Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: czy po odejściu mieliście styczność z iinymi ruchami religijnymi  (Przeczytany 3717 razy)

Offline Ostatni Mohikanin

Ja miałem i je wymienilem w moim przywitaniu. Jeśli juz taki wątek był to przepraszam. :D I jakie mieliście wrażenia ze spotkań. Co Wam się podobało , może przystąpiliście tam, a co Was odstręczyło , zdziwiło itp.


Offline Ostatni Mohikanin

wow.Szok.Ile wpisów. K....wa nie nadążam z czytaniem. :D.Ja ,jeszcze bedąc u SJ miałem kontakt z adwentystami. Muszę przyznać , że myślałem aby sie do nich przyłączyć. Ale miałem problemy z Ellen White i kwestie dietetyczne. Muzułmanie podobnie. Na początku ok , ale jak zacząłem czytać literaturę polemiczną stwierdzilem że szkoda czasu. to tyle na zachętę.  :P


Offline HARNAŚ

Po wypowiedzeniu umowy Świadkom , miałem potrzebę przynależności do jakiejś grupy , do duchowości ale z czasem mi przeszło . Nigdy nie przynależałem do innego ruchu , nurtu czy ugrupowania religijnego co obecnie uważam za dobre.


Offline Ostatni Mohikanin

Dzieki za wypowiedż.


KaiserSoze

  • Gość
Nie interesują mnie inne religie a boga biblii uważam za szkodnika.
PS. nie jestem ateistą.


Offline Ostatni Mohikanin

Dzieki. też mam problemy z biblią. Niektóre fragmenty są dziwne. ale to cecha wszystkich tzw świętych ksiąg. A przynajmniej tych które czytałem,czyli oprócz Biblii, Koran(trzy różne wydania),Upaniszady. Mam jeszcze Bhagavadgitę i księgę Mormona ,ale to już chciałem kiedyś przeczytać i po paru stronach dałem sobie spokój.


Offline DonnieDarkoJG

Ja niczego nie szukałem.
Jednak w ostatnich tygodniach miałem "przyjemność" spotkać Mormonów, Zielonoświątkowców i Jezuite.
Wysłuchałem trochę z przymusu (kolejka,tramwaj).
Jako osoba nie zainteresowana żadną przynależnością odniosę się do samej rozmowy.
Mormoni w praktyce pokrywają się z SJ na 90%. Jednak nie chcieli mnie zabić w Armagedonie przy pierwszym spotkaniu to na plus.
Zielonoświątkowa rozmowa strasznie dziwna. Duży nacisk rozmówca kładł na to, by spotkać się w domu lub w ich kościele..
Jezuita chyba największa kultura, uśmiech i rozmowa najbardziej naturalna.
Jednak z moim charakterem żadna religia mnie nie zaakceptuje ;)

Ps:jestem tylko człowiekiem..


Offline Trinity

mdli mnie na samą myśl żebym miała iść z deszczu pod rynne
dlaczego się przebudziłam?
właśnie ten kierat mnie wykończył
zebrania zbiórki głoszenie, za mało głosze, nie jestem wystarczająco duchowa
człowiekowi brakuje czasu na to, a gdzie jeszcze tzw normalne życie?
doszło do tego że jak spacerowałam z dzieckiem jeszcze  takim, w wózku
a spotykałam braci to miałam wyrzuty sumienia!
oni głoszą ratują ludzi a ja co?
na spacerku z dzieckiem?!
tak można mieć zryty beret!
i jak mój organizm się wyczerpał i odmówił mi posłuszeństwa
i ruszyć się nie mogłam
to NAGLE zrozumiałam że skoro mój organizm się zbudował
to chyba wie co robi
i Bóg Uniwersum nie może być zły bo jakaś tam Trinity się wypaliła
i ma mało godzin
dopiero później trafiłam do Internetu na Eleara
i wszystko ułożyło mi się w całść.
datego mam drgawki na samą myśl że mam iść do innej nominacji
chcę być wolna




Offline HARNAŚ

Nie wierzę w biblijnego Boga , bo jest strasznie prymitywny. Nie jestem ateistą.


Offline Ostatni Mohikanin

A kolega skąd był?


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: czy po odejściu mieliście styczność z iinymi ruchami religijnymi
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Maj, 2018, 12:43 »
Przepraszam , że zmieniam temat ,ale widziałem że Pan interesuje sie piśmiennictwem Ojców Kościoła. Czy zna Pan taka książkę Słownik Wczesnochrześcijańskiego Piśmiennictwa?


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: czy po odejściu mieliście styczność z iinymi ruchami religijnymi
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Maj, 2018, 13:58 »
Ok. Dziekuje za info. Zamówiłem książkę i czekam. :D . A czy ktos miał styczność z religiami wschodu tj buddyzm,hare kryszna itp?


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: czy po odejściu mieliście styczność z iinymi ruchami religijnymi
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Maj, 2018, 17:13 »
Ok. Dziekuje za info. Zamówiłem książkę i czekam. :D . A czy ktos miał styczność z religiami wschodu tj buddyzm,hare kryszna itp?

Praktycznie co dzień. I nic specjalnego z tego nie wynika. Akurat znam ludzi na przyzwoitym poziomie, czyli takich co z pozornej oceny nie wyglądają na totalnie odjechanych w przeciwieństwie do innych z tego nurtu. Ale w 'biegu po życie' spotkałem też takich 'z kosmosu'. Rzecz jasna piszę o Hare  :).
Przy czym, jeśli temat Ciebie interesuje, to specjalnie forum o ŚJ wiele nie pomoże. Inna tematyka zwyczajnie. Lepiej iść na forum Ramy.


Offline Noc_spokojna

Odp: czy po odejściu mieliście styczność z iinymi ruchami religijnymi
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Maj, 2018, 22:20 »
Nasza kochana qwerty, powiedziała kiedyś - organizacja to producent ateistów...
Qwerty
 niewielu z Was tu pamięta, bo jesteście "nowym pokoleniem", ale twierdzenie prawdziwe.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Sebastian

Odp: czy po odejściu mieliście styczność z iinymi ruchami religijnymi
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Maj, 2018, 23:16 »
ja mam pytanie: co dla pytającego oznacza określenie "ruch religijny"?

w języku polskim wyrażenie to funkcjonuje w dwóch znaczeniach:

(1) skrót od określenia "nowy ruch religijny" które jest eufemizmem oznaczającym sektę (a więc religijną grupę destrukcyjną)

(2) w znaczeniu szerszym oznacza każdą (nie koniecznie destrukcyjną) społeczność wyznaniową (zarejestrowaną lub niezarejestrowaną przez państwo)

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)