dramat, do jasnej cholery - najważniejszy punkt całego programu, nie licząc przerwy, nie do zastąpienia!
 :(

Najwyżej trochę pomysłów odratuję robiąc w jesiennym retrospekcje z letniego :)
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2018, 22:57 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline PoProstuJa

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #333 dnia: 01 Listopad, 2018, 23:00 »
No i będę musiał iść w tę stronę. Ale jesienne to już pod zadaszeniem, nie na otwartym stadionie, sporo atrakcji i klimatu ucieknie: leżaki, bracia i siostry gotujący się w upałach, sektory pachnące ogórkami kiszonymi, "sprzedawcy świątynni" rozstawieni ze straganami, oferujący okładki biblijne z ekoskóry. Flirty, romanse, szlajanie się po sektorach i szukanie znajomych, wyprawy po napoje. Dramat nawet! Dramat, do jasnej cholery - najważniejszy punkt całego programu, nie licząc przerwy, nie do zastąpienia!
 :(

Najwyżej trochę pomysłów odratuję robiąc w jesiennym retrospekcje z letniego :)

No a co Ci szkodzi zrobić wstawkę, jak któryś z bohaterów wspomina letni kongres na którym był... np. gościnnie?! I pokazuje innym zdjęcia na smartfonie, filmiki itd. oraz dokonane zakupy przy stadionie! ...


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #334 dnia: 01 Listopad, 2018, 23:01 »
No a co Ci szkodzi zrobić wstawkę, jak któryś z bohaterów wspomina letni kongres na którym był... np. gościnnie?! I pokazuje innym zdjęcia na smartfonie, filmiki itd. oraz dokonane zakupy przy stadionie! ...

Będzie coś w tym stylu, nie mam wyjścia.


Offline PoProstuJa

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #335 dnia: 01 Listopad, 2018, 23:05 »
Będzie coś w tym stylu, nie mam wyjścia.

W pewnym (moim ulubionym) serialu pada stwierdzenie, że:
"reżyseria jest sztuką rezygnacji".

Czasami podobnie ma pisarz :)

A druga złota myśl brzmi: "fikcja jest wykładnikiem prawdy"!  ;D


Offline Sebastian

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #336 dnia: 01 Listopad, 2018, 23:15 »
a nie można umieścić tego odcinka na drugiej półkuli, gdzieś w Argentynie? Tak w październiku zaczyna się robić cieplutko a lato mamy w grudniu i styczniu...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Caecus

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #337 dnia: 01 Listopad, 2018, 23:19 »
Ja to się już nie mogę doczekać nowego Bogumiła. Mam taki pomysł. Tych odcinków jest tak dużo i są rozsiane pomiędzy tyloma komentarzami, a ja czasem chciałbym komuś któryś pokazać. Można by te wszystkie stare epizody dać w jakieś jedno miejsce? Chyba będzie trochę wygodniej.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #338 dnia: 02 Listopad, 2018, 03:19 »
Ja to się już nie mogę doczekać nowego Bogumiła. Mam taki pomysł. Tych odcinków jest tak dużo i są rozsiane pomiędzy tyloma komentarzami, a ja czasem chciałbym komuś któryś pokazać. Można by te wszystkie stare epizody dać w jakieś jedno miejsce? Chyba będzie trochę wygodniej.

Pytaj moderacji, ja tu nie mam władzy. Może zrobią jakieś zamknięte hall of fame tylko z epizodami poukładanymi chronologicznie, dla czytelników którym nie chce się przebijać przez opisywany na bieżąco proces twórczy i interakcje pomiędzy autorem a odbiorcami. Ale to wyłącznie ich dobry gest, nic więcej.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2018, 03:25 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Safari

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #339 dnia: 02 Listopad, 2018, 07:26 »
Hej. Na zgromadzeniach jesiemnych jest ladna pogoda I sie spaceruje wokol Sali na przerwach😂😂😂 jedyna rozrywka
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Snowid

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #340 dnia: 03 Listopad, 2018, 06:02 »
Echhhh, okladki z ekoskóry... Kupowało się w Sosnowcu na przerwach zanim zakazali gdzieś w 2009. Kurła, ależ nostalgłem.

Teraz bracia wszystko cyfrowo ogarniają i nisza rynkowa znikła.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk



Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #341 dnia: 03 Listopad, 2018, 08:35 »
Pytaj moderacji, ja tu nie mam władzy. Może zrobią jakieś zamknięte hall of fame tylko z epizodami poukładanymi chronologicznie, dla czytelników którym nie chce się przebijać przez opisywany na bieżąco proces twórczy i interakcje pomiędzy autorem a odbiorcami. Ale to wyłącznie ich dobry gest, nic więcej.

Jeśli chcesz, to można w pierwszym poście zrobić taki spis treści, podobnie jak zrobiliśmy w wątku z naszą historią.


puma

  • Gość
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #342 dnia: 03 Listopad, 2018, 09:31 »
Zróbcie tak no bo ja bym to dalej poczytała a jestem na drugim odcinku :D


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #343 dnia: 03 Listopad, 2018, 09:40 »
Echhhh, okladki z ekoskóry... Kupowało się w Sosnowcu na przerwach zanim zakazali gdzieś w 2009. Kurła, ależ nostalgłem.

Teraz bracia wszystko cyfrowo ogarniają i nisza rynkowa znikła.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Co kurła? ;D
A kto pamięta wysyłanie Biblii razem ze śpiewnikiem?
Brat z Gdańska robił z tego zestaw w wersji deluxe..z żółtymi brzegami.
Swojego czasu gdy NO nie miał takiego zestawu to był dupa, a nie NO ;D


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #344 dnia: 03 Listopad, 2018, 10:22 »
Jeśli chcesz, to można w pierwszym poście zrobić taki spis treści, podobnie jak zrobiliśmy w wątku z naszą historią.

Zgoda - to najlepsze rozwiązanie, tyle że trzeba będzie na bieżąco aktualizować.