Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum  (Przeczytany 11909 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Październik, 2019, 09:55 »
 :) Harnaś nie bądź taki krytyczny  ;) roztwór musi się kiedyś nasycić  :) w szklance wody nie rozpuści się wiadra soli  ;) a tak bardziej na poważnie (choć sam nie wiem): "jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził"  >:D


Offline HARNAŚ

Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Październik, 2019, 10:00 »
Nasycone jeszcze przyjacielu nie jest , bo wejść jest nadal dużo , zatem zapotrzebowanie zagospodarowania tych ludzi jest . Wystarczy zobaczyć ile setek dziennie odwiedza to miejsce gości .


Offline Dianne

Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Październik, 2019, 13:08 »
a czy to wstyd mieć dobrą pamięć?! :)

Pewnie, że nie. Sama zapamiętuje zazwyczaj idiotyczne rzeczy jak np teksty głupich piosenek albo coś.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Fedorowicz

Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Październik, 2019, 00:56 »
Skoro stara ekipa nałożyła moderację to pod nowym szyldem ta moderacja nie powinna już obowiązywać . Takie jest moje zdanie , ale komu chce się tego słuchać.
 Regulamin się pozmieniał , w zasadzie nowi panowie pozmieniali , ale sukcesu to nie przynosi co było zresztą do przewidzenia . Wróżyłem taką przyszłość gdy jako niemal jedyny zabrałem głos w nowym wątku rozpoczętym przez administratorów parę miesięcy temu a dotyczył właśnie wprowadzanych zmian na forum . Byłem przeciwny ale wtedy mało kto poza mną dostrzegał zagrożenie
Fakty są takie , że :
- w styczniu 2019 było 4951 wysłanych postów a we wrześniu 2019 zaledwie 2157 wysłanych postów .
-w styczniu 2019 zarejestrowało się 52 użytkowników a we wrześniu 2019 zaledwie 15 użytkowników.
Celne uwagi poparte liczbami ! Przesadna cenzura poglądów zniechęca userów do pisania i prowadzi do powstania "martwego forum", w którym coraz mniej jest wypowiedzi zwykłych forumowiczów, a piszą do siebie posty moderatorzy. Moim zdaniem niewłaściwą praktyką jest branie udziału w dyskusjach moderacji, kiedy moderator prowokuje, sonduje i sprawdza czy wszyscy userzy mają poglądy dokładnie takie same jak on, a jeśli nie to blokuje lub usuwa niepokorne wobec jego "nieomylnego" zdania komentarze. :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Październik, 2019, 08:30 »
Skoro stara ekipa nałożyła moderację to pod nowym szyldem ta moderacja nie powinna już obowiązywać . Takie jest moje zdanie , ale komu chce się tego słuchać.
Racja!!! Idąc twoim sposobem myślenia, należy wypuścić z więzień wszystkich tych którzy tam trafili za rządów PO, teraz przecież rządzi inna partia.

Celne uwagi poparte liczbami ! Przesadna cenzura poglądów zniechęca userów do pisania i prowadzi do powstania "martwego forum", w którym coraz mniej jest wypowiedzi zwykłych forumowiczów, a piszą do siebie posty moderatorzy. Moim zdaniem niewłaściwą praktyką jest branie udziału w dyskusjach moderacji, kiedy moderator prowokuje, sonduje i sprawdza czy wszyscy userzy mają poglądy dokładnie takie same jak on, a jeśli nie to blokuje lub usuwa niepokorne wobec jego "nieomylnego" zdania komentarze. :)

Widzę jedną zależność. Byłeś tu na początku istnienia forum i dostałeś moderację za złośliwości względem innych, potem nie było Cię sporo czasu.
Twój powrót, to c.d Twojego poprzedniego stylu pisania na forum.
Może taki przykład da Ci obraz sytuacji.
Wchodzisz do domu gospodarza, jest w nim wielu gości. Zdecydowanej większości podoba się porządek jaki ma ten gospodarz, podoba się jak ma rozplanowane całe obejście.
Ale wchodzi malkontent, osoba niezadowolona ze wszystkiego, a to kolor ścian jej się nie podoba, a to kolor firanek, a i wykładzina podłogowa też do kitu, że już o samym gospodarzu nie wspomnę, co za typ. Krytykuje i krytykuje.
Co robi gospodarz? Najpierw grzecznie upomina, że to jego dom i on zapraszając gości uprzejmie wita wszystkich, ale wymaga respektowania jego zasad, malkontenta to tylko rozsierdziło, zaczął do gości mówić że został niesprawiedliwie potraktowany bo gospodarz zwrócił mu uwagę.
Atmosfera w domu robi się gęsta i niemiła.
Co robi gospodarz? Grzecznie dziękuje gościowi za przybycie, ale byłoby lepiej, żeby sobie już poszedł, kiedy ten uparcie twierdzi że nie pójdzie , bo gospodarz musi zmienić porządki pod niego, gospodarz uprzejmie, aczkolwiek zdecydowanie bierze takiego malkontenta za ferety i najnormalniej na świecie wywala za drzwi. Ten malkontent jeszcze, już poza budynkiem, przez okno krzyczy do gospodarza, że ten jednak musi zmienić wystrój pod jego widzimisie.
Przemyśl sobie ten przykład. Nie jest on mój, a zasłyszany, ale wg mnie bardzo trafnie opisuje tu sytuację.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline HARNAŚ

Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Październik, 2019, 09:11 »
Racja!!! Idąc twoim sposobem myślenia, należy wypuścić z więzień wszystkich tych którzy tam trafili za rządów PO, teraz przecież rządzi inna partia.
Jest takie pojęcie jak amnestia , co prawda nie dla wszystkich ale jednak jest . Zwłaszcza , że regulamin został zmieniony w trakcie i jak pokazuje zycie i liczby było to niezasadne.
Zgadzam się , że moderacja niepotrzebnie kombinuje przy postach i przesadnie pilnuje ładu teokratycznego w tym miejscu , z góry uczulając na ewentualne  nieprawidłowości .


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Październik, 2019, 09:38 »
Zgadzam się , że moderacja niepotrzebnie kombinuje przy postach i przesadnie pilnuje ładu teokratycznego w tym miejscu , z góry uczulając na ewentualne  nieprawidłowości .

Ty uważasz, że przesadnie pilnujemy ładu. Z drugiej strony mamy często głosy, że za mało pilnujemy ładu. Człowiek wszystkim nie dogodzi, szczególnie, gdy wchodzą tu setki/tysiące osób każda z odmiennym charakterem i przeżyciami.


Offline HARNAŚ

Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Październik, 2019, 09:44 »
A uważasz , że ten wpis moderatora nie jest przesadzony?

Przywróciłem ten wątek na prośbę jego autorki. Proszę jednak, żeby osoby udzielające się w nim, miały na uwadze pkt 1:9 reg. Z góry dziękuję


Offline on-on

Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Październik, 2019, 14:48 »
Ty uważasz, że przesadnie pilnujemy ładu. Z drugiej strony mamy często głosy, że za mało pilnujemy ładu. Człowiek wszystkim nie dogodzi, szczególnie, gdy wchodzą tu setki/tysiące osób każda z odmiennym charakterem i przeżyciami.
Może czas na rewizję regulaminu?

Ilość dodawanych postów w ostatnich miesiącach stale spada. Starzy użytkownicy nie tworzą nowych wiadomości, nowi odwiedzający też nie. Ile czasu taki stan jeszcze potrwa?

Dać więcej swobody użytkownikom, a pilnować rzetelności informacji. Moderatorzy powinni mieć możliwość wrzucenia pod postem edit, że wiadomość wymaga potwierdzenia/źródła, itd. Na styl wikipedii.


Offline HARNAŚ

Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Październik, 2019, 15:58 »
Od razu widać menagerskie zdolności i umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi  :)
Swoimi pomysłami nie będę bombardował , nie ma na to klimatu.
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2019, 16:13 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Matylda

Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Październik, 2019, 18:39 »
Ty uważasz, że przesadnie pilnujemy ładu. Z drugiej strony mamy często głosy, że za mało pilnujemy ładu. Człowiek wszystkim nie dogodzi, szczególnie, gdy wchodzą tu setki/tysiące osób każda z odmiennym charakterem i przeżyciami.

Nooo,Hmmmm,Yyyyyy
Wszystkim na pewno nie dogodzi.Daleka jestem od atakowania właścicieli forum bo przykład Nema z "domem gospodarza i malkontentem"całkowicie załatwia tu sprawę i choć mam ryj nie wyparzony to tak zawsze kombinuję żeby nie być wywaloną za frety :o ;D ;D ;D
Każdy jest tylko człowiekiem i pilnuje podług siebie >:D Osobiście Mav spaprałeś swój wizerunek w moich oczach przekonując mnie starą babę o ohydności "socjalnych pasożytów"a potem długo czekałeś ze złapaniem za frety ;D Xewersa bo reprezentował zblizone do Twoich poglądy.
Umówmy się syty głodnego nie zrozumie.
Oczywiście Pan Fedorowicz który wchodzi w zabłoconych butach i z marszu wprowadza"lepsze"rozwiązania,nie ma mojego poparcia.


Offline zenobia

Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Październik, 2019, 22:59 »
A gdyby mozna było stworzyć forum z jakiegoś idealnego , sklonowanego forumowicza , to kto to mogłby być ?  :) :) :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Październik, 2019, 23:16 »
A uważasz , że ten wpis moderatora nie jest przesadzony?

Przywróciłem ten wątek na prośbę jego autorki. Proszę jednak, żeby osoby udzielające się w nim, miały na uwadze pkt 1:9 reg. Z góry dziękuję
Po pierwsze bardzo, bardzo dziękuję za wytłuszczenie tekstu, inaczej nie znalazłbym go w gąszczu wpisów o mnie.
A do tematu...
Nie, nie jest przesadzony! Przesadą jest Twój komentarz o moim wpisie, który zacytowałeś i wytłuściłeś.
Przepraszam, ale mam powoli dosyć czepiania się malkontentów byle czego, tylko  żeby wszcząć następną awanturę.
Harnaś. Jak Ci się nie podobają wpisy Estery to ich nie czytaj. Ale po co jątrzysz?
Czy ktokolwiek zmusił cię do uczestnictwa w czytaniu wpisów Estery???? Jak tak to napisz mi kto. A jak nie to nie rób z siebie masochisty, lub męczennika za forum.
Wiem że mój wpis zaraz zostanie wykorzystany przeciwko mnie, ale wolę żeby to forum spełniało swój cel, a nie stało się tubą samozwańczych korektorów regulaminu tego forum.
 Mam naprawdę dosyć krytykantów, którzy wchodzą tu tylko po to żeby jątrzyć.

Od razu widać menagerskie zdolności i umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi  :)
Swoimi pomysłami nie będę bombardował , nie ma na to klimatu.
Bardzo zachęcam w związku z tym do założenia swojego własnego forum.
Nie jest to z mojej strony na pewno ironią o czym zapewniam. Ale szczerze życzę powodzenia. Znajdzie się na pewno wielu chętnych. Ja tam na pewno nie wejdę, ale domyślam się że będę tam tematem nr 1 w wielu wpisach.
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2019, 23:42 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline zenobia

Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Październik, 2019, 00:18 »
Wiesz Nemo ,jestem zazenowana tym co piszesz , tym bardziej , ze tak czesto podkreslasz , ze to Ty jesteś gospodarzem.
Poproś kogoś Ci zyczliwego i bezstronnego by skomentował to co napisałes .


Offline HARNAŚ

Odp: Ekipa administracyjno-moderacyjna na forum
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Październik, 2019, 06:47 »
Po pierwsze bardzo, bardzo dziękuję za wytłuszczenie tekstu, inaczej nie znalazłbym go w gąszczu wpisów o mnie.
A do tematu...
Nie, nie jest przesadzony! Przesadą jest Twój komentarz o moim wpisie, który zacytowałeś i wytłuściłeś.
Przepraszam, ale mam powoli dosyć czepiania się malkontentów byle czego, tylko  żeby wszcząć następną awanturę.
Harnaś. Jak Ci się nie podobają wpisy Estery to ich nie czytaj. Ale po co jątrzysz?
Czy ktokolwiek zmusił cię do uczestnictwa w czytaniu wpisów Estery???? Jak tak to napisz mi kto. A jak nie to nie rób z siebie masochisty, lub męczennika za forum.

 
/quote]
Widzę , że koledze się ulało.
Nie ma sensu kruszyć kopii o to co ewidentnie widać w statystykach .
Wytłuściłem , nie po to aby zrobić Ci przykrość ale żeby było widać , że to Twoja wypowiedź wśród mojego wpisu . Są inne metody , wiem , ale zrobiłem tak jak widać . Gdy ktoś ma negatywne nastawienie to we wszystkim znajdzie powód do sarkazmu.
Rzecz nie dotyczy Estery ,tylko Twojego traktowania nas jak idiotów . Z góry zakładasz , przytaczając punkt regulaminu, że będzie personalne obrażanie , więc nie wiem kto jątrzy .