Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy imię Jehovah (Jehowa) wg. masonów oznacza Lucyfera, samego diabła?  (Przeczytany 16020 razy)

Offline CEGŁA

Czy imię Jehovah (Jehowa) oznacza Lucyfera?

Ciekawe, że słowo które ma dla wolnomularstwa tudzież masonerii największe znaczenie to Jehovah (polskie Jehowa). W swoim przekładzie biblii tłumaczą, że Jehowa pochodzi z 4 liter hebrajskiego tetragramu JHWH. Jak pokazuje historia Raymundusa Martiniego jest to nie prawdą. Coraz bardziej jestem skołonny twierdzić, że to imię wymyślili właśnie masoni na własne potrzeby.

Spójrzcie na filmik poniżej. Kobieta, która go nagrywa z ukrycia twierdzi, że była wychowana w rodzinie masońskiej będącej zarazem Świadkami Jehowy. Mówi, że nosi na szyi jakiś wisiorek po którym masoni łatwo rozpoznają że należy do klubu.

Z tego co mówi widać, że jest zbuntowana i ujawnia fakty.
Podchodząc do starszego Świadków Jehowy siedzącego z żoną, zaczyna zdradzać pewne fakty, które nie podobają się temu starszemu. Mianowicie mówi, że Jehowa oznacza Lucyfera, samego diabła i że Świadkowie o tym nie wiedzą. W dalszej części filmu tłumaczy o co chodzi. Okazuje się, jak sama twierdzi, że Starszy też należy do masonerii ponieważ nosi jakiś różowy sygnet, który rozpoznała ponieważ miała już wcześniej styczność z takimi sprawami. Wspomina o tym, że starszy, gdy zaczęła mówić o Jehowie zaczął pokazywać jej gesty znane tylko masonom, np. znacząco uderzył sygnetem w stół i w sposób jednoznaczny spojrzał się na nią, co niby w ich języku znaczy tyle co "zamknij się i nie ujawniaj tajemnic".
Co ciekawe, gdy powiedziała, że "Jehowa oznacza Lucyfera, samego diabła i że Świadkowie o tym nie wiedzą", oboje z żoną przyznali jej rację - od 2:30 min..

O co dokładnie chodzi? Popatrzcie sami:

Starszy przyznaje, że Jehowa jest masońskim imieniem Boga dla Lucyfera - Świadkowie Jehowy zdemaskowani!!!

Biblia masońska --> archive.org
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2018, 19:52 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

Odp: Czy imię Jehovah (Jehowa) oznacza Lucyfera?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj, 2018, 19:52 »
Może dlatego ŚJ przestali używać słowo Lucyfer w roku 1957.

   Pierwszy raz Towarzystwo Strażnica zanegowało imię Lucyfer w angielskiej Strażnicy z 1 marca 1957 roku na stronie 159. Było to w cyklu „Pytania czytelników”. Choć artykuł ten nie ukazał się wtedy po polsku, to jednak powtórzono go prawie bez większych zmian w roku 2002 w Strażnicy Nr 18, 2002 s. 30 („Czy Biblia nazywa Szatana Lucyferem?”). Jak widać polscy Świadkowie Jehowy musieli czekać wiele lat na ukazanie się sprostowania ich nauki w Strażnicy. Oto najważniejsze słowa ze wspomnianej publikacji:

   „Najwyraźniej więc słowo »Lucyfer« odnosi się nie do istoty duchowej, lecz do kogoś z ludzi (Izajasza 14:4, 15, 16). (...) Jednakże Biblia nigdzie nie nazywa Szatana Lucyferem” (Strażnica Nr 18, 2002 s. 30).
 
Może by się im nie myliło z Jehową? ;)


Offline Opatowianin

"Słowo Lucyfer (...) odnosi się do kogoś z ludzi"...? Owszem! Do Ciała Kierowniczego pasuje idealnie - przecież to właśnie oni ciągle niosą (nowe) światła pogrążonej w mrokach ludzkości... ;)


Offline Roszada

Skoro Lucyfer był dla Rutherforda bratem Logosa, to całkiem blisko mu do Jehowy.

„Pismo Św. pokazuje nam, że słowa »gwiazdy zaranne« odnoszą się do dwóch możnych stworzeń niebiańskich, mianowicie do Michała (Logosa) i do Lucyfera. Te dwa potężne stworzenia stanowiły dwóch braci; obaj ci bracia byli synami Bożymi. Lucyfer okazał się niewiernym synem Bożym, podczas gdy Logos onym »wiernym i prawdziwym«” (Strażnica 15.05 1932 s. 158 [ang. 01.03 1932 s. 76]).

Wszyscy trzej nosiciele światła, Jehowa i synowie. :-\


Offline CEGŁA

Spirytystka Helena Blavatsky, którą pasjonował się Hitler, w swoim teozoficznym dziele też coś pisała o imieniu Jehowa. Już nie pamiętam czy pisała, że to był jeden z pierwszych synów Boga, czy coś podobnego. W każdym razie nie wiązała tego imienia z Bogiem.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline sawaszi

Zaprawdę Jezus nie mogl się modlić w ogrodzie oliwnym "getsemani" - do siebie samego , ani do przeciwnika Boga Stworcy JHWH - zbuntowanego aniola -
potem nazwanego "szatanem"- czyli przeciwnikiem - a diabel - to oznacza klamstwo .. -luciferus oznacza w biblii to samo jak gwiazda poranna ..
Podsumowojąc : NIE BlUZNIJCIE WOBEC TEGO CZEGO NIE ZNACIE
Pozdrawiam Wszystkich  :) :) :) .


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
moje trzy grosze:
zgodziłbym się częściowo z wypowiedzią Roszady.
Zgłębiając się głębiej na postawie wpisu CEGŁY i filmiku- to zagadkowa tajemnica, która ujrzała śladowo światło dzienne Masonerii ( to moje prywatne stwierdzenie)- na razie nie podejmuje dyskusji w tym temacie- przepraszam
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2018, 21:29 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline CEGŁA

Dla masonów, Lucyfer oznacza niosącego światło, czyli diabła. Dla nich te określenia oznaczają to samo. Mit o Prometeuszu kradnącego ogień bogom i dającego go człowiekowi, diabeł w ogrodzie Eden oświecający Ewę itd. To to samo przesłanie. Diabeł wstawia siebie jako boga przynoszącego ludziom oświecenie. Masoni utrzymują, że Jehowa to Bóg Biblli, ale to tylko fasada. Możliwe, że to oni wymyślili to imię, aby ktoś kto oddaje cześć Jehowie tak naprawdę kierował ją w stronę diabła.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2018, 21:50 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline sawaszi

Zgłosiłem do moderacji. Torpedujesz wątek.
NIE "torpeduję" tego WĄTKU - ale każdy powinień mieć swoje zdanie i wolność slowa
Cegla - mnie nie interesują masoni i ich mrzonki o JHWH - ale fakty .


Offline CEGŁA

NIE "torpeduję" tego WĄTKU - ale każdy powinień mieć swoje zdanie i wolność slowa
Cegla - mnie nie interesują masoni i ich mrzonki o JHWH - ale fakty .

Ja Ciebie nie rozumiem. Czy Ty stajesz w obronie imienia Jehowa, czy co? Jakie fakty?
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline sawaszi

Taki przyklad podam :
Jeśli JHWH nie istnieje i CK wprowadza w bląd ludzi - to co Jezus Chrystus (istnieje?) i coś z tym wszystkim zrobi ?? .
Jak myśleć ? - (bo można od tego oszaleć  :() ..
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2018, 22:10 wysłana przez sawaszi »


Offline Trinity

Dla masonów, Lucyfer oznacza niosącego światło, czyli diabła. Dla nich te określenia oznaczają to samo. Mit o Prometeuszu kradnącego ogień bogom i dającego go człowiekowi, diabeł w ogrodzie Eden oświecający Ewę itd. To to samo przesłanie. Diabeł wstawia siebie jako boga przynoszącego ludziom oświecenie. Masoni utrzymują, że Jehowa to Bóg Biblli, ale to tylko fasada. Możliwe, że to oni wymyślili to imię, aby ktoś kto oddaje cześć Jehowie tak naprawdę kierował ją w stronę diabła.

kochani chciałam zauważyć że jest majówka, piąteczek a wy wyjeżdżacie tu z armatą?!
moi rodzice w odstępstwie również mi o tym głosili
ale ja zwyczajnie bałam się to sprawdzić - dalej boje
albo nie! już mnie to nie interesuje


Offline CEGŁA

Taki przyklad podam :
Jeśli JHWH nie istnieje i CK wprowadza w bląd ludzi - to co Jezus Chrystus (istnieje?) z tym wszystkim zrobi ?? .
Ale JHWH istnieje i nikt się z tym nie kłóci. Jest Bogiem, i to oznacza Jego imię. Możesz odczytać tetragram jako Jahwe.

Natomiast Jehowa to sztuczny twór, wymyślony, wyprodukowany na potrzeby i wg powyższego filmu, wg. masonów którzy prawdopodobnie wymyślili to imię oznacza diabolosa, to tyle. I zastanawiamy się czy tak jest jak oni twierdzą.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline zaocznie wywalony

Taki przyklad podam :
Jeśli JHWH nie istnieje i CK wprowadza w bląd ludzi - to co Jezus Chrystus (istnieje?) i coś z tym wszystkim zrobi ?? .
Jak myśleć ? - (bo można od tego oszaleć  :() ..
Sorki, ale CAŁKOWICIE MYLISZ POJĘCIA !
Nikt nie twierdził (przynajmniej  w tym wątku) że JHWH, Bóg i Stwórca często nazywany "Jahwe" nie istnieje.
Kwestionowane jest rozszerzenie tetragramu do słowa "Jehowa" jako niewłaściwej, masońskiej formy imienia Bożego.
Co do samego tematu - spotkałem się z nim, ale nie wnikałem głębiej, więc się nie wypowiadam, ale sposób i częstotliwość używania tej wypaczonej formy imienia Boga dowodzi że coś w tym może być.


Offline sawaszi

Na litość Boską - dajmy sobie wszyscy spokoj - na te dywagacje o Stworzycielu naszym .
Choćby na tą majowkę  :)
Pozdrawiam  :)