Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy imię Jehovah (Jehowa) wg. masonów oznacza Lucyfera, samego diabła?  (Przeczytany 15981 razy)

Offline CEGŁA

Ale nikt nie rozmawia o Swtorzycielu oprócz Ciebie.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

Ale nikt nie rozmawia o Swtorzycielu oprócz Ciebie.
sawaszi nie odciął jeszcze pępowiny strażnicowej.
jakby poczytał chłop trochę o gnozie chrześcijańskiej pierwszych wieków to by zobaczył ilu tam było Bogów Bytosów, Stworzycieli i Eonów.
Wtedy by się nie dziwił, że Towarzystwo ma innego Boga niż chrześcijaństwo.
Ono nawet samo to podkreśla.

„Prawdziwy pokój musi wypływać ze wspólnego oddawania czci jedynemu prawdziwemu Bogu, gdy tymczasem religie świata są beznadziejnie rozbite na tysiące sekt, z których żadna nie czci Jehowy jako Wszechwładnego Pana” (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 5 s. 13).

Sawaszi nic nie rozumie.


Offline sawaszi

sawaszi nie odciął jeszcze pępowiny strażnicowej.
jakby poczytał chłop trochę o gnozie chrześcijańskiej pierwszych wieków to by zobaczył ilu tam było Bogów Bytosów, Stworzycieli i Eonów.
Wtedy by się nie dziwił, że Towarzystwo ma innego Boga niż chrześcijaństwo.
Ono nawet samo to podkreśla.

„Prawdziwy pokój musi wypływać ze wspólnego oddawania czci jedynemu prawdziwemu Bogu, gdy tymczasem religie świata są beznadziejnie rozbite na tysiące sekt, z których żadna nie czci Jehowy jako Wszechwładnego Pana” (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 5 s. 13).

Sawaszi nic nie rozumie.


Offline Roszada

Nie wszyscy służą temu samemu Bogu
(...) Jest wielu bogów, ale tylko jeden Bóg prawdziwy   1Ko 8:5, 6; Ps 82:1” (Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata 1997, Biblijne tematy do rozmów s. 1653).

„Obecnie tylko Świadkowie Jehowy wywyższają tego »jednego Boga i Ojca« (Powt. Pr. 6:4; Efez. 4:6). Jehowa będzie walczył za nas, jak to czynił za czasów Jozuego i innych lojalnych wodzów izraelskich...” (Strażnica Rok CVII [1986] Nr 24 s. 16).


Offline sawaszi

Zbyszek (sawaszi) wiele pojmuje i rozumuje (bo nie jedno w życiu przeżyl) - ale każdemu zostawia 'furtkę' - coby przemyślal sobie sam (o sobie) .
Ps. - nikogo nie uważam za wroga .


Offline CEGŁA

Rodzaju 4:25
"W owym czasie zaczęto wzywać imienia Jehowy."

Że, aż zacytuję Strażnicę.

w77/21
ATMOSFERA RELIGIJNA TAMTYCH CZASÓW

Do momentu narodzenia się Henocha w 3404 roku przed naszą erą sytuacja religijna wśród ludzi wyraźnie się pogorszyła. Z biegiem lat coraz bardziej mnożyły się bezbożne występki. Abel, syn Adama, jako świadek Boży wzywał imienia Jehowy i za swoją wierność poniósł męczeńską śmierć (Rodz. 4:4-8; Hebr. 11:4). Przeszło sto lat później innemu synowi Adama, Setowi, urodził się chłopiec imieniem Enosz. Co się wydarzyło za życia Enosza? Z Pisma Świętego dowiadujemy się, że „wtedy zaczęto wzywać imienia Jahwe” (Rodz. 4:25, 26; 5:3, 6). Czy nastąpiło odrodzenie prawdziwego wielbienia?

Bynajmniej! Znawcy języka hebrajskiego są zdania, że ten tekst powinien brzmieć: „Zaczęto bluźnierczo wzywać” imienia Bożego, albo: „Wtedy rozpoczęło się bezczeszczenie”. W Targumie Palestyńskim powiedziano: „Za tego pokolenia zaczęto błądzić oraz sporządzać bożki i nazywać je imieniem słowa Pan”. Najwidoczniej tym sposobem nadużywano imienia Jehowy. Być może ludzie stosowali to imię do siebie lub do innych osób, za których pośrednictwem rzekomo oddawali cześć Jehowie. Ewentualnie mogli się też posunąć do tego, że swoje bożki nazywali od imienia Bożego.


Rutherford w jednej ze swoich książek napisał, że wtedy to właśnie Szatan stworzył organizację niby Bożą, ale to była tylko przykrywka fałszywego wielbienia i cześć była kierowana właśnie jemu. Oczywiście Ruherford pisał różne rzeczy.

Niemniej można nawet w tym artykule zauważyć pewną niekonsekwencje. Biblia mówi o Jahwe, a Świadkowie wciskają wymyślonego Jehowę i przypisują to imię Bogu. Czy to nie bluźnierstwo. Nie mnie to oceniać, być może dotyczy to tylko tych na samej górze w WTS.

Jeżeli Sataniści nazywają tak demona to
co można o tym pomyśleć?








Czy to jest odpowiedź na pytanie wątku? Nie wiem. Natomias Szawaszi mylisz imię Jehowa z biblijnym tetragramem JHWH. To są zupełnie dwa różne światy.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2018, 23:36 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline sawaszi

Dzięki Ci - teraz muszę to jakoś przetrasportować mojej oblubienicy (z lubina) .
Pozdrawiam  :)   - ale   nie   wiem  co  ona  o  tym  pomyśli .. :-\
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2018, 00:22 wysłana przez sawaszi »


Offline CEGŁA

Cytuj
ale   nie   wiem  co  ona  o  tym  pomyśli .. :-\

To jest zdecydowanie najcięższy kaliber dla Świadków Jehowy. Można popaść w lęk przed gniewem i karą Boga. Też to przerabiałem. Tylko mi zależy na prawdzie i się lekko denerwuje jak ktoś mnie oszukuje. Więc sprawdzałem dalej.

Warto też popatrzeć jak wygląda rytuał inicjacyjny do masonerii, przysięgi trupa i przejścia z tak zwanego profana. Gdzieś na forum już to wklejałem. Podobno przy tej ceremonii też używają imienia Jehowa (to dla nich najważniejsze słowo) i kładą ręce na masońskiej Biblii. Jest tego samego koloru co PNŚ (dawniej była niebieska, teraz jest koloru szarego), oraz autorzy są też anonimowi. Zastanawiające nieprawdaż?  :D

Do tego wykorzystują taką matę.



Tam na środku jest napisane co?



Ta ceremonia to symbol, że umierasz dla swojego poprzedniego życia i teraz służysz loży. Znajome?
Nie możesz się wycofać.To też znajome?



















Ta ostatnia rycina - gwiazda w okręgu - to najwyższy symbol satanistyczny. Używa się go wtedy kiedy np. odbywają się ceremonie religijne, lub gdy wywołuje się duchy, czyli demony. Takich informacji w necie jest pełno tylko trzeba to do kupy poskładać.

Poza tym, oficjalnie czczą Lucyfera czyli w ich mniemaniu diabła. Sami się do tego przyznają.

Nie jestem znawcą tego tematu, tylko staram się wyciągać wnioski. 
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2018, 00:54 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
O kurde, ci z pętlami na szyjach nasuwają skojarzenie jakichś groźnych przestępców wobec doktryny, którzy zaraz po wykonaniu zdjęcia już dogorywali.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline CEGŁA

O kurde, ci z pętlami na szyjach nasuwają skojarzenie jakichś groźnych przestępców wobec doktryny, którzy zaraz po wykonaniu zdjęcia już dogorywali.

Tam każdy symbol ma znaczenie.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Gorszyciel

  • Gość
Tam każdy symbol ma znaczenie.

Każdy symbol wszędzie ma znaczenie :D Znasz symbol nie mający znaczenia? Ja nie.


Offline Martin

A tak wyglądam na drugi dzień po konkretnej imprezie. :D

"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Jatiw CEGŁA
W tym temacie( Masonerii) masz szeroką wiedzę z zainteresowaniem czytam TWOJE komentarze-gratuluję :) :) :)


Offline Martin

Jatiw CEGŁA
W tym temacie( Masonerii) masz szeroką wiedzę z zainteresowaniem czytam TWOJE komentarze-gratuluję :) :) :)
Przypadek? Nie sądzę. Może jest krypto-masonem próbującym przejąć to forum, aby zaczęto tu oddawać cześć Jehowie (Lucyferowi). Pomyślałeś o tym?
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline CEGŁA

Każdy symbol wszędzie ma znaczenie :D Znasz symbol nie mający znaczenia? Ja nie.

A się czepiasz  :D


Cytuj
Przypadek? Nie sądzę. Może jest krypto-masonem próbującym przejąć to forum, aby zaczęto tu oddawać cześć Jehowie (Lucyferowi). Pomyślałeś o tym?

Dobre. No po prostu zbyt długo siedziałem w niebieskiej loży masońskiej jaką jest jw.org. Trzeba było się dokształcić.  :D
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2018, 01:16 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.