Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Facebook  (Przeczytany 14311 razy)

Offline Roszada

Odp: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Facebook
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 10:26 »
Ja bym jednak przedtem zapytał wszystkie osoby ze zdjęcia, czy życzą sobie by ich wizerunek był w ten sposób wykorzystywany.
Zdjęcie właśnie po to było zrobione by być sztandarem czy wizytówką.
Poza tym ono jest już od dawna publikowane w innych miejscach.

Np. tu:

http://piotrandryszczak.pl/manifestacje-bylych-swiadkow-jehowy.html


Offline gedeon

Odp: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Facebook
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 10:50 »
Ja bym jednak przedtem zapytał wszystkie osoby ze zdjęcia, czy życzą sobie by ich wizerunek był w ten sposób wykorzystywany.

Ta fotka była w tym celu wykonana. Oczywiście każdy może zgodę wycofać pisząc do nas a nie blokować na FB
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2018, 10:53 wysłana przez gedeon »


Offline matus

Odp: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Facebook
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 10:51 »
A, ok, nie wiedziałem.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Facebook
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Kwiecień, 2018, 11:33 »
Ktoś się chyba powołał na tzw mowę nienawiści. W tym wypadku znieważanie lub nawoływanie do nienawiści na tle wyznaniowym. O ile pamiętam to próbują to podciągać pod 256 i 257 kk. I jak ktoś zgłosi, że gdzieś w sieci pojawia się domniemana propaganda nienawiści, to taki FB też musi zareagować i zweryfikować, by samemu nie ponosić współodpowiedzialności.
Po ostatniej historii z wikipedią można się spodziewać więcej takich ataków.
Chodź sama polska wiki jest przedziwna. Chciałem znaleźć coś o kaczkach i nie doczytałem więcej niż wiedziałem wcześniej. Za to artykuł o ŚJ w Polsce ma ponad 480 cm długości bez przypisów. Dla mnie to pokazuje wszystko.

Bardziej na luzie można powiedzieć, że skoro Byli Świadkowie Jehowy są tak zaciekle prześladowani, to znaczy że są po właściwej stronie. A najbardziej są prześladowani przez byłych braci. Podobne treści można przeczytać w wydawnictwie WTSu. :D

Ciekawe jest czy ta próba blokowania była na poziomie indywidualnym (np przez niejakiego Belushiego), czy instytucjonalnym z ul. Warszawskiej?


Offline Roszada

Odp: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Facebook
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Kwiecień, 2018, 13:26 »
No ten Facebook się przydał jednak. :)
Nawet film o Sarze dodałem dziś do art. o historii Byłych Świadków Jehowy w Polsce.
Są tam wszystkie najważniejsze podane.


Offline CEGŁA

Odp: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Facebook
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Kwiecień, 2018, 22:40 »
Nikt tego zdjecia profilowego nie mógł usunąć oprócz samej moderacji. Tylko po co to zrobili? Czyżby pracował tam ktoś z gorliwych wyznawców orga, tak jak w Wikipedii?
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline P

Odp: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Facebook
« Odpowiedź #51 dnia: 13 Kwiecień, 2018, 22:44 »
Nikt tego zdjecia profilowego nie mógł usunąć oprócz samej moderacji. Tylko po co to zrobili? Czyżby pracował tam ktoś z gorliwych wyznawców orga, tak jak w Wikipedii?
Najprawdopodobniej ktoś zgłosił zdjęcie jako propagujące nienawiść i z automatu zostało ono usunięte, Facebook posługuje się różnym algorytmami i zasadami, niejednokrotnie ciężkimi do zrozumienia, sam np. próbowałem wykupić reklamę jednej z moich stron i Facebook ją odrzucił, najlepszy był powód   ;D na ilustracji znajdowało się logo firmy z którą współpracuję i co do którego mam zgodę na wykorzystywanie na moich stronach, ale Facebook pozostał nieugięty  :P
Chcesz porozmawiać? napisz: pjakprawda@interia.pl


Offline wrzesien

Odp: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce - Facebook
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Kwiecień, 2018, 15:56 »
Dziwna sprawa, dzisiaj w nocy FB zablokował mój profil prywatny i wszystkie strony które były podpięte pod mój profil.
Miałem komunikat, że propaguje treści nie zgodne z zasadami i takie tam ble ble.
Napisałem wyjaśnienie i po jakimś czasie mój profil został odblokowany i mogłem się zalogować.
Stała się też rzecz dziwna zniknęło zdjęcie profilowe ze strony: https://www.facebook.com/Byli-%C5%9Awiadkowie-Jehowy-w-Polsce-209079409844038/?modal=admin_todo_tour

Ktoś musiał je skasować, tylko kto i dlaczego? Nie znam się na zawiłościach FB
Czy można gdzieś zobaczyć kto był inicjatorem tego ataku?
Jeśli skasowali to zdjęcie ze strzelbą to chodziło pewnie o nią. FB jest do bólu przeciwko broni. Na mojej grupie strzeleckiej też jest wymuszona cenzura.
Inna sprawa, że ktoś to pewnie zgłosił.