Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam...  (Przeczytany 13137 razy)

Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Witam...
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Maj, 2015, 09:01 »
Jak najbardziej jest tu miejsce dla wszystkich, którzy byli są lub chcą zostać śj ..... lub posiadają wiedzę w tym temacie :)
I wśród tych osób na pewno znajdują się osoby niewierzące, watpiące, wierzące ...... wierzące w różne rzeczy.
Bardzo fajnie jest się konfrontowac z innymi poglądami, bo tylko to daje szansę na ewentualną ewolucję swoich własnych...

Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Roszada

Odp: Witam...
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Maj, 2015, 09:03 »
Najlepiej w dziale DYSKUSJE DOKTRYNALNE założyć wątek albo poprosić o założenie podziału np. Nawracanie ŚJ i exŚJ do Jezusa. :)
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2015, 09:24 wysłana przez Roszada »


Offline Ariana

Odp: Witam...
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Maj, 2015, 09:15 »
Najlepiej w dziale DYSKUSJE DOKTRYNALNE założyć wątek albo poprosić o założenie podziału np. Nawracanie ŚJ do Jezusa. :)


To wydaje sie byc calkiem rozsadnym rozwiazaniem. Ja osobiscie jestem przeciwna przekonywaniu mnie do jezusa...jednak moze sa osoby,ktore tego chca i wtedy taki dzial na sens.

I w takim watku osoby nawracajace gdyby znalazly chetnych moglyby sie szczegolnie udzielac:)


Mario

  • Gość
Odp: Witam...
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Maj, 2015, 09:16 »
Przecież tu nikt nikogo na siłę przekonywać nie chce. Natomiast forum nie ma chyba polegać na tym, że ludziom knebluje się usta bo wierzą w Jezusa i o tym mówią? Po prostu mam wrażenie, że część osób, które odchodzą od ŚJ w dalszym ciągu poszukuje Boga, nie wiedząc do końca gdzie się zwrócić. Chrześcijanie są po to by im w takiej sytuacji pomagać. Nie mam też zamiaru z nikim rozmawiać wbrew jego woli. Każdy ma wolność podejmowania rozmów i rezygnacji z nich. Mam nadzieję, że to dotyczy także chrześcijan na tym forum. No chyba, że stanowią tu oni klasę wyklętą, to wtedy faktycznie lecę sobie "na pole" :) . Póki co, widzę jednak dział "Dyskusje doktrynalne", w którym pewnie mają być prowadzone dyskusje o Biblii, widzę dział "Kościoły chrześcijańskie", który pewnie też dotyczy chrześcijaństwa. Więc chyba miejsce dla chrześcijan jednak też tu jest :) .

Tak Arielu . Jesteś tu mile widzianym gościem. I sądzę ,że znajdziesz swoich odbiorców. Każdy z nas jest inny i ma swoje określone potrzeby.
Nie przejmuj się krytyką, dobrze, że ona jest ponieważ tylko dzięki temu się kształtujemy.


Offline ariel

Odp: Witam...
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Maj, 2015, 09:22 »
Dziękuję Mario i dziękuję R2D2 :) . Tak właśnie wyobrażam sobie to miejsce - szacunek dla wszystkich, wolność dla wszystkich, prawo głosu dla wszystkich.
http://thaleia.pl/
Unitariański serwis apologetyczny. Since 1999..
One God, the Father and one Lord, Jesus Christ...


Offline Roszada

Odp: Witam...
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Maj, 2015, 09:28 »

To wydaje sie byc calkiem rozsadnym rozwiazaniem. Ja osobiscie jestem przeciwna przekonywaniu mnie do jezusa...jednak moze sa osoby,ktore tego chca i wtedy taki dzial na sens.

Najgorzej jak na fora trafiają misjonarze.
Chcą miejsce pogawędek zmieniać w miejsce nawracania.

A jak przyjdą jedni od Jezusa Boga, drudzy od Jezusa stworzenia, trzeci od Jezusa, który nie istniał przed narodzeniem, Jezusa anioła, a jeszcze inni od innego proroka to się zrobi kogel mogel i wojna doktrynalna.
A nawracanie odbywa się w sercach ludzi a nie w dyskusjach doktrynalnych.


Offline gedeon

Odp: Witam...
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Maj, 2015, 09:48 »
Przecież tu nikt nikogo na siłę przekonywać nie chce. Natomiast forum nie ma chyba polegać na tym, że ludziom knebluje się usta bo wierzą w Jezusa i o tym mówią? Po prostu mam wrażenie, że część osób, które odchodzą od ŚJ w dalszym ciągu poszukuje Boga, nie wiedząc do końca gdzie się zwrócić. Chrześcijanie są po to by im w takiej sytuacji pomagać. Nie mam też zamiaru z nikim rozmawiać wbrew jego woli. Każdy ma wolność podejmowania rozmów i rezygnacji z nich. Mam nadzieję, że to dotyczy także chrześcijan na tym forum. No chyba, że stanowią tu oni klasę wyklętą, to wtedy faktycznie lecę sobie "na pole" :) . Póki co, widzę jednak dział "Dyskusje doktrynalne", w którym pewnie mają być prowadzone dyskusje o Biblii, widzę dział "Kościoły chrześcijańskie", który pewnie też dotyczy chrześcijaństwa. Więc chyba miejsce dla chrześcijan jednak też tu jest :) .

Arielu jest tu miejsce dla każdego ale pamiętaj, że też są tu zasady które trzeba uszanować i nic na silę. Są odpowiednie działy w których możesz dyskutować, lecz nie koniecznie nawracać. Forumowicze sami zdecydują o podjęciu dyskusji. Tak naprawdę to nie wiem o czym chcesz dyskutować, zacznij dyskusje a sam się przekonasz czy są chętni.  ;D

Arielu odpowiedni szacunek mają tu wszyscy ale wolność nie oznacza dowolności poglądów oraz  ich narzucania.

« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2015, 09:54 wysłana przez gedeon »


Offline Ariana

Odp: Witam...
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Maj, 2015, 09:49 »
Przecież tu nikt nikogo na siłę przekonywać nie chce. Natomiast forum nie ma chyba polegać na tym, że ludziom knebluje się usta bo wierzą w Jezusa i o tym mówią? Po prostu mam wrażenie, że część osób, które odchodzą od ŚJ w dalszym ciągu poszukuje Boga, nie wiedząc do końca gdzie się zwrócić. Chrześcijanie są po to by im w takiej sytuacji pomagać. Nie mam też zamiaru z nikim rozmawiać wbrew jego woli. Każdy ma wolność podejmowania rozmów i rezygnacji z nich. Mam nadzieję, że to dotyczy także chrześcijan na tym forum. No chyba, że stanowią tu oni klasę wyklętą, to wtedy faktycznie lecę sobie "na pole" :) . Póki co, widzę jednak dział "Dyskusje doktrynalne", w którym pewnie mają być prowadzone dyskusje o Biblii, widzę dział "Kościoły chrześcijańskie", który pewnie też dotyczy chrześcijaństwa. Więc chyba miejsce dla chrześcijan jednak też tu jest :) .

Ariel ja nie jestem przeciwna chrzescijanom tylko nawracaniu mnie na chrzescijanstwo:)
Sadze ze na tym forum jest miejsce dla wszystkich,tych nawracajacych rowniez.

Chodzi mi o to, aby osoby,ktore dopiero co wykaraskaly sie z jednej sekty nie wpadaly w kolejna

Potrzebny jest czas i dojrzalosc do podje ia decyzji do przystapienia (lub nie) do czegokolwiek.
Z pewnoscia osoby wychodzace z wts i poranione (chociaz sa latwym lupem) dobrze byloby, aby mogly same (jednak dopiero po okresie przezycia straty) odnalezc swoja droge.

Najpierw musi byc szok i niedowierzanie, potem zlosc i bunt i gniew, potem zal,smutek a dopiero pozniej faza akceptacji. I ta ostatnia faza jest dobra na podejmowanie decyzji.

Niestety zazwyczaj nawracane sa osoby bedace jeszcze we wczesniejszych fazach. I temu wlasnie jestem przeciwna.


Mario

  • Gość
Odp: Witam...
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Maj, 2015, 09:54 »
Myślę, że Ariel te wszystkie Nasze sugestie doskonale rozumie. Sam w końcu napisał o odpowiednich działach.I zdaje sobie sprawę , że nawracenie na forum jest specyficzne i diametralnie różne od tego w życiu codziennym.
I chyba będzie miał wiele ciekawego do napisania w wielu innych kwestiach.


Offline ariel

Odp: Witam...
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Maj, 2015, 09:59 »
Gedeonie, myślę że póki co, żadnych zasad nie naruszyłem. Jeśli naruszę, proszę moderatorów o zwrócenie uwagi. Nie jestem jakimś super aktywnym uczestnikiem forów dyskusyjnych, nie będę więc prawdopodobnie i tutaj się w jakimś większym stopniu wypowiadał, ani wypowiadał się na siłę. Gdy będę miał chęć napisania czegoś, napiszę. Działy doktrynalne nie są jak rozumiem od jałowych i pustych dyskusji, tylko każda ze stron pragnie przedstawić swoje spojrzenie na dane sprawy i przekonać bądź zostać przekonana. Naprawdę, nie ma się czego bać :) .
http://thaleia.pl/
Unitariański serwis apologetyczny. Since 1999..
One God, the Father and one Lord, Jesus Christ...


Offline gedeon

Odp: Witam...
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Maj, 2015, 10:04 »

To wydaje sie byc calkiem rozsadnym rozwiazaniem. Ja osobiscie jestem przeciwna przekonywaniu mnie do jezusa...jednak moze sa osoby,ktore tego chca i wtedy taki dzial na sens.

I w takim watku osoby nawracajace gdyby znalazly chetnych moglyby sie szczegolnie udzielac:)

Ariana, dokładnie się z Tobą zgadzam. Powstało wiele grup chrześcijańskich, otrzymuje wiele telefonów od osób które wyszły z organizacji a są przez te nację dosłownie nachodzeni, uważam podobnie jak Ty że jeżeli ktoś ma taką potrzebę to sam poszuka. Natomiast delikatna zachęta czy też informacja zawszę będą na czasie.
Należy też pamiętać że są tu też osoby które lecza się z uzależnienia religijnego i nie ma potrzeby pogłębiania ich stanu. Natomiast zachowując odpowiedni takt i równowagę można zdecydowanie pogodzić wszystkich.


Offline ariel

Odp: Witam...
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Maj, 2015, 10:05 »
Ariel ja nie jestem przeciwna chrzescijanom tylko nawracaniu mnie na chrzescijanstwo:)
Sadze ze na tym forum jest miejsce dla wszystkich,tych nawracajacych rowniez.

Chodzi mi o to, aby osoby,ktore dopiero co wykaraskaly sie z jednej sekty nie wpadaly w kolejna

Potrzebny jest czas i dojrzalosc do podje ia decyzji do przystapienia (lub nie) do czegokolwiek.
Z pewnoscia osoby wychodzace z wts i poranione (chociaz sa latwym lupem) dobrze byloby, aby mogly same (jednak dopiero po okresie przezycia straty) odnalezc swoja droge.

Najpierw musi byc szok i niedowierzanie, potem zlosc i bunt i gniew, potem zal,smutek a dopiero pozniej faza akceptacji. I ta ostatnia faza jest dobra na podejmowanie decyzji.

Niestety zazwyczaj nawracane sa osoby bedace jeszcze we wczesniejszych fazach. I temu wlasnie jestem przeciwna.

Ariano, naprawdę Cię rozumiem. Sam odszedłem z WTSu, i choć było to dawno, wiem jak bardzo potrafi być poraniony człowiek. Wiem też, że z organizacji wychodzi się "różnie", niektórzy (pewnie nawet większość) idzie tą ścieżką, o której napisałaś powyżej. Są też jednak takie osoby, które po odejściu nadal są głodne Boga. Tym drugim przede wszystkim baaardzo chciałbym w miarę możliwości pomóc. Natomiast nie obawiaj się, nawracanie na siłę i wbrew czyjejś woli zupełnie nie leży w mojej naturze. Ponieważ wierzę, że Bóg jest dżentelmenem i z szacunku do każdego daje mu prawo wyboru, więc chcę czynić podobnie.
http://thaleia.pl/
Unitariański serwis apologetyczny. Since 1999..
One God, the Father and one Lord, Jesus Christ...


Offline gedeon

Odp: Witam...
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Maj, 2015, 10:06 »
Gedeonie, myślę że póki co, żadnych zasad nie naruszyłem. Jeśli naruszę, proszę moderatorów o zwrócenie uwagi. Nie jestem jakimś super aktywnym uczestnikiem forów dyskusyjnych, nie będę więc prawdopodobnie i tutaj się w jakimś większym stopniu wypowiadał, ani wypowiadał się na siłę. Gdy będę miał chęć napisania czegoś, napiszę. Działy doktrynalne nie są jak rozumiem od jałowych i pustych dyskusji, tylko każda ze stron pragnie przedstawić swoje spojrzenie na dane sprawy i przekonać bądź zostać przekonana. Naprawdę, nie ma się czego bać :) .

Arielu dokładnie zgadzam się z Tobą, masz wyczucie i tego się trzymajmy.


Offline Magda

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 356
  • Polubień: 449
  • https://www.youtube.com/watch?v=clS6USdnB58
Odp: Witam...
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Maj, 2015, 20:24 »
I ja witam Arielu.
jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe to jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe
https://www.youtube.com/watch?v=H_a46WJ1viA
https://www.youtube.com/watch?v=UoavV7D74BU


Offline Stanisław Klocek

Odp: Witam...
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Maj, 2015, 22:16 »
Odpowiadam wszystkim :) . Szanuję każdego agnostyka
Cieszę się, ze mnie szanujesz w przeciwieństwie do ŚJ, którzy mnie nie szanują nie chcąc powiedzieć za co. Zatem przyjmij mnie jako  tego, którego  - mówiąc słowami Pawła - 1 Kor 15:8. Ja dla Ciebie też mam szacunek, a szczególnie w kwestiach doktrynalnych, których to niektórzy się boją. Ja się nie obawiam. Możesz mnie nawracać na wiarę w Pana Jezusa, choć w niego wierzę, choć inaczej niż ogólnie przyjęte wierzenia chrześcijan.