Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Niewolnik - wybiórcze stosowanie tego słowa przez Ciało Kierownicze  (Przeczytany 9921 razy)

Offline Sebastian

No i by trzeba wymienić nauki, które były choć podobne do CK z XXI w.
I którym naukom tegoż CK zaprzeczali. :)
i nawet najbardziej liberalnie licząc liczebność "prawdziwego kościoła" w każdym dniu powinien mieć on co najmniej dwóch wyznawców (bo "gdzie dwóch albo trzech zebranych w imię moje, tam ja jestem między nimi") - a więc w każdym miesiącu musi żyć albo co najmniej dwóch odpowiednich heretyków albo co najmniej jeden heretyk i co najmniej jeden jego zwolennik.

warunki niesamowicie liberalne - ale i tak nie zostaną spełnione.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

A może kiedyś CK znów powoła kobiety do niewolnika-CK?

Wszak o Marii np. piszą:

   „Maria odegrała i wciąż odgrywa ważną rolę w urzeczywistnianiu zamierzenia Jehowy. (...) Ponieważ urodziła Mesjasza i będzie uczestniczyć w udostępnianiu wiecznotrwałych błogosławieństw, jest godna głębokiego szacunku” (Strażnica 01.01 2009 s. 10).

   „Maria i inni współwładcy Chrystusa w niebie obwieszczają donośnym głosem: »Zasiadającemu na tronie [Jehowie Bogu] i Barankowi [Jezusowi Chrystusowi] błogosławieństwo i szacunek, i chwała, i potęga na wieki wieków«” (Objawienie 5:13; 19:10)” (Strażnica 01.01 2009 s. 10).

"Jakże szczęśliwa musi być ta »obdarzona łaską«, przebywając teraz z Jehową Bogiem i Jezusem Chrystusem!” (Strażnica Nr 22, 1994 s. 31).

Jak mogą kobiety tak zarządzać w niebie, to czemu nie na ziemi? :)
Wszak Maria o sobie powiedziała:

„(...)Maria rzekła: „Oto niewolnica Jehowy!(...)” (Łk 1:38)


Offline dziewiatka

Roszada twoje wnioski są na podstawie starego światła,gdy wszyscy pomazańcy należeli do klasy niewolnika.Ponadto w niebie ,niema mężczyzny  ani kobiety.Wszyscy są duchami obdarzonymi nieśmiertelnością.Troszkę im ciśnienionko podskoczyło gdy poczytali sprawozdanko z pamiątki i zorientowali się,że będą nowe fotele bujane robić dla nowych popaprańców.


Offline Roszada

Roszada twoje wnioski są na podstawie starego światła,gdy wszyscy pomazańcy należeli do klasy niewolnika.
Co z poniższego jest wg starego światła?

Mam taki wniosek.

Niewolnik powołany w roku 1919 i utożsamiony z zarządem Towarzystwa.
Czyli niewolnik nr 1

W roku 1971 powołano Ciało Kierownicze obok zarządu, które utożsamiono z niewolnikiem.
Czyli niewolnik nr 2.

Zarząd w 1971 r. pozostał nadal i zawierał 7 członków CK (z 11 czy nawet z 18) czyli członków niewolnika. Stał się on 'nadniewolnikiem'.
Czyli niewolnik nr 3.