Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2018r.  (Przeczytany 60192 razy)

Offline josh82

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #240 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 19:34 »
Walczysz z wiatrakami Halino. Nie wytłumaczysz tego Świadkom, bo na każdej Pamiątce słyszą ten sam werset z Łk 22:17   "A wziąwszy kielich,+ złożył podziękowania i rzekł: „Weźcie go i między sobą podawajcie jeden drugiemu; "

Inna sprawa, że jak zapytasz Świadka:  Apostołowie podawali, czy spożywali?, zobaczysz tylko ich pusty wzrok i kilkusekundowe zawieszenie, po czym nabierają powietrza i wszystko kwitują wnioskiem, że tak uczy Niewolnik. A skoro niewolnik tak uczy, to tak jest.



Offline Asturia

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #241 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 19:55 »
Żenujące zachowanie ludzi, którzy celowo zakłócają przebieg Pamiątki. Postawa starszych też żenująca, lepiej było poprosić o opuszczenie sali jak ktoś nie potrafi się zachować, a w razie czego zadzwonić na policję.

o jakiej pamiątce gadasz człowieku? czy ten cyrk to pamiątka?
uzasadnij biblijnie, że podawanie talerzy i kieliszków nazywa się obchodzeniem pamiątki, dodatkowo robią to ludzie którzy znaleźli się tam na przykład z ulicy, bo święta ośmiornica lubi statystyki, tacy na przykład nie wierzą w Boga ani w Jezusa, a może czcią jakiegoś tam buddę, jakim cudem tacy ludzie biorą udział w takiej uroczystości?
czy to nie jest tylko dla uczniów Jezusa? nie przypominam sobie, żeby apostołowie zaprosili na pamiątkę greków którzy czcili zeusa, czy tam innych podobnych, dobrze robili, że zakłócali, to nie jest uroczystość pamiątki tylko jakaś parodia a parodię można zakłócać w każdej chwili.
jak bym miał możliwości robiłbym tak samo.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2018, 20:01 wysłana przez Asturia »


Offline Halina

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #242 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 19:57 »
Wiem że tak reagują , ale nie są w stanie odpowiedzieć dlaczego Jezus nie zaprosił obserwatorów??? Wszyscy których zaprosił spożywali , obserwatorów nie było , więc nie taki był wzór . Ustanowił to święto dla spożywających.


Offline Opatowianin

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #243 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 21:30 »
Cel "Pamiątki" (jak i wszystkich innych pomysłów orga) jest oczywisty - ośmieszenie i próba zdyskredytowania nauk Jezusa Chrystusa. Jak na masonów przystało!


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #244 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 21:40 »
Czyli według Ciebie "czyńcie to na moją pamiątkę " oznaczało podawajcie sobie wino i chleb ? Czy jedzcie i pijcie ? Odpowiedz , dlaczego Jezus nie zaprosił obserwatorów którzy mieli tylko podawać sobie chleb i wino ? przecież miał wtedy wielu uczniów. W wykładzie mówca powiedział że ta uroczystość jest obchodzona zgodnie z poleceniem Jezusa . Czytałeś w ewangeliach że czyńcie to na moją pamiątkę oznaczało podawajcie ?czy jedzcie i pijcie ?Przykre jest to że zadając takie pytanie zostajemy " naznaczeni" w zborach. Oczywiście mój post jest skierowany do  "dwaświaty"
A czytałaś na jaką wiadomość ja odpisywałem? Nie załapałaś, że to sarkastyczne ujęcie pojmowania SJ? Nie zajmowałem się w tamtej wiadomości ujęciem biblijnym tego zagadnienia, ale ogólnym pojmowaniem tematu przez SJ.


Walczysz z wiatrakami Halino. Nie wytłumaczysz tego Świadkom, bo na każdej Pamiątce słyszą ten sam werset z Łk 22:17   "A wziąwszy kielich,+ złożył podziękowania i rzekł: „Weźcie go i między sobą podawajcie jeden drugiemu; "Inna sprawa, że jak zapytasz Świadka:  Apostołowie podawali, czy spożywali?, zobaczysz tylko ich pusty wzrok i kilkusekundowe zawieszenie, po czym nabierają powietrza i wszystko kwitują wnioskiem, że tak uczy Niewolnik. A skoro niewolnik tak uczy, to tak jest.
Nie wiem, skąd ty bierzesz takich SJ. Każdy SJ odpowie, że apostołowie spożywali - i to jest oczywiste. Każdy średnio ogarnięty SJ spokojnie wyjaśni dlaczego dziś większość z nich nie spożywa. Co nie znaczy, że mają rację.


o jakiej pamiątce gadasz człowieku? czy ten cyrk to pamiątka?
uzasadnij biblijnie, że podawanie talerzy i kieliszków nazywa się obchodzeniem pamiątki, dodatkowo robią to ludzie którzy znaleźli się tam na przykład z ulicy, bo święta ośmiornica lubi statystyki, tacy na przykład nie wierzą w Boga ani w Jezusa, a może czcią jakiegoś tam buddę, jakim cudem tacy ludzie biorą udział w takiej uroczystości?
czy to nie jest tylko dla uczniów Jezusa? nie przypominam sobie, żeby apostołowie zaprosili na pamiątkę greków którzy czcili zeusa, czy tam innych podobnych, dobrze robili, że zakłócali, to nie jest uroczystość pamiątki tylko jakaś parodia a parodię można zakłócać w każdej chwili.
jak bym miał możliwości robiłbym tak samo.
Poważna sprawa... jak ktoś do mnie człowieku... Twoja sprawa, jeśli chcesz zakłócać ich święto, ja uważam, że jest to żenujące. Natomiast podsunąłeś ciekawy wątek - czy w I wieku już po śmierci Chrystusa mógł na Pamiątkę przybyć ktoś nie będący chrześcijaninem, ale np. mający w rodzinie chrześcijanina? Taki 'zainteresowany' w I wieku jeszcze wierzący w Zeusa.


Offline Halina

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #245 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 22:37 »
Jeśli większość nie spożywa to dlaczego tam są ? Ludzie z ulicy np , zapraszani na siłę dla frekwencji. Nadal twierdzisz że to uroczystość jaką zapoczątkował  i właśnie tak wyglądała  ? Nie odpowiedziałeś dlaczego Jezus nie zaprosił obserwatorów , a świadkowie tak robią , i każą liczyć i podawać w sprawozdaniu ile zaproszeń rozdano , często do skrzynek na listy , a nie osobiście dla konkretnych  chętnych . Chora , bardzo chora to korporacja.


Offline Zwolennik Swieczki

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #246 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 22:39 »
Jeśli większość nie spożywa to dlaczego tam są ? Ludzie z ulicy np , zapraszani na siłę dla frekwencji. Nadal twierdzisz że to uroczystość jaką zapoczątkował  i właśnie tak wyglądała  ? Nie odpowiedziałeś dlaczego Jezus nie zaprosił obserwatorów , a świadkowie tak robią , i każą liczyć i podawać w sprawozdaniu ile zaproszeń rozdano , często do skrzynek na listy , a nie osobiście dla konkretnych  chętnych . Chora , bardzo chora to korporacja.

Taki AMWAY -jakby nie patrzec tam tez na spotkaniach klaszcze sie po kazdym wystapieniu.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #247 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 23:02 »
Świetna robota, już jest odzew, ludzie po takich akcjach zaczynają pytać o co chodzi "z tym"
Royal Commission  o którym mówili odstępcy na salach podczas Pamiątki.
Poniżej kilka filmów. Pierwszy skrót z kilku Pamiątek 2018. W kolejnych pokazana jest ciekawa technika. Jeden odstępca wstaje i mówi. Po chwili oblega go horda starszych i wyprowadzają go wszyscy na zewnątrz sali. W tym czasie wstaje drugi i wygłasza kolejne, swoje przemówienie.... I tak można by było bez końca  ;)

Nie ma opcji, żeby po takiej akcji nie znalazł się ktoś wątpiący, który będzie chciał sprawdzić co odstępcy mówili.







« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2018, 23:14 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


dwaswiaty

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #248 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 23:12 »
Gdzie ja stwierdziłem, że taki sposób obchodzenia pamiątki zapoczątkował Jezus? Napisałem:
Wino na Pamiątce u SJ jest podawane w tym celu, aby podać je dalej :) czy to takie trudne do zrozumienia? :)
Czy ja się tu powołałem na Jezusa? Czy rozumiemy się co do znaczenia słowa sarkazm?

Stwierdziłem jedynie, że nie wiem, kto mógł się pojawiać na pamiątce już po śmierci Chrystusa. Czy zawsze to byli tylko chrześcijanie, czy gościnnie mógł się pojawić jakiś 'zainteresowany' poganin wierzący w Zeusa? Czy zakładając, że się pojawił, to czy mógłby spożywać? Napisałem to jako luźne stwierdzenie, na mały atak Asturii na moją osobę.

Nigdzie nie broniłem sposobu przeprowadzania pamiątki przez SJ w kontekście Biblli.


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #249 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 23:34 »
Czyli według Ciebie "czyńcie to na moją pamiątkę " oznaczało podawajcie sobie wino i chleb ? Czy jedzcie i pijcie ?
A jest gdzieś w biblii,że wszyscy zaproszeni jedli chleb i pili wino?


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #250 dnia: 03 Kwiecień, 2018, 23:38 »
A czy na Wieczerzy Pańskiej obecni byli jacykolwiek chrześcijanie?
Dz. 11:26 - "(...) i po raz pierwszy właśnie w Antiochii dzięki Boskiej opatrzności nazwano uczniów chrześcijanami."
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #251 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 00:10 »
Wiem że tak reagują , ale nie są w stanie odpowiedzieć dlaczego Jezus nie zaprosił obserwatorów??? Wszyscy których zaprosił spożywali , obserwatorów nie było , więc nie taki był wzór . Ustanowił to święto dla spożywających.
No własnie, dlaczego nie zaprosił wszystkich ,którzy w niego wierzyli?
Czyli dzisiaj  nie wszyscy, którzy w niego wierzą powinni być zapraszani i nie wszyscy ,którzy w niego wierzą, powinni jeść i pić.
Zgadza się ?
Tak powinno być?
Tak postąpił Jezus.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2018, 00:13 wysłana przez Gremczak »


Offline Asturia

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #252 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 01:14 »
Gdzie ja stwierdziłem, że taki sposób obchodzenia pamiątki zapoczątkował Jezus? Napisałem:Czy ja się tu powołałem na Jezusa? Czy rozumiemy się co do znaczenia słowa sarkazm?

Stwierdziłem jedynie, że nie wiem, kto mógł się pojawiać na pamiątce już po śmierci Chrystusa. Czy zawsze to byli tylko chrześcijanie, czy gościnnie mógł się pojawić jakiś 'zainteresowany' poganin wierzący w Zeusa? Czy zakładając, że się pojawił, to czy mógłby spożywać? Napisałem to jako luźne stwierdzenie, na mały atak Asturii na moją osobę.

Nigdzie nie broniłem sposobu przeprowadzania pamiątki przez SJ w kontekście Biblli.


Cytuj
Żenujące zachowanie ludzi, którzy celowo zakłócają przebieg Pamiątki

to zdanie trochę zabrzmiało w stylu fanatycznych świadków, może mój post wyszedł trochę jakby atak, przez chwilę wyobrażałem, że ktoś znowu broni czegoś fałszywego, świadkowskiego, niebiblijnego, czasami człowiek ma dość tego świadkowskiego betonu i nieraz reaguję impulsywnie, przepraszam jeżeli uraziłem, osobiście nic nie mam do ciebie, ja walczę tylko z fałszywymi teoriami które tak chętnie i ślepo bronią świadkowie


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #253 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 09:43 »
Cytuj
Żenujące zachowanie ludzi, którzy celowo zakłócają przebieg Pamiątki

Dopóki starsi będą  zgłaszać takie wtargnięcia aktywistów na policję i jednocześnie  ci sami starsi nie będą zgłaszać na policję, gwałtu na dziecku (bo zasada dwóch świadków i wizerunek organizacji) osobiśce będę zawsze za takimi protestami nawet jeżeli będzie to zakłócać ich "święty" spokój na sali i według niektórych będzie to żenujące.

Dlaczego dzwonią na policję kiedy ktoś zakłóca orgowski spokój, a nie dzwonią kiedy dokonywany jest gwałt na małym dziecku w ich zborze?
Jakie stosuje się tutaj odważniki? W jaki sposób im to powiedzieć, żeby się wstydzili, jak nie idąc bezpośrednio na salę i mówiąc im to odważnie w oczy?
Dlaczego media w wielu krajach zaczęły się interesować sprawą ukrywania pedofilii w Organizacji?
Czy przyczyną nie były takie właśnie protesty?

 Jak ktoś ma wątpliwości powinien jeszcze raz obejrzeć reportaż W5 z Kanady a zobaczy, że info o pedofilii poszło w świat tylko dzięki takim aktywistom. Tak naprawdę to był program o nich. Większość z nich to oszukane przez Org ofiary pedofilii. I moim zdaniem, mają prawo iść na salę i głośno ostrzegać przed zagrożeniami ze strony ORGA.
Już w pierwszy dzień program zobaczyło ponad milion osób. Ofiary mówią....a co najważniejsze docierają do innych ze swoim przekazem bo przeżyli to co przeżyli i są wiarygodni.

A to że niektórym się to nie podoba, mają do tego prawo. Zawsze ktoś taki się znajdzie.
Jak słusznie powiedział exJW w komentarzu: "The moon doesn’t care for barking dogs"


"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #254 dnia: 04 Kwiecień, 2018, 10:07 »
Dopóki starsi będą  zgłaszać takie wtargnięcia aktywistów na policję i jednocześnie  ci sami starsi nie będą zgłaszać na policję, gwałtu na dziecku (bo zasada dwóch świadków i wizerunek organizacji) osobiśce będę zawsze za takimi protestami nawet jeżeli będzie to zakłócać ich "święty" spokój na sali i według niektórych będzie to żenujące.

Dlaczego dzwonią na policję kiedy ktoś zakłóca orgowski spokój, a nie dzwonią kiedy dokonywany jest gwałt na małym dziecku w ich zborze?
Jakie stosuje się tutaj odważniki? W jaki sposób im to powiedzieć, żeby się wstydzili, jak nie idąc bezpośrednio na salę i mówiąc im to odważnie w oczy?
Dlaczego media w wielu krajach zaczęły się interesować sprawą ukrywania pedofilii w Organizacji?
Czy przyczyną nie były takie właśnie protesty?

Jak ktoś ma wątpliwości powinien jeszcze raz obejrzeć reportaż W5 z Kanady a zobaczy, że info o pedofilii poszło w świat tylko dzięki takim aktywistom. Tak naprawdę to był program o nich. Większość z nich to oszukane przez Org ofiary pedofilii. I moim zdaniem, mają prawo iść na salę i głośno ostrzegać przed zagrożeniami ze strony ORGA.
Już w pierwszy dzień program zobaczyło ponad milion osób. Ofiary mówią....a co najważniejsze docierają do innych ze swoim przekazem bo przeżyli to co przeżyli i są wiarygodni.

A to że niektórym się to nie podoba, mają do tego prawo. Zawsze ktoś taki się znajdzie.
Jak słusznie powiedział exJW w komentarzu: "The moon doesn’t care for barking dogs"



zaznaczenie dodałem

Brawo, Baronie ;)
Oczywiście, zakłócają porządek, jaki porządek, bożka mąciciela, tak, najlepiej nic nie mówić, nie pisać, siedzieć z pyskiem w kuble, a oni z przypiętymi uśmieszkami będą latać po terenie i szukać ofiar dla zboczonych głów, bo przecież pedofilii u ś.j. nie ma.

Na każdym możliwym kroku, gdzie tylko się da, mówić, mówić, mówić o tym na głos, ś.j.=pedofilia, a ta tak zwana uroczystość pamiątki, to świetna sposobność na mówienie o tym prosto w oczy, tym którzy bezgranicznie ufają klownom z BRUD CASTINGU z szefem pantomimy i naczelnym klownem, Lettem.