Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Byłam molestowana, mam depresję"  (Przeczytany 45005 razy)

Offline Villa Ella

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #225 dnia: 26 Kwiecień, 2018, 20:22 »
O, myślałam, że już temat całkiem ucichł.
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/byla-swiadkiem-jehowy-teraz-wyznaje-ocknelam-sie-z-niewoli-umyslowej_1051557.html
Trochę boję się tego, że rzecznik ma odpowiedzieć na moje zarzuty - ja tylko opisuje swoją historię i przemyślenia.
Saro, nie martw się. Niezależnie od tego, co o on powie, a raczej skłamie, to temat już żyje swoim życiem. A co powie? Zapewne frazesy, których próbka jest na jw.org. Lawina ruszyła już dawno i oni ze swoim rydwanem jej nie dogonią. Twoja historia i szczerość, poruszyła niejedno serce, siejąc w nim wątpliwości.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Roszada

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #226 dnia: 26 Kwiecień, 2018, 20:29 »
Przykład wypowiedzi rzecznika:

*** w01 1.6 s. 6 ***
Kiedy na zgromadzeniu Świadków Jehowy w Londynie pewien reporter telewizyjny zapytał rzecznika, czy Świadkowie istotnie są chrześcijanami, brat odparł: „Jak najbardziej, gdyż wzorujemy się na Jezusie. W świecie szerzy się samolubstwo, my zaś bierzemy przykład z Jezusa Chrystusa jako drogi, prawdy i życia. Wierzymy, że jest Synem Bożym, a nie częścią Trójcy, toteż rozumiemy Biblię inaczej niż znane religie”.


Offline Opatowianin

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #227 dnia: 26 Kwiecień, 2018, 20:43 »
Czyli typowy wts-owski bełkot. Połowa zdania przeczy drugiej. Odrobinka prawdy przemieszana z mnóstwem kłamstw. :(


Offline CEGŁA

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #228 dnia: 26 Kwiecień, 2018, 20:45 »
Saro nie musisz się martwić tym co oni powiedzą. Ostatnio i tak błaźnią się na każdym kroku. Poza tym bardzo boją się otwartej konfrontacji, bo na pewno odpowiemy na twierdzenia ich rzecznika. W przypadku manify w Wawie i plakatów w autobusach też napisali coś w stylu "przyjrzymy się temu zdarzeniu", tylko to zabrzmiało jakby wyższa instancja twierdziła, że popełniono wobec niej wykroczenie.  :D Można autentycznie zlać się ze śmiechu. Jeżeli dojdzie kiedyś do takiej otwartej konfrontacji w mediach z kimś kto ma pojęcie o ich duperszwancach zbłaźnią się na całej linii. Nie mogą tego zrobić, bo by wyszło, że są idiotami.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Roszada

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #229 dnia: 26 Kwiecień, 2018, 20:47 »
Facet nie wytrzymał, by innych nie obsmarować:

W świecie szerzy się samolubstwo,
my zaś bierzemy przykład z Jezusa Chrystusa

Tak jakby u ŚJ nie było ani jednego samoluba.
A w świecie nie było ani jednej osoby, której do samolubów nie można zaliczyć. :-\


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #230 dnia: 26 Kwiecień, 2018, 21:59 »
Jeśli wystawią rzecznika, żeby mówił cokolwiek w tej sprawie, to znowu zdradzą Jehowę biorąc sprawy w swoje niedoskonałe ręce.
Powinni zostawić to Jemu i iść w teren - jest jeszcze tyle pracy do wykonania, w Warszawie powstaje wiele nowych osiedli zamkniętych - czy rzecznik może przyznać, że odpowiedział na zaproszenie 'Przepraw się i pomóż nam'? Czy znany jest w zborze w gorliwości i pomysłowości w docieraniu do mieszkańców zamkniętych osiedli? Czy w życiu prywatnym jest pracowity i pracuje legalnie odprowadzając podatki? Czy daje pierwszeństwo rodzinie przed obowiązkami zborowymi? Czy ma nieposzlakowaną opinię wśród sąsiadów? Czy wartość jego samochodu nie mogłaby zgorszyć kogoś z mniej zamożnych głosicieli w zborze?
Jeśli odpowiedź na którekolwiek pytania budzi choćby cień zastrzeżeń, wówczas zalecamy Ci rzeczniku pozostawić sprawy bronienia się prawdy w rękach kogoś prawdomównego - ofiar nadużyć i ew. samego Boga, a Ty bierz się do roboty i pomagaj schorowanym, opuszczonym, wdowom i chłopcom niemającym ojca w zborze.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Trinity

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #231 dnia: 26 Kwiecień, 2018, 23:02 »
rzecznik ? wow
będzie będzie zabawa będzie sie działo
żono Abrahama pierwś do przodu
Bóg jest z nami


Offline CEGŁA

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #232 dnia: 26 Kwiecień, 2018, 23:40 »
Jeśli wystawią rzecznika, żeby mówił cokolwiek w tej sprawie, to znowu zdradzą Jehowę biorąc sprawy w swoje niedoskonałe ręce.
Powinni zostawić to Jemu i iść w teren - jest jeszcze tyle pracy do wykonania, w Warszawie powstaje wiele nowych osiedli zamkniętych - czy rzecznik może przyznać, że odpowiedział na zaproszenie 'Przepraw się i pomóż nam'? Czy znany jest w zborze w gorliwości i pomysłowości w docieraniu do mieszkańców zamkniętych osiedli? Czy w życiu prywatnym jest pracowity i pracuje legalnie odprowadzając podatki? Czy daje pierwszeństwo rodzinie przed obowiązkami zborowymi? Czy ma nieposzlakowaną opinię wśród sąsiadów? Czy wartość jego samochodu nie mogłaby zgorszyć kogoś z mniej zamożnych głosicieli w zborze?
Jeśli odpowiedź na którekolwiek pytania budzi choćby cień zastrzeżeń, wówczas zalecamy Ci rzeczniku pozostawić sprawy bronienia się prawdy w rękach kogoś prawdomównego - ofiar nadużyć i ew. samego Boga, a Ty bierz się do roboty i pomagaj schorowanym, opuszczonym, wdowom i chłopcom niemającym ojca w zborze.

Ci z Betel nie głoszą po domach, a raczej bardzo bardzo rzadko. Siedzą w swoich cieplutkich biurach i popijają kawoszę. Kiedyś poruszyłem temat ich głoszenia z jednym betelczykiem, miał minę w stylu "Co, my głoszenie?!", taką przemieszaną niewygodę z oburzeniem: "nam mało czasu starczy na głoszenie, jest wiele obowiązków w Betel". Tak jakby inni w swoich domach nie mieli 100 razy więcej! Gamoń jeden! A inni mimo obowiązków są jeszcze pionierami, a on nim nie będąc i mając tyle obowiązków na głowie co nie miara, jest pełnoczasowym sługą i na owocu to ile ma godzin? No właśnie. Gamonie.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline zawsze letni

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #233 dnia: 27 Kwiecień, 2018, 00:32 »

Noooo to brzmi groźnie:
Rzecznik Świadków Jehowych w Polsce wkrótce ma odpowiedzieć na rewelacje Andrychiewicz.
Ma odpowiedzieć, ale czy odpowie? ;)

Można zaproponować polemikę albo jeśli woli konfrontację poglądów.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2018, 00:34 wysłana przez zawsze letni »
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Reskator

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #234 dnia: 27 Kwiecień, 2018, 06:01 »
Można zaproponować polemikę albo jeśli woli konfrontację poglądów.
Do tej polemiki dobrze również dołączyć rzecznika Exsów.
A ten może opierać się na sprawie sądowej z Australii o pedofili
czy z USA gdzie płacą 4 tys $ dziennie za ukrywanie dokumentów pedofila.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2018, 06:04 wysłana przez Reskator »


Offline gedeon

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #235 dnia: 27 Kwiecień, 2018, 06:56 »
W dniu 11 04 2014 roku zostałem zaproszony przez Poznańską Telewizję WTK do dyskusji w temacie "Wolność sumienia kontra medycyna"
Prowadzący program wysłali zaproszenie do Rzecznika Świadków Jehowy ale miejsce do końca programu pozostało puste.

https://wtkplay.pl/video-id-10430-wolnosc_sumienia_kontra_medycyna

Po tym programie w Telewizji WTK powstał projekt publicznej debaty na którą zostali zaproszeni  przedstawiciele związku wyznaniowego "Świadkowie Jehowy w Polsce"
Zaproszenie pozostało bez odpowiedzi, mimo tego, że zaproszenie zostało doręczone skutecznie.

Oto treść wystosowanego zaproszenia do dyskusji:


Poznań, 13 listopada 2014 r.


Komitet Oddziału
Związek wyznaniowy „ Świadkowie Jehowy w Polsce”
05-830 Nadarzyn
ul. Warszawska 14



Szanowni Państwo,

Zarząd Stowarzyszenia „Wyzwoleni”, kierując się potrzebą dialogu społecznego zwraca się do Komitetu Oddziału związku „Świadkowie Jehowy w Polsce”, reprezentantów wielotysięcznej wspólnoty, o podjęcie dyskusji o znaczeniu Świadków Jehowy w Polsce i ich wpływie na życie społeczne w ujęciu socjologicznym, medycznym i prawnym.
Liczymy, że Komitet Oddziału kierując się dobrem swoich współwyznawców i oczekiwaniami społeczeństwa podejmie ten temat w sposób publiczny w jednej ze stacji telewizyjnych.
Ponieważ warto rozmawiać, dlatego jesteśmy otwarci na publiczną debatę i mamy nadzieję, że i Państwo przyjmiecie zaproszenie do udziału w niej, by zaprezentować Wasz punkt widzenia i pogląd tego zjawiska.
Mamy nadzieję, że termin i czas debaty wkrótce zostanie ustalony.

Z poważaniem

Stanisław Chłościński
Prezes Zarządu
Stowarzyszenia „Wyzwoleni”
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2018, 13:20 wysłana przez gedeon »


Offline Roszada

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #236 dnia: 30 Kwiecień, 2018, 20:19 »
O rzeczniku z Nadarzyna.
Moim zdaniem odpowie.
Odeśle na stronę jw.org. ;D

Ale nikt nie melduje jaki stan licznika. :-\


Offline janeczek

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #237 dnia: 30 Kwiecień, 2018, 21:29 »
Powolutku ale rośnie  45 362 wyświetlenia
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Roszada

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #238 dnia: 30 Kwiecień, 2018, 22:53 »
Powolutku ale rośnie  45 362 wyświetlenia
Tu są wsie cyfry: 6 5 4 3 2
Brakuje 1 z przodu. :)


Offline Szear-Jaszub

Odp: "Byłam molestowana, mam depresję"
« Odpowiedź #239 dnia: 09 Maj, 2018, 15:48 »
Tutaj mam kolejny case study dla Roszady, analiza logiczna liczby wyświetleń....
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny