Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkich forumowiczów :)  (Przeczytany 6957 razy)

Offline Inka

Odp: Witam wszystkich forumowiczów :)
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Kwiecień, 2018, 11:35 »
Matyldo, to co czujesz czasem to uzależnienie takie jak narkomana od narkotyku /tak właśnie działają szkodliwe sekty/. Człowiek,który nie ma nowej tożsamości, tęskni za tą,którą zna, czyli irracjonalnie do sekty, wbrew logicznym wnioskom, doświadczeniu i wiedzy. Narkoman też wie ,że narkotyki są złe, ale jest uzależniony. Też przez to przechodziłam. Trzeba patrzeć na problem trzeźwo, bez emocji i uczuć. Oprócz związku formalnego z sektą, byliśmy też związani duchowo i emocjonalnie, z tego trzeba się wyplątać w oparciu o rozum. Powodzenia !


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Witam wszystkich forumowiczów :)
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Kwiecień, 2018, 12:28 »
Witaj :)
Daj czasowi czas.. Wszystko się ułoży po Twojej myśli.

Daj czasowi,czas.

Świetny wpis.

Vincent piszesz:
Czeka mnie ciężka walka bo po poczatkowych sukcesach sa tez chwile zwatpienia. Rodzina najpierw reaguje przychylnie zeby nagle zakladac klapki na oczy... Lata prania mozgu robia swoje.

Sam sobie MUSISZ, dostarczyć argumentów, jak to powiadają, na które nie ma lewara, "chwile zwątpienia" czego, że ta organizacja to może jednak Boża? W tym zagadnieniu nie ma ani tyci zwątpienia, co usta otworzą łżą, tego jest tyle, że na wymioty zbiera, chwiejna rodzina, to prędzej, ale jak to zaznaczył, mój przedmówca ;), 'daj czasowi czas', miej narzędzia, bądź pełen argumentów, niech one robią robotę, czy przeczytałeś książkę "Kryzys Sumienia", życiorys Barbary Anderson, która po wielu latach pracy w Biurze Głównym w dziale pisania, wyleciała, bo ujawniła aferę pedofilii, skrywaną w zakamarkach Brooklynu, Trzydzieści lat w niewoli Strażnicy, świetny materiał, ukazujący jak to Rutherford siał swoje, czyścił zbory, z tych którzy chcieli autonomii, opisuje to naoczny biorca tych zdarzeń, czy w końcu, książka: 'ŚWIADKOWIE JEHOWY wobec polityki USA, syjonizmu i wolnomularstwa".

To są narzędzia które dają, albo inaczej wypłukują jakiekolwiek resztki wątpliwości, co do tego że KORPORACJA BIZNESOWA ŚWIADKÓW JEHOWY, to jest to, to jedyna słuszna droga, nic bardziej mylnego, już sam fakt, że protoplastą był mason, co należy podkreślić z całą mocą.
Tak że Vincent, klata do przodu, głowa do góry, azymut który obrałeś jest właściwy, wątpliwości jedynie mogą wyglądać tak: "co dalej maturzysto"? :) Ale to już zostało określone, daj czasowi działać i nie stój w miejscu. To forum jest bardzo dużym wsparciem, Jarek Dąbrowski na Youtube w temacie 'prawda o prawdzie' też wnosi wiele wartościowych myśli.
Pozdrawiam     


Offline Zwolennik Swieczki

Odp: Witam wszystkich forumowiczów :)
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Kwiecień, 2018, 15:00 »
Czeka mnie ciężka walka bo po poczatkowych sukcesach sa tez chwile zwatpienia. Rodzina najpierw reaguje przychylnie zeby nagle zakladac klapki na oczy... Lata prania mozgu robia swoje.

Nawet nie wiesz jak bardzo sie identyfikuje z Twoim problemem. Moimi jedynymi bliskimi sa zona i dziecko. Zona twardo w "prawdzie" a dziecko staje przed dylematem lojalnosci wobec jednego z rodzicow...koszmar.


Offline vincent

Odp: Witam wszystkich forumowiczów :)
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Maj, 2018, 07:20 »
Na ten moment sytuacja wyglada tak. Zona wie ze mam to wszystko w powazaniu, zaakceptowala to ale dla jej dobra chodze na zebrania i jej towarzyszę. Nie chce jej opuszczac. Mam nadzieje ze sama dojdzir do wlasciwych wniosków. Nie naciskam jej. Sama na zebraniach zaczyna wylapywac bezmozgowe sformułowania. Potrzeba na to czasu, samozaparcia i odwagi. Moze z czasem?😉
Wczorajsze ogloszenie na zebraniu apropo broszurki dla dzieci tez mnie lekko smieszylo. Zadnych szczegolow, tylko komunikat. Ale tez nikt sie nie spytal o co chodzi... Klapy w zborach sa niesamowite 😉


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Witam wszystkich forumowiczów :)
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Maj, 2018, 10:14 »
Witaj Vincent, we wczesnej porze dopołudniowej, co jest w kwestii wyjścia ważne o ile nie najważniejsze, to fakt czy ktoś mimo bzdurnych sugestii by nie czytać tych czy innych informacji bądź oglądać jakichś filmików na Youtube, w ogóle niczego co nie jest autoryzowane przez 'cielca' z Warwick, będzie to robił, czyli sprawdzał, czy tak się rzeczy mają.  A gdzie to pisze w Biblii, wręcz przeciwnie, Paweł pisał w swym liście 1 do Tesaloniczan 5:21 "......upewniajcie się o wszystkim, mocno trzymajcie się tego co szlachetne....." z Biblii wynika coś całkowicie innego, to ja decyduję czy będę badał ten temat w oparciu o różne przekłady Biblii nie żaden typ, pedofilów kryjący z Warwick.

Poza tym w 1 Jana 4:1 czytamy wyraźnie by nie wierzyć każdej natchnionej wypowiedzi " Umiłowani nie każdej natchnionej wypowiedzi wierzcie, lecz sprawdzajcie natchnione wypowiedzi, czy pochodzą od Boga" prosta sprawa, czy aby zrozumieć te słowa trzeba mieć wsparcie samozwańczych wyzyskiwaczy z Warwick, to do nas, do mnie do Ciebie mówi sam Bóg, a co czytamy w Jeremiasza 17:5
" O to co rzekł Jehowa: " Przeklęty jest krzepki mąż który pokłada ufność w ziemskim człowieku, a ciało czyni swoim ramieniem, i którego serce odwraca się od Jehowy."  Czyż oni nie stanęli nad Bogiem JHWH, słowo czynią martwym, czyż oni nie wpływają na podświadomość otumanionym, ich sługom, pokazując filmik o studium Biblii ale przekaz z ekranu to książka lub strażnica w ręku, z czym kojarzy się św.j. studiowanie Biblii, jeśli nie z czytaniem książek czy też strażnic.

Ponad to, w Księdze Objawienia, w jednym z listów do siedmiu zborów za co chwali zbór Pan Jezus w Efezie, jeśli nie za to, że Jego uczniowie poddawali próbie nawet tych którzy podawali się za apostołów, Objawienia 2:2,3do 6 zresztą cały drugi i trzeci rozdział: 3 ".......i że poddałeś próbie tych, którzy się podają za apostołów, ale nimi nie są, i stwierdziłeś że to kłamcy."
 Dziś za takie sprawdzanie "apostołów z Warwick" wylatuje się orga , tak ja stwierdziłem i wielu z nas tu piszących że to kłamcy, obrzydłe, piszę za siebie, kłamcy, wstrętne nie bojące się Prawdziwego Boga, obrzydłe kłamcy.

Każdy za siebie zda sprawę przed Bogiem, pisał Paweł, żadne Warwick, zadni omylni ludzie, tylko ja, Ty, sam przed Bogiem.
Pozdrawiam :)     
« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2018, 10:18 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline vincent

Odp: Witam wszystkich forumowiczów :)
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Maj, 2018, 10:40 »
Widze Mroki
Zgadzam się. Nie ma tez co na siłę forsowac swoich racji. Kobiety inaczej to tez przeżywają. Sama bedzie chciała to odejdzie. Po analizie sytuacji na ten moment,odchodząc definitywnie strzelil bym sobie w kolano. Zwykly rachunek zysków i strat.
Spoglądam przez pryzmat pozyskanej wiedzy,logiki i nie dam sie otumaniac. Świadomie godze sie na kompromisy ze wzgledu na żonę 😉 Mam nadzieje, że Bog zrozumie. Wierzę w to. W koncu jest miłością i przebacza😉


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam wszystkich forumowiczów :)
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Lipiec, 2018, 12:54 »
 :) witaj vincent  :) jako, że trafiłem na forum później niż Ty, witam Cię dopiero teraz ale nie mniej serdecznie od Tych witających od razu  ;)