Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy imię Jehovah (Jehowa) wg. masonów oznacza Lucyfera, samego diabła?  (Przeczytany 16009 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Jatiw-Martin
Masoneria to ocean tajemny, nie każdy interesuje się owym tematem, a dyskutować wymieniać zdanie, myślę, że warto.
Wiedzy nigdy nie za mało.
Czy przyznasz rację..?
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2018, 01:32 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline sawaszi

Sory Cegla - ale te symbole "masońskie" są wszędzie (w tym cywilizowanym świecie) .
Nie będę wymienial (krajow i organizacji) ..
To jest taki fakt . :o !!! , ::)
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2018, 01:37 wysłana przez sawaszi »


Offline CEGŁA

Sory Cegla - ale te symbole "masońskie" są wszędzie (w tym cywilizowanym świecie) .
Nie będę wyienial (krajow i organizacji) ..
To jest taki fakt . :o !

Widzę ze jesteś niezorientowany. :)
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline sawaszi

Jestem ,jestem - dość dobrze "zorientowany" i tutejszy  :)


Offline agent terenowy

Jeśli imię w wersji Jehowa wymyślili Masoni, to jak to jest, że jako pierwszy tego imienia w tej wersji użył jakiś Katolik w roku tysiąc dwieście coś, na co najmniej 400 lat przed powstaniem Masonerii?

A że szatan zawsze chce profanować to, co święte, to i masonom podsunął, żeby dokonali profanacji.

To że Masoni zapożyczyli sobie imię Jehowa od chrześcijan i że używają je w sposób niegodny, nie dowodzi że Jehowa to szatan. Ale skoro wolicie wierzyć masonom, to wasza sprawa.

Aaron też pod Synajem nazwał cielca imieniem JHWH, co oczywiście nie dowodzi, że Jahwe to demon.

A że Masoni uważają, że Jehowa to diabeł, to jest ich pogląd, i mnie nie obowiązuje. A i swoją karę za to od Jehowy (tego prawdziwego) dostaną.
Co niektórzy ufolodzy uważają że Jahwe to kosmita.
Też im uwierzycie?

Jak chrześcijanie czczą Jehowę na całym świecie, bo taką znają tradycyjną wymowę, mają to imię w spiewnikach itd., to czczą szatana? Bo jakiś Mason jeden z drugim ma taki pogląd?
Jak mają to imię na swoich kościołach, to czczą szatana? Czy kościoły, na(lub w) których jest Jehowa mamy uznać za kościoły szatana, bo jakaś plugawa Masoneria ma taki chory pogląd, że Jehowa to szatan?

Czy chrześcijanie sprzed XVIII w. którzy nie znali innej wersji niż Jehowa też byli satanistami? Bo masonom się odwidziało, że Jehowa to szatan?

No ale jak wolicie wierzyć masonom, to osiągnęli swój cel, kłamstwo się szerzy, a szatan się cieszy.
"Wszyscy, którymi kieruje duch Boży, naprawdę są synami Bożymi" (Rz 8:14 NŚ rew.)


Offline Roszada

Niewiele to wnosi do sprawy ale pokazuje, że nie z każdym Jao, czy dziś Jehowa, identyfikowali się chrześcijanie pierwszych wieków. Ten Jao, w którego wierzyli gnostycy, mógł byc wg chrześcijan także synonimem szatana.

Cytuj
   Owszem Orygenes wspomina o Jao, ale pisząc o Żydach i gnostykach, a nie o chrześcijanach, o których Towarzystwo Strażnica podaje:
   „Stanowi to ważny dowód, że pierwsi chrześcijanie znali osobiste imię Boga, Jehowa, i jego używali” (Strażnica Nr 14, 2001 s. 31).

   Oto zaś słowa Orygenesa:
   „Należy jednak zdawać sobie sprawę, że twórcy tych doktryn nie znali magii ani nie pojmowali nauk zawartych w Pismach Bożych i dlatego pomieszali wszystko: imiona Jaldabaoth, Astafajos i Horajos zaczerpnęli z nauk magicznych, z Pism żydowskich zaś wzięli imię tego, którego Żydzi nazywają Jao albo Ja, Sabaoth, Adonai i Eloajos. A ponieważ imiona zaczerpnięte z Pism są nazwami jednego i tego samego Boga. Wrogowie Boga nie pojmując tego, jak sami przyznają, mniemali, że kim innym jest Jao, kim innym Sabaoth, kim innym Adonajos, którego Pismo nazywa Adonai, a jeszcze kim innym Eloajos, któremu prorocy żydowscy nadali imię Eloai” („Przeciw Celsusowi” VI:32);

   „Kto zaś przeszedł od Jaldabaotha do Ja(o), tak ich zdaniem powinien się modlić: ‘Tobie zaś, którego widać nocą, naczelniku tajemnych misteriów Syna i Ojca, drugi Jao, pierwszy władco śmierci, cząstko niewinności, przynoszę jako symbol własną brodę i gotów jestem przejść przez twe królestwo; tyś żywym słowem umocnił tego, który powstał z ciebie. Udziel mi łaski, Ojcze, udziel mi łaski’.” (jw. VI:31).

   Jak widzimy z powyższego Orygenes wcale nie potwierdza, że, jak podaje Strażnica Nr 14, 2001 s. 31, chrześcijanie „używali” imienia Jehowa. Dotyczyło to całkiem innych ludzi, wyznawców innych religii czy sekt.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Dobre. No po prostu zbyt długo siedziałem w niebieskiej loży masońskiej jaką jest jw.org. Trzeba było się dokształcić.  :D
Może masoneria w sposób zakamuflowany przemyca tu wiedzę ezoteryczną i stopniowo wszyscy stajemy się masonami...
Cóż, na tym forum też dominuje kolor niebieski ;-p
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline CEGŁA

Może masoneria w sposób zakamuflowany przemyca tu wiedzę ezoteryczną i stopniowo wszyscy stajemy się masonami...
Cóż, na tym forum też dominuje kolor niebieski ;-p

Tego tez nie potwierdziłem na 100 procent, ale podobno jak przyjmujesz chrzest u Świadków Jehowy, a potem chciałbyś przyłączyć sie do wolnomularzy, możesz od razu wejść na trzeci stopień. Wg nich jako Świadek jesteś bardziej wtajemniczony w ich sprawy.

Oni bardzo lubią Świadków Jehowy.

Na temat jeszcze prawdziwości imienia Jehowy, to nikt nikogo nie ukarze, ponieważ to fałszywe imię. Sztuczny twór wymyślony przez człowieka. Ludzie nadawali Bogu różne imiona. Dawniej na terenach słowiańskich Boga nazywano Siemowit. Co Bog powiedział o sobie samym? Bóg powiedział „Ja Jestem”. Wiec to jest godne zaufania.

Nadal nie kumacie niektórzy. Żyjecie w straznicowej manipulacji. Jakiś mnich siedział przy stole i myślał jakie imię nadać Bogu. Wiec z kilku wyrazów w tym tetragramu sklecił jeden wyraz, Jehowa. Nazywanie w ten sposób Boga nie jest poważne.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

Swego czasu temu był lansowany temat, że Jehowa oznacza Niszczyciela.
A niszczycielem Towarzystwo nazywa też szatana.
Ja spróbuję poszperać, czy Towarzystwo wprost nazywało Jehowę Niszczycielem.
Sędzia miał różne pomysły, jak widać poniżej.

Dyktator”: Jehovah is supreme, the Most High, and absolute Dictator over his organization (ang. Strażnica 15.08 1932 s. 243).

 „Prawowity dyktator Jehowa jest Bogiem porządku, a to samo przez się jest dowodem, że ma organizację. On jest naczelną władzą. Najwyższym i absolutnym dyktatorem swojej organizacji” (Złoty Wiek 01.11 1934 s. 3).

„Jehowa jest jedynym prawowitym dyktatorem” (Złoty Wiek 01.11 1934 s. 7).

Imperator”: the great Emperor of the universe, Jehovah God. (ang. Strażnica 01.10 1934 s. 292; por. ang. Strażnica 01.11 1919 s. 328).

„Jego zamiarem jest, aby Jezus Chrystus miał z sobą spółuczestników w liczbie stu czterdziestu i czterech tysięcy, którzy będą stanowić część Jego imperjum [ang. his empire, s. 188]. W budowaniu tego imperjum Bóg nie śpieszył się, lecz postępował stale majestatycznie według swego upodobania” (Wyzwolenie 1929 [ang. 1926] s. 190).


Offline Roszada

No jest coś o Jehowie-Niszczycielu

   „Słowo »Abaddon« pochodzi od hebrajskiego wyrazu »abad« i odnosi się do Jehowy. (...) Wobec tego, że Jezus Chrystus jest najwyższym urzędnikiem wykonawczym Jehowy (...) przeto tytuły »Abaddon« i »Apolijon« naturalnie muszą się też odnosić do niego” (Światło 1930 t. I, s. 144, 145).

   „Księga Objawienia 9:1-12 także mówi o szarańczach, które Jehowa wysyła pod wodzą »króla, anioła otchłani«, czyli samego Chrystusa Jezusa. Jego imiona Abaddon (po hebrajsku) i Apollion (po grecku) znaczą »Zagłada« i »Niszczyciel«” (Strażnica Nr 9, 1992 s. 11; por. Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 148).

Wprawdzie odniesiono to teraz do Jezusa, ale jak widać, piszą, że Jehowa pierwotnie jest tym Niszczycielem-Abaddonem.

Wcześniej tego Abaddona utożsamiano z szatanem:

„Anioła przepaści. – »Książę, który ma władzę na powietrzu.« – Efez. 2:2.
Któremu imię po żydowsku Abaddon. – A jest on »złym« z całą pewnością. – 2 Korynt. 4:4.
A po grecku ma imię Apolijon. – To znaczy Niszczyciel. Ale po polsku imię jego jest Szatan, dyabeł” (Dokonana Tajemnica 1925 s. 188).


Niestety sawaszi poniższym poziomem, wpychając się do dyskusji, powoduje, że muszę mu wstawić ignora, by nie irytować się i nie czytać takich mądrości:
Cytuj
Jestem ,jestem - dość dobrze "zorientowany" i tutejszy  :)

Kompletnie pomylił tematy i zabiera głos w temacie o którym nie ma zielonego pojęcia.
Ja mam zasadę, że jak się na czymś nie znam, to w temacie nie biorę udziału, albo nawet nie czytam.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.

„Jego zamiarem jest, aby Jezus Chrystus miał z sobą spółuczestników w liczbie stu czterdziestu i czterech tysięcy, którzy będą stanowić część Jego imperjum [ang. his empire, s. 188]. W budowaniu tego imperjum Bóg nie śpieszył się, lecz postępował stale majestatycznie według swego upodobania” (Wyzwolenie 1929 [ang. 1926] s. 190).


Idąc tym tokiem myślenia , to jak podejść do postaci Jezusa? Przecież jest częścią Biblii.
Tak mi tylko przyszło do głowy czytając temat.
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Opatowianin

Kim więc jest ABADDON ??? ?? WTS nie może się jakoś zdecydować - raz Jezus, a raz szatan?????!!!! >:( >:( >:(

I znów wychodzi na jaw "prawdziwa chrześcijańskość" orga... :( :( :(


Offline CEGŁA

A propos tradycji ludzkich Agencie Terenowy.

1) chrześcijanie na świecie nie używają imienia Jehowa, wiec nie maja takiej tradycji
2) Świadkowie Jehowy nie sa chrześcijanami, sa tylko ich marną podróbką.
3) Czy imię Jehowa jest wg nauk Jezusa prawdziwe? To godne zastanowienia, ponieważ ani razu nie użył imienia Jehowa. Mówił do Ojca w niebie, „Ojcze”.

Natomiast powiedział:
„Odpowiedź Jezusa była ostra i natychmiastowa: —Obłudnicy! Dobrze was określił prorok Izajasz, mówiąc: „Ludzie ci bardzo pięknie o Mnie mówią, ale w ich sercach nie ma miłości do Mnie. Na próżno jednak oddają Mi cześć. Nauczają bowiem przykazań, które sami wymyślili.” Nie mylił się Izajasz! Omijacie prawdziwe Boże przykazania, zastępując je waszą własną tradycją.
‭‭Marka‬ ‭7:6-8‬ ‭PSZ‬‬

Imię Jehowa zostało wymyślone, a niektórzy trzymają sie czyjejś tradycji wymawiania go i czczenia czyli uświęcania.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2018, 12:30 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Czyli wychodzi na to , w związku z moim pytaniem, że błędem jest wiązać imię Jehowa z Biblią?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Roszada

Kim więc jest ABADDON ??? ?? WTS nie może się jakoś zdecydować - raz Jezus, a raz szatan?????!!!! >:( >:( >:(

I znów wychodzi na jaw "prawdziwa chrześcijańskość" orga... :( :( :(
Zapomniałeś o Jehowie.
Trzy Abaddony:
Szatan
Jezus
Jehowa

Taka ichniejsza trójca.
Cytuj
Czyli wychodzi na to , w związku z moim pytaniem, że błędem jest wiązać imię Jehowa z Biblią?
ST ma JHWH a nie Jehowa
NT nie ma ani JHWH, ani żadne Jehowa.