Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .  (Przeczytany 6685 razy)

Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« dnia: 25 Marzec, 2018, 13:18 »
 Na fejsbuku krazy ostatnio informacja , jak wypisac sie z KK  .
Wyglada to na swego rodzaju demonstracje  polityczna srodowisk lewicowych  czy przeciwnych zaostrzaniu  prawa antyaborcyjnego .
Po prostu pokazanie "srodkowego palca" rozpolitykowanym ksiezom  badz  rozkatolicyzowanym politykom  ;D .
Wiecej informacji jak dokonac aktu apostazji tutaj  http://www.apostazja.info/index.php/procedura-b

Moje prywatne zdanie : cholernie to czasochlonne i stresujace  i raczej sie nie zdecyduje  , chociaz za katolika nigdy sie nie uwazalem (pomimo chrztu).
U SJ  jest pod tym wzgledem latwiej .


Offline Sebastian

Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marzec, 2018, 13:35 »
hierarchowie są pasterzami a ich podopieczni są baranami - z takiej pozycji hierarchia patrzy na harce apostatów.

Ma taki nieszczęśnik duszę nieśmiertelną która będzie smażyła sie wiecznie w piekle więc trzeba wszelkimi sposobami za uszy wyciągnąć taką osobę z kłopotów w które szykuje się - przecież może "zmądrzeć" i wrócić do kościola, wyspowiadać się i pójść w gumiakach do nieba...

innymi słowami: z pkt widzenia hierarchii kościelnej utrudnianie apostazji jest robieniem przysługi wobec czyjejś duszy nieśmiertelnej bo dzięki przeszkodom biurokratycznym taka osoba nadal jest w kościele i ma wyższe prawdopodobieństwo załapać się na członkostwo w niebiańskich chórze
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Reskator

Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marzec, 2018, 14:08 »
Nie tylko baranki odchodzą z KK ale i hierarchowie i to lepszego sortu jak choćby Tomasz Węcławski-teolog,profesor zwyczajny,wykładowca w Papieskim Wydziale Teologi,pisze on o swoim odejściu: "Po wieloletnim i gruntownym zastanowieniu doszedłem do przekonania że z racji sumienia nie powinienem już w moim działaniu reprezentować instytucji i wspólnoty kościelnej" Zapewne wielu na tym forum i ja również odeszliśmy też ze względu na swoje sumienia i że nie możemy reprezentować już organizacji ŚJ.


Offline Światus

Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marzec, 2018, 16:56 »
Pomijając kwestie polityczne, należałoby się zastanowić, jakie są główne powody odejścia z KK.
Czy są to;
1. Błędne nauki KK?
2. Zły przykład niektórych księży?

Jeśli ktoś uzna, że to powód nr 1, w porządku. Sprawdzam wszystko z Biblią - idę tam gdzie wg mnie nauki są z nią zgodne.

Jeśli natomiast nauki mi odpowiadają, a odchodzę, bo ksiądz; ma kochankę, pije, gra w karty, jest chciwy itp. itd., to już nie jest OK. Ludzie mówią; Bo ksiądz powinien dawać przykład, a on...
Ale ksiądz jest takim samym człowiekiem jak oni. Wierzy się w Boga, a nie w człowieka.
To, że człowiek zawiódł, nie oznacza, że cała wiara jest do niczego. Przykłady; Aaron, synowie Helego.

Jak dla mnie, protestanci, katolicy i prawosławni, wierzą w to samo, a różnią się jedynie szczegółami.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Nikt

  • Gość
Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marzec, 2018, 18:10 »


Jak dla mnie, protestanci, katolicy i prawosławni, wierzą w to samo, a różnią się jedynie szczegółami.
No i diabeł tkwi w szczegółach.


Offline Reskator

Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marzec, 2018, 18:28 »
Pomijając kwestie polityczne, należałoby się zastanowić, jakie są główne powody odejścia z KK.
Czy są to;
1. Błędne nauki KK?
2. Zły przykład niektórych księży?

Jeśli ktoś uzna, że to powód nr 1, w porządku. Sprawdzam wszystko z Biblią - idę tam gdzie wg mnie nauki są z nią zgodne.

Jeśli natomiast nauki mi odpowiadają, a odchodzę, bo ksiądz; ma kochankę, pije, gra w karty, jest chciwy itp. itd., to już nie jest OK. Ludzie mówią; Bo ksiądz powinien dawać przykład, a on...
Ale ksiądz jest takim samym człowiekiem jak oni. Wierzy się w Boga, a nie w człowieka.
To, że człowiek zawiódł, nie oznacza, że cała wiara jest do niczego. Przykłady; Aaron, synowie Helego.

Jak dla mnie, protestanci, katolicy i prawosławni, wierzą w to samo, a różnią się jedynie szczegółami.
O przez te"jedyne szczegóły" były wojny, stosy,klątwy,ekskomuniki.
Rosja prawosławna nie wpuściła na swój teren papieża i  Europa też tam chyba nie zawita.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 18:34 wysłana przez Reskator »


Offline Sebastian

Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marzec, 2018, 18:40 »
ja zapytam inaczej: jaką praktyczną korzyść odnosi osoba wypisana z kościoła katolickiego i co w jej życiu zmienia się wtedy na lepsze?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Marzec, 2018, 18:51 »
ja zapytam inaczej: jaką praktyczną korzyść odnosi osoba wypisana z kościoła katolickiego i co w jej życiu zmienia się wtedy na lepsze?
To tak jak ten uciekający z PZPR, co im rzucił legitymację partyjną po nogi.
Ulgę ma. ;D


Offline Sebastian

Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Marzec, 2018, 19:09 »
ktoś mnie sms-owo uświadomił że czasami takowe wystąpienie jest wymagane przy zawieraniu małżeństwa w innym wyznaniu, ale gdy zadzwoniłem i poprosiłem o szczegóły nie dowiedziałem się żadnych konkretów.

mimo to dopuszczam że faktycznie jakieś maleńkie kościoły (zwłaszcza takie wojujące i przekonane o własnej jedynozbawczości) mogą żądać od wiernych aby wymusili na narzeczonym czy na narzeczonej wystąpienie z "wielkobabilońskiego" kościoła.

i byłaby to jakaś "w miarę konkretna" odpowiedź na moje pytanie co praktycznie zmienia się w życiu takiego apostaty (powstaje możliwość zawarcia małzeństwa z przedstawicielem sekty).

ale w większości przypadków jest tak jak pisze Roszada: tylko własna ulga, stan emocjonalny.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Reskator

Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Marzec, 2018, 20:03 »
ja zapytam inaczej: jaką praktyczną korzyść odnosi osoba wypisana z kościoła katolickiego i co w jej życiu zmienia się wtedy na lepsze?
Tą korzyścią jest WOLNOŚĆ-o której mówił Jezus.
Co w jej życiu zamienia się na lepsze?
Nie zależy od innych ludzi,czy instytucji,nie sztandary a serce Sebastianie!
Doświadcza bezpośredniej relacji z Jezusem który jest JEDYNYM pośrednikiem do OJCA.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 20:06 wysłana przez Reskator »


Nikt

  • Gość
Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Marzec, 2018, 20:18 »
Tą korzyścią jest WOLNOŚĆ-o której mówił Jezus.
Co w jej życiu zamienia się na lepsze?
Nie zależy od innych ludzi,czy instytucji,nie sztandary a serce Sebastianie!
Doświadcza bezpośredniej relacji z Jezusem który jest JEDYNYM pośrednikiem do OJCA.
W jaki sposób kościół zniewala . I dlaczego odwolujesz się do Chrystusa ale jednocześnie lekceważysz jego słowa . Przecież kościół zbudował Chrystus , a ty kościoła się wypierasz .


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Marzec, 2018, 20:32 »
Pomijając kwestie polityczne, należałoby się zastanowić, jakie są główne powody odejścia z KK.


Niestety , drogi Swiatusie , kwestii politycznych nie da sie w tym przypadku pominac .
Jak juz wczesniej wspomnialem , cala ta akcja zachety do apostazji  inspirowana jest przez  srodowiska lewicowe , ktore wytykaja hierarchii katolickiej i katolickim politykom , ze probuja narzucic spoleczenstwu "jedynie sluszne" zasady moralne .
I trudno sie z tymi zarzutami nie zgodzic .
Dla PiS-owskiego rzadu  PRAWDZIWY Polak to katolik , przeciwnik aborcji  i wrog homoseksualizmu .
Wszyscy inni , a zwlaszcza ateisci , geje , lewicowcy , innowiercy   to "gorszy sort".
I stad wziela sie ta akcja zachecania do apostazji  ale rowniez do pisania listow do proboszczy i kladzenia ich na tace zamiast pieniedzy .
Kto wie , byc moze taka oddolna akcja przyniesie efekt w postaci  wiekszej tolerancji dla odmiennosci . Bo nic hierarchow tak nie boli jak odplyw wiernych , a tym samym gotowki .


Offline Gremczak

Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Marzec, 2018, 21:53 »

2. Zły przykład niektórych księży?



Jeśli natomiast nauki mi odpowiadają, a odchodzę, bo ksiądz; ma kochankę, pije, gra w karty, jest chciwy itp. itd., to już nie jest OK. Ludzie mówią; Bo ksiądz powinien dawać przykład, a on...
Ale ksiądz jest takim samym człowiekiem jak oni. Wierzy się w Boga, a nie w człowieka.
To, że człowiek zawiódł, nie oznacza, że cała wiara jest do niczego. Przykłady; Aaron, synowie Helego.



Patrząc tak neutralnie na to:To dlaczego tak razi niektórych niemoralne zachowanie u ŚJ a u innych nie?
Przecież kościół zbudował Chrystus , a ty kościoła się wypierasz .

Ale nie chodzi tu o kościół katolicki czy jakiś tam inny.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 22:05 wysłana przez Gremczak »


Offline Roszada

Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marzec, 2018, 22:50 »
Cytuj
Ale nie chodzi tu o kościół katolicki czy jakiś tam inny.
A jaki?
Czy nie ten opisany w Dziejach Apostolskich?
Gdzie poświęcono pół księgi Piotrowi i pół Pawłowi? :-\

A czy nazwiesz go katolickim, czyli powszechnym, czy chrześcijańskim, to dalsza sprawa. Mało który kościół odwołuje się do Piotra i Pawła. :-\
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 22:52 wysłana przez Roszada »


Offline Gremczak

Odp: WYSTAPIENIE z Kosciola Katolickiego .
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Marzec, 2018, 23:51 »
A jaki?
Czy nie ten opisany w Dziejach Apostolskich?
Gdzie poświęcono pół księgi Piotrowi i pół Pawłowi? :-\

A czy nazwiesz go katolickim, czyli powszechnym, czy chrześcijańskim, to dalsza sprawa. Mało który kościół odwołuje się do Piotra i Pawła. :-\
Czy protestanckim.
Każdy sobie w inny sposób treści biblijne  tłumaczy i kładzie większy nacisk na coś innego. Myślę ,że żaden kościół jako religia nie powinni stwarzać problemow jeżeli ktoś chce opuścić jej szeregi.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2018, 23:57 wysłana przez Gremczak »